Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!czwartek, 11 kwietnia 2013

044. Aktualizacja #21

AKTUALIZACJA NUMER: 21
DATA: 11 kwietnia 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 24 marca - 11 kwietnia 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 155 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 42
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 19 kwietnia 2013 rok

Moja pierwsza aktualizacja, więc z góry przepraszam za błędy i zgłaszajcie mi je na bieżąco to będę wszystko od razu poprawiać. Jako, że pracuję na trochę innych zasadach to muszę z nimi wszystkich zapoznać. Otóż, aktualizację z listy zgłoszeń będę robić od razu, ale post dodam dopiero w piątek, żeby wszystkiego nie zrzucać na jeden dzień, a i dla Was to chyba lepiej, bo wcześniej traficie do spisu :)
Miłego czytania.Hindsight
Życie znowu mnie zdradziło. Przyznaję, że niektóre rzeczy nigdy się nie zmienią. Pozwoliłem twoim malutkim myślom powiększyć moje cierpienie i pozostawiło mi to chemiczne uzależnienie od rozsądku. Tak, spadam...Jak długo zanim uderzę w ziemię? Nie mogę ci powiedzieć, dlaczego jestem załamany. Czy zastanawiałaś się, dlaczego wolę być sam? Czy ja naprawdę straciłem panowanie? Zbliżam się do końca. Uświadomiłem sobie, kim mogłem być. Nie mogę spać, więc biorę oddech i ukrywam się za moją najodważniejszą maską. Przyznaję, że straciłem panowanie.
Kategoria: Opowiadanie » Dramat ; Psychologiczne

Orszula
Co robić, gdy zamek wali ci się na głowę, buntowniczy górale lubują się w torturowaniu wrażego garnizonu za pomocą lokalnego folkloru i brak jakichkolwiek perspektyw na powrót do cywilizacji? Doświadczenie nauczyło Jehana Sancerre, że niespodzianki losu należy przyjmować z godnością, nawet jeśli wszelkie znaki na niebie i ziemi wróżą niesztowicę u owiec i bliźniaki, a zwierzchnicy podrzucają wybuchową niespodziankę.
Bohater wojenny, choćby i o zamazanej kartotece, nie może przecież polec w starciu z realiami życia na krańcu Cesarstwa, gdzie uczeni przepadają bez śladu, a tubylcy tylko czekają, by uwiecznić twą klęskę dla potomności w pouczających przyśpiewkach.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy

RUCH
Mary
Jest nas na tą chwilę cztery, ale pewnie z czasem się troszkę "rozmnożymy".
Plan jest taki: czujemy, wymyślamy drogę przekazu, piszemy, się dzielimy i się lepiej czujemy, będąc w ciągłym RUCHU. Czynności powtarzamy.
Będzie to przegląd wszystkiego, co młody dorosły dostrzega we współczesnym świecie, co jest dla niego ważne, oczywiste jest, że dla każdego co innego jest istotne, dlatego też nie będzie tego bloga tworzyła tylko jedna osoba, a kilka.
Każda z nas ma inne zainteresowania i obraca się w trochę innym towarzystwie, dlatego czasem może tu wyglądać jak na bazarku, ale co tam.
Zapraszam wszystkich "przez przypadek zaglądających" do obserwowania, bo będzie się działo.
Kategoria: Inne » Recenzje


Mary
Głównym bohaterem opowiadania jest gwiazdor, muzyk i reżyser Jared Leto i to wokół niego początkowo skupia się akcja. Jednak z czasem pojawia się drugi narrator, którym jest kobieta, Veronica. Wkrótce też, ta dwójka odkrywa, że łączy ich coś więcej niż wzajemne pożądanie. Powoli uzależniając się od przyjemności i od siebie, odkrywają, że nie potrafią funkcjonować oddzielnie. Jest coś o miłości, życiu, problemach, pasji, świecie, relacjach z ludźmi, ale też światek hollywoodzki i kwestia szczęścia, które każdy z bohaterów próbuje na swój sposób osiągnąć. Czy się uda? A może rzeczywistość okaże się silniejsza? Przecież każdemu pisane jest szczęście, ale w jakiej postaci, ile i kiedy? Witness, tell me.
Kategoria: Opowiadanie » FF Inne

Maarit
Uczniowie elitarnej szkoły dla alchemików zawsze wiedzieli, że mają przerąbane.
Mało tego, że było ich z roku na rok coraz mniej, a nauczyciele cisnęli jeszcze bardziej. Mało tego, że musieli znosić nieprzychylne komentarze zwykłych ludzi, którzy uważali ich za pomioty szatana. Mało tego, że szkoła wpadła w długi i zlicytowano ich ukochany budynek. Kiedy oznajmiono, że przenoszą się do starego, szlacheckiego pałacu umiejscowionego na kole podbiegunowym wszyscy zgodzili się, że nic gorszego nie może się już wydarzyć.
A jednak stało się, bo od tej pory musieli znosić również towarzystwo uczniów szkoły dla wróżbitów, których zawsze uważali za osobników niższej kategorii.
Czy młodzież wychowana w dwóch różnych światach, zgłębiająca tajniki dwóch różnych nauk, zdoła dogadać się podczas nadchodzącej długiej i mroźnej nocy polarnej? Czy jednak działająca wszystkim na nerwy wieczna ciemność i wszechobecny śnieg sprawią, że sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej?
Na domiar złego wielki, stary dom najwyraźniej za wszelką cenę postanowił pozbyć się uciążliwych lokatorów.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy


Viltis
Jej życie bardzo się zmieniło. Czuje się zagubiona. Musi wybrać nowe życie, jednak bardzo boi się utraty starego. Właściwie tylko Jej i Jego. Osób, które bardzo kocha. Tych, bez których dawno straciłaby nadzieję. Jeszcze Oni. Ci, którzy mimo starań nie dają rady. Przestają myśleć, przestają ją zauważać. Ale to nie o nią chodzi. Chodzi o kogoś, na kim jej zależy. Jak sobie poradzi? Czy będzie umiała znaleźć dobre rozwiązanie?
Kategoria: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans


M. Arton
Cisza.
Spokój.
Wiosenny wiatr rozwiewa jej włosy, a słońce ogrzewa szczupłą twarz.
Jest zadowolona.
Czyta ulubioną książkę, pije najlepszą w świecie lemoniadę dziadka Henry'ego.
Wtedy coś zaczyna się dziać.
Świat się chwieje.
Ziemia się trzęsie.
Słońce zasłaniają burzowe chmury, a z nieba spadają krople krwi.
Deszcz.
Pierwsza oznaka.
Wstaje, odwraca się i ucieka.
Wie, że to ten moment.
Tak długo czekała.
Pakuje broń, ostatni raz spogląda na zdjęcie ukochanego dziadka.
Wzdycha, bo wie, że już nigdy jej życie nie będzie wyglądało tak samo.
Biegnie do auta, wsiada i odjeżdża.
Któżby powiedział, że to ona uratuje świat?
Ona.
Jako ostatni prorok Pana.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy

Patrycja B.
Trzynastoletnia Meggie Mercer wraz ze swoim ojcem Douglasem Mercerem przeprowadziła się do Los Angeles po śmierci swojej matki. Ich więź przez to nasiliła się, co wyszło im w prawdzie na dobre. Po upływie czterech lat Ojciec rozbudowuje swoją firmę prawie że na całą Amerykę, która zaczęła dawać im coraz większe zyski. Po jakimś czasie ojciec dziewczyny znalazł sobie idealną kandydatkę na przyszłą żonę, jednak nie aż tak idealną jak była matka Mercer. Po dobrym roku w ich życiu zaczyna się coś zmieniać, Meg zauważa, że od pewnego czasu jest obserwowana przez obcego mężczyznę. Nie mówi tego swojemu ojcu, lecz przyjaciołom którzy twierdzą, że to tylko i wyłącznie nadzwyczajny zbieg okoliczności. Jej zdaniem jednak nie. Przez dobry miesiąc główkuje nad tą sprawą kiedy pewnego wieczoru Ojciec z jego żoną Elizabeth wyjawia jej całą prawdę. Młoda Mercer załamuje się kiedy wychodzi na jaw to, że jest kolejnym celem Mafii ale po mimo tego obiecuje ojcu że będzie silna i zaufa mu w pełni, że zakończy to i wszystko wróci do normy. W obawie o swoją córkę Douglas zatrudnia swojego najmłodszego pracownika Justina O'donnella jako jej ochroniarza by nic jej nie zagrażało. Lecz czy tylko na samej ochronie to poprzestanie?
Kategoria: Opowiadanie » FF Inne


Viki
Rose McQueen to dziewczynka jak każda inna, ale ma w sobie coś niezwykłego. Posiada rzadkie umiejętności. Pogawędka z krukami jest na porządku dziennym i wydaje jej się zupełnie normalna. W dniu jedenastych urodzin otrzymuje list ... list z Hogwartu. Jedzie z wielkim strachem do nowej szkoły. Spotyka tam licznych wrogów. Czy jej koszmary się spełnią? Czy odnajdzie się w nowym świecie? A najważniejsze, czy znajdzie przyjaciół, którzy wraz z nią stawią czoła przeciwnościom losu?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Ta Arbuzowa
Wyobrażasz sobie życie bez rodziców. Bez miłości. Bez współczucia. Po przez śmierć jej rodziców dziewczyna przestała marzyć. Teraz jest realistką. Jedyne wsparcie ma u swojej przyjaciółki. Louis ma miliony fanek. Kochają go za to co robi. On kocha się bawić. Kocha tańczyć i śpiewać. Ma kochającą się rodzinę. Jednak coś w jego życiu się psuję. Czy dziewczyna zrobi na nim dobre wrażenie? Czy jego koledzy ją zaakceptują? Czy dziewczyna zrujnuje ich przyjaźń? Czy historia tych ludzi skończy się Happy Endem?
Kategoria: Opowiadanie » FF One Direction
Ta arbuzowa
Dziewczyna. Chłopak. Dwa inne światy. Jedno miasto. Jedno studio nagraniowe. Dwa talenty. Inne osoby. Czy ona zaufa chłopakowi? Czy będą się coraz częściej kłócić? Czy chłopak dowie się prawdy o dziewczynie? Czy złamane serce się zagoi? Może dziewczyna po prostu uroni więcej łez. Chłopak robi co chcę. Wszyscy myślą że jest rozpieszczoną gwiazdką, ale tak jednak nie jest. Czy przestaną udawać i w końcu staną się sobą? Może Bad- Boy zrujnuje jej życie. Czy dziewczyna zakocha się w nim? Czy może ta historia nie skończy się Happy Endem?
Kategoria: Opowiadanie » FF Inne


Finis
Kiedyś doskonała tancerka, dzisiaj narkomanka. Dziewiętnastolatka stacza się na dno, wpada w złe towarzystwo. Ocalić może ją tylko tajemniczy chłopak z baru. Czy dziewczynie uda się podnieść i walczyć dalej? Czy nieznajomy pomoże jej przetrwać tę grę, którą nazywają życiem?
Kategoria: Opowiadanie » FF One Direction


Thortilla
Po brutalnym morderstwie na własnej rodzinie Bethany Jenkins trafia na oddział psychiatryczny, gdzie testują na niej nowe leki uspokajające. Dziewczyna umiera z powodu wycieńczenia. 80 lat później Alexandra Beverly zostaje przydzielona do tego samego pokoju, w którym zmarła Beth. Lexi już pierwszej nocy nawiedza duch byłej pacjentki, torturując ją we śnie. Potrafi ją kontrolować, a Beverly nie może z tym nic zrobić. Bethany od dawna ma plan, który pomoże jej wynagrodzić dawne krzywdy. Opowiadanie splamione krwią, a obłęd jest tam na porządku dziennym.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy » Thriller ; Horror


Klaudia Fabregas
Dwoje ludzi, dwa całkowicie różne podejścia do życia i codziennych spraw. Los sprawi, że spotkają się ponownie w kryzysowej sytuacji, co bardzo nie spodoba się w szczególności jednej osobie. Czy postawią na swoim i uda im się stworzyć coś pięknego? Zwłaszcza, że ludzie będą kłaść im kłody pod nogi. W końcu miłość to nie wszystko. Co z tego, że fizycznie do siebie pasują skoro charakterami nie za bardzo?
Kategoria: Opowiadanie » Kryminał » Romans

Klaudia Fabregas
Ona i on. Na pozór różni, ale jednak podobni. Co ich połączyło? Czy uda im się dążyć do wyznaczonych celów, które bardzo się różnią? Są jak północ i południe. Jak słońce i księżyc. Dogadają się?
Kategoria: Opowiadanie » Kryminał » Romans


Klaudia Fabregas
Czy czujesz strach, budząc się? Udajesz kogoś kim nie jesteś? Boisz zamknąć się oczy w obawie, że zobaczysz jego oczy? Czy masz odwagę stanąć twarzą w twarz ze wspomnieniami, przeszłością, która może okazać się twoją przyszłością?
Kategoria: Opowiadanie » Kryminał » Romans » Sensacyjnebittersweet
Od dawna interesowałam się pisaniem i postawiłam na FanFicki. Tu spisuję wszystkie tzw. 'jednopartówki' i krótsze opowiadania. Zapraszam!
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter » Zbiory Opowiadań


Niofomune
Storczyk pojawił się kiedyś, kilka dni, może tydzień temu, i od tego czasu lokator nosił się z zamiarem usunięcia intruza – kto to słyszał, żeby trzymać coś takiego na parapecie. Kwiaty na parapetach trzymało się w szpitalu, kiedy było się obłożnie chorym lub sparaliżowanym i z tego powodu przykutym do łóżka, ta wiedza była elementarna." - "Małpa"
Kategoria: Opowiadanie » Manga&Anime » Zbiory Opowiadań


Katarzyna
Wielka Bitwa dobiegła końca, a Hermiona Granger postanowiła powrócić do Hogwartu. Jednak obecność Voldemorta naznaczyła bohaterów. W ich życiu mącą i pozwalają odejść wspomnieniom klątwy rzucane niczym zza grobów. Prawdziwe problemy natury emocjonalnej dopiero teraz dojdą do głosu. Czy osoby wcześniej sobie wrogie i obce staną ze sobą ramie w ramie w imię najwyższych uczuć? Czy Hermiona będzie w stanie zaufać Ślizgonom? Czy Harry zostanie wierny przyjaciółce? Czy Hermiona pozostanie w świecie czarodziejów? Na te i wiele innych pytań odpowie moja interpretacja przyszłości Hermiony Granger. Zapraszam serdecznie :D
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Illuminata
Była, jest i będzie. Nie pokona jej nawet śmierć. Mimo że ciało ulegnie rozkładowi, a kości skruszeją, dusza przetrwa wszystko, nie porzuci życia ziemskiego. Będzie się błąkać po najodleglejszych krańcach świata, krańcach ludzkiej wyobraźni.
Podobno w przyrodzie nic nie ginie - ona jest tego najlepszym dowodem.
Kategoria: Opowiadanie » Psychologiczne » Zbiory Opowiadań


Jakub Ferborg
Wyobraźmy sobie, że III Rzesza ułożyła się z II Rzeczpospolitą. Podczas gdy zagony pancerne Wehrmachtu rozdzierały Francję na kawałki, polska piechota i kawaleria miażdżyły Armię Czerwoną spychając Sowietów za Ural.
Niestety, kruchy pokój między dwoma nowonarodzonymi mocarstwami nie może trwać wiecznie. Na nadchodzące starcie gigantów, nie tylko Niemcy szykują Wunderwaffe...
Kategoria: Opowiadanie » Fantastyka ; SF » Historyczne » Przygodowe


Potteromaniaczka
Już po bitwie o Hogwart, świat Hermiony Granger zostaje wywrócony do góry nogami poprzez pewnego Slizgona.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Brunette
Ona pamiętała jedynie oczy, oni znali ją od narodzin. Kimże są oni? To czwórka, dość dziwnych i nieobliczalnych ludzi. Anioł Mateusz, jedyna dobra dusza tego opowiadania, nieskalany niczym Najświętsza Panienka, Dawid, Patrycja, Adam - to już inna historia. Nie, nie są to demony. To istoty zrodzone inaczej. Jak skrzyżują drogi z Aniką? Czy zdadzą sobie sprawę, że ta ognistowłosa dziewczyna, jest do nich podobna? I czemu pewien wilk, zawrócił jej w głowie?
Cóż, może to być historia godna filmu.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy » Romans


Liley
Lileyna Durand dwanaście lat temu znalazła ciało swojej zmarłej siostry Pauline, która zaręczona była z Syriuszem Blackiem. Kobieta przeświadczona o tym, że to on zabił jej siostrę i dokonał masowego mordu na mugolach, postanowiła go obciążyć zeznaniami. Niestety zeznanie było jednym wielkim kłamstwem, kierowała nią wtedy nienawiść do siostry. Po latach, Syriusz ucieka z więzienia, a Lileyna z uczennicy stała się dzięki rodzinnym koneksjom redaktorką Proroka Codziennego. Pewnego dnia, kiedy przychodzi do pracy, każdy pogrążony jest w temacie ucieczki więźnia. Kobieta postanawia się wgłębić w sprawę. Ku zdumieniu Lileyny nie tylko ona wygłosiła kłamliwe zeznanie. Ktoś macza w tym wszystkim palce i nie chce pozwolić, żeby prawda wyszła na jaw. Kto? Tego nie wie nikt.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Kornelia
Czasem los stawia przed nami niesamowicie trudne do podjęcia decyzje. Taki problem miała Caroline. Zerwał z nią chłopak, z którym była od 3 lat, dzień przed jej 19-tymi urodzinami... Wtedy jej przyjaciółka Felice proponuje wspólny wypad do Londynu do jej najlepszego przyjaciela. Co zrobi główna bohaterka? Zostanie czy poleci do stolicy? Może to właśnie tam czeka na nią prawdziwa miłość? Dowiesz się tego czytając "Always Worth Try"!
Kategoria: Opowiadanie » FF One Direction

Kornelia
Jest to historia zwykłej na pozór nastolatki - Mii Anders. Od 18 lat wszystkie przewinienia, humory i złe zachowanie jej rodzice tolerowali. Ale, ale. Miarka się przebrała! Dla Rudolpha i Alex Anders już tego wszystkiego za wiele. Po kolejnym wyskoku ich na pozór, słodkiej i miłej córeczki podejmują drastyczne kroki. Dziewczyna ma pojechać do Londynu do swojej o siedem lat starszej kuzynki z którą nie widziała się już dziewięć lat. Zarówno jej matka jak i ojciec mają nadzieję, że Danielle sprowadzi Mię na dobrą drogę i pomoże uporać się jej z nałogami. Młoda Anders od początku jest źle nastawiona do całego wyjazdu. Jest jej dobrze u boku starych znajomych i całonocnych balang. Poza tym jest zła na swoją kuzynkę za to, że o niej zapomniała. Czy Mia przebaczy Danielle? Czy dziewczyny zaczną się dogadywać? Czytając to opowiadanie poznacie odpowiedzi na te i inne pytania przy okazji zagłębiając się w życie sławnego zespołu - One Direction.
Kategoria: Opowiadanie » FF One Direction


Katja
Ona - miała wypadek, w którym zginął jej wuj. Sama przeżyła, lecz wyszła z katastrofy z licznymi obrażeniami i, co najgorsze, utraciła pamięć. Teraz czeka ją powrót do przeszłości - walka o odzyskanie wspomnień i przypomnienie sobie wszystkiego.
On - był jej chłopakiem. Poznali się wraz z początkiem liceum, lecz nie zwrócili wtedy na siebie uwagi, dopiero później zaczęli przebywać ze sobą coraz częściej. Ostatecznie zrozumieli, że się w sobie zakochali. Brzmi banalnie, ale...
Ona - po wypadku już go nie pamięta i nie ma do niego zaufania.
On - zadanie jest jasne. Sprawić, by ona znowu mu zaufała. Tylko jak?
Kategoria: Opowiadanie »  Obyczaj ; Romans


Bully
Voldemort kolejny raz czyha na życie Harry'ego. Tym razem wykorzystuje do tego ich połączone umysły. Szesnastolatek musi poradzić sobie z przeciwnikiem. Niespodziewanie otrzymuje pomoc od ludzi, po których się tego nie spodziewa. Zmienia się jego podejście do wielu osób. Miłosne wątki przeplatają się ze śmiercią i bólem. Czy Harry’emu uda się unicestwić Lorda Voldemorta? I jaką rolę odegrają Ślizgoni w jego misji?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Kilulu
Brązowooki, wysoki i szczupły chłopak po śmierci swoich rodziców i po początku końca świata zaczyna walkę o życie. Razem z siostrą zmagają się z trzęsieniami Ziemi, wybuchami wulkanów i kwaśnymi deszczami. Ale gdy spotykają na swojej drodze Sophie i Dowódce ich świat obraca się jeszcze raz o sto osiemdziesiąt stopni. Czy podczas tych wszystkich kataklizmów człowiek i tak może stanąć do walki z człowiekiem? Czy miłość umie pokonać zło? A co jeżeli pamięć ludzka jest ulotna i raz jesteś czegoś pewien a raz nie? Co się dziej z człowiekiem bez imienia? Ginie?
Kategoria: Opowiadanie » Fantastyka


Luie
Jeśli jeszcze nie znudziły Cię historie o sławnych Huncwotach, podbojach Jamesa i krzykach Lily Evans, śmiało zajrzyj do mnie i po raz kolejny przeżyj smutek, radość, strach, miłość i przyjaźń - wraz z Huncwotami!
Pytasz, co tym razem? Cóż, tym razem nasi sławni Gryfoni zaczynają siódmy rok nauki w Hogwarcie. Lord Voldemort wzrasta w siłę, a wśród Gryfonów jest zdrajca. I nie, nie mówię tu o Peterze Pettigrew. Tu chodzi o kogoś, komu wszyscy ufają bezgranicznie i nawet nie pomyśleliby, iż ta osoba zdradzi ich. Kto to jest?
Oh, no i jeszcze Lily i James. Jak myślicie, co z nimi będzie, kiedy rudowłosa zapomni, kogo kocha?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


nie znajoma
Ghost Town. Kiedyś było to opuszczone miasto po zakończeniu wojny domowej w Mieście Stu Wież. Jednak od kilku lat zaczynają się zjeżdżać tutaj bandyci, złodzieje i mordercy. Po pewnym czasie to miasto odżyło. Żyją tuta rodziny, które zostały wygnane, stworzenia, które nie mają prawa istnieć, czarownice, wiedźmy, wróżbici, magowie, hybrydy, wilkołaki, wampiry, skrzaty, elfy, wyklęci, dezerterzy... Dzięki temu Ghost Town na nowo odżyło, na nowo zaczęło funkcjonować.
Nie masz gdzie się podziać? Nie możesz wrócić tam skąd pochodzisz? Zostań u nas, a na pewno znajdziesz tutaj swoje miejsce wśród nad - wśród dziwadeł.
Kategoria: Inne »  Blogi Grupowe


Animi
„Mowa snów” opowiada o życiu Mileny, która z dniem swoich osiemnastych urodzin zaczyna miewać nietypowe sny. Jak się wkrótce okazuje, są w nich pokazane sceny z przeszłości jej rodziny. Dziewczyna – dotychczas posiadająca niewielką wiedzę na temat tego, co działo się przed jej narodzinami – nareszcie ma okazję poznać prawdę. Jednak nic nie jest takie proste, jak się wydaje. Sny tak naprawdę niczego nie wyjaśniają, a Mila musi zacząć szukać prawdy u źródeł, co okazuje się trudnym zadaniem. Oprócz tego, jako pełnoletnia dziewczyna, powinna zacząć planować swoje dalsze życie. Niespodziewanie w monotonię jej codzienności wkradają się tajemnice, trudne wybory, a także miłość. Wszystko zaczyna zmieniać bieg.
Kategoria: Opowiadanie » Obyczajowe


Lavereth
Koniec wakacji. Dla niektórych dzień ostatnich szaleństw, a dla innych dzień, w którym zaczyna się coś nowego. Ja co rok zaczynam w ten dzień coś nowego. Coś całkiem innego. Coś co zawsze wzbudza we mnie ekscytację. Jest to wyjątkowy dla mnie dzień. Dzień, w którym co rok coś się zmienia. Teraz ma się zmienić wszystko. Ten rok chcę naprawdę zapamiętać jako najlepszy rok. Rok nowych doznań., nowych doświadczeń. Ten rok miał być wyjątkowy.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Nymeria
Powiadają, że z nienawiści rodzi się miłość. Tak też było w ich przypadku. Już na szóstym roku zaczęli się do siebie zbliżać. Niewidzialna lina ciągnęła ich ku sobie, wytwarzając więź, której żadne z nich nie odważyło się zerwać. Po latach nienawiści i nieodwzajemnionej miłości, pragnęli odnaleźć szczęście w swoich ramionach. Ale droga do szczęśliwych zakończeń przeważnie wybrukowana jest głazami, które za nic nie pozwalają ruszyć dalej. Tak też było w ich przypadku.
Gdy wszystko wydawało się być na właściwym miejscu, dawne, niewłaściwe znajomości się zakończyły – na ich drodze pojawił się kolejny problem. W życiu dwójki znów zagościł ktoś, kto nie pozwalał im na dalsze szczęście.
Dziewczyna po latach odkryła prawdę na temat własnego pochodzenia, a chłopak odkrył, że małżeństwo jego rodziców, podobno tak szczęśliwe – jest wielkim kłamstwem.
Czy ich miłość okaże się tylko i wyłącznie złudzeniem?
Czy droga do szczęścia rozpłynie się równie szybko, jak się pojawiła?
A może zło, które wkradło się do ich życia będzie tylko iluzją?
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje?"
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Nymeria
Dziewiętnastoletnia Rose Michel jest Powierniczką. Jej pierwszym poważnym zadaniem jest dostarczenie mapy Isendrill do głównej siedziby Powierników. Uciekając przed ludźmi, którzy chcą zdobyć mapę, dociera w końcu do Habitatu siedziby Powierników. Na miejscu okazuje się, że Rose musi zostać i pomóc w walce z Bractwem Miecza. W trakcie nauki panowania nad swoimi mocami, dziewczyna dowiaduje się, że posiada moc, która powinna zginąć wiele lat temu.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy


Raylighane
Opowiadanie o szesnastoletniej Wiktorii, która pewnego dnia w dzieciństwie spotykała postać znaną jej jedynie z opowieści. Dopiero przy następnym spotkaniu bardziej zaznajamia się z duchem zimy - Jackiem Frostem. Gdy oni spędzają czas na beztroskiej zabawie, Czarny Pan - znany bardziej jako Pitch Black - rośnie w siłę i zdobywa sprzymierzeńca. Jednak do czego potrzebna im wszystkim jest Wiktoria?...
Kategoria: Opowiadanie » FF Inne


Dusia
Ona, dwudziestoczteroletnia Selina Simmons, która prowadzi własną bibliotekę na czterdziestej dziewiątej ulicy w Manhattanie, kocha książki, bieganie oraz podróże. Niestety wykryto u niej wrodzoną wadę serca. Przez jego niewydolność, czeka w kolejce na przeszczep. W końcu po jakimś czasie dostaje serce Camile, która była narzeczoną dwudziestosiedmioletniego Lucasa Johnsona, kierownika ds. reklamy w przedsiębiorstwie marketingowej „OCTOS”, znajdujący się w Centrum Manhattanu. Pół roku po śmierci Camile, Selina i Lucas wpadają na siebie i zaczynają się ze sobą spotykać, nie wiedząc, że to serce Camile przyciągało tych dwoje do siebie.
Kategoria: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans


Dusia
Scorpius Malfoy, młody arystokrata, rozpoczyna piąty rok w szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Ten blond włosy nastolatek wiedzie życie samotnika. Nie lubi hałasu i nie nazywają go Casanową. Jedyna dziewczyna, która go zainteresowała to Rose Weasley. Jest ona córką wroga jego ojca. Bardzo chce zawrzeć z nią przyjaźń, lecz dziewczyna go ignoruje. Jego przyjaciele, Chris Tivers i Evelyn Bings, proponują mu zmianę swego imige'u, aby stał się w "niedobrym chłopcem". Tym sposobem gwarantują mu, że zdobędzie rudą. Lecz to nie będzie jego jedyny problemem. Scorpius będzie w posiadaniu czegoś, co zmieni całe jego dotychczasowe życie. Stanie się w centrum uwagi i tym sposobem zainteresuje się nim człowiek, który nazwie się następcą Lorda Voldemorta. Czy Scorpius zgodzi się na przemianę swego imige'u? Czy zdradzi swój sekret swojej kuzynce Naomi Dave? Jakie będą tego konsekwencje? I jakie niebezpieczeństwo czyha za bramami Hogwartu?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Mrs Turner
Internetuję się. Wejdź, jeśli chcesz poczytać o tym, co mi ślina na język tym razem przyniosła. Czasem bez ładu i składu, ale podobno to nic złego. Zapraszam serdecznie.
Kategoria: Inne » Pamiętniki ; Dzienniki » Felietony ; Refleksje


Patrycja
Blog zostal założony 17.11.2012 roku pisze na nim o swoim życiu .Pisze pamiętnik i tylko też nie na temat swojego życia ale też posty tematyczne . Znajdziecie też dużo dobrej muzyki .
Kategoria: Inne » Pamiętniki ; Dzienniki » Hobby


Elfica
Piętnastoletnia Dorothy mieszka i wychowuje się w 8 Dystrykcie. Razem z całą rodziną musiała ciężko pracować już jako dziecko. Do czasu gdy najstarszy z czwórki rodzeństwa brat – David – został w wieku siedemnastu lat wylosowany podczas dożynek. Wziął udział w 5 Głodowych Igrzyskach. Kiedy nie pozostawiał żadnej nadziei rodzinie, trafił do finalistów i wygrał jako pierwszy zwycięzca z ósemki. Wtedy też, wszyscy przeprowadzili się do Wioski Zwycięzców. Minęło 5 lat i Dorthy liczy sobie już czternaście wiosen, gdy odchodzi ktoś bardzo jej bliski. Logan, najmłodszy brat również bierze udział w Igrzyskach. Już z nich nie wraca. Dziewczyna się załamuje, gdyż Logan był dla niej kimś wyjątkowym. Zawsze mogła liczyć na jego wsparcie i pomoc. Na dobrą radę z jego strony. A teraz opowiem historię zaczynającą się rok później w dzień dożynek…
Kategoria: Opowiadanie » FF Igrzyska Śmierci


Elfica
Powiem wam trochę o tym, czym będę was teraz zanudzać. Nie jest to zwykła kolejna kopia dobrze wam znanej historii o Lily i Jamesie. Ta opowieść to połączenie 1/2 moich dzieł z minionych lat. Pojawia się wiele elementów i osób niemagicznych, którzy mają duży wpływ na główną bohaterkę. Zmieniam wiele wątków książki, według własnego uznania. Zrobiłam z Lily sierotę, która nie utrzymuje ze swoją siostrą żadnych kontaktów. Po śmierci rodziców, obie wyprowadzają się do dwóch różnych ciotek. Petunia wybiera tę bogatszą. Lily zostaje u ciotki Donny w małej wsi Hythe w hrabstwie Hampshire. Poza ciotką mieszka tam także jej córka Anne i ich pies. Miała wyjątkowe szczęście, że ciotka zaakceptowała to kim Lily jest. W jej magicznym życiu raczej wielkich zmian nie dokonuje. Nie podoba mi się tylko fakt, że jej przyjaźń z Severusem tak się skończyła. Postanowiłam w swoim opowiadaniu dać mu drugą szanse. Tak więc, jak wcześniej wspomniałam Lily jest połączeniem mojej ulubionej bohaterki z sagi Rowling i kilkunastu dziewczyn z moich starych opowiadań. Samą mnie ciekawi co z tego wyniknie i czy was to zainteresuje.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Pozdrawiam, 
Thortilla.

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za dodanie do spisu. Aktualizacja podobna do poprzednich, więc nie ma się do czego przyczepić. Wyłapałam kilka błędów w opisach blogów, ale to nie Wasza sprawa. Cieszę się, że pojawił się tutaj ktoś nowy. ;)

    OdpowiedzUsuń