Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 7 września 2012

023. Aktualizacja #9

AKTUALIZACJA NUMER: 9
DATA: 07.09.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 114
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 13
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 14.09.2012Mossi

Pamiętasz jeszcze czasy, w których każdego wieczoru mama siadała przy Twoim łóżku i czytała ci bajkę? A może to był tata? Może w ogóle nie było ci dane słuchać opowieści na dobranoc? Niezależnie od odpowiedzi na poprzednie pytania, dziś to ja zapraszam Cię na takę "sesję". Rozsiądź się lub połóż wygodnie i ten jeden raz na tydzień znajdź czas, aby przed snem przeczytać dosłownie kilkuakapitowe opowiadanko, najczęściej z dreszczykiem. Potem wyłącz komputer, zamknij oczy i pomyśl o tym, co mogło stać się wcześniej, a co potem. Potrenuj wyobraźnię, a następnie, zasypiając, zastanów się nad sensem ostatniego akapitu.

MAJKOWE
MajaW jaki sposób człowiek staje się psychopatycznym mordercą? Co może go popchnąć do zwrócenia się o pomoc do demona?
Jak groźne jest pragnienie osiągnięcia celu za wszelką cenę? I jak dużo potrzeba, by zatracić siebie?
Namiętności ukryte w ludzkiej duszy, krwawe rytuały, desperacja, wytrwałość, praca nad samym sobą, dążenie do celu bez względu na ból... Najbardziej pierwotne instynkty.
Chodź, oprowadzę cię po południoworosyjskim stepie. Wezmę Cię za rękę, nic Ci nie grozi; tylko popatrzysz.
Albo i nie. 
Uwaga! Opowiadanie może zawierać elementy przemocy i erotyki, słowa powszechnie uznawane za wulgarne, oraz śladowe ilości orzechów arachidowych.

                                                                                                                       
Izulkowa 

Opowiem ci dziś bajkę. Bajkę niezwykłą. Bajkę pełną tajemnic i magii… Nie będzie tu jednak złej macochy i księżniczki zaklętej w wieży. Nie będzie księcia na białym rumaku i jego dzielnego giermka, towarzyszącego mu na każdym kroku. Nie będzie też smoków pożerających małe dziewczynki i trójgłowych potworów straszących dzieci…
Nie będzie księżniczki? Ani księcia? I smoków też nie będzie? To, co będzie?
Ależ będzie księżniczka! Piękna i delikatna jak pąki róży. Tylko bez wieży… Książe też się pojawi i może jakiś potwór nawet…
Nic już nie rozumiem.
Nie musisz wszystkiego rozumieć. Usiądź wygodnie i słuchaj uważnie, bo będzie tu trochę magii i trochę miłości – jak w każdej porządnej opowieści…


Pirania

ONI. Z pozoru zwyczajni, młodzi czarodzieje. Zakuwający na lekcje, żyjący normalnie. Nie wiedzieli, jakie zadanie wyznaczy im los.
ONI. Szaleni, a może i trochę pogubieni w swoich problemach. Nie wiedzieli, że będzie ich jeszcze więcej.
ONI. Złączeni niezwykłą i silną relacją. Zawsze mieli siebie, ale nie wiedzieli na jak długo.


Dafne

Siedzisz przed komputerem, przeglądasz sieć i nagle wpadasz na NIEGO. Jeszcze tego nie wiesz, ale On właśnie ukradł Twoje myśli. Wpycha Cię do pędzącego pociągu. Odbywasz wycieczkę po życiach innych osób, czytasz scenariusze ich przeżyć i uczuć, zagłębiasz się w ich psychikę. Pojazd raz po raz skręca i wkrada się w najczarniejsze uliczki, a kiedy wreszcie z niego wysiadasz, nic już w Tobie nie jest takie samo...


DAMA KIER


Są różne rodzaje miłości. Jedne przenoszą góry, inne wymagają wielu wyrzeczeń, jeszcze inne przyprawiają człowiekowi skrzydła, czy doprowadzają do śmierci. Ich miłość miała w sobie wszystkie te czynniki na raz. Była inna, doskonała, zakazana, ponieważ oboje zdawali sobie sprawę, że ta miłość nigdy nie powinna się była wydarzyć...
Nie człowiek jest autorem scenariusza do swojego życia. Los drwi z ludzi i śmieje się im w twarz. Po wielu, wielu latach, z tych najpiękniejszych dni pozostanie tylko echo, echo wypowiedzianych dawno temu słów, w których oboje pozostali na wieczność uwięzieni.
DAMA KIER


Ktoś mądry powiedział kiedyś, że Przyjaźń jest jedynym cementem, który może spoić świat. Czy wątpicie w to, że miał rację? Oto przedstawiam wam magiczną historię rocznika 1960, opowieść o magii przyjaźni, miłości, przywiązaniu i zaufaniu, połączonych ze sobą smutkiem i żalem. Opowieść nazwana wolnością w niewoli jej słów.

To tutaj, w tym pięknym świecie, poświęcenie pokłoniło się ostatnie.
Bo za kilka lat tylko wiatr będzie umiał mówić o prawdziwie cenionych ideałach, a wtedy już nikt nie będzie chciał go słuchać...


Akira

Czasami nadchodzi ochota podzielić się z kimś swoimi uczuciami, myślami, emocjami. Nie chce jednak nic powiedzieć. Ale pisze; pisze i to dużo, i często, i z wielką chęcią. Teraz przyszedł czas na dziennik.
Co gra w duszy administratywistki? Co chodzi po jej głowie i jakimi myślami chciałaby się z Wami podzielić? Sprawdźcie.


Fedora

Gilderoy Lockhart całkiem nieźle prosperuje jako nowy nauczyciel obrony przed czarną magią, wmawiając wszystkim, że to on dokonał tych czynów, które opisał w swoich książkach. Niestety, jedna z uczennic szybko go rozszyfrowuje. Jak wiele upokorzeń będzie w stanie znieść oszust, byleby tylko prawda o nim nigdy nie została ujawniona?


Evi55

Demonica Clary Fray zostaje porwana przez nocnych łowców. Dziewczyna próbuje się wydostać z ,,więzienia'', ale potrzebuje pomocy. Razem z przyjaciółmi: Endless, Vennis i Simonem stara się uciec od łowców. Dziewczyna musi się jednak śpieszyć, bo wojna wisi w powietrzu, a to ona ma być asem w rękawie Podziemnych? Czy uda się uwolnić Clary? Czy będzie walczyła przeciw łowcom? Czy uchroni swoich sojuszników od śmierci? 

Evi55 & Coral1q

Senne miasteczko... Spokojna okolica... Ale niezwykli mieszkańcy...
Do miasta Sacramento w stanie California przeprowadzają się siostry: Mavis i Corinne Stevens. Obydwie jednak nie są zwyczajnymi nastolatkami: Corinne jest czarownicą i ma wizje, a Mavis jest wampirzycą i widzi duchy zmarłych. Dziewczyny starają się wieść spokojne życie, po stracie rodziców. Ale zabójca państwa Stevens'ów powraca, a wraz z nim przeszłość i sekrety. Czy dziewczyny przeżyją? Czy dadzą sobie radę z niebezpieczeństwem? Czy stawią czoło uczuciom i życiu?


Glee

Czasem los stawia nas na rozstaju dróg i wtedy wszystko jest możliwe.
Voldemort unicestwiony, w świecie magii wreszcie zapanował tak długo wyczekiwany pokój. Nie ma już wrogów, ani potrzeby oglądania się za siebie. W tych na pozór spokojnych czasach Cassie uczęszcza do Hogwartu. Z pozoru sielankowe życie dziewczyny niszczy choroba brata, nieakceptowanie jej "inności" przez rodzinę i paraliż ojca. Czy będzie potrafiła się w tym wszystkim odnaleźć? Czy kiedy stanie na rozstaju będzie potrafiła zdecydować? 

Gdy los każe nam wybierać, między tym co jest nam najdroższe, a tym co jest dla nas najważniejsze wybór wcale nie jest prosty.

Brian Ways & Oliver Robinson

Stary budynek na obrzeżach miasta wydaje się ponury. Czerwona cegła, która niegdyś cieszyła wzrok teraz straszy. Może to przez te kraty w oknach...
Za szybą przesuwa się jakaś postać, snująca się niby widmo. Nie, to nie duch, chociaż bardzo go przypomina. To pacjent.
Jego błędny wzrok przesuwa się bo jasnych ścianach, które przywodzą na myśl szpital. Właściwy wniosek.
Witajcie w Szpitalu dla Chorych Nerwowo i Psychicznie w Nottingham, miejscu gdzie dla niektórych granica między realnym, a nierealnym nie ma miejsca.
Chcecie być wyleczeni? A może chcecie leczyć? 
To nieważne, teraz wsłuchajcie się w ten rozdzierający ciszę krzyk nowego pacjenta.

7 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za dodanie Nocnych przebłysków do katalogu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, już? Dziękuuuję, Devi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Organizuję na moim blogu konkurso/plebiscyt o nazwie TOP 10 blogów polskiej Blogosfery, w którym do wygrania są dwa zestawy po trzy książki.
  Czy byłaby możliwość wspomnienia o mojej akcji na Posegregowanych?
  Byłabym bardzo wdzięczna.
  Pozdrawiam!
  bellatriks@vp.pl
  http://my-logorrhea.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Znajdę chwilę i ogarnę to lub poproszę Suszaka/Blair.

   Usuń
  2. Jutro to zrobię przy okazji omawiania ankiety.

   Usuń
  3. Już to zrobiłam! Tylko nie bij! :P

   Usuń