Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 31 sierpnia 2012

021. Aktualizacja #8 (3/3)

AKTUALIZACJA NUMER: 8 (3/3)
DATA: 31.08.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 83 blogi
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 31
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 07.09.2012


Kanako

17 stycznia 1995 Kobe nawiedza wielkie trzęsienie ziemi o sile 7,3 stopnia w skali Richtera, które zabiera ze sobą tysiące ludzkich istnień. Przez osuwiska jedna z wiosek, zapomniana przez cywilizacje, zostaje doszczętnie zniszczona. Krążą legendy, że właśnie owa wioska była tajemniczymi drzwiami do niebiańskiej krainy zwanej Edenem.
Władca chce pozyskać „bilet” do mitycznego świata, dlatego też za wszelką cenę usiłuje przestudiować „prawdziwą historię” Pentagramu i pożąda Pięciu Pieczęci. Sądzi bowiem, że właśnie tam dokończy badania swojej zmarłej żony na temat modyfikacji ludzkiego DNA. Nie ma jednak pojęcia, że ktoś już posiadł tę wiedzę i robi wszystko, aby zniszczyć jego misterny plan.


Lebrun

Skup się. Wyobraź sobie, że wychylamy się nad urwiskiem. Wskoczymy w przepaść na trzy. Raz...dwa...trzy! Nie krzycz tak, nie rozbijemy się o skały. Zaraz nad nimi przeniesiemy się do mojego świata. I widzisz? Nie kłamałam. Oto właśnie wyspa, na której szkoli się przyszłych Strażników Żywiołów. Pewnego dnia zostanę jednym z nich. Czym tacy Strażnicy się zajmują? - pytasz. Każdy włada jedną z czterech mocy, które ściśle powiązane są z wodą, ogniem, powietrzem albo ziemią. To Strażnicy chronią ziemię przed klęskami żywiołowymi. Ale jest nas coraz mniej, więc zadanie staje się trudniejsze. Może niedługo w ogóle nie będzie możliwe do wykonania?


Tomanek

Kucharka Alicja ma dziwny sen. Okazuje się, że pociąga on za sobą ciąg nieprzyjemnych zdarzeń. Bohaterka odnajduje także tajemniczy przepis oraz zostaje wciągnięta w śledztwo w ważnej dla siebie sprawie. Czy rozwiąże zagadkę, związaną z "Krainą Garów" i przeszłością swojej rodziny?


Lien

Akademia Ves w przyjmuje w swe progi dzieci, którymi nie ma się kto zająć. Jej wychowankowie są wszechstronnie wykształconymi Pomocnikami, gotowymi wyruszyć w najdziwniejsze miejsca, aby pomóc ludziom. Avelyn ma osiemnaście lat, a więc właśnie zakończyła naukę w niezwykłej Akademii. Zostaje jej przydzielone pierwsze zadanie, w wykonaniu którego ma jej pomóc straszy kolega po fachu. Jak się jednak okazuje nic nie jest takie jak być powinno, jak przez lata jej powtarzano. Długie lekcje są bezużyteczne, a dziewczyna zostaje sama w obcym miejscu. 


Moore

Nadeszły ciężkie czasy. Mieszańcy stają się przeszkodą na drodze ludzi do potęgi i władzy. Nieco tchórzliwa kapłanka o imieniu Nimnar (co, jak na ironię, oznacza tchórza) ucieka z oblężonej Świątyni. Wkrótce potem spotyka rodzeństwo, z którym wyrusza w niebezpieczną podróż. Po drodze natkną się na kilku przyjaciół i mnóstwo wrogów, a prawda okaże się zupełnie inna od ich wyobrażeń!


White Light

Opowiadanie o grupie przyjaciół uczących się w liceum i odkrywających zarówno te przyjemne, jak i te mniej miłe aspekty życia. Przyjaźń, miłość, imprezy, śmiech i łzy - czyli wszystko co, co można spotkać w życiu każdego nastolatka. 


Dusza

W tym opowiadaniu, odkryję przed Tobą tajemnicę Pożeraczy Dusz. Istot zupełnie innych niż te, które znasz. Stworzonych przez Śmierć. Są inne od wampirów, ale nie całkiem. Są prawie idealne. Prawie, gdyż może je zabić wiele rzeczy. Poznasz sposób, w jaki wyrażają uczucia. Pokaże Ci ich walkę o lepszy byt. Wyjawię tajemnicę, dlaczego Śmierć wybrała właśnie ich. Dlaczego postanowiła, aby to właśnie ci ludzie, zostali jej „dziećmi” Te istoty pomogą Ci, pozbyć się strachu przed śmiercią. Zanurz się we współczesnym, magicznym świecie. Świecie, w którym będziesz modlić się, by to śmierć zabrała Cię pierwsza.


Dominika S.

Wyobraź sobie, że w wieku trzynastu lat dowiadujesz się, że masz zanik mięśni i już nigdy nie będziesz mogła chodzić, że całe dotychczasowe życie ulegnie zmianie. Twoim najlepszym przyjacielem musi stać się wózek. To się właśnie przydarzyło mojej bohaterce Dianie, jednak, kiedy minęły cztery lata od diagnozy, postanowiła stawić czoło światu i spełnić marzenia o śpiewaniu. Dodaj to tego miłość, nienawiść i rodzinę powstaję mieszanka wybuchowa.


Vreles

Jej ciemne włosy unosiły się lekko na wietrze, oczy spoglądały w nikomu nieznanym kierunku. Była piękna, jednak nikt nie chciał zatrzymać na niej wzroku. Krążyła legenda, że kradła duszę. Wzbudzała strach, niepokój, niekiedy zaciekawienie. Ona sama, starała się rozkoszować swą samotnością, mimo, że tak bardzo ją męczyła. Wybierała wartości większe, niż te, którymi kierowali się jej rówieśnicy. Świadoma swojej inności, przez którą została znienawidzona.


Lady Call

Jestem Ciemnością, zabijam z zimną krwią, torturuję gdy trzeba. Mówią, Zło Wcielone i nie wiedzą jak blisko są prawdy. Nadciąga nowy Porządek, Śmierć szepcze mi do ucha - wojna, lecz czy można wierzyć oszustowi? Jak znaleźć się w świecie, gdzie informacja jest najdroższą monetą, a manipulacja i kłamstwa wydają się być na porządku dziennym. Irae żyje już wystarczająco długo by wiedzieć, że ludzie są ślepi i jak łatwo ich złamać. Niewinność może okazać się złudą a delikatność, najbardziej zabójczą trucizną, jaką można sobie wyobrazić. 


Martyna brak

Mrożący krew w żyłach horror, opowiadający historię słynnego, w całej Europie, rodu Abellanus. Nikt do tej pory nie wiedział co przydarzyło się członkom rodziny, potomkom prawdziwych Celtów. Los wybrał Marie, aby była niezniszczalna i piękna przez wieki, lecz zadbał o to, aby nie mogła poszerzyć grona równie silnych istot. Po kilkuset lata w Marie drzemią ogromne umiejętności, a sama dziewczyna nie ma o tym pojęcia. W drodze do nowego domu poznaje, w nietypowej sytuacji, przystojnego wampira. Czy znajomym uda się przezwyciężyć wszelkie przeszkody? Czy pokonają niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą ich znajomość? I co najważniejsze, czy oboje wyjdą z tego cało? To właśnie oni urzeczywistnią powiedzenie: "po trupach do celu".


Aura

Powiadają, że kruk jest ptakiem wiedzy, wróżby i proroctwa. Przypisują mu rolę strażnika tajemnic. Uznają za wybitnie spostrzegawczego, inteligentnego i bystrego, mogącego pełnić rolę towarzysza i posłańca dobrych, jak i tych złych wieści. Jednak, gdy szesnastoletnia Alicja zauważa nieustannie śledzącego ją kruka, za nic ma jego atuty. Zirytowana próbuje przegonić wielkie, czarne ptaszysko, ale bezskutecznie. Niewzruszony przysiada na płocie i obserwuje. Codziennie... Prześladuje ją, a Alicja nie wie dlaczego. Jakby tego było mało w jej życiu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Dziewczyna czuje, że to nie może być przypadek, ale nawet nie podejrzewa jak wielkie grozi jej niebezpieczeństwo. I znowu ten kruk. To wszystko jego sprawka? Przysiadł na parapecie okna i wpatruje się w Alicję przenikliwym wzrokiem. Jaki skrywa sekret?


SeaGoddess

Nie miał prawa jej spotkać.
Nie miała prawa go zauważyć.
Nie mieli prawa się dotknąć.
Nie mieli prawa pokochać.
Stworzeni, by zachować równowagę we wszechświecie – nie wywiązują się z powierzonego im obowiązku. Postępują wbrew wszystkiemu, czego do tej pory się trzymali. Kieruje nimi pożądanie, którego nie może powstrzymać nawet ciążąca nad nimi klątwa. A co jeśli od ich decyzji zależą dalsze losy świata?


Black Wings

Życie jest kruche. Może się skończyć w każdej chwili. Czasem wystarczy, że ktoś pstryknie palcami, a dana osoba umiera, jego życiowa świeca gaśnie. Inni natomiast potrafią umierać długo, kilka minut, kilka godzin, kilka dni, kilka miesięcy, kilka lat... To zależy od naszej woli walki. Jeśli ktoś chce walczyć to nie umrze przez długi czas. Jednak są osoby, które po prostu umierają z bezsilności, może chcieli walczyć, ale zabrakło im sił...
Są jednak ludzie, którzy mają za nic ból innych osób. Ich serca są z kamienia. Zabijają z zimną krwią i sprawia im to wielką przyjemność. Myślisz, że jesteś bezpieczny? Obejrzyj się dwa razy zanim ruszysz, bo czasem ten jeden raz nie wystarczy i Twoje życie zgaśnie niczym wypalony knot świecy.
Witamy po ciemnej stronie...


Cuddly

Z czasem wspomnienia powracają, jak dwie osoby, które na pozór nie łączy n i c. Jednak potrafią walczyć o swoje, walczyć o miłość do psychopaty, któremu przeznaczenie nakazuje pochłonąć człowieka bez reszty przez śmierć, którą zadaje ofiarom. Tak bardzo, że nie zostawiają po sobie ani cienia, ani śladu. Michał chce popełnić ostatnią zbrodnię, która ma zostać zadana na jego własnym ciele. Ofiara, która przeżyła dzięki miłości do niego i dwóm nieznajomym mężczyznom, musi temu zapobiec. Na przeszkodzie stoi jej była przyjaciółka pragnąca zemsty.


Changed

Ludzie od zawsze boją się śmierci i chorób. Bawią się swoim przerażeniem, przepowiadając koniec świata. A on nadchodzi. Odizolowane od siebie społeczeństwa walczą ze Skażonymi, którzy nie pozwalają się zabić dla poczucia bezpieczeństwa Zdrowych. Wojna między wrogimi grupami pochłania kolejne ofiary - żywe i moralne. Ale to kiedyś musi się skończyć. Jedna ze stron musi zniknąć.


Alastrionna

Tysiące lat temu Arkchardar złączyła Unia, która dzięki sprowadzonej na ziemię magii miała zwalczyć zło pustoszące cztery królestwa. Wówczas ludzie posłużyli się Mocą aby wygnać ciemność z powierzchni ziemi. Magia umocniła więź między królestwami. Ludzie obdarzeni darem Mocy regulowali współpracę pomiędzy krajami i cieszyli się respektem wśród możnych; każde królestwo musiało mieć na swoje usługi zastęp magicznych talentów – doradców.
Czasy się zmieniły; po latach Arkchardar zapomniał o pomocy z jaką przyszła magia i przestali być wdzięczni wobec niej; magiczni stali się grupą wyjętą poza obręb społeczeństwa, pogardzaną i szykanowaną.
Nadchodzą czasy, kiedy niełatwo jest dzieciakom rodzącym się z magicznymi umiejętnościami.
Ale drżyjcie - kiedy te dzieci dorosną, mogą stać się bardzo niebezpieczni dla swoich ciemiężycieli...


Anna M. 

Nikt nie wiedział dlaczego po roku 21** na świecie rodziły się dzieci z włosami w kolorze jasnego różu. Nazywano je "styczniowymi maleństwami", gdyż właśnie ten miesiąc wybierały na czas swojego przyjścia. Przed ich narodzinami w środku zimy pojawiały się znaki, które na początku uznawano za anomalie pogodowe albo powtórne przyjście wiosny (...)To samo przydarzyło się drzewu w rodzinie Tilla, którego żona Kloe spodziewała się dziecka już siódmy miesiąc. Małżeństwo zamieszkiwało Królestwo Europy Środkowej, które powstało po połączeniu kilkunastu państw zaraz po zakończeniu Wielkiej Wojny.


Agnieszka

Spokojne miasteczko Valehdella położone na południu Finlandii, około stu kilometrów od wschodniej granicy Rosji. Policjant Kaarle Virtanen, mąż i ojciec dwójki dzieci, nigdy nie zajmował się sprawami większymi niż kradzież w okolicznym sklepie, aż do pewnego dnia, gdy przyszła do niego sprzątaczka Saviya Oraczko, prosząc o znalezienie córki Karmen. Początkowe śledztwo nie wydawało się trudne, do momentu, w którym znaleziono zwłoki trzech prostytutek. Ludzie zaczęli się bać wychodzić z domu. W Valehdelli zaczął grasować seryjny morderca, który za cel wybrał sobie tylko dwie nacje - Romów i Ukraińców, w szczególności kobiety.
Czy Kaarle'owi uda się odnaleźć Karmen? Ile osób zginie zanim sprawca wpadnie w ręce fińskiej policji? 


Smirek

Zbuntowana macica, smutny kibel czy dwuznaczny BOT to tylko niektóre z rzeczy, które otaczają nas w świecie. Grunt to je zauważyć. Lub zauważyć w odpowiedni sposób. Zapraszam na dawkę maltretowania Was moim smirkowym punktem widzenia ubranym w pajntową otoczkę artów!
Felietony i refleksje, Grafika i tutoriale, InneKhaariVirta

Czy wiesz, jak to jest stracić pamięć? Mieć w głowie pustkę, nie przypominać sobie niczego? Poznaj Yashimę, dziewczynę, która nie zna swojej przeszłości. Usiłując odzyskać wspomnienia, wyrusza w niebezpieczną podróż. Jest prześladowana przez wampira (nie takiego jak w "Zmierzchu"!) Kalvorda, który twierdzi, że ją zna... Ktoś morduje córkę króla, oskarżenie pada na zabijających ludzi Krwawą Rodzinę, ale trop wiedzie ku Portalom - bram do Piekła... Po świecie chodzą demoniczne potwory, niszczą całe wioski. Oto Szaleniec wypowiada wojnę ludziom. Co na to inni bogowie? Czy piekielne bestie, dzieci Szaleńca, zniszczą świat? Kim naprawdę jest Kalvord i czego chce od Yashimy? Co z tym wszystkim ma wspólnego Krwawa Rodzina? I... kim jest sama Yashima? Prawda jest znacznie gorsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać... 


Fealrin

Siedemnastoletnia Willow Jeod od zawsze pasjonowała się wilkami. Nie miała pojęcia, że ta pasja doprowadzi kiedyś do tego, że ze strachem zacznie wychodzić z domu. Podczas jednego z wieczornych spacerów po lesie, dziewczyna nieświadomie staje się świadkiem morderstwa. Gdy zaczynają ginąć kolejne osoby, wśród mieszkańców zapanowuje strach – okazuje się, że znalezienie sprawcy nie jest wcale takim prostym zadaniem. Także Willow staje się jego ofiarą – a wtedy na scenę wkracza ktoś, kogo nikt nie podejrzewałby, że mógłby podać pomocną dłoń.


Sandisiek_21

Rok 3098. Świat prawie wcale się nie zmienił, politycy plączą się w obietnicach, technologia wcale nie idzie tak bardzo w górę, a młodzież ma wredne charaktery. Mirrie Wleit, siedemnastoletnia dziewczyna, znajduje dziwne listy w książce z wróżbami. Okazuje się, że mają one tysiąc lat. Po przeczytaniu starych wiadomości, dziewczyna nie wie, kto jest bardziej chory - ona sama, czy może Ool, stary wyrocznia? Stara się jednak spełnić jego ostatnią prośbę - próbuje znaleźć zaginioną księgę Voola. Jednak nie ma już czasu. Do drzwi puka śmierć, a raczej to, co przed nią uciekło... Nic już nie jest takie samo. Czwórka nastolatków, Xell i Ora Warrgoh, Mirrie Wleit i Vean Byon, uciekają przed zombie, które depczą im po piętach. Po paru dniach świat pustoszeje, ludzie zmieniają się w trupy, zwierzęta także. Czy czwórce młodych ludzi, nieznających sztuk walki ani przetrwania, uda się pomścić śmierć bliskich i zniszczyć trupy, broniąc resztek ludzkiej populacji? Czy może jedno z nich zdradzi, tracąc resztki honoru? I czy zniszczą wszystkie zombie, łażące po Ziemi i niszczące ją? A może niektóre trupy nie mieszają się w to i walczą o niewinność? I w końcu; czy naprawdę na świecie nie ma ani krzty magii? Wszystko jest tajemnicą, której tak naprawdę nikt się nie spodziewał... Teraz ważą się losy świata. Teraz, właśnie teraz, ucieka czas, w którym można by znaleźć tak pomocną księgę! Właśnie teraz wszyscy tracą szansę na przeżycie - ponieważ teraz wszyscy powinni szukać. I nie dopuścić, by to, co się dzieje się działo. Po prostu walcz o życie, bo gdy się poddasz, przejdziesz na złą stronę... Nie czekaj, musisz uciekać! Bo jeśli nie uciekniesz, czeka cię coś znacznie gorszego niż śmierć...


Scarlett

Nic nie wydaje się być tak kolorowe, jak wydawać by się mogło. Zło zostało zażegnane, a po bitwie wszystko się zmieniło, ale czy na dobre?
Niestety - każdy czyn ma swoje konsekwencje.
Niegdyś sławna Złota Trójca Hogwartu się rozpadła, każdy starał się ułożyć sobie życie na nowo. Każdy chciał zapomnieć o tym, co było... Każdy nosił w sobie piętno śmierci bliskich...
Miłość, zdrada, nienawiść i zło.
I twarz, czająca się w cieniu.


Wtajemniczona

Nie jest łatwo rozmawiać z osobą, która wie o Tobie niemal wszystko... Szczególnie, jeżeli ta osoba ma jakiś brudny sekret.
Chłopak mówi tak, aby zdradzać jak najmniej, bo przecież ona nie może wiedzieć za dużo. Ona mówi tak, aby dowiedzieć się jak najwięcej, bo przecież on nic nie zdradza. Tyle,że pewnego dnia on zdradzi za wiele, a ona dowie się stanowczo za dużo. Co wtedy? Wtedy będzie już za późno, żeby żyć osobno. Wtedy skończą się tajemnice, a miłość nagle stanie się zakazana.
Skąd wiem? Znalazłam odnośnik na jakimś blogu, niestety nie pamiętam jakim.


Lonelis

Czarny Pan powrócił i to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Coraz więcej młodych czarodziejów decyduje się na wstąpienie w szeregi Śmierciożerców. Coraz więcej jest takich, którzy ślepo wierzą w idee Czarnego Pana. Nie wiedzą, że błądzą, i o tym nie wiedziała również Analise, która musiała wybierać. Czy jej wybór był słuszny? Czarny Pan przygotuje dla niej zadanie, którego skutek ostatecznie zadecyduje o miejscu wśród grona jego sług. Czy będzie wystarczająco silna? Między czasie rodzina planuje wydać ją za mąż, za jej największego wroga. Nie, to nie kolejna opowieść z motywem ' od nienawiści do miłości jeden krok ' dziewczyna naprawdę nienawidzi, i gotowa jest nawet zabić.
Czy jej się uda? I co w tym wszystkim robi Severus Snape. Jeżeli jesteś ciekaw, to wejdź i przekonaj się sam.Devirose

Mieszkająca w Memphis Jules jest zmiennokształtną, pewnego dnia, tydzień przed urodzinami dostaje tajemniczy list, który jak sądzi, ma związek z jej dziwnym znamieniem. Od tego dnia jej życie całkowicie się zmienia. Dowiaduje się rzeczy, o których nie miała pojęcia. Czy znamię ma jakiś związek z jej dwoistą naturą? Jak potoczą się jej losy, gdy odzyska brata i zaginioną siostrę? Czy znowu ucieknie, zostawiając za sobą wszystko co dotychczas pokochała?Legilimencja

Lombard street to jedna z ulic San Francisco, na której w pewnym ciemnym zaułku znajduje się miejsce pewnych spotkań. Nieliczni o nich wiedzą, niewielu chciałoby w ogóle o tym wiedzieć.

Evelyn Verriar zagrała w grę. Zwykła ciekawość zaczęła stopniowo zamieniać się w niebezpieczną fascynację. Szaleństwo? Nawet nie wiesz, kiedy się zaczyna...

Grant

W jednej chwili życie Rowie wywraca się do góry nogami. Musi zmienić dom, otoczenie, szkołę. Niestety sprawy nie ułatwia jej bliskie powiązanie z Kapitolem i brat, który jest Strażnikiem Pokoju. Nielubiana w nowym Dystrykcie, dziewczyna odkrywa kolejne jego tajemnice. Kim jest dziwna grupa ludzi urządzająca nocne spotkania? Kto w tej całej grze jest dobry, a kto zły? I czy w końcu znajdzie się ktoś, komu zaufa?Zuza11

Historia opisuje losy Vanessy Edwards, która mieszka w środkowo-zachodniej Szkocji. Jej największym marzeniem jest pójście na koncert jej ulubionego zespołu One Direction i poznanie Liama Payne'a, który jest jednym z jego członków.
Jednak kiedy udaje się jej tego dokonać los stawia na jej drodze Nathana Sykesa z The Wanted. W skutek kilku niefortunnych wydarzeń Vanessa jest zmuszona jechać w trasę z jego zespołem.
Główna bohaterka zaprzyjaźnia się z Nathem i z biegiem czasu dochodzi do wniosku, że jest dla niej bardzo ważną osobą w życiu. Tylko czy ona w ogóle będzie mogła mu ufać? 
Opowiadania: obyczaj/romans, Fan Fiction: Inne 


Isabella, Olar 

Nudzi Cię szkoła? Nas też! Postanowiłyśmy więc założyć ocenialnię na wzór szkoły, żeby choć troszkę móc pomarzyć o idealnej uczelni! Uczniowie nie muszą się uczyć, zdawać egzaminów i wstawać wcześnie rano! Wystarczy tylko się zgłosić, a już nasza w tym sprawa, żeby powiedzieć Ci, jaki jest Twój blog!

13 komentarzy:

 1. No to widzę chrzest bojowy przeszłaś, dziękuję za dokończenie za mnie roboty :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, czy Ty we mnie wątpiłaś? We mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby Ci jęzor kołkiem stanął za takie kłamstwa :P O!

   Usuń
  2. Napisałaś w dacie 31 lutego. :D

   Usuń
 3. Ojej! Bo to takie cofnięcie się w czasie było! I paluchy same napisały 02 xD
  *palce szybsze niż głowa* XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cofnięcie się w czasie? Ja jeszcze w swoim życiu nie doświadczyłam 31 lutego... ale może to dlatego że młoda jestem :D

   Usuń
  2. Oj, bo do takiego cofnięcia się w czasie trzeba mieć talent! :d

   Usuń
 4. Spoko, na praktykach namiętnie pisałam zamiast 08 - 06. hyhyhy. Raz mi prawie łeb urwali, bo tekst niemal poszedł do druku z datą wsteczną xd.

  dziękuję za dodanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za dodanie ;*

  Pytam jeszcze, czy jest możliwości zmienia opisu? ^^ Zredagowałam go troszkę i poprawiłam co nieco. Zmieniony możecie znaleźć w podstronie "o opowiadaniu" ^^

  Pozdrawiam serdecznie,
  autorka "dyktatora". :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Informuję tylko, że zgodnie z tradycją polecania 5 blogów z okazji Światowego Dnia Blogerów, Segregator znalazł się w mojej piątce :).
  http://katalog-ocenialni.blogspot.com/2012/08/podsumowanie-sierpniowe-i-swiatowy.html

  OdpowiedzUsuń