Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 26 maja 2012

012. Aktualizacja #5 i wyniki ankiety #3


AKTUALIZACJA NUMER: 5
DATA: 25.05.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 34 blogi
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 8
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 1.06.2012
Em/Neifile

Wrażliwa, drobnej postury Kuchiki Irie to siostra najważniejszego mężczyzny w całej Społeczności Dusz. Jej serce rozdarte jest pomiędzy nim a jednym z najwaleczniejszych poruczników Gotei 13. Ukitake Hikaru to jej zupełne przeciwieństwo. Wysoka, silna i zdecydowana córka kapitana Trzynastej Dywizji może osiągnąć wszystko. Los zadecydował o ich przyjaźni oraz tym, że są dwoma z pięciu osób, które mogą ocalić Seireitei. Gdy przyjdzie zmierzyć się z największym strachem... Kto okaże się wybawcą, a kto zdradzi? 


Em/Neifile

To, czemu Neifile przypatruje się w kocich okularach bardzo... nieuważnie. Cóż poradzić? Jest prawie ślepa i ciągle buja w obłokach. A na to drugie nie ma lekarstwa... Serdecznie zapraszam na kubek żurawinowej herbaty przy lekturze moich luźnych dygresji.


Nova

Niektórzy mówią, że życie jest piękne. Jednak jak to udowodnić? W tym świecie pozbawionym prawa i jakiegokolwiek sensu istnieje coś takiego jak piękno? Zdaje się, że tak. Szczególnie, gdy dwa odrębne światy złączą się, a nikt stanie się kimś dla kogoś. Jednak czy płatny morderca może zrozumieć melodię ludzkiego serca? Czy została w nim jeszcze jakaś iskra dobroci z czasów, gdy był shinigami, obrońcą ludzi?


Nova

Sądzisz, że prawda to wybawienie. Myślisz o niej jako o czymś dobrym, właściwym i zgodnym z przyjętymi normami. Czasami nawet do niej dążysz, chcąc poznać ten świat. Jednak, czym ona jest? Dlaczego tak usilnie jej pragniesz? Czemu nie chcesz żyć w zakłamaniu i katować się myślami o przyszłości? Czy na pewno jest wybawieniem? Może to tylko kolejny balast nakładany na plecy, który pogorszy jeszcze sytuację?
Mówią, że ona zawsze wyjdzie na jaw, że inni się dowiedzą, a wtedy nie będzie już tak kolorowo.
Powiedz, czym jest owa prawda, która usłyszana z ust obcego człowieka, zostaje tobie narzucona i zmusza, abyś przez resztę życia robił to, co innym się podoba?


Naczelny Złoczyńca


Mortimer mógłby zajść daleko w życiu. Należy do mikroskopijnego ułamka najinteligentniejszych ludzi na świecie, urodził się w majętnej rodzinie i posiada swego rodzaju elastyczność światopoglądową, która pozwala mu posuwać się do egoistycznych czynów bez późniejszych wyrzutów sumienia. Niestety, w przeciwieństwie do reszty rówieśników, nie marzy o zostaniu prezydentem. Nie chodzi o to, że brak mu ambicji – wręcz przeciwnie. Mortimer ma wielką ochotę na objęcie władzy nad światem, jednak zamierza to osiągnąć krocząc drogą krwi i toporów. I nie zamierza czekać, aż skończy liceum. 


Anonyma

Untersturmführer SS Veit Boelke - młody, ambitny, z perspektywami ale... Czy na pewno jest tym, za kogo się podaje? Jeśli tak, to jakie imię nosi agent polskiego podziemia o pseudonimie “Faust”, tak łudząco do niego podobny? 
Untersturmführer SS Veit Boelke - znalazł się w SS dzięki szerokim plecom, stopień dostał po starej znajomości, a pisać na maszynie z pewnością uczyła go stara kucharka, rodowita poznanianka. Jeśli tak, to czy zbiegiem okoliczności nazwiemy informację, iż rodowita poznanianka uczyła pisać na maszynie także “Fausta"?
Untersturmführer SS Veit Boelke - zamieszkały w Warszawie zimą tysiąc dziewięćset trzydziestego dziewiątego - wszystko wydaje się w porządku. Jeśli tak, to dlaczego “Faust” pojawia się w tajnych depeszach Warszawa-Londyn już w lecie następnego roku? Kto go zwerbował? Kto go nazdoruje? Jakie są zadania “Fausta”? 
Untersturmführer SS Veit Boelke - szuka celu w życiu, chce służyć, pomagać, ratować co się da. Umie rozpoznać zło, ale co stanie się, jeśli dobro, dla którego się poświęca, pobrudzi sobie ręce? 
Czy Untersturmführer SS Veit Boelke, pseudonim “Faust" zostanie pogrążony przez Mefista w białych rękawiczkach, czy może to Bóg strąci go z piedestału, który sam dlań zbudował?
I najważniejsze pytanie: jaką rolę w historii “Fausta” odegra rodzina zamknięta w warszawskim getcie? 


Ew

Pojawiają się nań wszystkie moje opowiadania, które do tej pory stworzyłam. Od dłuższych historii z rozpiętą fabułą, poprzez króciótkie miniaturki, na tłumaczeniach kończąc. Tematyka również rozpęta, choć królują fanfictiony z serii o Harrym Potterze.


Elfaba


Taki sobie kawałek sieci o wszystkim, co dotyczy Dragon Balla. Pamiętasz to anime/mangę? Tak? To świetnie! Na tej stronie przypomnisz sobie wszystko, co zakurzyło się przez tyle lat. Najlepsze walki, wzruszające moment, charakterystyki bohaterów. Publikować będę również recenzje filmów kinowych, a czasem nawet krótkie opowiadania.
A jeśli jesteś tak wielkim fanem jak ja, i pamiętasz dokładnie każdy szczegół i błahostkę, to zapraszam do podzielenia się swoimi własnymi przemyśleniami, historiami i życiowymi przeżyciami.

Felietony i refleksje

***

Tyle na dziś - wybaczcie spóźnienie. Tymczasem przedstawiam Wam wyniki ostatniej ankiety:Cóż, wyniki dosyć ciekawe. Szkoda, że nie rozgraniczyłam dokładnie każdej odpowiedzi, bo mogłabym wtedy obliczyć średnią. Chyba nie trzeba nic omawiać? Wszystko wygląda na jasne. :) Ciekawe, kto pobiłby rekord w największej ilości prowadzonych blogów. 
No i pora przejść do następnego pytania: Na co zwracasz uwagę podczas czytania opowiadania? Odpowiadajcie szczerze i starajcie udzielać jak najmniej odpowiedzi (ankieta jest wielokrotnego wyboru). Wtedy wyniki będą ciekawsze. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego weekendowania. :)

PS Wiem, nie było notki wtorkowej, ale zwyczajnie... nie znalazłam nic szokująco ciekawego, a na siłę nie chciałam nic wstawiać. Mam nadzieję, że zrozumiecie. ;)

17 komentarzy:

 1. Suszak, mam do Ciebie małe pytanko, a nawet dwa. Mam w planie artykuł na Katalog i chciałabym skorzystać z sond, które tutaj przeprowadziłaś, a także zacytować niektóre twoje komentarze. Mam nadzieję, że nie będziesz miała nic przeciwko temu?
  Interesująca sonda. Z niej też zrobiłabym użytek, jeśli się nie pogniewasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo, nie mam nic przeciwko a nawet się cieszę :)

   Usuń
 2. Chciałam powiedzieć, że zgłosiłam swojego bloga "melodie-duszy" 18 maja i nie widzę go do tej pory w spisie. Mówię to tylko dlatego, bo chyba przeoczyłaś zgłoszenie. ;)
  Ciepło,
  Ew

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O rany, rzeczywiście. Już poprawiam.

   Usuń
  2. Dzięki wielkie i nie ma sprawy. ;)
   I chciałabym jeszcze przy okazji prosić o zmianę końcówki adresu Ocen-Legilimens na blogspot.com
   Dziękuję z góry. :D

   Usuń
 3. Oooo, dzięki za dodanie. Miło widzieć swoje blogi w towarzystwie innych, zacnych. :) Bardzo ciekawy temat nowej sondy - ciekawe, jakie będą wyniki. Osobiście od razu wzięłam w niej udział. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna ta nowa sonda i ciężko wybrać jak najmniej z niej :D. Ale póki co to wygrywa styl - to dobrze. W sumie co do sond i tego by wybierać jak najmniej - nie da się ustawić tak, żeby była możliwość max. 3 odpowiedzi lub coś? Wtedy miałabyś pewność, że ktoś kliknie tylko 3, a nie wszystkie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie. Poza tym nie chcę nikomu aż tak narzucać jakichś ram. Kto jak czuje, tak zaznaczy :)

   Usuń
 5. Kurczę, a ja zaznaczyłam wszystko... Bo na wszystko zwracam uwagę, czytając opowiadanie. Trudno pominąć jakiś element, gdyż wszystko na swój sposób jest ważne i ciężko się zdecydować na 2 czy 3 odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale pytanie nie brzmiało "Na co zwracasz uwagę", ale "Na co NAJBARDZIEJ zwracasz uwagę". ;) Jeśli babcia upiekła 7 blach ciasta, to niewątpliwie wszystkie są pyszne, ale... które naj?

   Usuń
  2. Heh, na wszystko najbardziej zwracam uwagę ^^. Trudno się zdecydować, na co tak całkiem najbardziej, a na co mniej najbardziej ;).

   Usuń
 6. Hm, ciekawie rozłożyły się wyniki tamtej sondy i zastanawiam się jak potoczą się losy tej. Ja zaznaczyłam trzy opcje, chociaż miałam zaznaczyć jeszcze dwie, ale stwierdziłam, że w słowie "styl" mimowolnie znajduje się także kategoria opisy i dialogi, zaś fabuła ściśle związana jest z miejscem i czasem akcji oraz oryginalność opowiadania, więc bez zastanawiania zaznaczyłam fabułę, styl i kreacje bohaterów. Czekam na wyniki. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za dodanie.
  Cztery odpowiedzi to chyba nie za dużo, co? Zdaje sie, że tyle właśnie wczoraj wybrałam, chociaż czort wie, wieczorem mój mózg pracuje w zupełnie innym trybie. c:

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za dodanie.
  Ja nie uważam, że wyniki ankiety są jakieś szczególnie zaskakujące. Siedzę już czas jakiś w blogowym światku i zauważyłam, że prowadzenie, lekko licząc dwóch blogów plus udzielanie się w różnych ocenialniach, szabloniarniach, spisach i rejestrach jest całkowicie normalne.
  A co do obecnie wiszącej ankiety to też już zagłosowałam i chyba zaznaczyłam trzy czy cztery opcję... Na pewno styl, kreację bohaterów i fabułę. Zaznaczyłam też chyba długość rozdziałów, bo po prostu nienawidzę czekać długo na coś, co ma dwie strony w Wordzie i po pięciu minutach nie ma czego czytać, o wypowiadaniu się nie wspominając. Ale może to wynika z tego, że sama mam manię pisania długich rozdziałów i niczego, co ma poniżej pięciu stron na blogowe światło dzienne po prostu nie wypuszczam.

  Anonyma

  OdpowiedzUsuń
 9. Cóż, ja się zaliczyłam do tej kategorii 5 w górę i nie uważam tego za jakieś dziwne, pracochłonne, straszne i w ogóle trageeedia. To chyba dość normalne - tu ocenki, tu katalogi, tu pamiętnik, tu opowiadanko itd. i się kręci. :)
  Chciałam się ograniczyć w tej sondzie do trzech, ale ostatecznie odznaczyłam również czarty podpunkt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję bardzo za zmienienie adresu. Przy okazji, wspomnę, że ja prowadzę tylko jednego bloga - bo naprawdę nie mam czasu na więcej, notki pojawiają się zwykle raz na miesiąc...
  W tej ankiecie zaznaczyłam aż 8 odpowiedzi, ale z żadnej z nich nie mogłam zrezygnować, a zawsze to lepsze niż wszystkie 14 (o ile dobrze liczę). Na pewno wpadnę za jakiś czas, zagłosować w kolejnej sondzie i zobaczyć wyniki tej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za dodanie. Przyznam, że jak oddawałam swój głos w tej sondzie to się aż zdziwiłam, gdy odkryłam ile mam blogów, dodając jeszcze szabloniarnię. Co do nowej sondy to przyznam, że wyniki mnie ciekawią.Chociaż sama głos zmieniłam, bo w końcu chodzi o najważniejsze rzeczy ^.^"

  OdpowiedzUsuń