Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!wtorek, 12 listopada 2013

109. Aktualizacja #50

AKTUALIZACJA NUMER: 50
DATA: 12 listopada 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 6 listopada - 12 listopada 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 561
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 13RECENZJE KSIĄŻEK

Panna Anonim

 Jeżeli nie masz pojęcia czy warto kupić jakąś książkę bądź chciałbyś przeczytać opinie kogoś obiektywnego, zapraszam na mojego bloga. Znajdziesz tu kilka interesujących recenzji literatury fantastycznej... i nie tylko.


WITH YOU MY LIFE IS BETTER.
Maja Tomlinson
Po ukończeniu pierwszej klasy liceum 'kilkunastoletnia' Lily postanawia uciec od przeszłości. Chce ułożyć sobie życie na nowo, tak by w końcu było idealne. Poznaje dwie wspaniałe dziewczyny, jej współlokatorki. Wszystko układa się tak jak powinno. Jednak na uroczystości roku szkolnego poznaje osobę która wszystko może zniszczyć. Zayn Malik- obiekt westchnień każdej dziewczyny. Jednak to ona, Lily, zwraca na siebie jego uwagę. Dzięki chłopakowi poznaje także innych ludzi: Louis' a, Harry' ego. A także, śliczną, uroczą Melanie. Dziewczyna jest wiecznie uśmiechnięta, optymistycznie do wszystkich nastawiona, wyjątkowo ufna. Mimo to jest wyjątkowa. Z resztą tak jak Zayn, Louis czy Harry. Ale czy domyślą się kim ona, Lily, jest tak naprawdę? Czy przeszłość powróci...?

"Angel była dobrą uczennicą, lubianą. Miała najlepszą przyjaciółkę i chłopaka, który mogłoby się wydawać, jest wobec niej uczciwy.
Jednak pewnego dnia u matki Angel wykryto dość mocno rozwinięty nowotwór. Jedyna osoba, która zasługiwała na nieograniczoną miłość dziewczyny nagle umiera. 
W następnych dniach, Angel zdejmuje różowe okulary i widzi ludzi takimi, jakimi są naprawdę. 
Przyjaciółka odbija jej chłopaka, a życie dziewczyny powoli zaczyna tracić sens. 
Na domiar złego, z powodu licznych, nagannych zachowań, Angel zostaje oddana pod opiekę ojcu, którego nie zna.
W innym mieście, na innym kontynencie, poznaje wartość prawdziwej przyjaźni, więzi między człowiekiem, a zwierzęciem, pasji, która może wyleczyć każdą najgłębszą ranę oraz miłości będącej początkiem wielkich kłopotów...
Czy masz ochotę poznać pięć praw niekończącej się historii przyjaźni? "POZBAWIONY CNOTY

Justyna K.
Czy wyobrażałeś sobie jak wyglądało życie Czarnego Pana? Jakie miał cele, pragnienia?
Opowiadanie jest o życiu Toma Riddle'a, począwszy od lat nauki w Hogwarcie,przez pracę w sklepie i tworzenie horkruksów, aż po jego klęskę.
Niewiele z nas wie, jak to się potoczyło. Niewiele z nas wie, jak wyglądała jego wędrówka na szczyt czarnej magii...
Co zaważyło na jego naturze? Jak wyglądało jego wczesne, jak i późniejsze życie?
Wejdź do jego świata. Wrota czekają.


 Dyrekcja
Śmierciożercy od powrotu Czarnego Pana posuwają się bardzo daleko. Za daleko. W świecie niemagicznym zdarzają się tajemnicze zniknięcia i zgony z niewiadomych przyczyn. Ministerstwo Magii stara się panować nad sytuacją, ale i ich siły powoli słabną. Jedynym miejscem, w którym wciąż jest jeszcze bezpiecznie, jest Hogwart chroniony przez Albusa Dumbledore’a, a iskrą nadziei, że ład i pokój znów powróci, jest Wybraniec. Stają przed nim coraz trudniejsze zadania. Pomożesz mu przywrócić pokój czy zniszczysz jego plany? Wybór należy do Ciebie.

Opowiadanie to FF Darów Anioła, więc spora ilość postaci będzie wzięta właśnie z tej książki. Akcja dzieje się w 1980 roku i (z początku) w Polsce.
Główną bohaterką opowiadania jest Nikola Kruk, wokół której wydarza się coraz więcej niezwykłych rzeczy... tylko dlaczego? Dotychczas była normalną dziewczyną, tak jak prawie wszyscy lubiącą dyskoteki, spotkania z koleżankami, aktywne spędzanie czasu oraz czytanie ciekawych książek. Teraz jednak coraz bardziej martwi się tym, co daje jej los... czy znajdzie odpowiedź na to, kim jest? Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba przeczytać blog.

JUST BE FRIENDS

Śliwka

Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Shirley Caster - dziewczyna ma problemy w zaaklimatyzowaniu się w szkolnym środowisku. Mimo iż otaczają ją sympatyczni ludzie, ona powoli traci wiarę w siebie - przeszłość bierze górę, dziewczyna znów wpada w złe towarzystwo. Z bagna jej własnych problemów powoli próbuje wyprowadzić ją rok starszy Adrien - jej kolega, oraz obiekt westchnień Shirley.


LOVE ME LIKE YOU DO

P!nk
 Czego można pragnąc od życia gdy ma się kochających i wyrozumiałych rodziców, pozwalających na wiele, oddanych przyjaciół, którzy pójdą za Tobą w ogień, odpowiednie fundusze, pozwalające na życie na pewnym poziomie, masę znajomych, oraz nie najgorszy wygląd. 
Hahahahahah, nie każdemu to wystarczy.
Ona ma to wszystko, lecz nie jest szczęśliwa, po prostu nie potrafi.
Nie umie zaakceptować swojej wagi, przez co ukrywa się w swoim idealnym wyimaginowanym świecie. Na dodatek jej lęk przed obcymi osobami, w cale jej tego nie ułatwia. Jak by tego jej było mało otaczają ją same pary, gdy ona nie możne znaleźć odpowiedniego chłopaka i od 18 lat jest singlem. 
Ale jak możliwe że ta sama osoba, jest jedną z najbardziej popularnych osób w klasie i szkole. 
Jak osoba która jest popularna, może jednocześnie być samotna.
Lotte właśnie tego doświadcza, marzy o idealnym chłopaku, lecz gdy jakikolwiek pojawia się w jej zasięgu szybko go spławia, bo nie chce pozwolić się skrzywdzić. 
Dziewczyna nawet nie domyśla się że już nie długo jej całe życie zmieni się za sprawą Luka, Justina i Louisa, którzy nieźle namieszają w jej życiu.


DOM ZŁY

Leather
Jako mała dziewczynka była świadkiem śmierci kobiety, która rzuciła się z balkonu hotelu prowadzonego przez jej rodziców. Od tej pory widmo śmierci nie opuściło Heather - kiedy Hotel wznawia swoją działalność, mroczne tajemnice jej rodziny wychodzą na jaw. Co łączyło jej starszego brata i tamtą kobietę? Gdzie zaginął znienawidzony ojciec? Czego doświadcza mały Toby i kim jest nowa mieszkanka Hotelu?

KRONIKI  ANDLARSKIE

Beatrice
Andalar to mityczna kraina leżąca w równie niezwykłym świecie. Jest to także niespokojne królestwo, którym od ponad dekady rządzi hrabia-uzupator. Zabił on poprzedniego króla i bezprawnie zasiadł na tronie, a od tego czasu w państwie panuje bezprawie, najemne hordy pustoszą miasta, zaś jedno złe słowo na władcę można przypłacić głową.
Istnieje stara przepowiednia zwiastująca nadejście Zwycięzcy, który uwolni lud od tyrana i sam zasiądzie na tronie Andalaru.

Niektórzy jednak nie wierzą w legendy.

Amalisalin Everrte ma siedemnaście lat i jest najemnikiem. Jej rodzice zginęli w tajemniczych okolicznościach, gdy była dzieckiem, przez co trafiła na wychowanie do świątyni, skąd uciekła, by wkrótce dołączyć do hanzy najemników. Amalisalin nie wierzy w proroctwa, nie liczy na poprawę sytuacji i nie wyczekuje z nadzieją Zwycięzcy, który ich ocali. Tak naprawdę lubi swoje życie, które może nigdy nie było doskonałe, ale mimo to w pełni satysfakcjonujące, więc nie chce go zmieniać.

Jednak bogowie najwyraźniej mają wobec niej jakiś większy plan.


HISTORIA TAYLOR

Diana Landris 
Taylor ma problemy w domu i w szkole. Rodzice postanawiają wysłać ją do akademii Ambers. W akademii dziewczyna po raz pierwszy odkryje kim tak na prawdę jest. Czy jej przyjaciele okażą się wrogami? A wrodzy, ludźmi godnymi zaufania?


IDŹ PRZED SIEBIE. NIE ZAWRACAJ.

Diana Landris
 Diana jest córką króla ciemnych elfów. Nie podoba jej się zachowanie ojca który zabija niewinnych i podbija wioski. Jej życie zmienia się gdy dowiaduje się, że ma wyjść za mąż za elfa którego nie widziała ani razu. Czy marzenia, wsparcie przyjaciół a może nawet miłość pomogą jej zaprowadzić porządek na tym zwariowanym świecie?

KOMISARZ ARES

 Dragonowa
„Komisarz Ares” jest opowiadaniem pisanym na podstawie słynnego serialu kryminalnego „Komisarz Rex”. Podobnie jak w niemiecko-austriackiej serii, tak i tutaj akcja skupia się wokół trójki pracowników biura policji kryminalnej. Oprócz policjantów, służbę sprawuje tam także owczarek niemiecki Ares. Opowiadanie dotyczy różnorakich zagadek kryminalnych oraz sposobów ich rozwiązania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz