Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 5 października 2014

184. AKTUALIZACJA #87

AKTUALIZACJA NUMER: 87
DATA: 5 października 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 06 września 2014 - 16 września 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 1394
LICZBA NOWO DODANYCH  BLOGÓW: 22


 

 
DUSZE CIENI
diem.carpe
Na podstawie 4 sezonu TVD: Co by było, gdyby Elena Gilbert postanowiła kiedyś opuścić Mystick Falls? Wszyscy zapewne uznaliby ją za egoistyczną sukę i spisali na straty. Przecież to jej wampiryzm rozgniewał Pierwotnych i doprowadził do tych wszystkich komplikacji od których, jak ostatni tchórz, postanowiła teraz uciec. Ale co, jeśli znajdą się tacy, którzy zechcą odnaleźć ją i choćby siłą doprowdzić do domu? Jaką tajemnicę skrywa dziewczyna? Jaka jest siła wybaczenia, płynącego z gorącej, destrukcyjnej miłości?
Gdy podejmujesz walkę na śmierć i życie nie ma już odwrotu... Ale czy na pewno egzystencję bez miłości można nazwać życiem?

#
DIARY OF LIFE
biebllins

Internetowa znajomość, która przekształca się w miłość dwóch zagubionych dusz. Jedyną przeszkodą, która nie pozwala im się spotkać są kilometry i sekrety, które przed sobą ukrywają. Czy kłamstwa i sekrety zniszczą wszystko co tak długo budowali? Co będzie kiedy się spotkają i dowiedzą się prawdy o sobie? Dwie całkiem inne osoby z dwóch różnych światów zmieniły całe swoje życie. Anonimowość to ich przekleństwo.
#Gaja została już pokonana przez Siedmioro Herosów z Przepowiedni, którzy poświęcili życie aby ocalić świat. Jednak powstał jeszcze potężniejszy wróg, który chce wrócić, aby się zemścić. Jedyną nadzieją jest Kenny Sky - Młody Heros, który musi wraz ze swoimi przyjaciółmi wyruszyć w daleką podróż, aby odnaleźć to czego wróg szuka. Jeżeli Syn Nieba nie podoła wyzwaniu na czas, to wszystkie potwory wypędzone niegdyś do Tartaru powrócą, aby siać zniszczenie na Ziemii, a wtedy ważyć się będą losy całego świata. Kenny musi tego wszystkiego dokonać nie dając się zabić przez swojego wroga, który tylko czeka na jego śmierć.
#

Odkąd James i Samantha przeszli przez portal, całe ich życie się zmieniło. Trafiając do innego świata, który w rzeczywistości nieistnieje, poznali prawdę, której w głębi serca woleli nie znać. Już sama myśl o Cienistej Czarownicy i Mocy Żywiołów przynosiła najgorsze myśli. Jednak wbrew woli para będzie musiała wyruszyć w daleką podróż i zmierzyć się ze wszelkimi trudnościami na swej drodze. A celem misji będzie odszukanie jedynego źródła wszechpotężnej mocy na Peace Island, Kryształu Żywiołów. Lecz klęska będzie równać się z jednym... zagładą obydwu światów. Jedyną nadzieją na ocalenie są oni... Magowie Czterech Żywiołów.
#


POLOWANIE NA HUNCWOTA
Caireann Devin
Każdy czarodziej nie raz o nich słyszał i każdy nie raz zgłębiał się w ich historię. Czwórka przyjaciół, którym tylko psoty w głowie i z których jeden zdradził. Niewiele o nich wiesz, prawda? Znasz powody, które kierowały tym, co zdradził? Czy zastanawiałeś się, co tak naprawdę połączyło tę czwórkę niezwykle różnych ludzi? Czy rozmyślałeś nad tym, w jaki sposób wykształciło się między nimi to niezwykłe porozumienie? Czy naprawdę uważasz, że znasz historię Huncwotów?

#

JUST ILUSION
Caireann Devin
Opis: Mamy rok 1996. Cztery wielkie szkoły magii – Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Akademia Magii Beauxbatons, Instytut Magii Durmstrang i Akademia Magii Aguerra – postanowiły po raz kolejny zacisnąć więzi między uczniami z różnych krajów świata i zorganizować międzyszkolne wymiany. Po długich rozmowach dyrektorzy doszli do porozumienia – każda ze szkół wybiera dziesięciu najlepszych uczniów z szóstych i siódmych klas, i wysyła ich za granicę, oczywiście za zgodą rodziców i opiekunów. W czasach takich jak te jest to jedna z niewielu okazji, by wzajemnie nieść sobie pomoc i wsparcie, tak bardzo potrzebne na co dzień.
Pierwszego września do ekspresu Hogwart–Londyn wsiada dziesiątka zagranicznych, nieznajomych uczniów, których czeka rok nie tylko nauki, ale także zawierania nowych znajomości i szkolenia się w języku angielskim. Każdy z nich jest na swój sposób intrygujący i każdy ma sekrety, których za nic w świecie nie chciałby wyznać, jednak to, co czeka ich w najbliższych dniach może się okazać o wiele gorsze.
Po raz kolejny w historii nad Hogwartem zawisły czarne chmury. W gazetach co chwila widzi się zdjęcia zdemolowanych domów czy wiosek, gdyż moc Czarnego Pana wzrasta z dnia na dzień, gdy przybywa mu popleczników. Ludzie giną, znikają bez śladu i okazuje się, że nawet mury jak dotąd bezpiecznego Hogwartu nie są tak wytrzymałe, jak wszyscy myśleli. Uczniowie stają przed najwyższą ze wszystkich prób – muszą się zjednoczyć i razem stawić czoło czyhającym na nich zagrożeniom, nikt jednak nie spodziewa się, że mury zamku kryją o wiele groźniejsze sekrety, a ich mieszkańcy gotowi są ponieść każdą cenę, byleby osiągnąć swój cel. Nigdy nie możesz być pewnym, czy stojąca obok ciebie osoba nie ma dziesiątek ludzi na sumieniu, a ty jesteś jej kolejną ofiarą...
Odliczanie można zacząć.

#
Dawno temu, gdy na świecie żyły jeszcze smoki, jednorożce, elfy i inne stworzenia, urodziła się następczyni tronu królestwa Arivii. Księżniczka miała przejąć władzę i rządzić Arivią, takie miało być jej przeznaczenie, lecz czy ktoś zapytał ją o zdanie? Może ona wcale nie chce być królową! Nie chce poślubić tego, kogo nawet nie zna! Co się stanie, gdy Eileen postanowi posmakować innego życia i stać się zwykłą dziewczyną? Historia taka jak wszystkie, a jednocześnie zupełnie inna...

#

WILCZE DZIEJE
MlodaLarwa
Wielka Puszcza podzielona została pomiędzy zwaśnione watahy lykan. W podbitej kolonii na Lodowych Pustkowiach w żyłach rdzennych mieszkańców wciąż płynie ta sama krew, a serca rwą się do buntu. Skłócone wilcze sfory stają w opozycji do samozwańczych opiekunów Drzewa Przodków i wszczynają rebelię.

Co dzieciom lasu przyniesie splugawienie świętych ziem bratobójczą walką? Czy w każdym świecie wojny religijne są nieodłącznym elementem i przyczyną wszelkich krzywd?

#
Zakochałam się w Tobie naumyślnie. Byłeś przy mnie, gdy potrzebowałam przyjaciela. Piłeś ze mną piwo, mieszałeś je z winem i whisky, ale tylko dlatego, że wódka nie była w naszych gustach. Rzucałeś ze mną palenie, ale nie przyznałam się przed Tobą nigdy, że znowu do niego wróciłam. Byłeś idealnym przeciwieństwem mojego ojca. Jesteś moim wydawcą od dobrych paru lat, święcimy razem sukcesy, a ludzie z branży nazywają nas Bonnie i Clydem wydawniczego światka. Jesteśmy duetem, mistrzami w grze pozorów. Chronisz mnie od wszystkiego białymi kłamstewkami, jednak nie zauważasz, że marny z Ciebie kłamca. Jesteś moim przyjacielem, a ja pragnę czegoś więcej. Bo zakochałam się w Tobie naumyślnie i chcę, byś Ty również mógł to powiedzieć.

#

Praca w zawodzie Czyściciela nigdy nie była prosta, ale mimo to, dla niektórych stawała się niemal nałogiem. Odkąd istnienie aniołów i demonów wyszło na jaw, pracownicy mają coraz więcej roboty, a zlecenia sypią się dziesiątkami. Panowie ( w postaci aniołów ) chcą, aby Czyściciele przyprowadzili ich podopiecznych (demony ) do domu, w stanie żywym lub martwym – wedle uznania. Oczywiście, wszystko za odpowiednią sumę… Nikt nie chciał wykonywać brudnej roboty w ramach wolontariatu.
A już na pewno nie ona, Alyssa Venatoris, która bez pensji Czyściciela nie miałaby za co żyć. Czasem jednak zdarza się, że zadanie przewyższa któregoś z pracowników… Czy tak będzie i tym razem, kiedy do Kościoła zgłosi się archanioł z naprawdę poważnym problemem i poprosi o pomoc? Archanioł! Istota, której istnienie dotąd również uważane było jedynie za legendę. Jedno jest pewne…
„ - Już jestem trupem…
- Daj spokój, Trzynaście, zawsze mogło być gorzej.
- Niby jak?
- Mogłoby się okazać, że jeszcze się polubicie.
- O mój boże.
- Nie, kochana, teraz grasz w zupełnie innej drużynie. „

#

Cudownie, prawda? Modlić się. Och, bogowie miejcie litość nad nami! Za późno. Przebaczenia nie będzie. Bogowie nie mają litości, dlatego są bogami. I ostatni z nich także nie będzie jej miał. Zapomniany znów będzie czczony, wróci po to co mu odebrano. Blask Kalyria zniknie, Gatard ogarnie mrok strachu. Niegodziwcy zostaną stłamszeni. Słyszycie? To kroki lodu, który wtargnie do waszych domów, do waszych serc i umysłów. Nie jesteście gotowi? Tym lepiej. Zginiecie wszyscy. Zapłacicie najwyższą cenę. Jesteście tylko ludźmi. Jesteście stworzeni by wami rządzić. Wolność to już tylko puste słowo. Bez znaczenia. Od dziś należycie do niego. Zegnijcie karki, nie patrzcie mu w oczy. To koniec i początek. Ledos Woltor panuje, jak przed laty panowali wyparci bogowie.

#

Urodzona w jednym z najznamienitszych hiszpańskich rodów, Anna w wieku dwunastu lat zostaje damą dworu córki papieża Aleksandra VI - Lukrecji Borgii.
Kilka miesięcy później nawiązuje romans z jej bratem Cezarem. Namiętne i żarliwe uczucie szybko wychodzi na jaw, a pełen oddania i trosk związek owocuje zrzuceniem przez Cezara kapelusza kardynalskiego.

#

WIECZORNY KOS
Ocean Child
Hermiona Granger jako uczennica szóstego roku nauki w Hogwarcie, staje przed wyborem tym, co dobre, a tym, co łatwe. Gdy na jej drodze staje Draco Malfoy, magiczny Świat zaczyna płatać nieprzyjemne figle.

#
Wielka Brytania. Czasy współczesne.
Soren jest żonatym mężczyzną, kochającym swoją wybrankę oraz ich wspólne dziecko. Bycie w pełni szczęśliwym uniemożliwia mu jeden fakt: od kiedy pamięta, pała niepoprawnie gorącym uczuciem do swojego młodszego brata. Do pewnego momentu był w stanie ukrywać bolesną prawdę, lecz z biegiem czasu patrzenie w lustro staje się coraz cięższe, a kłopoty w domu zmuszają go do finalnego stanięcia z prawdą twarzą w twarz: kocha go. Czy zdradzi, co dzieje się w jego wnętrzu? Czy jego zbuntowany, nastoletni brat mógłby przyjąć to do wiadomości? A jeśli tak, jakie konsekwencje może ponieść za sobą burzliwy, kazirodczy związek w świecie, w którym akceptacja przychodzi z takim trudem?


#

 LUPUS MALUM
Mila
Czasem jedno wydarzenie potrafi zmienić wszystko. Remus Lupin nie sądził, że jego sekret, pod opieką przyjaciół i Albusa Dumbledore'a, może pociągnąć za sobą takie konsekwencje. Bo kto myślał, że wydarzenie z tej jednej feralnej nocy może zmienić jego życie?

#
Zuzanna jest z pozoru zwykłą nastolatką, dla której ma się rozpocząć zupełnie nowy rozdział w życiu - nowa szkoła, znajomi... To jednak tylko pozory. W jej rodzinie z pokolenia na pokolenie przekazywany był dar. No właśnie. Dar czy przekleństwo?

#

Louis Tomlinson ma już powoli dość sławy. Podczas ucieczki przed fankami niespodziewanie spotyka małą i niepozorną Jo. Dziewczyna nie odpowiada na jego pytania, tylko tajemniczo się uśmiecha. Nie jest w niczym podobna do jej rówieśniczek. Dla niej liczą się tylko malowidła, w które może wpatrywać się całymi dniami. Louisa bardzo intryguje jej postać i postanawia lepiej ją poznać. Szybko dowiaduje się, że jej życie nie jest takie kolorowe...

#
To nie bajka o grzecznej dziewczynce bujającej w obłokach. Lana po kilku trudnych miesiącach trafia do ojca, zmuszona jest rozpocząć nowe życie. Powoli odzyskuje spokój, jednak nie na długo. To opowieść o przyjaźni, miłości i o tym, że mimo trudności zawsze jest nadzieja na lepsze jutro.

#
Blog powiązany z portalem literackim ExtraStory, prowadzony przez Karo. Na blogu będą publikowane: Rozmowy z autorami z ExtraStory, Tekstografie autorów - linki do ich opowiadań na portalu oraz aktualności o konkursach i wydarzeniach organizowanych przez portal. Zapraszam

#
Wyobraź sobie sytuacje kiedy cały świat staje przed tobą otworem, kiedy możesz zrobić wszystko, bo w końcu jesteś wolny. Julia właśnie tak się czuła, wyjeżdżając do Anglii. Stanęła na progu dorosłego życia i z wysoko podniesioną głową śmiało go przekroczyła. Miała być tam tylko rok, żeby zarobić na studia i wrócić do Polski. No właśnie – miała.
Wszystko się zmieniło kiedy go poznała. Nagle plany, marzenia runęły jak domek z kart, bowiem musiała zapłacić za pomyłki dokonane jednego wieczoru po koncercie One Direction.
Poznaj niekoniecznie romantyczną historię o trudnej miłości Julii i Zayna.

#

"Jest ciemny i zimny grudzień.
Ale ja mam Ciebie, byś mnie ogrzewał.
Jeśli się zepsujesz, ja Cię naprawię
I będę ochraniać przed szalejącą burzą.
Pozbawiony dotyku, pozbawiony miłości.
Pomogę Ci się pozbierać kiedy upadniesz.
I ze wszystkich rzeczy, których dokonałam
Myślę, że kocham Cię teraz lepiej."
Śmierć panuje nad materią, ale miłość jest ponad śmiercią. Nie bójmy się kochać, bo to uczucie jak nikt nigdy zostaje do końca.

#
Emily prowadzi zwykłe, spokojne życie w Londynie razem ze swoją rodziną: mamą, tatą i bratem Jacobem. Na co dzień jest nieśmiała. Ma jedną przyjaciółkę, której ufa bezgranicznie. Jej życie zaczyna się komplikować gdy wpada w depresję. Czy Josh, który wprowadził się naprzeciwko niej wyciągnie ją z tego? Problem tkwi jednak w tym, że Josh stał się dla Emily jedynie dobrym przyjacielem. Nie dostrzega tego, że Josh widzi w niej nie tylko przyjaciółkę, ale dziewczynę swoich marzeń. Emily za sprawą swojej przyjaciółki Sophie, wyjeżdża na ferie zimowe w góry. Tam poznaje przystojnego kuzyna Sophie - Martina. Jednak Josh nie da tak łatwo za wygraną. Kogo wybierze Emily?

#Brak komentarzy:

Prześlij komentarz