Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!czwartek, 8 listopada 2012

031. Aktualizacja #15

AKTUALIZACJA NUMER: 14
DATA: 08.11.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 174
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 31
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 16.11.2012


Frightening

Co byś zrobił, gdybyś miał wybór?
Pozwoliłbyś umrzeć ważnej dla Ciebie osobie na własnych oczach, czy wolałbyś wplątać się w morderczą grę, której stawką jest jej życie?
Czy potrafiłbyś, w trosce o przyszłość, zapomnieć o przeszłości?
Triks, zwykła szesnastolatka zakochana w szermierce, spotyka na swojej drodze Adama. Brzmi jak kolejna historia miłosna? - nic bardziej mylnego. 
Te kilka miesięcy spędzone z przyjacielem stają się najlepszym czasem w jej życiu. Jednak to szczęście ulatnia się tak nagle, jak się pojawiło. Gdy Adam zapada w śpiączkę, gotowa jest zrobić wszystko, żeby go uratować.
Wszystko.
Nawet zagrać w morderczą grę z samą Śmiercią - chociaż doskonale wie, że nie ma szans na przeżycie. Kiedy trafia do Księstwa Blacktee odkrywa mroczne tajemnice tej krainy. Musi stawić czoła swojemu przeznaczeniu...


Zaczytana 2

Dziewczyna... Młoda... Bez pasji... Bez znajomych... Praktycznie bez sensu życia, odkrywa swą niszczycielską moc. Szybko po tym wydarzeniu poznaje dwóch chłopaków. Jeden wydaje się być szkolnym łobuzem, a drugi aniołkiem... Co, kto, gdzie i jak? Pytania. Zaufać? Ale komu? Czy wybierze właściwą dłoń? Co się stanie z nią i z jej życiem? Zajrzyj, a zobaczysz i poznasz wszystkie tajemnice, które tkwią na północ od serca


Memory

Młody dziedzic fortuny Zabinich od czterech lat nie ma łatwego życia. No, bo jak znaleźć okrutnego i perfekcyjnego zabójcę, który nie chce zostać odnaleziony?
Blaise jest człowiekiem, który zawsze dotrzymuje danego słowa. Nauczyli go tego rodzice. Po wielu miesiącach udaje się natrafić na ważną poszlakę. Draco zrobi wszystko żeby pomóc przyjacielowi. Jest nawet w stanie zaryzykować staż i swoją przyszłość w Ministerstwie Magii. To już nie jest zwykłe amatorskie śledztwo. To przekręt na dużą skalę.
Strzeżcie się. W Ministerstwie jest szpieg.

Annn

Szukasz miłości? Jesteś zakochany/zakochana ? Po prostu blog o miłości.


Kotuch

Retusz Kotucha za darmo! Jeśli chcesz żeby Kotuch przerobił Twoje zdjęcie, wyretuszował Twój portret, lub zrobił coś śmiesznego/pomysłowego/kreatywnego z Twoim zdjęciem zajrzyj!


Chire_Cristel

Gdy kilkanaście lat temu zaczynałam utwory te były dosyć chaotyczne i niepoprawne gramatycznie. Teraz moja ewolucja twórcza stanęła na poziomie białego wiersza ( wyjaśniając, bez znaków interpunkcyjnych). Chociaż cały czas się rozwijam. Zapraszam serdecznie.


Earl Grey

Czym jest Feliks? A może kim...?
Feliks wprowadzi Cię w świat opowiadań. Różnych. Krótkich, długich, fantasy, obyczajowych, fan fiction, własnych. Feliks to miejsce, z którego nie odejdziesz po kilku sekundach.


Pallina

Czy miałaś kiedyś wrażenie, że ktoś skutecznie chce ci utrudnić drogę do szczęścia? Że robi wszystko, by zatruć ci życie? Być może. Ale czy był to twój ojciec? Otóż to. Melissa de Fines wyjeżdża z Lyon do Paryża, by odetchnąć od atmosfery panującej w domu. Planuje spędzić wakacje w mieście miłości, by spełnić swoje marzenia i znaleźć kogoś, kto ją pokocha. I już pierwsza noc spędzona tam, przynosi jej wiele doznań. Według niej, była to jednorazowa przygoda i przelotna znajomość z dwudziestosiedmioletnim Victorem. Jednak ich drogi przetną się jeszcze wiele razy.


Pallina

Poznaj piątkę młodych ludzi, którzy mają podobne spojrzenie na świat, jednak są zupełnie inni. Każde z nich zmaga się z własnymi problemami, lękami, słabościami i trudami własnego życia. Są samotni i nie wierzą w dobro czy sprawiedliwość. Na skutek pewnych wydarzeń, zostają ukarani i wspólnie muszą odremontować bibliotekę. Żadne z nich nie spodziewa się jednak, że w tej grupie znajdą osoby, z którymi połączy je przyjaźń a nawet coś więcej. Poznaj historię rozwijającej się przyjaźni oraz losy nastolatków którzy nauczyli się ufać i kochać.


Mustela

Zoe Turner odkąd skończyła siedemnaście lat jest zabójczynią Vitake. Jej życie składa się z ciągłego ryzyka. Do niedawna sądziła, że wszystkie swoje koszmary zamknęła głęboko, gdzieś na dnie podświadomości. Jednak echo przeszłości zaczyna budzić się do życia i atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Dziwne sny i rzeczy, które nie sposób racjonalnie wyjaśnić, to dopiero początek. Co więc jest prawdą a co tylko złudzeniem? Kim tak naprawdę jest? Czy w trudnych chwilach będzie mogła liczyć na pomoc swoich najlepszych przyjaciół? Czy kiedy w jej życiu nagle pojawią się dwaj oszałamiająco przystojni faceci, będzie miała siłę dokonać słusznego wyboru i wyjść z tego w jednym kawałku?


Sommer

Powinnam chyba napisać, o czym jest moje opowiadanie. Na pewno nie o pięknej, silnej psychicznie i fizycznie ziemskiej dziewczynie walczącej ramię w ramię z atletycznie zbudowanym Predatorem, ono jest o atletycznie zbudowanym Predatorze.


Alisa Rubi

Zabierz mnie tam gdzie świecą gwiazdy, a anioły tulą do snu…”
O przeznaczeniu decydują wyłącznie nasze wybory. Gdybym została na mojej bezpiecznej wyspie nie musiałabym drżeć o życie swoich najbliższych. O swoje nie mam już siły się bać. Gdybym nie opuściła rodzinnych stron nie stałabym twarzą w twarz z bólem, stratą, cierpieniem, opuszczeniem, ze śmiercią. Gdybym została na El Hierro nie brałabym w tym wszystkim udziału. Nie straciłabym nikogo. Życie nadal miałoby sens. 
Wybrałam jednak inaczej. Choć wcale tego nie chciałam jestem tutaj. Spoglądam na brudne, zakrwawione twarze moich przyjaciół i tylko ten widok daje mi siłę, by nie wypuścić różdżki z ręki. Choć straciłam tak wiele, nadal ich mam. A dla mnie znaczy to bardzo dużo. 


Kath

Nina to eteryczna brunetka o idealistycznych poglądach i jednocześnie studentka pierwszego roku weterynarii. Do rodzinnego miasta wraca po czterech latach nieobecności zupełnie odmieniona. Na pierwszy rzut oka. Nowa fryzura, nowe ubrania, tylko... zasady wciąż tak samo twarde. Czy niereformowalny podrywacz Adrien Levine będzie tym, który je zmieni?
Jest i Benjamin. Absolwent wydziału artystycznego, początkujący pisarz, paparazzi, oraz entuzjasta XIX i XX - wiecznej literatury angielskiej. Chłopiec z zasadami i doskonałymi manierami. Prawdziwy Brytyjczyk zachłyśnięty swoją brytyjskością. Przy życiu utrzymuje go tylko jedno: świadomość, że miłość z dzieciństwa wróci kiedyś do Londynu.
Czy (nie) fortunny zakład, powrót Niny oraz pewien kontrakt zmienią życie całej trójki o 180 stopni? Londyn nigdy nie był jeszcze tak deszczowy jak wtedy. 


Kath

Trochę miniatur prozatorskich i opowiadań pisanych w okresie od 2010 do 2012 roku. Jacy są ich bohaterowie? Przerysowani czy prawdziwi? Dający do myślenia czy przewidywalni? A może po prostu, zabawni? Przekonasz się?


Kath

Trochę miniatur prozatorskich i opowiadań pisanych w okresie od 2010 do 2012 roku. Jacy są ich bohaterowie? Przerysowani czy prawdziwi? Dający do myślenia czy przewidywalni? A może po prostu, zabawni? Przekonasz się?


Misery

Liliana Reaper trudni się nietypowym fachem: zabija potwory. W poszukiwaniu sprawy trafia do Angels Rock, jednak to, co tam zastanie, okaże się być prawdziwym wyzwaniem dla łowcy. Boisz się ciemności? Niepotrzebnie. I w blasku słońca kryją się demony.


Japaniction


Słyszę melodię, która roznoszona jest przez wiatr. Jednak jej głos przygłusza ciszy szloch ów roznosiciela. Pieśń zaczyna wpływać na moje emocje. Nie wiadomo skąd, nagle po mym policzku spływa jedna, samotna łza. Po chwili kolejna, aż w końcu zaczynam wiedzieć skąd pochodził słyszany u wcześniej płacz...
Historia, który przeniesie cię na drugą stronę lustra odkrywając przed tobą tajemnice, których lepiej czasem nie poznawać. Historia, która nauczy cię, że nie należy ufać tym, których się kocha. Pełna mitycznych istot i czarnych charakterów? Czy poprzez zawarte treści dowiesz się o nich więcej? Czy poczujesz się jakbyś sam tam był? Nie dowiesz się, jeśli nie zajrzysz. A teraz zacznij spowiedź bo to, co najgorsze dopiero przed tobą.yes, you can

Możesz ćpać i pić w tym durnym świecie. I palić. Wystarczy, że tylko dobrze się ustawisz. Możesz wracać naje_bana i nic nie mówić mamie. Rzygać i pluć a potem spać. Możesz być zmęczona. Ale przecież jesteś wolna i dzika. Niby masz prawo żyć tak jak chcesz.. Do czasu. Potem powoli to zmieniasz. Pijesz soki zamiast wódki i na końcu dorastasz. Jak na razie jestem na etapie wolności i dzikości. Sporo przede mną. ;)
Możecie o tym wszystkim przeczytać na blogu. ;)


Suza

Czytam, bo lubię. Zaczęłam też recenzować, by podzielić się moim zdaniem na temat czytanych książek, choć czasem pojawia się też coś innego. Zajrzyj, aby przekonać się co tu znajdziesz. Zapraszam :)


July

Katia Aristov jest młodą, dziewiętnastoletnią skrzypaczką mieszkająca w Rosji. Razem z bratem bliźniakiem, który gra na fortepianie, tworzy duet muzyczny, który z każdym dniem zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. 
Wyjeżdża do San Diego z Maksimem zagrać kilka koncertów. Tam mieszka ich ojciec, który porzucił rodzinę, gdy dowiedział się, że jego żona choruje na raka. Katia, która strasznie tęskniła za ojcem nie widzi jego chciwości, próżności i nienawiści do innych w koło. Dimitr Aristov rozpieszcza swoją jedyną córkę nie pozwalając jej zobaczyć zła, które wyczynia. Zła, które w całości skierowane jest do syna, którego nienawidzi.
W tym całym zamieszaniu rodzeństwo poznaje słynnego sportowaca- Ryana Shecklera. Katia zauważa w nim przyjaciela, i swoją ostoję, on w niej natomiast niedojrzałe dziecko, 
i niesamowicie irytujące stworzenie.
Czy Katia zobaczy, co wyczynia jej ojciec?
Czy Maksim pogodzi się z byciem "gorszym?
I czy Ryan zobaczy w Katii przyjaciółkę, a może nawet kogoś więcej...?Invisible & Elaira

Coś pełnego wrażeń, czy może romans... Jeśli szukasz czegoś, co pobudzi twoje emocje i przywróci chęć do życia, masz obowiązek do nas zajrzeć. Fantastyka, cos o szkole... A może One-shot? Na tym blogu pisane będą historie zabawne, poważne, jak i te doprowadzające do łez.
Zapraszamy do świata naszych opowieści. 


KuroinekoxD

Sasuke i Hinate dzieli wszystko. Charakter, sposób bycia czy nawet...poczucie humoru. Ale mówią, że przeciwieństwa się przyciągają. Prawda?
Opowiadanie długie (pisze od kilku lat ;D I ciągle się nie poddaje:)), gdzie bohaterowie doprowadzą Cię w swych przygodach do łez, albo do nieprzerwanej salwy śmiechu. Ciekawe przygody, nowe tajemnice, prawda z przeszłości. Co jeszcze kryje ta para? Czy uda się im być razem, pomimo sprzeciwów wielu osób? A może nie będzie happy endu?


Ellie

Lanelle Roderick po śmierci swojego chłopaka załamuje się.Postanawia zbadać sprawę 
morderstwa jej chłopaka, zwraca się o pomoc do Castiela i Euralii ,jednak oni nie chcą nic mówić .Po dwóch tygodniach otrzymuje list od dawnego przyjaciela Castiela,Tristana który oferuje jej swą pomoc jak potoczą się ich dalsze losy ? 


Julia Jul

Młoda uczennica zostaje pod przymusem Śmierciożerczynią. Voldemort zmusił ją aby szpiegowała dla niego swojego profesora Snape'a. Dziewczyna przychodzi z problemem do Albusa Dumbledor'a a on przyjmuje ją jako Członka Zakonu Feniksa. Profesor Snape i Rose Smith działają razem po dwóch stronach z czego oczywiście musi wyniknąć nić porozumienia. Która strona wygra? Dobra czy zła w tej walce?


Everlasting

Caroline jest nastolatką i wydawałoby się, że ma zwyczajne problemy-takie jak inne nastolatki-jest zakochana w chłopaku, który nie wie o jej istnieniu, przyjacielskie kłótnie, szkoła... Nie. Ona nie ma takich kłopotów. Jednak to nie te problemy sprawiły, że podjęła decyzję o samobójstwie. Pomyśleć, że Caroline już nigdy miała nie zobaczyć nocnego nieba... Jednak je zobaczyła, ale oczami potwora. Czemu chciała się zabić? Kim lub czym się stała Caroline Gold?


Olar

Kiedy za murami niezwykłej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie rozpoczyna się wojna pomiędzy dobrem a złem, grupa przyjaciół z siódmego roku z Gryffindoru zdaje się nie wiedzieć, co tak naprawdę ich czeka. Radośnie spędzają czas we własnym towarzystwie, a pomiędzy dwójką z nich budzi się ogromna miłość - większa niż wszystkie inne. Rosnący w siłę czarnoksiężnik Lord Voldemort bezdusznie zabija mugoli i mugolaków, chociaż nie waha się przelewać czarodziejskiej krwi. Już wkrótce grupie przyjaciół przyjdzie wkroczyć w dorosłe życie i zmierzyć się z czarną magią. Być może będą musieli odegrać w tej wojnie większą rolę, niż mogłoby im się wydawać...

"Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony"
~ J. K. Rowling


Sparkling Angel

Potwory z najmroczniejszych zakątków zrobiły sobie piekło z Atlantydy, od ponad stu lat toczą się tam wszelkie bitwy, nadludzie walczą o przetrwanie. Czy im się uda?
Odpowiedzią ma być Wybraniec oraz dziewczyna narodzona z niezwykłego związku. Problem będzie tkwił w tym, że kiedy spotka na swojej drodze własnego Anioła Stróża zatraci się. Kto jest jej pisany, istota Boska, czy potwór pochodzący z samego piekła?
Przekonacie się czytając: Zostali Wybrani.Vanilla

Witaj w Terreille! Królestwie, gdzie korupcja, oszustwo i naginanie prawa do własnego widzi-misie jest na porządku dziennym. Miejscu, gdzie władzę sprawują kobiety. Poznaj historię młodości Surreal - kobiety o kąśliwym poczuciu humoru, którym włada równie dobrze jak sztyletem.
Surreal jest mieszańcem. Mając dziesięć lat znalazła swoją matkę martwą z poderżniętym gardłem. Jedyne co jej zostało, to uciekać, by nie zostać znalezioną przez swojego ojca, albo co gorsza - jego matkę, Najwyższą Kapłankę Hayll.


Vanilla

Co by się stało, gdyby nagle pojawił się ktoś, kto mógłby pokazać Harry'emu jego rodziców? Ktoś kto znał ich tak jak nikt. Ktoś kto mógłby pokazać mu jacy byli. Ktoś, kto prócz wspomnień innych, dźwiga także swoje i to niezbyt przyjemne. Ktoś, o kim czas zapomniał. 


Magda

kobiety przeróżne i w przeróżnych sytuacjach. Ująć wszystkie sprzeczności zawarte w tych fascynujących istotach. Ich czułość i niepewność obok pragmatyzmu i stanowczości. Anielską dobroć obok pragnienia odwetu płynącego ze zranionej dumy. Delikatność obok wyrafinowanego okrucieństwa. Będą to portrety zainspirowane obserwacjami kobiet, które znam, a także moimi własnymi przeżyciami.


Fabregasek


Dolor Maldito to historia dziewiętnastoletniej dziewczyny, którą pokarał los. Dał jej kata w postaci ojca, a przecież to przy nim powinna czuć się bezpieczna, prawda? Mężczyzna ma nad nią władzę, do czasu, aż Danielle Peazer i Liam Payne ofiarują jej swoją pomoc.Czy ucieczka od ojca ją uratuje?
A co takiego w jej życiu zmieni Zayn Malik, który od pierwszego spotkania z dziewczyną będzie chciał odkryć jaką tajemnicę ukrywa? Chłopak nie odpuści dopóki nie dowie się co takiego skrywa ta drobna blondynka, o której szczęście będzie chciał walczyć. 
"Czuję w Tobie coś innego, coś wyjątkowego, co bezustannie mnie przyciąga, coś, co nie pozwala mi zapomnieć o Tobie nawet na minutę.

18 komentarzy:

 1. Zgłaszałam się do katalogu drugiego listopada, a nie jestem wpisana. Kiedy będzie to uzupełnione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie to uzupełnione w ten piątek.
   Dev

   Usuń
  2. Dalej mnie nie ma, a moje zgłoszenie już zniknęło...

   Usuń
 2. Wielkie i serdeczne dzięki za dodanie, Sommer.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zmieniłam adres bloga z: klatwa-salazara-zmrok.blogspot.com na klatwa-salazara.blogspot.com.
  Jeśli umiejscowiłam ten wpis w złym miejscu to przepraszam. Link do katalogu pojawi się w ciągu tygodnia. Link wciąż jest na starym adresie, jakby coś. Przeniosę go, tylko muszę to wszystko ogarnąć.
  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Ja także mam mały problem: jestem zapisana w tej notce, ale w katalogu nadal nie ma mojego blogu. Kiedy nastąpi aktualizacja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie po weekendzie - teraz aktualizacja będzie robiona w poniedziałki lub niedziele. Niestety teraz zostałam sama i nie wyrabiam się ze wszystkim, ale na dniach wszystko powinno już grać, śpiewać i stepować.
   Olar, jeżeli Twojego zgłoszenia nie było po tej aktualizacji - skasowałam je z jakiegoś konkretnego powodu - napisz nowe zgłoszenie.
   dev

   Usuń
  2. Okay, dzięki wielkie.
   Rozumiem brak czasu i nie mam pretensji. :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Segregator zaktualizowany. Olar - widziałam w poście Twojego bloga - być może chodzi Ci o innego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czyli segregator dycha jeszcze czy nie dycha? Są akutalizacje, ale bez aktualizacji...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dycha, dycha, tylko mój internet już nie bardzo, w przyszłym tygodniu już powinno być wszystko okej :) w sensie w sobotę/niedzielę, więc ogarnę wszystko i na wtorek będzie ready :)

   Usuń
 7. hej.Mogłabyś usunąć z rejestru moje opowiadanie" Anylkaa- pokochaj mnie,gdyż opowiadania już nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hej! Informuję, że blog "Mowa snów" (opowiadanie obyczajowe) zmienił adres na mowa-snow.blogspot.com.
  Proszę także o niewielką zmianę opisu bloga na następujący:
  „Mowa snów” opowiada o życiu Mileny, która z dniem swoich osiemnastych urodzin zaczyna miewać nietypowe sny. Jak się wkrótce okazuje, są w nich pokazane sceny z przeszłości jej rodziny. Dziewczyna – dotychczas posiadająca niewielką wiedzę na temat tego, co działo się przed jej narodzinami – nareszcie ma okazję poznać prawdę. Jednak nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Sny tak naprawdę niczego nie wyjaśniają, a Mila musi zacząć szukać prawdy u źródeł, co okazuje się trudnym zadaniem. Oprócz tego, jako pełnoletnia dziewczyna, powinna zacząć planować swoje dalsze życie. Niespodziewanie w monotonię jej codzienności wkradają się tajemnice, trudne wybory, a także miłość. Wszystko zaczyna zmieniać bieg.

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. właściwie to umarłyśmy. Blair nie odzywa się od kilku miesięcy, devi mi nie odpisuje a ja już nie mam ochoty nawet probować reanimować ten spis ;]

   Usuń
  2. Nawet jeśli udałoby się znaleźć kogoś, kto by go przejął? Jeśli wyrazisz taką chęć, możemy umieścić ogłoszenie na Katalogu.

   Usuń
 10. Chciałabym aby blog Polowanie czas zaczać, nie znajdował się w zakładce Romans/Obyczaj. Niech pozostanie tylko w Fantastyka/Science Fiction. Oraz prosiłabym o zmianę tytułu na samo: POLOWANIE i zmianę nicku autorki na Tusia. Jeżeli to nie byłby problem, to pragnę również zmiany opisu:
  Przyszłość.
  Pewnego dnia, człowiek budzi się i rozumie, że nie jest jedynym żyjącym na Ziemi gatunkiem. Zaczynają rządzić nim takie uczucia, jak strach, gniew, nienawiść i chęć zemsty. W przypływie paniki zaczyna tworzyć nowe technologie i po kolei niszczy każde z nowo poznanych stworzeń.
  Jednak, co się stanie, jeżeli ostatnia istota ze swojego gatunku przeżyje i postanowi się zemścić? Przykre sytuacje, które wydarzyły się w jej życiu popchnął ją do robienia rzeczy tak strasznych, że aż trudno to sobie wyobrazić.
  Wojna pomiędzy światami stworzeń fantasy i ludzi dopiero się zacznie.
  Właśnie wtedy rozpocznie się… Polowanie.


  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń