Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 13 września 2014

182. Aktualizacja #85

AKTUALIZACJA NUMER: 85
DATA: 26 sierpnia 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 16 sierpnia 2014 - 26 sierpnia 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 1336
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 37

Jeszcze przed aktualizacją chciałabym oznajmić to, co również widnieje w ramce nad postami: odchodzę z katalogu. Statystycznie: podczas mojej kadencji trwającej od 20.12.2013 do 13.09.2014 opublikowałam 28 aktualizacji (od #54 do #85, trzy zostały zrobione przez współautorkę bloga), w czym dodałam 690 blogów. Te kilka miesięcy pracy w katalogu było dość ciekawe, niestety rozpoczynając nową szkołę w nowym miejscu, nie jestem w stanie wygospodarować pewnej ilości czasu, która jest potrzebna do zadbania o katalog. Było mi miło być częścią tego dość szczytnego celu, posegregowania blogów. Nie znikam całkowicie z blogosfery, wciąż istnieję na moich dwóch blogach www.pisanina-frigus.blogspot.com oraz www.skok-do-niesmiertelnosci.blogspot.com. A teraz... do napisania, już nie tutaj.
Pozdrawiam Was serdecznie i zapraszam do zapoznania się z poniższą aktualizacją,
Frigus.
Hanaki Lucipher
Co zrobisz jeśli twoja jedyna pamiątka z przeszłości okaże się czymś więcej, a tajemnicze osoby będą wiedziały o tobie więcej niż ty sama/ sam? Komu możesz zaufać w świecie, którego tak naprawdę nie znasz, choć żyjesz w nim od urodzenia? Czy wszyscy są tymi, za których się podają? Co w tej sytuacji zrobi nastoletnia Rose...? Zaufać aniołom czy sercu?

#

Becky Carisim i Beatrix Smith
Czy taka miłość jest w stanie przetrwać? Wiele przeciwności, nic nie ułatwia im życia, tylko jedno - ich miłość. Niebo - wszystkim kojarzy się z dobrem... ale nie dla tych dwojga. Poznaj historię dziewczyny, która pomimo wszystkiego nadal idzie do przodu, jej ostatnią deską ratunku jest człowiek który może zginąć w każdej chwili i chłopaka który całe swoje życie miał pod górkę i gdy w końcu znalazł coś co umili mu jego podróż na szczyt jego droga stała się pełna zabójczych pułapek, ale "Nie ma ryzyka, nie ma zabawy."

#

Gastro
Świat gnije... Mimo wszystko jest na tyle wypruty z emocji, że nie potrafi tego przyjąć jak inni. Onew zawsze stał po obu stronach, czerpiąc podwójną korzyść i doświadczając podwójnych konsekwencji. Niewierny, tajemniczy mistrz złodziei stał się wtyką obu stron, gdy dobiegł koniec stolicy, może nawet całej Ameryki, potem świata. Cóż z tego, że wie wszystko, dysponuje informacjami jedynie na swoją korzyść. Miłość? - nie dla takich jak on! Uczciwość? - wyginęła. Teraz i tu, wygrana lub przegrana. Mimo, że ludzie umierają, a jego rodzinny dom płonie. Przecież można być wariatem, pragnącym zdobyć coś, co już dawno straciło znaczenie. Takich się szybko wykańcza, a Capital's Forest się z przyjemnością tym zajmie. Bo kłamcy mają pełno wrogów, jeszcze więcej niż Wam się wydaje...

#

Black Butterfly
Pełen humoru pamiętnik Lily Evans, w którym opisuje przygody swoje i jej przyjaciół. Akcja dzieje się na siódmym roku w Hogwarcie. Jeśli masz dość humorów Lily Evans, słynnego "Liluś, umówisz się ze mną?" i chciałbyś poznać rudowłosą Gryfonkę z nieco innej, pozytywnej strony i dowiedzieć się, jak dojrzewało uczucie między Lily i Jamesem, to zapraszam :)

#

Nicci
Po skończonej wojnie Draco Malfoy ucieka z kraju by rozpocząć nowe życie z czystą kartą. Niedługo potem zostaje jednak zmuszony do powrotu do Londynu, by skończyć studia prawnicze. Tu jego losy krzyżują się z szukającą własnej drogi Hermioną Granger. Opowiadanie równie przewrotne i skomplikowane jak samo życie.

#

Lusia 
Czy powrót na stare śmieci był dobrym pomysłem? Czy Hania dobrze zrobiła zostawiając za sobą Londyn i decydując się na powrót do Krakowa? Multum wspomnień, które miała z tym miejscem, zostają zrównane z rzeczywistością. Czasem szarą, ponurą. Mimo wszystko poczucie humoru, pogoda życia Hani sprawią, że dziewczyna we wszystkim będzie szukała tego dobrego. Uda jej się z powrotem zaaklimatyzować w kraju? Czy dawne znajomości wpłyną na to, jak będzie wyglądało jej życie? 

Sectum Sempra
Rebelia Katniss Everdeen została stłumiona, a sama ona wraz z innymi rebeliantami została po kilku latach procesu stracona. Przed śmiercią zdążyła jednak urodzić dwójkę dzieci. Kilka lat później starsze już dzieci Katniss i Peety- Anee i Bove mieszkają w najbiedniejszym dystrykcie stworzonym dla rodzin rebeliantów. Pewnego dnia Snow ogłasza kolejne igrzyska głodowe lecz żeby pozbyć się niebezpieczeństwa w igrzyskach mają obowiązek wziąć udział dzieci rebeliantów, a w tym w szczególności Anee i Bove. Na igrzyskach Anee poznaje tajemniczego Volta, całego w tatuażach syna Haymitcha Abenatchly wychowanego w dwójce na zawodowcę. Między młodymi wykwita uczucie które rządzi się własnymi prawami. Jednak tym razem Kapitol nie powtórzy błędu z 74 igrzysk i zwycięzca będzie tylko jeden.

#

Mercury Eff
Zupełny przypadek stawia na swojej drodze dwoje kompletnie różnych ludzi. Jeden taki przypadek może mieć wiele konsekwencji i spowodować równie wiele komplikacji. Kiedy wchodzą w grę uczucia, zwłaszcza takie, których sami nie rozumiemy, każda opowieść staje się tragikomedią. Sztuką jest jedynie odnalezienie w niej swojej roli.

#

Jillian, Rokaska, Izzy
Każda decyzja podjęta przez człowieka w przeszłości, w nieodwracalny sposób kształtuje jego teraźniejszość. Każda decyzja, którą podejmie dzisiaj, wpłynie na to, co stanie się w przyszłości." 
Bohaterowie tego opowiadania nie mieli pojęcia o tym, jak ich codzienne wybory wpłyną na życie ludzkości w przyszłości. Jakie znaczenie miały one dla naszej planety. Czy zdołają ocalić nas na czas? 

#

Layla McC
Scarlett miała 11 lat kiedy wepchnęła swoją 3 - letnią siostrzyczkę do stawu, twierdząc, że zrobił to duch, Annie, który towarzyszył jej od miesięcy. Trafiła do szpitala psychiatrycznego uznana za niepoczytalną, gdzie stwierdzili u niej ciężką schizofrenię. Dziewczyna spędzała tam kolejne lata w otoczeniu innych chorych. Nikt jej nie rozumiał i nikt nie chciał jej pomóc, do dnia jej 17 urodzin. Poznała wtedy Justina, który postanowił jej pomóc. Tak zaczęła się ich historia.

#

Linka
Codzienność wariatki. Małej dziewczynki. Kobiety. Wzloty i upadki. Smutki i radości. Opinie, poglądy, bilet do świata nastolatki. Zwierzenia, marzenia, nadzieje. Coś innego, nowego i jednocześnie tak dobrze znanego. Kocham pisać i postanowiłam jakoś spożytkować moje uzależnienie od internetu. Opisać swoją, czasami niecodzienną, codzienność. Pisać opowiadanie o czymś co chciałam już wiele razy skończyć, o swoim życiu. Impulsem był powrót po 2 latach do mojej ulubionej książki. linka-ma był blogiem głównej bohaterki. Teraz to ja jestem Linką i opowiadam własną historię. Od was zależy czy zechcecie ją poznać.

#

Sailin
Widziałam jak samotny był. Tak samotny, jak księżyc na bezgwiezdnym niebie. Tonął we własnym życiu. Alkohol. Imprezy. Narkotyki. Chciałam mu pomóc. Pragnęłam tego. Popełniłam błąd. Zakochałam się. I sama zaczęłam iść na dno. Bo czasami nawet dobre serce doprowadza do zniszczenia. 

Vero nike
Uwielbiam koty. To moja miłość i zarazem pasja. Nie rozumiem ludzi, którzy nie podzielają moich zainteresowań i uważają te cudowne zwierzęta jako największe chodzące po świecie zło. Poprzez bloga pragnę podzielić się moimi obserwacjami oraz długoletnim doświadczeniem nabytym poprzez obcowanie z kotami.

#

Sylla
Siedemnastoletnia Lanabell Everdeen jest kuzynką Katniss i Prim, która po śmierci rodziców mieszka razem z nimi. Jako jedyna nie boi się igrzysk, więc gdy to ona zostaje trybutką na Siedemdziesiątych Trzecich Głodowych Igrzyskach przyjmuje to ze stoickim spokojem. Czy uda jej się przeżyć i wrócić do rodziny? Co zrobi gdy okaże się, że jej przeciwnikiem będzie najlepszy przyjaciel?

#

Vanes
Levi przeżywa trudne chwile po stracie dwójki przyjaciół na wyprawie poza murami, jednak postanowił zostać w Oddziel Zwiadowców i ofiarować swoje życie ludzkości. Wkrótce razem z dowódcą Erwinem Smithem jadą do stolicy, żeby zaplanować kolejną wyprawę. Dostępne są dwie perspektywy, dzięki którym można lepiej zgłębić się w myśli głównych bohaterów.

#

Vensis
Iris Tergo, dwudziestopięcioletnia dziewczyna z Detroit, zarabia na życie jako złodziejka u boku swojego dziadka, Robina. Wydarzenia zapoczątkowane przez znalezienie tajemniczej, złotej kuli zmienią jej życie na zawsze. Jak bardzo jesteśmy podporządkowani przedmiotom? Czy można temu zapobiec?
Nikt tego nie wie. Jedno jest pewne - gdy człowiek przestaje słuchać siebie, potrafi stać się kimś zupełnie innym...

#

Shay
Czasem wydaje się, że nie może być już gorzej - zwłaszcza, gdy jest się licealistą i nauczyciele oraz rodzice dyszą nad karkiem z powodu zbliżających się matur. Ale gdy do miasta wraca była twojej przyjaciółki, a ty zakochujesz się w niej bez pamięci, szkoła przestaje być już jakimkolwiek problemem.

#

Sebastian Thiwel (Sebusii)
O czym może marzyć Anna Anastasia mając zaledwie lat 16? O chłopaku? Wyjeździe za granicę? Staniu się sławną? Nic z tych rzeczy. Ta dziewczyna pragnie, aby zły los się od niej odwrócił i żeby Dom Dziecka nie był już jej domem. 
Wejdź do jej świata i sprawdź, jakie przygody dobre i złe ją czekają w najbliższej przyszłości. 

#

Layali Namit
Opowiadanie jest swoistym dramatycznym love story, pisane dla fanów parringu Chamiko. Fabuła nie jest długa ani bardzo pomysłowa; rozdziały obrazują to, co sama chciałabym przeczytać o tym parringu, a więc wkładam większą część swojego serca podczas pisania. Mnisi są nieco starsi, a za głównego bohatera robi Chase. Umieszczone tu teksty nie są przychylne tym, co nie lubią się denerwować czy mieć wypieków na twarzy od czytania scen erotycznych.

#

Ajzeusz
Ajzeusz jest kobietą.
Kobietą? Z biologicznego punktu widzenia na pewno. Ale nie samą nauką człowiek żyje. 
Kim więc jest Ajzeusz? Zdania wciąż są podzielone. Zacznijmy lepiej z innej strony. 
Co ona chce czynić? To proste, pisać. Pisać o wszystkim i jednocześnie o niczym.
E, ale to już było!
Racja, było, ale pisane przez kogoś innego. 
Czy Ajzeusz ma w głowie to samo, co "ktoś inny"? Odpowiedź brzmi, nie.
Czyli ona chce pokazać swój punkt widzenia? Tak, dokładnie tak.
Czy to aby na pewno bezpieczne? Nigdy nie było.
Leci z nami lekarz? Może być potrzebny...

#

Cookie Monster
Mija 10 lat od niespodziewanej śmierci brata Aryi. Od tego czasu los wcale jej nie rozpieszcza. Ciężka choroba matki, zdrada ukochanego mężczyzny i ciągła samotność.
Czy wypadek i nowy świat zmieni jej życie na lepsze?

#

LISTA
Pijawka
Hazel zupełnie przypadkowo znajduje martwe ciało po środku lasu. Wkrótce sytuacja się powtarza, ale tym razem dziewczyna widzi na własne oczy, jak dochodzi do zabójstwa. Morderca na jej widok zaczyna uciekać i po drodze gubi pewną listę. Jak się później okazuje, jest to lista osób do zamordowania, a Hazel Reed jest jedną z nich. Niedługo potem zaczynają dziać się coraz bardziej niepokojące rzeczy. Siedemnastolatka zostaje wciągnięta w walkę o własne życie. Jak dużo zaryzykuje, aby przeżyć?

#

Watson
Co tu kryć, mój współlokator jest całkiem... niezwykły. Ale może od początku.
Nazywam się John Watson. Tak, ten od Sherlocka. Poza tym, że z nim pracuję i mieszkam, jestem też lekarzem i byłym żołnierzem, a także czarującym mężczyzną (o czym ludzie zdają się zapominać, kiedy słyszą o moich powiązaniach z Holmesem. Cóż.). Jestem tutaj, aby opowiedzieć o tym, co się dzieje w naszych czterech ścianach.
(Nie gorszcie się. Tu nie chodzi o nas dwóch, zazwyczaj w grę wchodzą martwe części ciał.)
(Och. To zabrzmiało jeszcze gorzej, prawda?)

#

DarkQueen
Nadszedł czas. Ciemność wzywa. Szepty mówią o śmierci, nikt nie wymówi prawdy. Ślepi nie widzą, głupcy słuchają. Niewielu czeka, jeszcze mniej zobaczy... Strach to jeden z wrogów, a więc wróg wygra...

#

Prudie
Mila ciągle poszukuje sensu swojej egzystencji - żyje trochę z dnia na dzień starając się odnaleźć w Paryżu. Przeprowadziła się do stolicy Francji dla swojego ukochanego. Jej beztroskie życie jednak zaczyna się komplikować - miłość okazuje się złudna, a szczęście znika jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki. Czeszka będzie musiała w końcu znaleźć odpowiedź na pytanie "co ja robię ze swoim życiem?". Być może to właśnie nowo sprowadzony do PSG, Brazylijczyk - David Luiz - pomoże jej w poszukiwaniach.

#

Mercy Winchester
Znał ją. Wiedział, co oznaczają te ukradkowe spojrzenia. Kochał, kiedy jej zielone oczy śledziły każdy ruch, który wykonał w jej stronę, a przecież chciał iść w jej kierunku od bardzo dawna. Od zawsze, chociaż nie był tego do końca świadomy. Od zawsze nieświadomie jej potrzebował. Potrzebował tego kojącego wzroku, delikatnego dotyku, bo przecież jako jedyna obchodziła się z nim tak ostrożnie. Tylko ona wiedziała, czego potrzebuje ten zagubiony, brązowooki chłopak, kiedy lapał ją za dłoń, wywołując przyjemne dreszcze, podnosząc temperaturę, dając bliskość, której tak bardzo chciała. Ale "chcieć", to tylko jedna z wielu kwestii, prawda?

#

Ada Możliwa
Alex i Dawn. Dwie przyjaciółki, które nie potrafią bez siebie żyć. Spotykają na swojej drodze dwóch chłopaków, którzy wywracają ich spokojne życia do góry nogami. Czy uda im się to naprawić? Czy zwiąże ich uczucie?

#

Ada Możliwa
Nastoletnia Skylynn Peaters trafia do ośrodka dla młodzieży z problemami, a w tym samym czasie do szpitala psychiatrycznego dla seryjnych morderców trafia 20-letni Niall Horan. Oba te miejsca znajdują się w jednym budynku, co sprowadza do wielu kontrowersji. Ci dwoje nawiązują kontakt, bo czują się w swoim towarzystwie dobrze. Wkrótce dookoła zaczynają ginąć pacjenci. Nie tylko ośrodka, ale i szpitala. Wszyscy obwiniają się wzajemnie. Ale konstrukcja ma swój własny sekret. Niall i Skylynn będą chcieli dowiedzieć się jaki, jednocześnie zbliżając się do siebie.

#

Demonica Shasta
A jakby wszystko zaczęło się inaczej? A co jakby Clary żyla w Idrisie razem ze swoim bratem Jonathanem, matką i ojcem? Surowe treningi, wyjątkowi wojownicy - rodzeństwo. Ale pewnego dnia ojciec niespodziewanie wysyła ich do Nowojorskiego Instytutu, gdzie poznają przyjaciół: Aleca, Isabelle i Jace' a. Jak to się wszystko potoczy? 

#

mystery
Po ukończeniu siedemnastu lat każdy obywatel państwa Harfe ma obowiązek przystąpić do Akademii Wojowników, która przygotowuje adeptów do obrony ojczyzny. Świat, w którym przyszło im żyć jest zbyt niebezpieczny. Istoty powstałe w ewolucji nie mogą być lekceważone.
Czy Maya, wojowniczka zrodzona z płomienia, będzie wystarczająco silna, żeby stawić czoła plemieniu Potępionych i wilczych nomadów? Żeby to zrobić najpierw będzie musiała nauczyć się panować nad sobą i żywiołem, którym włada.

#

Naele
Magiczna Anglia, rok 1994. Po raz pierwszy od lat w Anglii odbywają się Mistrzostwa Świata w Quidditchu i Turniej Trójmagiczny, a wśród czarodziejów pojawiają się niepokojące pogłoski o nadchodzącej wojnie. Ale Cecilia Pickering, która Hogwart ma już dawno za sobą, ma własne problemy — jest czarną owcą w rodzinie, nie może znaleźć pracy, ojciec cały czas grozi, że przestanie płacić za mieszkanie i odetnie całkowicie dopływ gotówki, brat właśnie się zaręczył, a w dodatku w mieście pojawia się jej szkolna miłość.

#

Jewelka
Opowieść Shel nie zaczyna się jak w innych bajkach, szczęśliwe dzieciństwo, kochająca rodzina....Z dzieciństwa pamięta tylko odrzucenie, kłótnie i wypominanie. Wszystko zmienia się kiedy wyprowadza się z domu i kiedy układa sobie życie na nowo, zjawia się on. Pojawia się zawsze wtedy kiedy dziewczyna go potrzebuje. Czy między Shel a Ashem coś zaiskrzy? Czy nauczy on ją kochać? Czy pokaże jej co to znaczy mieć normalną, kochającą rodzinę i przyjaciół? 

#

decay
Opowiadania o tematyce yaoi z parkami z koreańskiego popu. GEJPOPY WITAJO I ZAPRASZAJO.

#

Demonica Shasta
Katniss Everdeen. Dziewczna, która mieszka w Dwunastym Dystrykcie, razem ze swoim najlepszym przyjacielem do polowań, matką i siostrą, którą ceni sobie ponad życie. Co roku ma nadzieję, że nie zostanie wylosowana do potwornych Głodowych Igrzysk. Ona, ani jej siostra. Zgłosić się do Igrzysk musi każdy, kto skończył dwanaście i tak aż do osiemnastu. Z każdego dystryktu wybierają chłopaka i dziewczynę. Katniss nigdy nie miała jednak w życiu łatwo...

#

Cherry Szalona
Na blogu znajdują się krótkie opowiadania oparte o książki Ricka Riordana, Percego Jacksona.

#

YOU HAVE NO IDEA WHAT I'M CAPABLE OF.
Pheebs
Zbiór opowiadań, ohe-shotów jak i tych wielorozdziałowych związanych z paringiem Swan Queen z serialu Once Upon a Time.

#

DEVIL
Acrimonia i Alice
Wiesz, większość z nas jest po prostu upadłymi aniołami, ale niektórzy z nas po prostu urodzili się w piekle, powiedział swoim głębokim głosem, mały uśmiech wpłynął na jego usta i wiem, że jest prosto z piekła.

#

5 komentarzy:

 1. Czy mogłabym prosić o zmianę opisu ?
  Paranormal Activity Club - na pewno zaznaczyłam jako romans, dramat i nie wiem, jakie jeszcze.
  NOWY OPIS :

  Urodzili się w czasach, gdy III Wojna Światowa zbierała swe okrutne żniwa. Każde z nich ma historię swoich narodzin, której nie chciałoby nawet znać. Teraz, gdy świat próbuje się odbudować po rzezi kolejnej wojny, wkraczają w dorosłe życie, próbują zmienić swoją przyszłość. Czy jednak będzie to dla nich łatwe zadanie? Jedni znają historię swojego życia i wiedzą, co mają zrobić, ale są też tacy, którzy kroczą by poznać samego siebie. Życie lubi platać figle, więc czy kilka istnień nie może być połączonych przeznaczeniem?
  Lucy Heartfilia. Dziewczyna z marzeniami i bez przeszłości. Pragnie wydostać się z niewoli i wkroczyć w nowy świat w poszukiwaniu szczęścia i miłości, jednak to nie jest bajka, a ona nie jest księżniczką. Musi stawić czoła nie tylko rzeczywistości, ale i samej sobie, gdyż jej przeszłość jest powiązana z więcej niż jedną osobą.
  Natsu Dragneel. Syn człowieka, który pragnie by jego dziecko zeszło na drogę alkoholizmu, kobiet i narkotyków. Chłopak jest buntownikiem. Skrywa swoje prawdziwe oblicze za maską, która wciąż rośnie przez jego mroczną przeszłość. Potrzebuje pomocy, jednak nie ma nikogo, kto mógłby mu jej udzielić.
  Czy łączy ich coś więcej niż jedna wspólna noc? Czym są tak naprawdę figurki smoków i co kryje się za wydarzeniami z Wojen Światowych? Kim oni są i jakie tajemnice skrywają? Czy oboje znajdą to, czego od tak dawna szukali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie zmieniłam tylko w romansie i dramacie :)

   Usuń
 2. To znowu ja, ale chciałabym ponownie poprosić o zmianę opisu opowiadania, tym razem Wierszydła do Jolki, kategoria romans, obyczaj.

  Marcel Sakowski i Jola Szydło mieszkają jakieś pięć i pół dzielnicy od siebie, minęli się z pięćset razy w autobusie numer 141, posłali sobie milion spojrzeń, odnotowano także jedno zetknięcie łokciem i odcisk trampka na wojskowych butach. Nieszczęścia podobno chodzą parami, dresiarze czy ochroniarze także, niektórych ludzi, tak jak pierwiastków, zwyczajnie nie da się połączyć, bo wyjdzie kocioł... Ale co jeśli w tym kotle da się uwarzyć coś innego niż truciznę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć! :)
  Jeśli to nie problem - chciałabym prosić o jakieś info/notkę o treści:
  Lekcja matematyki potrzebuje szablonu!
  Jeśli potrafisz tworzyć szablony oraz masz czas i chęci - więcej informacji w NOTCE (link: http://lekcja-matematyki.blogspot.com/2014/09/szablon-potrzebny-od-zaraz.html) :)

  Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń