Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 8 marca 2013

035. Aktualizacja #16

AKTUALIZACJA NUMER: 16
DATA: 8 marca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: listopad - grudzień 2012 rok
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 56 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 27
NASTĘPNA AKTUALIZACJA: 15 marca 2013 rok


Witam wszystkich! 
Pewnie zastanawia was tak mała liczna blogów przed aktualizacją. Już śpieszę z wyjaśnieniem - usunęłam z Segregatoru blogi zawieszone, porzucone oraz te, które mają zablokowany dostęp. Szczerze powiedziawszy nie widzę sensu trzymania tu blogów z jednym rozdziałem i to jeszcze dodanym kilka miesięcy temu. Nie wiem, czy któryś z czytelników byłby zadowolony wchodząc na takie blogi. 
Od razu mówię, że nie usunęłam ponad stu blogów. Wygląda na to, że poprzednie wyliczenia były błędem autorek, które zapomniały o tym iż jeden blog może być wpisany nawet w trzech kategoriach. Blog w każdej kategorii liczony był osobno, nie zwrócono uwagi na to, iż się powtarzają i stąd całe to zakłamanie. Również numery aktualizacji są złe. Jedna z dziewcząt w poście pomyliła się i wpisała drugi raz nr 11, stąd ta niezgodność. Poprzednich postów nie będę poprawiać, bo to nie ma sensu. 

Co do autorów blogów, które zgłosiły się do katalogu w roku 2013 - uzupełnianie trwa, jednak post z waszymi stronami pojawi się dopiero w następnej aktualizacji. Uważam, że to dobre dla was, ponieważ do katalogu zgłosiło się ponad 90 blogów. Umieszczenie ich wszystkich w jednej notce aktualizacyjnej spowoduje tylko chaos i mniejszą ilość wejść na wasze blogi. Tak więc proszę o cierpliwość. 

Wszelkie skargi, zażalenia itp jak zawsze pod najnowszym postem. Tak będzie najłatwiej. 
Tymczasem zapraszam do zapoznania się z opisami blogów dodanych do spisu.

Alucardyna
Strudzony wędrowcze, przemierzający wytrwale pustynię Internetu! Trafiłeś w miejsce, gdzie spadnie na Ciebie szaleństwo i przygniecie Cię swym ciężarem do ziemi. Patrzysz właśnie na słowa pisane przez kogoś, kogo jedynym celem jest podzielenie się z Tobą własnym obłędem, a Ty nie bronisz się, chociaż chcesz. 
Czego możesz się tu spodziewać? Nie pocieszę Cię, jeśli powiem, że dokładnie wszystkiego. Szkice, krótkie opowiadania, felietony, czasem moje osobiste przemyślenia… Nie planuję nad tym panować, tutaj rację zawsze mają moje własne emocje. Jeśli nie zraża Cię to, co większość nazywa chaosem, a ja luźną kompozycją, czytaj dalej!
Kategorie: Felietony ; Refleksje, Pamiętniki ; Dzienniki

Transe
Każdy z nas doskonale pamięta swoje dzieciństwo. Uśmiechnięte twarze rodziców i letnie wakacje nad jeziorem. Co jednak gdy zabraknie nam dwóch najważniejszych osób w życiu? To zależy od wytrwałości. Audrey Enderson odebrała to z wielkim trudem. Nabuzowana nastolatka zatraca się w świecie narkotyków, alkoholu i papierosowego dymu. Sprawy kąplikują się jeszcze bardziej gdy ucieka z domu ciotki by uratować swojego chłopaka zabranego przez policję. Napotyka na swojej drodze piątkę chłopaków z One Direction którzy zawracają jej w głowie. Czy są jednak w stanie pokrzyżować jej plany i stanąć na drodze? Czy dziewczyna ustąpi i czy znajdzie się ktoś kto jej pomoże?
Kategorie: Fan Fiction, Dramat ; Psychologiczne,  Thriller ; Horror

Rowindale
Mazowiecka Wyższa Szkoła Magii i Czarodziejstwa to historia pełna magii, ale także ciekawych wątków z życia wziętych. Zapraszam wszystkich, którzy lubią przygody w świcie tak różnym od naszego. Na dodatkowej podstronie bloga, możecie sami stworzyć swojego bohatera i pisać opowiadania kierując się nim. Dla najlepszych z nich będę przewidziane nagrody książkowe, a także w postaci gier komputerowych. Wystarczy wypełnić ankietę i dołączyć do świata Collegium Magicae! Serdecznie zapraszam!
Kategorie: Opowiadania Fantastyka


juliee
Opis: Manhattan to opowiadanie o młodej kobiecie, która w swoim na pozór idealnym życiu próbuje się odnaleźć. Victoria córka miliarderów i wnuczka słynnej projektantki mody. W świecie biznesu znają ją od dziecka. Szybko odnalazła się na wybiegu, światła reflektorów ją uwielbiają. Jej drugą pasją jest pisanie. Marzy by realizować się w roli dziennikarki. Jednak życie Victorii płynie w zawrotnym tempie. Czy zagubiona młoda kobieta będzie umiała za nim nadążyć, szczególnie gdy na horyzoncie pojawią się faceci?
Kategoria: Opowiadanie, Obyczaj ; Romans

Lexi
Legenda głosi, że wieki temu każde bóstwo, które czczono w Atenorii i Khainan, zrzuciło na ziemię tabliczkę z symbolem umożliwiającym swojemu potomkowi zapanowanie nad jego mocą. Na przestrzeni lat wiele Pieczęci przepadło lub uległo zniszczeniu. Pozostałe zgromadzono pod czujnym okiem Starszyzny każdej z krain, gdzie cierpliwie czekają, aż zjawi się człowiek obdarzony boską mocą. Gdy to się stanie, podejdzie do Próby, która ostatecznie zadecyduje o jego losie. Jeśli ją przejdzie, dostąpi zaszczytu bycia Strażnikiem – posiądzie moc, o jakiej nie śnił i będzie bronił ojczyzny przed atakami wroga, jeśli jednak zawiedzie – zostanie napiętnowany, tym samym stając się wyrzutkiem. 
Między dwoma krainami od stuleci trwa wyniszczająca wojna, która nasiliła się, gdy w Khainan rządy objął tyran. Szala zwycięstwa powoli przechyla się na ich stronę, sprawiając, że na Atenorię pada blady strach. Niespodziewanie ostatnią nadzieją Atenorian na zwycięstwo okazuje się być napiętnowana przed dwoma laty dziewczyna. Czy uda jej się odwrócić losy wojny? 
Kategoria: Opowiadania: Fantasy 

Ferdynand Jakubowski
Akcja toczy się w roku 2055, w Łodzi, wymarłej po wielkiej katastrofie chemicznej. Trzech mężczyzn postanawia wybrać się do zamkniętego miasta po znajdujące się tam złoto warte dziesiątki miliardów złotych. Z pozoru łatwe zadanie przerodzi się śmiertelną walkę bohaterów z przeciwnościami, o których nikt nie wiedział lub nie chciał wiedzieć.
Kategorie: Opowiadania Fantastyka ; Science-Fiction, Przygodowe ; Akcja

Hakuna
 Ludzkość od lat walczy z wampirami o dominację w świecie. Każda ze stron posuwa się do niegodziwych czynów. Otwarte walki są rzadkością, szpiegostwo i podstępy to chleb powszedni. Na świecie istnieje jedyna osoba, mogąca przewidzieć wynik wojny, a właściwie decydująca o nim. Ale... Czy jej misterny, knuty wiekami plan się powiedzie?
Kategoria: Opowiadania Fantasy

Tośka
Piętnastoletniej Belli zmarła mama. Odtąd żyje wraz z ojcem. Jednak nie tworzą kochającej się rodziny. Dziewczyna nie ma przyjaciół, znajomych, domu. Jej ostatnią szansą jest wyjazd do Londynu i odnalezienie syna jej matki. Marzenie nastolatki zaczyna się spełniać - opuszcza rodzinne miasto. Choć nie chce tego przed sobą przyznać, bardzo przez te lata cierpiała na brak przyjaciół. Obiecała sobie, że wraz z wyjazdem odrzuca smutek i samotność. Czy wytrwa we własnej obietnicy? 
Kategoria: Opowiadania Obyczaj

Dilly Dally
Jestem gdzieś pomiędzy Wonderland, siódmym kręgiem piekła i Hogwartem. W piątek 13 błąkam się po brudnych zakamarkach Wiktoriańskiej Anglii. Czasem wyciągam pióro i przesiąknięty herbatą pergamin. Rysuję to, co widzę, czasem słowami, a czasem powłóczystymi pociągnięciami ręki.
Czasem, nie zawsze. Ostatnio jest to czasem. 
Kategorie: Felietony i refleksje, Zbiory opowiadań, Pamiętniki ; Dzienniki

Gabriela Milka
Nazywam się Lily, Lily Evans.
Do swoich 11 urodzin myślałam, że jestem zwykłą dziewczynką, która nie wyróżnia się niczym szczególnym...
Kiedy dostałam list z szkoły Magii i Czarodziejstwa, Hogwart, wiedziałam jak bardzo się myliłam myśląc iż jestem... zwykła.
Z radością wstąpiłam w ten nowy, niesamowity świat, który jednak nie okazał się bezpiecznym miejscem...
A ja mogłam się o tym przekonać już na pierwszym roku nauki.
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Niah
Wiele jest historii o wspaniałej przyjaźni dwójki Gryfonów, Syriusza Blacka i Jamesa Pottera, dowcipach Huncwotów czy niechęci pomiędzy Slytherinem a Griffindorem.
Nikt z Was się nigdy nie zastanawiał, co by było, gdyby rozdzielić czwórkę Gryfonów? 
Czy nadal byliby tak wspaniali? Nadal byliby Huncwotami i robili kawały? A może w ogóle by się nie lubili i cała historia potoczyłaby się całkiem inaczej?
Mnie zawsze zastanawiało dlaczego Remus, Syriusz, James i Peter są w jednym domu skoro każdy z nich powinien mieć swój własny. Każdy powinien być gwiazdą, chociaż w jednym wypadku dopuściłabym do głosu aż dwie.
Ale pomimo tych wszystkich domysłów i teorii spiskowych najbardziej zastanawia mnie jedno:
Huncwoci zdaliby do kolejnych klas bez Remusa?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Koko szka
Samotna, zagubiona i zamknięta w sobie Sara rozpoczyna naukę w 3 klasie Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Załamana zamiarem jej ojca o wydaniu jej za mąż po ukończeniu szkoły znajduje miejsce idealne do tego, by zmierzyć się ze swoim strachem. Przychodzi do Wrzeszczącej Chaty i tam poznaje Syriusza Blacka- poszukiwanego mężczyznę, który zmienia jej postrzeganie świata. Syriusz okazuje się jej ucieczką od przygnębiającej ją rzeczywistości. Sam nie ma lekko, gdyż musi się ukrywać w tym zatęchłym miejscu. Sara postanawia mu pomóc dotrzeć do chrześniaka oraz regularnie dostarcza mu pożywienie, przechodząc co wieczór tunelem prowadzącym z wierzy bijącej do niego... Sara w miarę czasu uświadamia sobie, jak bardzo bliski jest jej Syriusz... Tym boleśniej przeżywa jego śmierć, z którą nie może się uporać. Postanawia go pomścić i rozpoczyna walkę o swą przyszłość, pamięć o Syriuszu, oraz o pomstę jego brutalnej śmierci. Tylko to pomoże odzyskać jej wewnętrzny spokój. Oparcie i pomoc odnajdzie w osobie, po której nigdy by się czegoś takiego nie spodziewała..Jak potoczą się jej losy? Kim jest owy mężczyzna i co wspólnego z Voldemortem ma bohaterka? Czy wybierze przeznaczoną jej drogę zła?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter, Fantasy

Bardzo Poważnie
Cykl historyjek o Widzimrce i Mrzokonimowie, parze fikcyjnych agentów, stawiających czoło nieprzychylnym okolicznościom przyrody, szokującym wypadkom losowym i zagadkom wprawiającym w osłupienie. Tekstom towarzyszą zajawki filmowe i ilustracje, które stanowią też wprowadzenie do historii.
Kategorie: Blogi grupowe, Zbiór opowiadań, Opowiadania: Kryminały

Kyoyama
"Ten nowy przyniósł ze sobą tylko problemy. Zrujnował moje życie i chyba o tym dobrze wie. Bo ja wiem, że to jego sprawka. Ja to po prostu wiem. Mam trzy miesiące i znajdę dowody. Tak, dam radę. Sama. Nie potrzebuję go. Bo to wszystko jego wina."
Takie myśli krążą w głowie Anki od dnia, kiedy jej świat się zawalił. Teraz ma tylko trzy miesiące na to, by udowodnić swoją niewinność i odzyskać zaufanie przyjaciół. Trzy miesiące, które zmienią jej życie. Na zawsze.
Kategorie: Opowiadanie Obyczaj ; Romans, Kryminał

Sen Chu
Magia chwili, zamknięta w kilku stronach wciągającej lektury. Nieoczekiwane zwroty wydarzeń, inne spojrzenie na świat, zaskakujące zakończenia. Dasz się skusić? Bo każda tematyka prozy jest dobra, by się wciągnąć. 
Kategoria: Zbiory opowiadań

Sen Chu & Fierce
Zayn Malik z One Direction powoli stacza się na dno, ciągnąc za sobą rozpadający się zespół. Pali, pije i ćpa bez opamiętania, nie przejmując się żadnymi konsekwencjami. Aż do chwili, gdy przypadkiem spotyka młodą, zagubioną dziewczynę i próbuje podnieść na nią rękę...
Kategorie: Opowiadania FF One Direction, Dramat ; Psychologiczne, Obyczaj ; Romans

Po dwóch przeciwnych stronach, pogardy pełni stoimy. Oddech ciężki i ciężki wzrok. Na jednej piersi ziemi wykarmieni, rozdzieleni przez zły los. Patrzysz na mnie z bitwy pola końca, patrzysz, a oczy pełne nienawiści masz. To dziś! Dziś jest dzień końca. Przerywa obietnicę. Nie spełnię jej. Ja- Twój brat i Ty mój. Na jednej piersi wykarmieni, słuchamy jęków- tych, co dochodzą z oddali. Jesteśmy sami? Nie! Jest krew, jest mnóstwo krwi i jest pot.
Stoimy na wprost siebie. Potem każdy krok echo niesie w dal. Jak w zwolnionym tempie, płonie świat. Trawa łka rosą krwawą. Ziemia osocze braci mych wypija. Wyrosną potem maki. Wyrosną jak na Monte Cassino, wspominając każdy gest. Podobieństwo krzyczy i najmniejszą komórkę obdartego z uczuć ciała drze.
Kategorie: Opowiadania FF Manga&anime

Nox
„Elitarna Szkoła Czarnej Magii (i nie tylko) dla młodych czarodziejów i czarownic im. Jamesa Clearblooda - Canon!
- 7 odmiennych domów
- 9 lat nauki
- 7 obowiązkowych przedmiotów oraz 11 dodatkowych
Klątwy, uroki, trucizny, przeciwzaklęcia! Pojedynki...” głosiła ulotka dołączona do listu. Anabell, szatynka o filigranowej sylwetce wpatrywała się w list będący jej biletem do marzeń. Tak. Ann kochała Czarną Magię, a ta szkoła była spełnieniem jej marzeń. Tylko, czy naprawdę chce przebywać poza domem przez 10 miesięcy w roku? No jasne ! Tylko czy da sobie radę? „Jeśli nie zaryzykuję to się nie dowiem!” pomyślała, podpisując formularz zgłoszeniowy do szkoły. „Witamy w Canon!” głosił napis pojawiający się w raz z podpisem Ann.
Kategoria: Opowiadania Fantasy

Fawkes
Hermiona Granger - po wymazaniu pamięci rodzicom, tymczasowo przenosi się do Nory. Brązowowłosa czuje się zagubiona i zrozpaczona. Nieoczekiwanie, dokładnie w siedemnaste urodziny Harry'ego Pottera, w Norze pojawia się Severus Snape, w towarzystwie Dracona Malfoy'a. Już na pierwszy rzut oka widać, że chłopak jest czymś bardzo poruszony. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że od tej pory jej życie skomplikuje się jeszcze bardziej. Czy wspólna tragedia zbliży ich do siebie? A może rosnąca z latami nienawiść, przybierze nowy, okrutniejszy wymiar? Jak tajemnicze zniknięcie Weasley'ów wpłynie na uwięzionych pod jednym dachem zagubionych nastolatków? Połączenie dwóch, wyjątkowo upartych indywidualności, nieco inteligencji i szczypta namiętności. - Można spodziewać się naprawdę wszystkiego! Zapraszam do lektury.
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

coke
Zbiór krótkich opowiadań o tematyce yaoi/slash czyli miłości męsko-męskiej. Głównie angstowo i dramatycznie, ale nie zabraknie mniej przytłaczających treści. To mój świat, nie zawsze realistyczny, ale otwarty dla wszystkich, którzy poczują chęć zajrzenia. 
Kategoria: Zbiory opowiadań

Insecure 
Brytyjka zamieszkująca Warszawę tuż przed wybuchem II Wojny Światowej i jej krewniak, z tej samej ziemi, który świadomie wkracza w istne piekło. To właśnie między nimi rodzi się piękne i wielkie uczucie, które musi przetrwać realia ówczesnego świata. Jednak krwawa, pełna bólu i cierpienia wojna nie ma zamiaru nikogo oszczędzić i wszyscy odczują na swojej skórze jej skutki. Jak ta dwójka bohaterów poradzi sobie z tym co ich otacza, z ich uczuciami? Muszą próbować normalnie żyć, choć zadajmy sobie pytanie: Czy to jest możliwe, gdy każdego dnia setki ludzi spotyka śmierć?
Kategoria: Opowiadania Obyczaj ; Romans , Historyczne

Addicted
Michał, Marta i Diana różnią się od siebie praktycznie wszystkim. A jednak los w dziwny sposób splata ich życiowe drogi. Michał, wysoki, nieprzeciętnie przystojny brunet po półtora roku pobytu w Neapolu wraca do Polski, usiłując definitywnie pozbyć się zmor z przeszłości. Tragiczna śmierć rodziców, przeprowadzka, opieka nad irytującym młodszym bratem i kolejna śmierć, która ponownie dotyka osobę mu najbliższą, to tylko niektóre z problemów, którym musiał stawić czoła. Kiedy wydaje się, że to wszystko udało mu się poukładać, na jego drodze staje Marta, dziewczyna, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a życie jest śmiesznym wybrykiem natury. Co więcej, do akcji wkracza ta trzecia - nieśmiała Diana, córka dwojga rozhisteryzowanych aktorów. Czy Michał będzie musiał dokonać wyboru pomiędzy Dianą a Martą? A może to one za wszelką cenę będą chciały zdobyć jego serce, podczas, gdy on wciąż wracać będzie myślami do dziewczyny, która jako pierwsza zwróciła na siebie jego uwagę?
Jedyne co jest pewne, to fakt, że sytuacja w jakiej się znajdą, przysporzy wiele bólu i problemów, a jej zakończenie może okazać się tragiczne w skutkach (ale oczywiście nie musi).
Kategorie: Opowiadanie Obyczaj ; Romans

Hermiona Granger
Hermiona Granger -zwykła osiemnastolatka oraz Draco Malfoy -jej największy wróg. Obydwoje wracają do szkoły by powtórzyć ostatni rok w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Żadne z nich nie podejrzewało, że ten rok zmieni wszystko w ich życiu. Już nigdy nic nie będzie takie jak kiedyś. Zadadzą sobie jedno pytanie. Czy nienawiść może być początkiem miłości?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Hermiona Granger
Grupa przyjaciół, Remus Lupin, James Potter, Syriusz Black i Peter Pettigrew znanych w całym Hogwarcie jako Huncwoci, wraca do szkoły na piąty rok nauki. Tam z radością robią kawały Ślizgonom, wkurzają woźnego Filtcha. Żyją chwilą, nie do końca świadomi, że młodość przemija i wkrótce będą musieli wkroczyć w życie ludzi dorosłych, podjąć wiele ważnych decyzji. Jak się zachowa czwórka najlepszych przyjaciół? Czy pozostaną sobie do końca wierni? A może wybiorą złą drogę życia i zdradzą samych siebie?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Elly
Znany, bogaty i inteligentny pisarz, Richard Castle, zostaje poproszony o pomoc w złapaniu mordercy naśladującego zabójstwa z jego książek. Śledztwo prowadzi nieugięta detektyw Katherine Beckett, która na początku nie przepada za faktem, iż podąża za nią "cień". Czy to się zmieni? Czy będą w stanie razem łapać przestępców? Czy Kate będzie mogła powiedzieć Rickowi prawdę o sobie?
Kategoria: Opowiadania FF Inne

Ferdynand Jakubowski
Powieść ta jest przerysowaną, z życia wzięta historią pewnej placówki i jej pracowników. Bohaterowie bazują na rzeczywistych odpowiednikach, a większość zaistniałych sytuacji zdarzyła się naprawdę.
Akcja toczy się w szpitalu psychiatrycznym. Poznajemy perypetie Leszka, jedynego normalnego w wariatkowie. Bohater musi przywyknąć do nowego środowiska i radzić sobie z absurdami życia codziennego placówki. Czy pozostanie normalny?
Kategoria: Pamiętniki ; Dzienniki 

Eghem
Wyobraźnia nie zna granic, a `Evil is Coming` zaprowadzi cię w jej najdalsze, najbardziej skrywane zakątki, pełne nadziei i marzeń, jak i bólu, smutku i rozwianych złudzeń, zawartych w krótkich, jednoczęściowych opowiadaniach o różnorakiej tematyce. Poznasz ludzi stających przed trudnymi wyborami, spotykających się z rozczarowaniem, jak i tych gotowych zmierzyć się ze śmiercią.
Kategorie: Zbiory opowiadań

6 komentarzy:

 1. KAżdy blog liczyłam razy jeden, nawet jak byl w trzech kategoriach. Możliwe że inne dziewczyny tego nie brały pod uwagę, w co wątpię. w Kategoriach w nawiasie zawsze była podawana liczba blogów w kategoriach, nawet jeśli jakiś blog byl przydzielony do trzech, natomiast w ogólnej liczbie blogów blędy mogły wynikać jedynie z pomyłek rachunkowych. Pozdrawiam.

  PS Przypominam o justowaniu, to znacznie poprawia estetykę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyłka w logowaniu - to ja, suszak.

   Usuń
  2. Cóż, więc nie wiem kto jak liczył ale ja z pewnością tylu blogów nie usunęłam. Nie powiedziałam, że ty źle liczyłaś. Być może dziewczyny się pomyliły bądź zwyczajnie zapomniały. Nie wiem. Nie mi oceniać.

   Usuń
 2. Ekhm, ja chciałam tylko napisać, że autorka bloga oszukac-smierc.blogspot.com (czyli jaaaa) to nie Nikomu, ale Nikumu ;)

  Pozdrawiam,
  Nikumu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj wybacz, już poprawiam :)
   Dzięki za uwagę.

   Usuń
  2. Nie ma za co, zdarza się ;)

   Usuń