Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 27 września 2014

183. Aktualizacja #86

AKTUALIZACJA NUMER: 86
DATA: 27 września 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 26 sierpnia 2014 - 04 września 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 1373
LICZBA NOWO DODANYCH  BLOGÓW: 21
         Magda lena 
Jestem chyba najnudniejszą osobą, która chodzi po tej Ziemi. Przeciętniak w każdej możliwej dziedzinie. Myślałem, że te wakacje będą jak każde inne - granie na komputerze, jedzenie i spanie. Wtedy pojawiła się Ona i, choć wcale o to jej nie prosiłem, przewróciła moje życie na drugą stronę, nie pozwalając mi zapomnieć tych dwóch miesięcy lata.

#

Destiny
 Można powiedzieć, że Dorcas pojawia się znikąd. Nikt nic o niej nie wie. Zjawiła się od tak. Zapytasz, gdzie? W Dolinie Godryka. Chcesz wiedzieć dokładniej? Otóż pojawia się w domu Potterów. Dziewczyna ciągnie za sobą pewną historię, a jeszcze ciekawszą historię ma przed sobą. Panują niebezpieczne czasy Ten-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać zbiera armię, by za niedługo uderzyć. Co jeśli na przeszkodzie będzie mu musiała stanąć czarnowłosa osóbka? Co jeśli Czarny Pan weźmie sobie za cel zniszczenie jej i wszystkiego na czym jej zależy? Pomiędzy uciekaniem przed złem, znajdzie dziewczyna czas na przyjaźń, a co ważniejsze miłość? Jedno jest pewne, historia Dorcas nie należy do jednej z tych przesłodzonych.

#

Curly Angel
 Lauren - niepozorna studentka z ambicjami. Wydawałoby się, że jest szczęśliwie zakochaną dziewczyną, przed którą rozpościera się jedynie świetlana przyszłość. Właśnie wtedy, gdy myśli, że zdobyła wszystko, czego pragnęła, jedno spotkanie odmienia jej całe życie.
Michael - znany jako groźny czlonek gangu. Niewyrównane rachunki zmuszają go do sięgnięcia po drastyczne środki. Nie spodziewał się, że w ten sposób pozna kogoś, kto przejrzy go na wylot i pozna jego prawdziwą twarz, wcześniej ukrywaną nawet przed najlepszymi przyjaciółmi.
"I pamiętaj, żeby nie ukrywać swojej twarzy pod maską."

#
Crux
Niewiele jest historii, może nawet żadnej takiej nie ma, gdzie poznajesz zakończenie na samym starcie czytania. Ale nie jest to definitywny koniec. To jest po prostu koniec początku.
Lily, Dorcas oraz Huncwoci wracają do Hogwartu ukończyć siódmy rok. Tymczasem Voldemort czai się u stóp zamku i nie ma dobrych planów.
Walka o życie, o zwycięstwo dobra w towarzystwie hormonów. To czas, kiedy każdy będzie musiał pokazać po czyjej jest stronie. Czy jest po stronie zwycięzców, czy może jest tym złym.
To w 1981 roku prawdziwe poświęcenie oddało ostatni pokłon. To wtedy po raz pierwszy usłyszano szaleńczy rechot zła.

#

PERCY JACKSON
Sonia Puch
Co by było, gdyby Thalia nie zginęła? Gdyby Annabeth nie byłaby córką Ateny? Czy to zmieniłoby coś w Obozie Herosów? A jaką rolę będzie odrywał Percy Jackson? Czy w jej sercu będzie dla niego miejsce? Annabeth i jej przyjaciele mają przed sobą wiele niebezpiecznych przygód, tylko pytanie brzmi: czy sobie poradzą?
#

STATION THREE
Mc Lili & GEMI
Piatka nastolatków. Wspólna pasja. Muzyka. Julia, Ola, Kacper, Kuba i Maciek to zwykli uczniowie liceum, ale gdy spotykają sie razem swiat zaczyna nabierac zywszych kolorów. Poznaj historie wielkiej i wiecznej przyjazni, szczerej miłosci i drogi do sukcesu. Station three juz wkrótce zaskoczy Polske!

#

DRAMIONE: NIEWYZNANA MIŁOŚĆ BARDZO CIĄŻY NA SERCU.
Mary Alice
Świat czarodziejów stoi na progu wojny. Małody czarodziej Draco Malfoy musi wybrać pomiędzy tym, co jest zgodne z jego sumieniem, a tym, czego od niego oczekują. Jest rozdarty i nienawidzi siebie, ale w jego życiu pojawia się światełko nadziei... Czy arystokrata w końcu przełamie się i przeciwstawi swojemu ojcu? Jaki wpływ będzie miał na niego niespodziewany wyjazd? Jakie wydarzenie zmieni jego życia na zawsze? Zapraszam! :)

#

WAMPIR I ŁOWCA
Akrelyna, Julss, Sectum Sempra
Nastoletnia Lucille nie ma w sobie nic ze zwykłej nastolatki. Ma dziewiętnaście lat, a w swoim życiu zabiła już tyle wampirów, że trudno jest to nawet zliczyć. Jest nastoletnią łowczynią wampirów, pewną siebie i zabójczą. Dobre czasy kończą się jednak, kiedy razem z kilkoma innymi łowcami, a w tym z najlepszą przyjaciółką Everly i chłopakiem Haydenem, zostają wysłani do Mystic Falls - nowej mekki wampirów, by oczyścić miasto z krwiopijców. Na początku wszystko idzie zgodnie z planem, jednak pewnego wieczoru, cała grupa Lucille ginie w nieznanych okolicznościach. Lucille staje przed nowym zadaniem: musi ich odnaleźć, tylko czy nie jest już za późno?

#

POCAŁUNEK ŚMIERCI
Edyta S.

Wypadek samochodowy wywraca do góry nogami poukładane życie pewnej siedemnastoletniej dziewczyny. Myślicie, że lekarze walczyli o jej życie i przeżyła? Otóż, nie. Jest martwa. Budzi się w zupełnie innym świecie; świecie, w którym istnieje Niebo, Czyściec i Piekło. Z pomocą pewnego Anioła na początku wydaje się wszystko proste, ale to się zmienia gdy dziewczyna staje przed Radą Zmarłych. Czeka ją zadanie, zresztą jak każdego zmarłego, wykonanie go zadecyduje kim będzie i gdzie się znajdzie. A jaką rolę odegra w tym jej były chłopak i pewien arogancki, przystojny Bóg Śmierci? Czy każda podjęta decyzja będzie słuszna, czy może jeszcze bardziej pogorszy sytuacje?
Jedno słowo, życie, albo śmierć i wszystko się zmieni.

#

CYBERPUNKOWE OPOWIEŚCI
A.J.
Cyberpunk jest jaki jest. Brudne, brutalne światy, wieczne intrygi, wielkie korporacje, miasta-molochy, modyfikacje ciała, biotechnologia genetyczna, cyberwszczepy, zaawansowana technologia komputerowa, hakerstwo, rozwinięta przestępczość, walki uliczne, narkotyki, muzyka elektroniczna oraz co najważniejsze, zasada 3M - Miasto, Masa, Maszyna. To można tutaj znaleźć. Witaj w świecie cyberpunkowych opowieści.

#
Aniela wraz z rodzicami przenosi się z Łodzi do Atlantic City, gdzie ma mieszkać. Od pierwszych dni w tym mieście czuje się wyobcowana, ale zmienia to się zmienia, gdy trafia do do baru Dark Night. Ten klub będzie przewodnią jej historii i nowego życia. 

#

GDY MIŁOŚĆ PRZEZWYCIĘŻA ŚMIERĆ
Eveline Lawrence

Wyobraź sobie, że jesteś czarownicą z czystokrwistego rodu. Nie podzielasz poglądów rodziców, nie jesteś taka, jak oni. Nie potrafisz kochać, jedynym Twoim uczuciem jest nienawiść.
Wyobraź sobie, że uciekasz. Zdobywasz się na odwagę i opuszczasz rodzinny dom, który wcale nie kojarzy Ci się z ciepłem i miłością. Poznajesz Jego, a w Twojej klatce piersiowej coś zaczyna mocniej bić. Wyobraź sobie, że kiedy już uczysz się kochać - niewłaściwą osobę - umierasz.
Czy odważysz się poznać ich historię?

#

DWA SKRZYDŁA
Aniela
 
Opowieść o dwóch światach oddalonych od siebie o miliony galaktyk.
Opowieść o dwóch miłościach, które łączyło jedynie to samo pojęcie.


Constance to córka anioła Atheriela. Jest dumna ze swojego pochodzenia, aczkolwiek myśl, że ma n i e b o s k i e imię, zmywa jej sen z powiek.  Podczas niezwykłej niedzielnej kolacji z Archaniołem Gabrielem, ktoś napada na dom, w którym mieszka Connie, i porywa anielicę. Dziewczyna budzi się w ludzkim świecie, nie wiedząc, gdzie jest, i jak się tam znalazła. Co najdziwniejsze, wszyscy, których spotyka, zwracają się do niej po imieniu, jak gdyby znali ją od lat.  Tymczasem Jathiel, narzeczony siedemnastoletniej Connie, pragnie ją odszukać. Istnieje niestety przeszkoda - nie potrafi namierzyć ukochanej z Niebios, jakby ktoś odebrał jej skrzydła.  Obydwoje pragną odkryć prawdę i znów się spotkać. Ale czy to na pewno dobry pomysł? Czy ich miłość pokona barierę, jaką jest rozłąka? A może pojawi się ktoś wyjątkowo nieidealny, kto pokaże młodej anielicy ludzki świat w zupełnie innym świetle? I do tego bezwiednie pomoże jej odkryć sens życia? "Piekło zawsze pamięta, by upomnieć się o swoją zgubę." 

 #
Panna W.  Phoenix Lennox.
Moje imię i nazwisko zawisło w powietrzu. Tu, w Dystrykcie Pierwszym, powinnam się cieszyć. A wcale tak nie jest. Przez siedemnaście lat, siedemnaście pustych w wydźwięku lat, uczyłam się w ukrywaniu emocji i władaniu mieczem oraz walki wręcz. Nigdy nie sądziłam, iż ta druga umiejętność mi się przyda. Myliłam się - jadę na Głodowe Igrzyska. Jadę na nie razem z nieznanym mi chłopakiem i będę walczyć na śmierć i życie. Muszę to wygrać. Z wyszkoloną obojętnością wchodzę na scenę. Teraźniejszość nie chce do mnie dotrzeć. Wiem tylko, że rodzice patrzą teraz na mnie i są dumni. Dumni, jak z wytresowanego psa, który tej nocy ma schwytać złodzieja. Nic już nie słyszę, nie nie widzę, przed oczami mam ciemność, niedobrze mi. Czuję podchodzący do gardła żołądek i nieopanowaną złość, gdy dociera do mnie, że do grona trybutów dołącza Rick Wells, którego nigdy wcześniej nie widziałam na oczy. Teraz też nie widzę, zaślepiona żądzą pozbycia się go teraz#w tej chwili, jako jednego z dwudziestu trzech dzielących mnie od powrotu do domu.

 #

SŁOMIANY ZAPAŁ
Allz

Słomiany Zapał to autorski projekt pewnej nastolatki, która chce zwalczać swoje wady i słabości. Drogi Czytelniku, w cotygodniowych notkach znajdziesz refleksje, opis codzienności, może coś ironicznego, zabawnego, inspirującego lub motywującego. Jeśli chcesz zobaczyć, jak autorka walczy ze swoją psychiką, jak i ciałem, powoli dążąc do określonego celu, po prostu kliknij! Zapraszam.

#

Krucza 
W końcu ukazał mi się tak upragniony dom. Z fantazyjnych domostw mieszczących się na Pradawnych Drzewach dochodziła wesoła muzyka, a w powietrzu unosił się znajomy zapach róż. Wylądowaliśmy na jednej z najwyższych gałęzi rozglądając sie dookoła...

 #

LEVE CAROLUS
Freyja, Omegon Alpharius

„Umarł król, niech żyje król!” – ale co jeśli dziedzic korony ma zaledwie piętnaście lat? Czy władza absolutna może spoczywać w rękach młodzika? Gdy umiera Karol XI, pozostawia Szwecję silniejszą niż była kiedykolwiek wcześniej – skarbiec królestwa wypchany jest po brzegi złotem pochodzącym z redukcji dóbr szlacheckich, Sztokholm rozkwita, stając się najważniejszym miastem portowym w całym basenie morza Bałtyckiego, a potęga militarna kraju trzyma w szachu zawistnych sąsiadów.
Obowiązek sprawowania władzy spada na doświadczonych członków Rady Królewskiej, jednak mając na uwadze przykry los, jaki spotkał ich poprzedników za czasów zmarłego monarchy, chcą oni czym prędzej posadzić na tronie prawowitego władcę, któremu korona należy się z urodzenia i woli samego Boga. Sama już koronacja pokazuje wszystkim, że pomimo młodego wieku Karol XII nie zamierza dać się prowadzić za rękę przez doradców. Wkrótce, widząc nadarzającą się okazję, żądni zemsty za lata panowania Szwecji monarchowie rozpoczynają wojnę, która przejdzie później do historii jako III Wojna Północna. 

#
Bellaaa20 
Opowiadanie dotyczy wnuczki najpotężniejszego czarodzieja w świecie magicznym, którego boi się sam Lord Voldemort. Melanie Rose Dumbledore ma 16-naście lat i dopiero w tym wieku dziadek postanawia wysłać ją do najlepszej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, ale nie tylko po to by się uczyła. Robi to ze względu na jej bezpieczeństwo bowiem najpotężniejszy czarnoksiężnik, Lord Voldemort odkrył prawdę o nastolatce i chce zdobyć to co jest w jej posiadaniu. Akcja rozpoczyna się przed przenosinami do Hogwartu, wtedy to wnuczka Dumbledore'a poznaje sławnego Chłopca, Który Przeżył, Harry'ego Pottera. Wraz z nim po wakacjach rozpoczyna szósty rok nauki. Tam poznaje resztę przyjaciół Wybrańca m.in. Hermionę Granger, Rona Weasley'a oraz jego siostrę Ginny a także wroga "Świętej Trójcy" Draco Malfoy'a. Od jej przybycia do szkoły zaczynają się dziać dziwne rzeczy a nastolatka nie może wyjawić prawdy przyjaciołom. Jak jej losy się potoczą oraz przyjaciół, których dziewczyna chce chronić? Jakie konsekwencje będą ją czekać jeśli wyjawi prawdę o swoim pochodzeniu?

#

 W każdym życiu są jakieś sekrety, o których nie mówimy nikomu. Są sprawy, z których rezygnujemy dla kogoś by przypodobać się komuś. Często stawiając czyjeś dobro nad własne robimy sobie krzywdę. Na samym początku nie dostrzegamy tego błędu. Brniemy w nie myśląc, że robimy dobrze. Zazwyczaj popełniamy takie grzeszki kiedy jesteśmy zakochani. To dla tej osoby staramy się być w 100% oddanymi, ale czy nie jest tak, że po odejściu tej osoby, albo odejściu nas samych od tego, co nas zniszczyło nie mamy żadnego punktu zaczepnego?

#

GOOD MORNING, HYPOCRITE
Ulotna

Pracująca w agencji artystycznej Sofia Méndez wiedzie na pozór uporządkowane życie. Jest święcie przekonana o tym, że do szczęścia nie potrzebuje niczego więcej niż... jego. Jareda Shawa. Co jednak stanie się, kiedy pewnego dnia odkryje, że ten wcale nie jest tym za którego się podawał? Czy Alexander, który znienacka pojawi się w jej życiu sprawi, że zdoła wymazać Shawa z pamięci? A może raczej jego obecność pogrąży ją w jeszcze większym chaosie? Sądzisz, że wszyscy, którzy otaczają Sofię są tymi za których się podają? Jak wiele cudzych żyć zburzą, żeby zdobyć to, czego pragną? Hipokryzja, to coś więcej niż tylko słowo. To nadzieja na lepsze jutro oraz... jego drugie imię.

#

AVENGER
Emily & Annie
On - policjant z przeszłością, dla którego rodzina i prawda jest najważniejszą wartością.
Ona - tajemnicza dziewczyna, która wiele ukrywa i z pewnością nie należy do prawych ludzi.
Co się stanie, gdy ich drogi się splotą? Mieszanka wybuchowa? Morderstwa, kłamstwa, tajemnice, narkotyki, wyścigi i .... handel żywym towarem. To nie lada wyzwanie. Czy Zayn podoła zadaniu, równocześnie stawiając czoło przeszłości?
 #

8 komentarzy:

 1. Chciałam spytać, czemu mój blog nie został dodany, choć jest w zakładce "Zgłoś się" i ma wszystkie spełnione podpunkty (poza tym skąd dowiedziałam się o segregatorze, co chyba nie jest konieczne)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Juliet! Na początku post widnieje przedział, według którego dodaje blogi do segregatora, Twój komentarz jest datowany na 17.09.2014, także dopiero gdy ukaże się przedział uwzględniający ową datę, dodam do segregatora Twojego bloga.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Dziękuję. Nie zauważyłam. Mea culpa.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Witam! :)
  Czy mogłabym prosić o zmianę autorki opowiadania ''Lift'', kategoria; One Direction? Zamiast Podlasii prosiłabym zmienić na Pijawkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Informacja pojawiła się po lewej stronie bloga w ramce nowości.

  Pozdrawiam! :)
  Lekcja-matematyki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałabym podziękować (jeśli jeszcze tego nie zrobiłam) za informację na temat poszukiwanej osoby, która zrobiłaby szablon dla Lekcji matematyki.
   Szabloniarkę znalazłam.
   Proszę pamiętać, że również służę pomocą w razie potrzeby. :)

   Pozdrawiam :))
   Lekcja matematyki

   Usuń
  2. Cieszę się, że kogoś znalazłaś :)

   Usuń