Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!wtorek, 24 kwietnia 2012

004. Nowe posty + aktualności

Dzień dobry. Dzisiaj będzie dosyć krótko - powiem o nowych postach na katalogowych blogach, propozycjach zmian i innych bzdetach. :)Po pierwsze, nowy post pojawił się na: www.szarokolorowo.wordpress.com, natomiast na www.szczere-i-sprawiedliwe-oceny-blogow.blog.onet.pl pojawiła się nowa ocena.

To by było na tyle z informatora.

 1. I właśnie o tym chciałabym powiedzieć. Doszłam do wniosku, że być może warto by było zrezygnować z informowania o nowych notkach, odkąd w stopce bloga jest Subskrybownik? Za każdym razem, gdy blog z katalogu opublikuje post, pojawi się to automatycznie na dole strony z fragmentem notki. Myślę, że zaśmiecanie strony głównej informatorem jest w takim wypadku bez sensu. A co Wy sądzicie? 
 2. Wciąż namawiam do zgłaszania się ze swoimi blogami do Segregatora. Oraz, oczywiście, do propozycji współpracy, zarówno z blogami początkującymi, jak i tymi bardziej znanymi. Segregator dopiero raczkuje i szczerze mówiąc, nie szokuje mnie statystykami, dlatego wciąż jestem zainteresowana współpracą.
 3. Jutro jest ostatni dzień ankiety i zaraz po jej zakończeniu stworzę nową. Jeszcze nie będzie to głosowanie na żaden blog, gdyż jest ich za mało, a nawet jakby było regulaminowe 20, to nie bardzo wiem, w jakiej kategorii można by to umieścić. Jest tego po prostu za mało. Następne pytanie też będzie "na orientację" wśród czytelników Segregatora.
 4. Dodatkowo, zamierzam stworzyć kategorię Opowiadania: dramat/psychologiczne. Dzięki wielkie smirkowi za zwrócenie uwagi na ten niedobór :)
 5. I jeszcze jedna sprawa. Jeśli zrezygnuję z informowania o nowych notkach, co prawdopodobnie się stanie, chciałabym zastąpić wtorkowe posty czymś innym. Prawdopodobnie w każdy wtorek będę umieszczać informację o najciekawszym, wartym przeczytania poście, na jaki udało mi się trafić w ciągu ostatnich siedmiu dni. Mi lub komuś innemu, byle mi o tym napisać. Skąd takie bzdetne innowacje, możecie zapytać... Też się zastanawiałam, czy nie ograniczyć Segregatora do suchego katalogu, ale doszłam do wniosku, że takich, w szczególności na Onecie, jest na pęczki, więc może warto by było zrobić coś więcej. 
 6. W ten piątek aktualizacja katalogu może się pojawić nieco później, bo w domu będę dopiero wieczorem i zanim się zabiorę... Chociaż myślę, że nikt się z tego powodu nie zapłacze, bo zgłosiły się dopiero dwa blogi. ;)


To by było chyba na tyle. Wciąż czekam na grafika, który zechciałby mi pomóc ze zrobieniem pasków. Oczywiście nie za darmo - adres do jego bloga lub sam nick pojawi się na stronie głównej. Jeśli macie jakieś pytania, propozycje, sugestie i tak dalej, i tak dalej, to chyba nie muszę mówić, co trzeba zrobić... :) Pozdrawiam serdecznie.

12 komentarzy:

 1. Jestem za. Informowanie o nowych postach jest trochę bez sensu w obecnej sytuacji.

  Te wtorkowe wpisy o wartym przeczytania poście to bardzo ciekawy pomysł.

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w prowadzeniu Segregatora!
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bello, możesz ustawić w ustawieniach swojego profilu na bloggerze, że Twój nick będzie bezpośrednio przenosił do my-logorrhea, nie musiałabyś się męczyć i wszędzie w każdy komentarz kolejny raz wpisywać swojego adresu. :)

   Usuń
 2. hej, jestem za tym, aby informowanie było zniesione, właściwie już wydało mi się to dziwne, gdy informowałam o notce na SiSOB, ale skoro była taka opcja, to postanowiłam skorzystać. xd
  notka o najciekawszym poście? ok, ale postawiłabym warunek, aby nie był to post rozpatrujący ciekawy temat pisany z błędami ortograficznymi rodem z zeszytu pierwszaka z podstawówki, a jednak powinien on się wyróżniać zarówno oryginalnym tematem, jak i polszczyzną na poziomie.
  myślałaś o tym, aby powchodzić na inne katalogi i popisać informacje do blogów tam zapisanych, że powstał segregator i również tam mogą się zapisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smirku, chociaż nazwałam to "najciekawszym postem", nie oznacza to, że wstawiałabym tutaj jakieś paskudztwo. Oczywiście jakiś tam "poziom" musi trzymać :) Jeśli chodzi o reklamowanie Segregatora, to chyba rzeczywiście wrócę do bardziej standardowych metod, bo narzekanie narzekaniem, ale spam jednak niestety działa najszybciej, najlepiej i najskuteczniej. Niestety, tylko Onet wykształcił sobie coś tak przydatnego jak zakładka "spamownik", chociaż jest część blogów, która w ogóle zabrania spamu na swoich stronach. Też mam bloga i trochę tego nie rozumiem. Jak ktoś usyfi, to co za problem posprzątać, a czasami przecież można trafić na coś, co rzeczywiście nas interesuje! Niezakładanie spamownika "nie, bo nie" jest dla mnie po prostu głupie. Przecież Onet Blog to nie jest jakieś lęgowisko robotów, które na okrągło coś wklepują pod postami, a jakoś trzeba sobie zdobyć czytelników. Dzisiaj chyba założę fan page'a na facebooku, ale zastanawia mnie tylko, czy ktoś, kto wchodzi na mój profil będzie widział, że coś takiego założyłam? Bo obawiam się, że należę do tej części osób, które prowadzą podwójne życie :D

   Usuń
  2. nie, ja jednak nie trawię spamu, gdy mam na blogu dwie pieprzone notki, a laska mi wyskakuje, że mnie zaprasza do siebie, gdzie tych notek widnieje czternaście. i ona moich dwóch nie może przeczytać, ale ja jej czternaście - tak. no i może jeszcze długą opinię walnę.
   reklama katalogów, ocenialni? okej. nie blogów z refleksjami czy opowiadań. nie trawię. wydaje mi się to taką hipokryzją, że ojacięniemogę.
   wydaje mi się, że możesz to w ustawieniach ukryć w profilu.

   Usuń
  3. No, ja właśnie mówię o blogach "przydatnych społecznie", że się tak wyrażę, jak szabloniarnie, ocenialnie, rejestry, wszelkiego rodzaju strony typu prozaicy czy nawigator, które bez odbiorców żadnego sensu nie mają, a jeszcze do tego odbiorcom mogą się przydać. Natomiast reklamowanie innych blogów rzeczywiście trochę mija się z celem.

   Usuń
 3. Też uważam za dobry pomysł zrezygnowanie z powiadamiania - skoro jest subskrypcja, to trochę mija się to z celem. Zwłaszcza, że nie zawsze człowiek ma czas i ochotę, żeby powiadamiać kogoś o nowym poście - ja sama zazwyczaj nie mam do tego w ogóle głowy :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, ja też sądzę, że informowanie o nowych rozdziałach jest niepotrzebne, tym bardziej że pokazują się one na dole strony. Poza tym byś miała z tym strasznie dużo pracy, żmudnej - trzeba dodać. ;)
  Czekam w takim razie na kolejną sondę. Aha, i dodałam Twój button na moją stronę, żeby więcej osób o niej usłyszało. :D
  Ciepło,
  Ew

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za wstawienie bannerka :)) Tak nawiasem mówiąc to nie wiem, czy ta biała wersja nie prezentowałaby się lepiej ;)

   Usuń
  2. Biała? Jaka biała? Widzę jedynie tą, co wstawiłam, taką czarną i niebiesko-szarą. ;)
   O, i dziękuję za dodanie banneru Pergaminu, właśnie zauważyłam. :D

   Usuń
  3. http://2.bp.blogspot.com/-gfi56J4NhAE/T5BPyCxK-UI/AAAAAAAAAFA/s42QcMLA834/s1600/banner_pos2c.gif
   Wydaje mi się, że na ciemnym tle ta prezentuje się lepiej (sprawdzałam). :)

   Usuń
 5. Widzę, że blogspot nieznacznie wygrywa z onetem w sondzie. Ciekawe zjawisko, że tyle osób przeszło tutaj ^^.

  OdpowiedzUsuń