Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!środa, 27 listopada 2013

111. Aktualizacja #51

AKTUALIZACJA NUMER: 51
DATA: 27 listopada 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 12 listopada - 17 listopada 2013 roku
LICZBA USUNIĘTYCH BLOGÓW: 1
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 573
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 25Sztyletnica
Główną bohaterką tego opowiadania jest Raven, zamknięta w sobie, pesymistyczna i trochę mroczna nastolatka. Jej życie nie jest normalne, ale stara się żeby było jak najbliższe temu które prowadza zwykli ludzie. Jej życie w ciągu kilku dni wywraca się do góry nogami. Raven dowiaduje się że jest dziedziczką wielkiej mocy. Nagle zostaje ona wciągnięta w sieć intryg, których nici zostały utkane tysiące lat przed jej narodzinami, i czy tego chce czy nie musi wziąść udział w grze która zaczęła się za czasów panowania faraonów.

Sztyletnica
Shiereen według zwykłych ludzi, wygląda na zwykłą niepozorną kobietę po 20. Jednak skrywa ona pewną tajemnicę. Otóż to ziemskim padole tuła się już od ponad 300 lat. Ma ona wysoką pozycję w Prawdziwnym świecie i w ludzkim. Jednak nawet najsilniejsze demony mają problemy.

Ituka
Kim jestem?
Niespełnionym artystą.
Co robię?
Szukam ujścia emocji.
Dlaczego piszę?
Bo chcę pocieszyć samą siebie.
Bo chcę zrozumieć świat.
Bo chcę przestać być niezrozumiałą.

graham coxon
„Do ostatniej kropli krwi” to niepozorny tomik poezji, oprawiony w czarną okładkę. Jacob Sørensen, poeta-debiutant wydał go z czystej chęci pokazania światu swoich myśli w formie krótkich wierszy, mających jakieś „drugie dno”. Nie spodziewał się, że mała książeczka zyska ogromną popularność w całej Danii. Kilka miesięcy po publikacji tomiku, policja zaczyna mieć do czynienia z seryjnym mordercą, który zdaje się postępować wedle „wytycznych” z wierszy Sørensena...

Frio Hamaguri
Czuliście się wielokrotnie inni od tego co was otacza, od tego świata, który znacie. Nagle świat zapada się, żeby znaleźć się w równoległym świecie. Podobnym, lecz innym. Świat pełen Magii, magicznych stworzeń - świata - gdzie panują te same zasady, tylko na ulicy spotkasz: cyklopa, Calineczkę, wróżkę, animaga, elfa, wampiry, wilkołaki, i tym podobne osoby. Musisz stawić czoła nowej rzeczywistości. Gdy na drodze spotkasz jedyną osobę co zna twój świat, ma to samą pasję, którą jest muzyka i psy.
Morał jest jeden: Przyjedź do Hunlit już dziś! ;)

Eleine
W świecie magii nastały mroczne czasy. Po śmierci Dumbledore'a nikt nie może czuć się bezpiecznie. Nawet ty. Za każdym zakrętem może czaić się śmierciożerca. Uważaj, możesz dostać Avadą w plecy.
Ellie Sullivan, przyjaciółka Wybrańca, przez nieoczekiwany bieg wydarzeń musiała odłączyć się od przyjaciół. Pojechała do Hogwartu, by rozpocząć swój ostatni rok w szkole. Nie spodziewała się, że zamek został opanowany przez śmierciożerców. Wydaje się, że nikt nie może z tym nic zrobić. Nawet nauczyciele, którzy pochowali głowy w piasek. Grupka uczniów ma dosyć tyranii, jaka panuje w miejscu, które miało być ich drugim domem. Chcą rozpocząć walkę z siłami Voldemorta, ale czy im się to uda?

Litka i Bagheera
Co byście powiedzieli, gdyby nagle ktoś zamknął was w centrum handlowym? Samych? albo nie zupełnie? Na jakąś godzinę? Dzień? Miesiąc? 100 lat?A co by było gdyby, na początku jedzenia było wbród, a teraz zaczyna się kończyć? Tak samo jak dostęp do prądu? Historia o istnieniu, przetrwaniu i społeczeństwie. O zwierzęcej, prymitywnej stronie człowieka. Zaczyna się polowanie i niech los sprawi byśmy nie stali się zdobyczą.

Po prostu Alicja
Biorąc do ręki plecak ostatni raz sprawdzam czy wszystko mam. Kiedy jestem stuprocentowo pewna kładę go na malutkim przedpokoju. Wchodząc do małej sypialni moją uwagę przykuło zdjęcie w ramce. Podchodząc bliżej biorę je do ręki. Jak wiele bym dała, żeby było tak jak dawniej. Wszyscy szczęśliwi, bez zmartwień podążali za swymi marzeniami. A teraz ? Każdy jest zmuszony spakować się i uciekać. Ale nie ja, nie mam zamiaru. Musze zakończyć to co zaczął ojciec. Jeżeli nie powstrzymam tego teraz… Nie chcę myśleć co będzie później. Gasząc światło opuszam pokój by móc wyjść szybciej z kawalerki. Kończąc wiązać trampki wstaję i ponownie wpatruję się w mieszkanie. Jeżeli to zakończę wrócę tu i zacznę nowe, lepsze życie.
Zamykając drzwi chowam klucze do plecaka. Odwracając się odbijam się od czyjeś klatki piersiowej.
- Przyjaciele ? … - zapytałam patrząc na nich z wielkim zdziwieniem. Powinni dawno już uciec.
- Idziemy z tobą.- zakomunikował chłopak chwytając mnie za dłoń i ciągnąć w stronę wyjścia.

random
Londyn, koniec lat sześćdziesiątych. Czasy, kiedy największe zespoły i artyści wszech czasów zaczynają bądź są w trakcie trwania swoich wielkich karier - Led Zeppelin, The Beatles, The Who oraz wiele innych "rządzą" brytyjską sceną muzyczną.
Greg Hamilton i Cavan Howe również zapragnęli sławy. Z początku nudne Halloween okazuje się być dniem spontanicznego założenia zespołu The Snatchers, czyli Chapaczy. Wiedzą, że może im się nie udać, ale stawką jest wygrana w bitwie kapel i kontrakt z wytwórnią płytową. Czy możliwym jest, by granie w zespole było o wiele większym wyzwaniem, niż z początku im się wydawało?

Drake Cannibal
"Karol" jest powieścią z szeroko rozumianego gatunku fantasy, rozgrywającą się w pierwszej połowie XX wieku. Tytułowy bohater jest jednym z przedstawicieli rasy nadnaturalnych. Poznajemy Karola, jako chłopca pochodzącego z bogatej rodziny, gdzie padał ofiarą agresji swojego ojca i dalej towarzyszymy mu w dorosłym życiu, gdzie pokazuje się jako osoba zarozumiała, egoistyczna i bardzo często nie szanująca innych ludzi. W miarę rozwoju akcji, Karol lepiej zapoznaje się ze swoją nadnaturalną stroną i rolą w świecie istot nadnaturalnych, w między czasie w świecie ludzkim zdobywając pieniądze. Pomimo iż stać go na wystawne przyjęcia, alkohol i prostytutki, nie jest w pełni szczęśliwy.

Clar
Charlotte jest zwykłą nastolatką, to znaczy nie do końca zwykłą, ale ona sama jeszcze o tym nie wie. Wiedzie normalne życie. Pewnego dnia dostaje bransoletkę, zwykłą bransoletkę. Od tego się wszystko zaczęło. Bransoletka, poznanie chłopaka, i potem wszystko samo się kręci.
Co byś powiedziała na podróż miedzy wieloma wymiarami?
Co byś powiedziała na wtorki z Zombie?
Co byś powiedziała, gdybyś to właśnie Ty została naznaczona cenną i rzadką umiejętnością?

Kasia Malik
Rose- utalentowana, posłuszna, skromna dziewczyna. Zayn- buntowniczy, pewny siebie złodziej o wielu nałogach. Pewnego dnia ich drogi się splatają, ale czy na zawsze? Czy dziewczyna da się omotać czarującemu mulatowi? Jaką rolę odegra w jej życiu Zayn i ten przerażający, zagadkowy, stary dom, w jakim przyszło jej mieszkać? Jakie potworne tajemnice, skrzętnie skrywane przez ich opiekunów, odkryje Rose wraz z jej przyjaciółmi? I co się z nimi stanie, kiedy dowiedzą się odrobinę za dużo, niż powinni wiedzieć? Dowiecie się czytając „Only Love Is Eternal”.

ILoveDamon
17-letnia Elena Gilbert razem ze swoim młodszym bratem, Jeremym, wyjeżdża na wypoczynek do swojego wujka, Johna. Już pierwszego dnia w nowym mieście spotyka niebezpiecznego mężczyznę, Damona Salvatore, który zmusza ją do współpracy i pomagania mu. Dziewczyna boi się go i wypełnia jego polecenia, nie chcąc narażać swojej rodziny na niebezpieczeństwo. Z czasem okazuje się, że to wampir, który szuka magicznego medalionu, by móc wskrzesić swoją ukochaną, Katherine Pierce. Niedługo potem Elena poznaje jego młodszego brata, Stefana, który okazuje się być całkowitym przeciwieństwem Damona. Wampir próbuje odsunąć nastolatkę od swojego starszego brata, jednak on uparcie dąży do celu. Kiedy Damon odzyskuje medalion, sprawy komplikują się, a Elena pada ofiarą nieoczekiwanego obrotu spraw, z którego może już nigdy się nie wydostać.

ILoveDamon
Elena Gilbert żyje w szczęśliwym związku z wampirem, Stefanem Salvatore i decyduje się na wprowadzenie do jego domu, gdzie mieszka również jego starszy brat, Damon. Nastolatka z czasem zbliża się do starszego Salvatora, z którym od dawna się przyjaźniła. Stefana niepokoi łącząca ich coraz bliższa relacja, co prowadzi do agresji i częstych kłótni. Elena spędza coraz więcej czasu z starszym bratem, który imponuje jej swoim zachowaniem wobec niej. Dziewczyna po poważnej kłótni ze swoim chłopakiem zrywa z nim i udaje się z Damonem na wspólne wakacje. Lato mija im na beztroskich chwilach. Elena początkowo nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej towarzysz jest w niej zakochany, jednak zaczyna to coraz częściej okazywać. Nastolatka z czasem uświadamia sobie, że ona również darzy go jakimś mocnym uczuciem. Oboje muszą się zmierzyć z wieloma przeciwnościami losu, które nie pozwalają im na szczęście.

ILoveDamon
Nastoletnia Elena Gilbert od dłuższego czasu spotyka się z wampirem o imieniu Alex. Jednego wieczoru zastaje go z kołkiem w sercu i zaraz po tym, nieznajomy mężczyzna skręca jej kark. Dziewczyna budzi się jako wampirzyca, która nie umie sobie poradzić z nową sytuacją. Przypadkowo zabija niewinnego chłopaka. Zrozpaczona ucieka i wpada na przystojnego Damona Salvatore, który również okazuje się być wampirem. Mężczyzna oferuje jej pomoc i zaprowadza ją do swojego domu. Jest zaskoczony podobieństwem między Eleną, a jego zmarłą dziewczyną, Katherine. Młoda wampirzyca poznaje brata jej nowego znajomego, Stefana, który od razu podaje jej pomocną dłoń. Nastolatka szybko orientuje się, że Damon wcale nie jest kimś dobrym. Wampir nakłania ją do zła i napełnia jej serce mrokiem, który w nim jest. Elena jest zafascynowana jego osobą, ale i trochę przerażona. Stefan wielokrotnie ostrzega ją przed swoim bratem, jednak ona nadal jest zbyt blisko niego. Alex pojawia się w jej snach i nie pozwala, by zbliżyła się do Damona. Dziewczyna jest zagubiona i nie wie, co robić. Mimo wielu ostrzeżeń, nie umie się oprzeć urokowi starszego z braci. Jak dalej będzie żyć Elena? Może pozostanie dobrą dziewczyną, a może jej fascynacja niebezpiecznym Damonem spowoduje, że jej dusza napełni się mrokiem i ciemnością.

Prześladowca
Blog z tajemniczymi, zapadającymi w pamięć historiami, o których nie będziesz mógł przestać myśleć. Najnowsze premiery: "Kosztem człowieczeństwa" (start 01.XII), "Pamiętnik Mordercy - restart" (początek przyszłego roku)
(opis najnowszego projektu --->) Jest to głęboka opowieść, nie pozbawiona refleksji na temat sensu istnienia, przekleństw, scen przemocy i wykorzystywania /w granicach dobrego smaku/. Ale przede wszystkim jest to wgląd w psychikę nastolatka, który, straciwszy już niemal resztki nadziei, stawia wszystko na jedną kartę. Nie wie tylko, że nie można wchodzić w układ z "diabłem"...

Vicky Bieber 
Wiesz jak to jest być innym? Wiesz jak to jest kiedy ktoś pyta o twoje dzieciństwo ,rodziców ,a ty masz ochotę płakać? Nie? Ja wiem świetnie. Jestem inna ,inna od wszystkich. Uważasz to za chore? Masz rację -jest. Ale to moje życie. Życie siedemnastoletniej Chloe Jones ,która mieszka w niewielkim miasteczku Stratford w prowincji Ontario w Kanadzie razem z siostrą Lolą. Mam chłopaka ,który mnie kocha ,wydaje się idealne ,prawda? Cóż, nie jest. Ludzie kochają mnie ranić. Czasami mam wrażenie ,że jestem tylko po to by mogli pograć w grę o nazwie 'pognębmy Chloe' ,kuszące. Nieprawdaż? Jednak jest jeszcze światełko w tym ciemnym tunelu. Nadzieja? Czy po prostu głupia naiwność ,że będzie lepiej? Z dnia na dzień światło świeci coraz jaśniej ,ale czy kiedyś w końcu nie zgaśnie? W końcu wszystko ma swój koniec -nadzieja także. Czy to też się kiedyś skończy ,czy w końcu zaznam czegoś takiego jak 'szczęście'? Życie jest nieprzewidywalne ,ale czy nie jest już za późno.?

Chaotyczny.Kacper
Mój własny wyimaginowany świat! Na moim blogu znajdziecie prawie wszystko! Jestem pewien że znajdziecie coś dla siebie. Recenzje,opowiadania,moje życie,rysunki i wiele więcej!
Blogowanie to moja pasja a każdy komentarz jest jak jedno spełnione życzenie,bescenne...

Blanca
Opowiadanie, którego głównymi bohaterami są bracia Leto. Jedna dziewczyna z tajemniczą przeszłością, jeden urzekający i niezwykle spostrzegawczy czterolatek, jeden mężczyzna inny od wszystkich. A to wszystko na tle dwóch kontrastujących ze sobą światów - showbuisnessu, muzyki, filmu, sztuki, drogich ubrań oraz szarej codzienności wymagającej niezwykłej walki i wytrwałości.

Mona Lisa
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę kieruje naszym życiem?
Czy myślałeś kiedyś, co przygotowuje dla nas los?
Czy wiesz, ze naszym życiem rządzi przeznaczenie?
Ja to wiem.
Moje życie- ciche, grzeczne, poukładane, w którym rządziły liczby i logika, zmieniło się o 360 stopni przez jedną, drobną rzecz.
Czy wyjazd może zmienić człowieka?
Może. Ale jak bardzo? W jakim stopniu? Tego nie wiem. Ale chcę się o tym przekonać.
Nazywam się Mia Monet- przez wielu jestem uważana za mózga matematycznego, kujona, który nie wychyla nosa z zadań matematycznych, a jego jedyną miłością są ułamki.
A to jest moja historia- historia przypadku.

Morgan Jade.
Idealne życie młodego człowieka, brak stresu, dobrze podjęte decyzje, wszystko szło w odpowiednik kierunku, aż do momentu gdy jedna chwila nieuwagi wystarczyła, by cały dotychczasowy poukładany świat zmienił się diametralnie. Miesiące nieustających męczarni, tylko po to, by z powrotem mogła wrócić do normalnego życia... Ból, cierpienie, nadzieja i ten jeden upragniony ruch... a potem już tylko spokój.

Mona Lisa
Łagodny aniołek nie ma szans na przeżycie na tym okropnym świecie. Trzeba być wredną suką. Ludzie są źli, więc trzeba być gorszym. Przekonałam się o tym na własnej skórze. Zabolało, ale chce od tego ustrzec innych.

Leleth
Anglia, schyłek epoki wiktoriańskiej.
Elodie Thunderous z Tanglewood, dorastając, wiodła monotonne życie – do czasu, kiedy jej spokój został zachwiany na skutek nieoczekiwanego spotkania z bratem, widzianym ostatnio niemal piętnaście lat temu. Od tamtej pory coraz częściej musiała mierzyć się z rzeczywistością, nierzadko obfitującą w tragiczne wydarzenia, zakazanymi emocjami, skrywanymi rodzinnymi sekretami, a czasem też tak prozaicznymi sprawami, jak kandydaci do jej ręki. Jaką rolę w życiu siostry odegra Gilles? Jak Ellie poradzi sobie w świecie, który nie jest zbyt przyjazny kobietom, zwłaszcza tym, które nie chcą zrezygnować z samodzielnego myślenia?

Sabinne
Sabrine Carter była normalną dziewczyną, jeżeli normalnym można nazwać to, że ów dziewczyna jest czarodziejem. Przez trzy lata uczęszczała do Szkoły Magii Beauxbatons. Wakacje 1974 roku zmieniły niemalże wszystko. A zaczęło się to wszystko od tajemniczego snu, w którym ujrzała śmierć pewnej dziewczyny. Najpierw odkrywa,że jest daleką krewną Howarda Cartera, czarodzieja, który przypadkowo rzucił na całą swoją rodzinę klątwę Tuttenchamona, a tylko ona może to wszystko odkręcić. Atak na jej rodzinny dom w Lyonie też jest pełen nowych problemów. Jej brat Thomas dostał niezwykłą klątwą, dziewczyna pod groźbą śmierci jej bliskich wstępuje w szeregi Voldemorta, a jej przyjaciółka, która okazała się czarodziejem, ma niezwykłe umiejętności.To nie wszystko. Jest zmuszona do przeprowadzki do Anglii i kontynuowania nauki w Hogwarcie. Trafia tam wraz ze swoją siostrą Josephine oraz przyjaciółką Nicole. To jeszcze nie koniec dziwnych zdarzeń, które powodują kolejne. W snach znowu pojawia się tajemnicza dziewczyna, która prosi o rozwiązanie tajemnicy jej zagadkowej śmierci. Co z tego wyniknie?
Czy ta przygoda może się zakończyć powodzeniem?

Caireann
Minęło 67 lat odkąd Dystrykty zbuntowały się przeciwko Kapitolowi. Od 67 lat co roku każdy dystrykt przysyła do Kapitolu chłopca i dziewczynkę w wieku od 12 do 18 lat, aby zmierzyły się w przerażających zawodach. Dwadzieścia cztery osoby - dzieci - zamknięte na wielkiej arenie. Kamery - niewidoczne i ukryte - śledzące każdy ich ruch. Widzowie - łaknący krwi - zakładający się o życie dzieci. I organizatorzy - bezlitośni - wymyślający coraz to barwniejsze sposoby śmierci. Jedno miejsce - jeden trybut, jedna korona - jeden zwycięzca i dwadzieścia troje trupów. Kto zdoła pokonać przeciwników, kto zabije innych z zimną krwią? Kto powróci do domu? A dla kogo ceną przegranej będzie jego własne życie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz