Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 28 września 2012

027. Aktualizacja #12

AKTUALIZACJA NUMER: 11
DATA: 28.09.2012
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 147
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 12
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 05.10.2012


Shady Blade

Czy nikt nigdy nie zastanawiał się nad rolą, jaką odegrali zwykli czarodzieje w zwycięstwie Dobra nad Złem? Nikogo nie intrygowały te pobieżne zdania na temat nowego reżimu w Hogwarcie? Albo to z jaką łatwością mówili o nim członkowie Gwardii Dumbledore'a? Nikt nie zastanawiał się nad tym, co przeżywali i przeżyli? Dlaczego zdecydowali się walczyć?
Poznajcie więc niezwykłą historię kogoś zupełnie zwyczajnego. 


Tantos

Kiedy niczym domek z kart rozpada się dawny ład zbudowany przez Lorda Voldemorta, a szkolne ławy zajmują młodsze pokolenia, nie ma już nic co mogłoby ich łączyć. Po czterech latach są dwójką zupełnie obcych sobie ludzi, jednak wspomnienie wspólnej historii nie blaknie mimo upływu czasu. Nie pokochali się od pierwszego wejrzenia, nie zapomnieli o tym kim są i jak wiele zła sobie wyrządzili. Jego ścigają mroczne cienie przeszłości, ona obsesyjnie poszukuje pewnego mordercy. Los ponownie splótł ich losy i zmusił by nauczyli się ufać sobie. 


Elly

Kiedy wszystkie metody dotarcia do prawdy zawodzą, wierzysz, że możliwe jest popełnienie morderstwa idealnego? Michelle Collins twierdzi, że zbrodnia doskonała nie istnieje i zaczyna w to wątpić dopiero wtedy, gdy śledztwo przybiera nietypowy obrót, a winą za to obarcza nowego partnera, który został jej właśnie przydzielony. Detektyw musi uporać się z demonami przeszłości i skupić się na teraźniejszości, by móc rzetelnie wykonywać swoją pracę. Jednak jest ktoś, kto wie o niej więcej, niż ona sama wie o sobie, czym nieustannie doprowadza ją do szaleństwa...


S.


Jak wiadomo prawdziwa miłość pokona każde przeciwności losu, choć każdy wie, że szaleńcza i wielka miłość Lily i Jamesa wcale nie trwała tak długo jak na to zasługiwała. Jednak każdy wierzy, że pomimo śmierci ich płomienne uczucie trwało, trwa i trwać będzie nadal. Każdy wie, co stało się z tą dwójką, ale nie każdy wie jak ich losy toczyły się przed wielką tragedią.

Każdy wie jak Syriusz Black przeżył okres po śmierci najbliższych przyjaciół. Każdy wie, co działo się w życiu Syriusza Blacka. Co najlepsze, każdy zna jego trudną, acz piękną historię. Jednak nie każdy wie, że Syriusz był człowiekiem, który potrafił okazać wiele głębokich uczuć: zaufanie, przyjaźń, miłość. Tak, miłość… lecz ten typ miłości, która nigdy nie umiera, choć nie może zostać spełniona. 

Każdy wie, co przytrafiło się Remusowi Lupinowi. Każdy zna jego trudną, długą drogę i każdy wie, że ta droga nigdy nie była usłana różami. Nawet zakończenie tej drogi okazało się nagłym, niespodziewanym urwiskiem. Ale czy ktokolwiek wie, że pierwsza miłość Remusa Lupina była tą miłością, która pokonała wszystkie jego problemy? Czy ktoś zna imię tej miłości?

To jak życie Petera Pettigrew się potoczyło, również każdy wie. Każdy wie, że ten najmniej lubiany i najmniej popularny w młodości chłopak stanął nie po tej stronie co trzeba. A może po tej? Peter nigdy nie był głupim człowiekiem, on po prostu zagubił się w swoich działaniach. Ale pytanie powinno brzmieć raczej: co spowodowało jego decyzję, czym się kierował? 

Historia rozpoczyna się w roku 1978, kiedy całkiem znani Huncwoci zaczynają siódmy rok nauki w Hogwarcie. Tak jak każdy w tej chwili się domyśla, nie będzie w tej historii wiele oryginalnych rzeczy, przecież ta historia się już wydarzyła, potoczyła takim właśnie torem… ja tylko przypominam, zapisuję aby nikt nigdy o niej nie zapomniał. 


Agata


to, co piszę
to tylko pół grama
absurdu
kontrastu
sarkazmu

reszta i tak rozpłynie się
w siedemdziesiąt procent człowieka


Agata

Wioska Szablonów to szabloniarnia z czteroletnim stażem. Założona na onecie, teraz podbija blogspot. Szablony, które możesz tu znaleźć są tworzone z wielką pasją i ogromną starannością. Jeśli szukasz szablonu, który będzie miał w sobie 'to coś' zajrzyj właśnie na Wioskę. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie!


Haunted.♥

 Cierpienie. Uwielbiał widok bezbronnych ciał na czerwonym tle, podczas gdy ziemia łapczywie pochłaniała szkarłatną ciecz. Wielkimi haustami zacząłem łykać powietrze. Nagle spojrzał na mnie w celu reprymendy, ale ja nie byłem uległy. Wybacz, ale nie jestem kukłą, którą możesz kierować za pomocą pociągnięć sznureczków, chyba trafiłeś pod zły adres. Myślał, że może mnie wykorzystać, traktować jak szmacianą lalkę, aby potem wyrwać mi serce, ale nie... On nie miał pojęcia, że właśnie toczy walkę z równym sobie.


Rada Miasta

W niebie umysłów, na perłowym szczycie,
Wśród blasków tęczowych, ptaków królestwie,
Pod śnieżną powłoką z chmur szczęścia utkanych
Znajduje się miasto, kraina wprost z marzeń.
W boskim lazurze skąpanym o świcie,
Gdzie słońce w radości promieniach się rodzi,
Zapala się iskra, odłamek nadziei
Splecionej z uczuciem, sekretnym wspomnieniem.
Nocą, jak w raju, otwiera się zenit,
Pył gwiezdny sypie, miłości rubiny,
Gubi je w tańcu, płomiennej melodii,
Serce w owocach pragnień się topi.
Gdy księżyc zasypia, gasną i gwiazdy,
A rosa jak brylant w świetle się błyszczy,
Z daleka już słychać głuche wołanie,
W lesie magicznym, wręcz zakazanym.
Nikt się nie oprze tej tajemnicy
Co wznieca ciekawość, budzi i zmysły,
Wprawia w niepokój, lęki i drżenie,
Choć jest tylko słowem, fantazji brzmieniem…
Lecz cóż możesz zrobić, biedny wędrowcze,
Gdy drogowskaz życia spłonął na stosie?
Przyjedź i poznaj już dziś Saragossę,
A los swój odmienisz, nim za siebie spojrzysz…


Bezsprzeczna

Czym właściwie jest ten twór? Opis rozterek miłosnych dorosłej kobiety. Forma pamiętnika, jednak nie tylko. Lubię gotować i myślę, że lekarstwem na miłość jest jedzenie! Dlatego pojawią się tam także przepisy na sprawdzone przeze mnie potrawy i ciasta.


 Jaelithe

W Bibliotece Wyobraźni znaleźć można powieść fantasy z wątkiem psychologicznym, fan fiction potterowski opowiadający alternatywną historię Syriusza Blacka, krótsze utwory zwane one-shotami i wiele innych. Autorka pisze teksty, które przynależeć mogą na półkach z fantastyką, kryminałami, romansami i przygodówkami. Zapraszam do odwiedzenia mojej biblioteki!


Lilith M.

Jestem Canis Minor. Jestem Niewymowną, pracuje w Departamencie Tajemnic. Mam dziewiętnaście lat, moja matka została zamordowana siedemnaście lat temu za to, że za dużo wiedziała. Ja wiem jeszcze więcej i postanowiłam działać. Uwolniłam Syriusza Black'a, mam plany wobec Harry'ego Potter'a, a i Lord Voldemord mnie posmakuje. Już nic nie jest takim jakim się wydaje. Będzie to historia pisana krwią i łzami.
Tylko pamiętajcie. Nigdy nie oglądajcie się za siebie... bo możecie spotkać mnie!


moon & yuumei

Seiya, Taiki i Yaten zjawiają się na Ziemii w szczególnym dla niej okresie. W tym czasie między czasem barwy świtu przecina ciepły blask spadających Gwiazd, a szarość zmierzchu przebija się przez jasność dnia. Three Lights przyjmują na swoje barki niełatwe zadanie. Muszą zmierzyć się z legendą i rozwikłać zagadkę, która doprowadzi ich… No właśnie. Czego szukają Fighter, Healer i Maker? Co kryje się pomiędzy białymi kartami losu i czego dowiedzą się o sobie Trzy Gwiazdy?

9 komentarzy:

 1. Dziękuję za dodanie do katalogu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie dziękujemy za dodanie bloga do katalogu :D
  [mysterious-saragossa.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuje za dodanie bloga! ^.^

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo za dodanie do katalogu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za dodanie do katalogu (:

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo proszę, mam nadzieję, że wszystko dobrze opisałam i polinkowałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również bardzo dziękuję za dodanie do segregatora ^^ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje za dodanie do katalogu i poinformowanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuje za dodanie do katalogu i poinformowanie ;)

  OdpowiedzUsuń