Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 27 kwietnia 2012

006. Aktualizacja #2


AKTUALIZACJA NUMER: 2
DATA: 27.04.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 17 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 6
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 4.05.20121. Fan Fiction: Harry Potter (2)


xxx

Jest rok 1977, konflikt między zwolennikami czarnej magii a Zakonem Feniksa trwa w najlepsze. Społeczność czarodziejska żyje w niepokoju i niepewności, co przyniesie jutro. Jednak życie w Hogwarcie toczy się dalej. Rosalinda Selwyn, rozpieszczona dziewczyna o nie sprecyzowanych do końca poglądach na temat aktualnej sytuacji, powraca do szkoły, aby rozpocząć szósty rok nauki. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że jej nadopiekuńczy ojciec wynajął młodego aurora, ekscentrycznego Simona May, żeby dyskretnie czuwał nad jej bezpieczeństwem. Rosalinda, mimo chłodu i pogardy, z jaką go traktuje, wywiera na nim ogromne wrażenie. Chłopak zakochuje się... Czy będzie im dane być razem, mimo różnic w postrzeganiu świata i pochodzeniu? Są skrajnie różni. Dzieli ich wszystko, czy połączy ich uczucie?
DLACZEGO MOJE OPOWIADANIE JEST WYJĄTKOWE? Ponieważ w świecie HP wykreowałam całkowicie własnych bohaterów, nie powielając schematu tworzenia opowiadań o postaciach stworzonych przez panią Rowling.

emilyanne

Kiedy słowa nie wystarczają, do gry wchodzą czyny. Elizabeth Seymour jest mugolaczką, która przed przyjściem do Hogwartu była fanką słynnego bestselleru „Harry Potter”. Jak się okazało, świat magii faktycznie istnieje, a autorka książki J.K Rowling jest charłaczką. Książka jest zbiorem faktów, ale jednocześnie też bzdur. Eliza przekonuje się o tym każdego dnia i pomimo że w szkole spędziła już sześć lat, nadal wiele pozostaje dla niej tajemnicą. Rozpoczyna siódmy rok nauki, a w tym samym czasie jej Mistrz Eliksirów, Draco Malfoy, który na skutek wojny bardzo upodobnił się do swojego ojca chrzestnego, Severusa Snape'a, zostaje poddany próbie. Na głowę bohatera wojennego spada wiele problemów. Pierwszym i najważniejszym jest fakt, że Lucjusz Malfoy - śmierciożerca i jego ojciec - ucieka z Azkabanu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że chce on dopaść swojego syna i żonę po tym, jak ci opowiedzieli się po przeciwnej stronie w czasie wojny.
CO SPRAWIA, ŻE MOJE OPOWIADANIE JEST WYJĄTKOWE? Myślę, że oryginalny pomysł. Nie jest to oklepane opowiadanie, tylko fick taki, jakich mało (chociaż nie spotkałam się jeszcze z historią taką, jaką sama piszę).


2. Opowiadania: fantasy (2)


kkohaku

Na moim blogu piszę swoje autorskie opowiadanie Curse of the Blood, jak również historię pisaną wespół z dwoma innymi autorkami. Oba teksty poruszają tematykę homoseksualną. Curse od the Blood to fantasy, które opowiada o dwóch braciach, synach królewskich. Jeden z nich nosi w sobie przekleństwo, a drugi musi zmierzyć się ze zdradą, która pojawiła się w samym sercu Krainy Niedźwiedzi. 
CO SPRAWIA, ŻE MÓJ BLOG JEST WYJĄTKOWY? Zanim zaczęłam pisać, ukochałam rysunek i dlatego łącze obie te miłości. 

Shaggy


Blog z dużą ilością autorskich opowiadań. Staram się co tydzień aktualizować, dodając nowy rozdział jednego z opowiadań, ale wiadomo jak to jest. Jeśli lubisz historię, w której obecne są wilkołaki, duchy, demony, ale także i miłość, to ten blog jest właśnie dla Ciebie ;) I jeszcze jedno, opowiadania są o SLASH (man x man)
CO SPRAWIA, ŻE MÓJ BLOG JEST WYJĄTKOWY? Większość historii, piszę w narracji pierwszoosobowej, przez co (przynajmniej tak mi się wydaję) mogę wyrazić więcej emocji, jakie targają postacią ^^"Shaggy


Blog z dużą ilością autorskich opowiadań. Staram się co tydzień aktualizować, dodając nowy rozdział jednego z opowiadań, ale wiadomo jak to jest. Jeśli lubisz historię, w której obecne są wilkołaki, duchy, demony, ale także i miłość, to ten blog jest właśnie dla Ciebie ;) I jeszcze jedno, opowiadania są o SLASH (man x man)
CO SPRAWIA, ŻE MÓJ BLOG JEST WYJĄTKOWY? Większość historii, piszę w narracji pierwszoosobowej, przez co (przynajmniej tak mi się wydaję) mogę wyrazić więcej emocji, jakie targają postacią ^^"Animi


Opowiadanie o życiu Mileny, która z dniem swoich osiemnastych urodzin zaczyna miewać bardzo nietypowe sny. Jak się wkrótce okazuje, są w nich pokazane różne sceny z przeszłości jej rodziny. Dziewczyna - dotychczas posiadająca niewielką wiedzę na temat tego, co działo się przed jej narodzinami, nareszcie ma okazję poznać prawdę. Jednak nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Sny tak naprawdę niczego nie wyjaśniają i Mila musi szukać prawdy u źródeł, co okazuje się trudnym zadaniem. Oprócz tego – jako pełnoletnia dziewczyna, powinna zacząć planować swoje dalsze życie. Nagle w jej nudną codzienność wkradają się tajemnice, trudne wybory, a także miłość. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej – zapraszam do czytania.
4. Opowiadania: dramat/psychologiczne (1)smirek

Charakter od podszewki. Przemyślenia, refleksje, wspomnienia, życiowe motta. A przede wszystkim - realizm. Co sprawia, że upadamy? Jak wiele można znieść w imię dobrych kontaktów z rodziną? Co robić, kiedy irytują Cię wszyscy, dosłownie wszyscy wokół? Nie wiesz? No, właściwie to Maura też nie. 


Shaggy


Blog z dużą ilością autorskich opowiadań. Staram się co tydzień aktualizować, dodając nowy rozdział jednego z opowiadań, ale wiadomo jak to jest. Jeśli lubisz historię, w której obecne są wilkołaki, duchy, demony, ale także i miłość, to ten blog jest właśnie dla Ciebie ;) I jeszcze jedno, opowiadania są o SLASH (man x man)
CO SPRAWIA, ŻE MÓJ BLOG JEST WYJĄTKOWY? Większość historii, piszę w narracji pierwszoosobowej, przez co (przynajmniej tak mi się wydaję) mogę wyrazić więcej emocji, jakie targają postacią ^^"9 komentarzy:

 1. Zastanawiam się, patrząc na kategorie opowiadań, że w sumie nie ma ani science-fiction, ani ogólnie fantastyki. Samo fantasy jest dość ograniczone i raczej nie obejmuje całości fantastyki, która przecież jest znacznie bogatsza.

  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracy.
  A teraz idę pooglądać blogi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmmm, rzeczywiście masz rację, ktoś też już o tym mówił, ale wyleciało mi z głowy... Już tworzę :)

   Usuń
  2. Nie żebym poganiała czy coś. Tak tylko zwróciło moją uwagę to, że gdybym chciała się zgłosić ze swoimi tworami, raczej nigdzie bym nie pasowała tutaj i tyle :)

   Usuń
  3. Oj, bo ja gapa jestem i zapominam czasami o takich podstawach... ;)

   Usuń
  4. E tam, każdemu może się zdarzyć :D

   Usuń
 2. Hej. Chciałabym poinformować Cię, że na mojej nowej gazecie znalazłaś się w menu, pod nazwą "segregator blogów" ^^. Widzę w Tobie potencjał, więc postanowiłam pomóc nam w osiągnięciu sukcesu z pasji.
  Adres w nicku, nie będę spamować;p.
  Pozdrawiam i gratuluję pomysłu i wykonania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i odwdzięczę się, jak tylko pojawi się pierwszy news. :)

   Usuń
 3. Witam! Widziałam, że dodałaś nowe kategorie. Chciałabym zapytać, czy nie byłoby problemu z przeniesieniem mojego opowiadania http://bracia-duszy.blogspot.com do kategorii science fiction, bo to jest właśnie ten gatunek.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok ale zrobię to najwcześniej w piątek, ponieważ teraz tylko na chwilkę dosiadłam do komputera. Pozdrawiam.

   Usuń