Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 25 sierpnia 2012

018. Aktualizacja #8 (2/3)


Druga część aktualizacji. Przypominam, że szukam osoby chętne do prowadzenia aktualizacji w Segregatorze. Dziś aktualizuję fan ficki.


AKTUALIZACJA NUMER: 8 (2/3)
DATA: 25.08.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 68 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 15
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 2?.08.2012


xxx


Rok 1980. Evelyn Grant, młoda czarownica o dość ekscentrycznym wyglądzie i osobowości, przez pierwsze szesnaście lat życia mieszkała w Nowym Jorku. Nieoczekiwanie jednak jej matka podejmuje decyzję o przeprowadzce do mieszkającej niedaleko Londynu babki dziewczyny, Mary Black. Decyzja ta z pewnością wpłynie na życie niepokornej, niebieskowłosej nastolatki, która nagle zostaje wrzucona w zupełnie nowe, nieznane jej realia. W dodatku musi zmierzyć się z nimi niemal zupełnie sama, gdyż matka dziewczyny po paru tygodniach niespodziewanie znika bez śladu.
Po pięciu latach edukacji w amerykańskim Instytucie Magii w Salem, Evelyn trafia do Hogwartu.
Jak będzie wyglądać jej życie w tej jakże interesującej placówce? Początki z reguły bywają trudne. Szczególnie, gdy posiada się niebieskie włosy, zapędy artystyczne oraz wielkie zamiłowanie do kultury mugolskiej, co wielokrotnie spotyka się z niezrozumieniem.
Evelyn z pewnością nie jest zwyczajną dziewczyną. Wyłamująca się z hogwarckich standardów pod każdym możliwym względem, wyróżniająca się na tle innych uczniów i w dodatku mająca tendencję do pakowania się w kłopoty, na pewno wprowadzi spore zamieszanie w zastały świat Hogwartu z dawnych lat.Lacrett

Opowiadanie jest pisane po pokonaniu Voldemorta. Zaczyna się od nowego roku szkolnego. W murach Hogwartu nareszcie jest bezpiecznie, jednak nie każdy czuje się szczęśliwy. Na pozór wszystko jest w najlepszym porządku. 
Co się stanie, gdy dwójka najlepszych przyjaciół się w sobie zakocha? Gdy złamie wszystkie możliwe zasady? Co ma z tym wspólnego samobójstwo Lucjusza Malfoya? 


Lacrett

Miłość powinna być szczęśliwa, piękna i rozwijająca się. Co, jeśli żyjesz w takich czasach, gdzie nie wiesz, czy przeżyjesz następny dzień? Gdzie w ciągu jednej sekundy twoje życie może obrócić się o sto osiemdziesiąt stopni? Gdzie nie ma czasu na miłość? Kiedy osoba, którą kochasz, okazuje się być niedostępna i nieodpowiednia dla ciebie? Kiedy musisz być z nią w jednym pomieszczeniu i ukrywać swoje uczucia?
Cóż... Wtedy na pewno nie jest łatwo.Villemo

Elisabeth jedzie do Szkoły Magii i Czarodziejstwa na swój ostatni rok edukacji. Nikt jednak nie wie co czeka ich na miejscu. Walka Dobra ze Złem trwa, a śmierć dyrektora Dumbledore’a to dopiero początek.
Druga bitwa o Hogwart. 
Czy nastolatka poradzi sobie z natłokiem uczuć i niedawną śmiercią matki? Czy uda jej się pogodzić z losem? Jak wyglądała sytuacja w Hogwarcie, w czasie gdy Chłopiec, Który Przeżył szukał sposobu, by uśmiercić swojego odwiecznego wroga? 
Tylko zjednoczeni mogą stawić czoła Czarnemu Panu.
frankie

Sasuke Uchiha to 22-letni shinobi o skomplikowanej przeszłości. Nie mogąc poradzić sobie z wyrzutami sumienia po morderstwie brata oraz śmiercią przyjaciółki, która oddała za niego życie, wyzbywa się kolejnych ludzkich odruchów, za wszelką cenę próbując przywrócić sobie utracony spokój ducha. Nie zauważa jednak, że im bardziej oddala się od świata zewnętrznego, tym bardziej jego umysł stara się prowadzić z nim lukratywną Grę Złudzeń - która szybko staje się dla niego coraz bardziej uzależniającą, a przy tym i niebezpieczną.Pisarka Jasmine

Nowy bieg historii już dawno znanej i wydawającej się zakończonej sagi. Śniąca

Waterdeep. Jedno z najwspanialszych miast w całym Faerunie jest domem dla wielu miłujących pokój istot wszystkich ras i zawodów. Jednak pod Waterdeep rozpościera się zupełnie inna kraina. Olbrzymie podziemia znane jako Podgórze stworzone przez Halastera, szalonego czarodzieja. Tutaj Halaster poddaje próbom poszukiwaczy przygód, stawiając im na drodze zabójcze pułapki i krwiożercze potwory. Tylko ci, którym dopisze szczęście, unikną śmierci w ciemnych korytarzach...
Pomimo tego, co znajduje się poniżej miasta, mieszkańcy Waterdeep czują się dosyć bezpiecznie. Choć można zejść do Podgórza, to rzadko kiedy coś stamtąd wychodzi... aż do teraz.
Jeszcze głębiej istnieje kolejna kraina. Miejsce pełne cieni i zła, znane jako Podmrok. Rządzą tam drowy, nikczemne mroczne elfy, panujące nad podziemnymi stworami, o jakich nie słyszały istoty żyjące na powierzchni. Zaś teraz drowy prowadzą armię podziemnych stworzeń prosto do Waterdeep, szturmując miasto w wojnie pełnej krwi i grozy. W najczarniejszej godzinie Władcy Waterdeep ogłaszają poszukiwanie bohatera - kogoś, kto zmierzy się z mrocznymi elfami na ich własnej ziemi, kogoś, kto pokona hordy Podmroku.Wiwiana Diehl

Już teraz, kiedy kładę się do snu,
Proszę Cię, Panie, strzeż mojej duszy;
Jeżeli umrę, nim się obudzę,
Proszę Cię, Panie, weź moją duszę.

Pierwsza miłość miała upajać, uszczęśliwiać i uzależniać – nigdy zabijać. 
Jeden z najbardziej pasjonujących postaci literackich – wampir, nie jest nikim szczególnym dla mieszkańców miasteczka Bon Temps. Odkąd wynaleziono syntetyczną krew jest ich tutaj mnóstwo – pojawiają się, rozkochują, znikają i, przeważnie, – nigdy już nie wracają. 
Po masowych morderstwach dokonywanych przez Rene Lenier’a, całe miasteczko huczy od plotek i nagle staje się turystyczną dziurą. Do Bon Temps przyjeżdża młoda Vian Moreau – daleka znajoma zamordowanej Dawn Green. Nigdy przedtem Luizjana nie stała się tak niebezpieczna… 

Opowiadanie oparte jest na cyku książek o Sookie Stackhouse. Akcja rozpoczyna się tuż po pierwszej części sagi „Martwy aż do zmroku” / po pierwszym sezonie serialu „Czysta Krew”. Głównymi bohaterami są: Eric Northman oraz wykreowana na potrzeby opowiadania, postać Vian Moreau.emilyanne

Wszyscy znamy jej, nieco nudnawą już historię. Nienawidziła go, a potem pokochała. Ale co jeśli tak wcale nie było? Co jeśli to małżeństwo zostało zaaranżowane, a ona do niego zmuszona? Co jeśli była to ostatnia rzecz, której chciała? "Kiedy szczęście porwał wiatr", całe jej życie legło w gruzach.
Nie znoszę Lily, nie lubię Huncwotów. Stąd też komedia, którą piszę. Albo raczej komediodramat. Nie patrzę na nią w tej chwili jak na denerwującą Evansównę. Jej już nie ma, ona stała się kobietą zmuszoną do małżeństwa z człowiekiem, którego nie kochała. Ba! Ona go nawet nie lubiła! "Między Huncwotami", dawka śmiechu i dramat rozgrywający się w życiu Rudej Małpy, którą wszyscy już znamy. To historia zarówno dla jej fanów, jak i antyfanów. Zapraszam serdecznie! Mallow vel Scar

Wyobraźcie sobie siebie stojących w samym sercu walki. Nie wiecie co robić, jesteście tu z przypadku. Jednak musicie stawić czoło przeznaczeniu. Prudence Everdeen jest do tego zmuszona. Wydarzenia z wakacji całkowicie zmieniły bieg jej historii. Oprócz bycia dobrą uczennica, przyjaciółka musi też zadbać o losy świata czarodziei. A to wszystko to dopiero początek. Bo czym, że jest uratowanie świata w porównaniu do walki z samym sobą? Freya

Znaleźli się w poważnych tarapatach i nie było szansy na uniknięcie kary. Zwiesili posępnie głowy w dół, gdy nagle James zauważył swoją pelerynę. Pobladł na twarzy nie wiedząc co robić. Niby mogli się schować, ale po co, skoro profesor i tak wiedziała, że ktoś tu jest. Dlatego też skoczył szybko po magiczny materiał i porwawszy go z ziemi, odbiegł kilka metrów dalej, by schować go za wskazówkami wielkiego zegara. Upewnił się, że nic nie wystaje i stanął z powrotem przy Syriuszu. Dopiero teraz zza rogu zobaczyli postać, której tak bardzo się bali. 
Ku nim zmierzała sama profesor McGonagall. Ubrana była jedynie w szatę zarzuconą na pidżamę, a w jej włosach widniały różowe papiloty. Groza, jaka biła od twarzy kobiety, powiedziała im wszystko. Była jak rozwścieczony rottweiler, wybudzony w środku smacznej drzemki ze snu. Gdy w końcu dotarła do chłopców, przyświeciła im w oczy bijącym od różdżki światłem .
- Tak też myślałam. Wy... - wskazała na nich palcem, grożąc w powietrzu. Jej usta zacisnęły się w cienką linijkę. - Marsz w tej chwili do mojego gabinetu! 
- Ale pani profesor, my nic...
- Nie odzywaj się Potter!
- Kiedy my naprawdę!
- BLACK, JA WAS PROSZĘ!
- ALE...!- krzyknęli, jednak głos uwiązł im w gardle, gdy tylko spojrzeli w iskry, które błyszczały właśnie w oczach McGonagall. Była rozjuszona jak wściekły pies, więc lepiej dla nich, aby już więcej się nie odzywali. Podążyli więc posłusznie jak skarcone szczeniaki za swoją mentorką, co jakiś czas posyłając sobie ukradkowe spojrzenia. Foreplay

Opis: Dwie młode dziewczyny- Ola i Anita wyjeżdżają na długo wyczekiwany wyjazd do Stanów. Wakacje to dobry czas by odpocząć, ale i poznać zupełnie nowych ludzi. Zachwycone tamtejszym życiem, poznają kulturę oraz spędzają tam niezapomniane chwile. Anita jednak szykuje dla przyjaciółki kilka niespodzianek, a jedną z nich jest wysłanie ich portfolio do agencji modelek. Pewnego dnia idą na koncert, który jest kolejnym pomysłem Anity. Jednak żadna z dziewczyn nie zdaje sobie sprawy jaki wpływ na ich życie będzie miało to wydarzenie...MY OWN OBLIVION (The Elder Scrolls IV: Oblivion)
Ava Dyonth

Szczęk mieczy, strużki krwi i magii zmieszane w szaleństwie walki, łzy, ból i stal, lśniące zbroje na piersiach najdzielniejszych z dzielnych połyskujące w ostrym słońcu, włosy sklejone potem, rżenie koni i stukot kopyt... Trzecia era w Cyrodiil nie zapowiadała się najlepiej, kryzys otchłani nadszarpnął siły cesarstwa, a wiele rodzin zostało bez żywicieli, dzieci głodujące na ulicach lub zostawiane lokalnym domom dziecka. To w tym okresie ludzie najczęściej wzywają Matkę Nocy do pomocy, lecz i Mrocznym Bractwem targa destabilizacja, a zdrajca w ich szeregach skrupulatnie eliminuje kolejnych członków. Ava Dyonth, młoda Dunmerka z Bravil, to ona jest wybranką, która ma uratować Bractwo, tylko jak kroki podjęte przez zwodzoną Czarną Dłoń wpłyną na zabójczynię?Katlice

A jeśli duchy przeszłości mają wpływ na przyszłość?
„Zmrok” jest pierwszym tomem sagi „Klątwa Salazara”, opowiadającej o losach bohaterów cyklu „Harry Potter” dwadzieścia sześć lat po wojnie.
Rosalie Potter, osiemnastoletnia czarownica pracująca w Departamencie Tajemnic, od kilku tygodni jest żoną ministra magii - Harry'ego Pottera. Razem wiodą szczęśliwe, spokojne życie, a ich jedynym zmartwieniem pozostają natrętni reporterzy, czyhający na kolejny skandal z ich udziałem. Do czasu.
Kim jest tajemnicza Alice, która nagle pojawia się w życiu Rose? Czy to ona wtargnęła w nocy do domu Potterów? Jaki sekret Hermiona skrywa przed całą rodziną? Dlaczego Harry nie chce, aby jego żona dowiedziała się prawdy o tajemniczym zniknięciu Grahama Pritcharda? I co ma z tym wspólnego przeszłość Dracona Malfoya?
Nic nie wydaje się takim, jakim jest w rzeczywistości, a odpowiedzi na te pytania może udzielić ci Salazar Slitherin i jego Klątwa, jeśli tylko masz odwagę stanąć z nim twarzą w twarz i dać się porwać magii...Niezrównoważona

Daleko od Hogwartu, na cmentarzu, gdzie odrodził się Lord Voldemort, Harry Potter ginie. Cały magiczny świat zostaje zachwiany, a Syriusz Black nie może pogodzić się ze stratą chrześniaka. Jednak czy Wybraniec zostawi swoich bliskich i wyruszy w dalszą podróż po drugiej stronie? Czy może powróci, w niekoniecznie legalny sposób? Co się stanie, gdy podpisze układ z samym diabłem, by pomóc Dumbledore'owi pokonać Czarnego Pana?

10 komentarzy:

 1. W moim blogu jest błąd, dałaś stary opis i zły tytuł, miało być "Niebieskie marzenia", nie "Niebiańskie"... Nie wiem, co wszyscy mają z tym niebem...

  Podsyłam drugi raz aktualny opis:
  Rok 1980. Evelyn Grant, młoda czarownica o dość ekscentrycznym wyglądzie i osobowości, przez pierwsze szesnaście lat życia mieszkała w Nowym Jorku. Nieoczekiwanie jednak jej matka podejmuje decyzję o przeprowadzce do mieszkającej niedaleko Londynu babki dziewczyny, Mary Black. Decyzja ta z pewnością wpłynie na życie niepokornej, niebieskowłosej nastolatki, która nagle zostaje wrzucona w zupełnie nowe, nieznane jej realia. W dodatku musi zmierzyć się z nimi niemal zupełnie sama, gdyż matka dziewczyny po paru tygodniach niespodziewanie znika bez śladu.
  Po pięciu latach edukacji w amerykańskim Instytucie Magii w Salem, Evelyn trafia do Hogwartu.
  Jak będzie wyglądać jej życie w tej jakże interesującej placówce? Początki z reguły bywają trudne. Szczególnie, gdy posiada się niebieskie włosy, zapędy artystyczne oraz wielkie zamiłowanie do kultury mugolskiej, co wielokrotnie spotyka się z niezrozumieniem.
  Evelyn z pewnością nie jest zwyczajną dziewczyną. Wyłamująca się z hogwarckich standardów pod każdym możliwym względem, wyróżniająca się na tle innych uczniów i w dodatku mająca tendencję do pakowania się w kłopoty, na pewno wprowadzi spore zamieszanie w zastały świat Hogwartu z dawnych lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I proszę o usunięcie ze spisu "Laurie Riley" oraz "Skrajnie różni", oraz zaktualizowanie "Marmurowego serca".
   Wybacz, ze zawracam ci głowę, no ale po co mają skasowane blogi w spisie tkwić.

   Usuń
  2. Wiem, ale ja na szybko zrobiłam aktualizację i poleciałam do domu. Za te niebieskie/niebiańskie przepraszam, to z pośpiechu. A usuwać i podmieniać opisy planowałam potem, tylko mi się pomyliło że ten opis do skrajnie różnych, no w każdym razie już poprawiam :D

   Usuń
  3. Ach, pogubiłam się trochę. Co miałam zaktualizować w Marmurowym sercu? ;<

   Usuń
  4. Do Marmurowego serca to:
   Jest rok 1977, konflikt między zwolennikami czarnej magii a Zakonem Feniksa trwa w najlepsze. Społeczność czarodziejska żyje w niepokoju i niepewności, co przyniesie jutro. Jednak życie w Hogwarcie toczy się dalej. Rosalinda Selwyn, rozpieszczona dziewczyna o nie sprecyzowanych do końca poglądach na temat aktualnej sytuacji, powraca do szkoły, aby rozpocząć szósty rok nauki. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że jej ojciec, szef Biura Aurorów, William Selwyn, wynajął jednego ze swoich pracowników, ekscentrycznego Simona May, żeby czuwał nad jej bezpieczeństwem. Rosalinda, mimo chłodu i pogardy, z jaką go traktuje, wywiera na nim ogromne wrażenie. Chłopak zakochuje się...
   Czy będzie im dane być razem, mimo różnic w postrzeganiu świata i pochodzeniu? Ona - rozpieszczona pannica z dobrego domu, pochodząca z jednego z najstarszych rodów czystej krwi. On - prosty, pracowity chłopak rodem z Nowego Jorku, sporo starszy od niej. Łatwo z pewnością nie będzie. Oprócz sercowych rozterek, bohaterowie z pewnością będą zmagać się także z rozmaitymi problemami, jakie przynosi im los.
   Simon zdecydowanie nie jest stereotypowym aurorem. Wrażliwy i ekscentryczny, daleko mu do osobnika budzącego respekt i grozę.
   Rosalinda zdecydowanie nie jest zwyczajną, szarą myszką, jakich pełno jest w literaturze. Piękna, inteligentna i bogata, zdaje się być ideałem.

   Dzięki za poprawę "Niebieskich marzeń", ale w katalogu jeszcze nie jest zmienione z tego co zauważyłam ;).
   Po prostu wszyscy mylą i często piszą "Niebiańskie", a ta historia nie ma nic wspólnego z niebem ^^.

   Jeszcze raz przepraszam za moją upierdliwość. Czasem jestem zbyt drobiazgowa.

   Usuń
 2. Cieszy mnie, że znowu tu jesteś, nawet jeśli tylko na chwilkę XD Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś do prowadzenia katalogu, bo patrząc na te wszystkie aktualizacje... to nie może być proste :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To proste, ale czasochłonne. No, ale przyjemnie jest robić coś takiego :)

   Usuń
 3. Gossip-bum.blogspot.com artykuł o Twoim blogu. ; )

  OdpowiedzUsuń
 4. Suszak! W kategorii obyczaj/romans są Więzy Krwi, które jednak już nie istnieją od jakiegoś czasu :). Także proszę o usunięcie bloga :)

  OdpowiedzUsuń