Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 24 marca 2013

40. Aktualizacja #20

AKTUALIZACJA NUMER: 20
DATA: 24 marca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 16-23 marca 2013 rok
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 141 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 14
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 7 kwietnia 2013 rok

Aktualizacja trochę spóźniona ze względu na problemy z internetem. Niestety mam zastrzeżenia co do waszych zgłoszeń. Zapominacie dopisać tytuły bloga, czyli te kilka słów, które zalinkowane widnieją na katalogu. Pewnie gdybym bezwzględnie przestrzegała regulaminu ponad połowa z tych blogów nie znalazłaby się w Segregatorze.
Nadal oczekuję na wiadomość Viv V. która źle wpisała kategorie w zgłoszeniu. Jeśli do następnej aktualizacji nie dopisze kategorii, zgłoszenia zostaną usunięte. Dziękuję. Miłego przeglądania.


Liley
Rok 1976. Coralie Daniels jest siedemnastoletnią dziewczyną, którą od dzieciństwa zajmowała się tylko matka. Ojca nigdy nie poznała. Pewnego dnia dziewczyna ma stawić się u notariusza i odebrać spadek po ojcu. Niestety nie tylko ona proteguje do spadku. Zgłasza się druga dziewczyna, którą Coralie przelotnie widywała na korytarzach w Hogwarcie. W krótkim czasie zostały zbombardowane tyloma szokującymi informacjami, że nie do końca mogły się w nich połapać. Pierwsza wojna czarodziejów rozpoczęła się, nadeszły krwawe czasy i Coralie nie uniknie tortur oraz spotkania oko w oko ze śmierciożercami.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Mia
Kraina Światła na pierwszy rzut oka zdaje się być miejscem idealnym. Wszystko skąpane w jasnym, przyjemnym blasku słońca, życie pozbawione trosk... Lecz tak naprawdę jest całkiem inaczej. Władca krainy narzuca swoim poddanym wiele obowiązków i zakazów. Ma tu miejsce wyraźna segregacja pomiędzy ludźmi bogatymi, a tymi mniej zamożnymi. Ci, którym nie odpowiadają rządy władcy zbuntowali się i zamieszkali w krainie, w której wedle legend i historii przekazywanych z ust do ust, panuje wieczny mrok. Kiedy do Mroczniaków dociera list od władcy ich starego państwa, ci popadają we wściekłość i opracowują odważny plan porwania jego siostrzenicy. Jak z tym zadaniem poradzi sobie młody, nienawidzący wszystkiego co związane z Krainą Światła chłopak? Co stanie się z arystokratką, przekonaną co do piękna swojego domu? Jakie sekrety odkryje, a co zostanie przemilczane? Jak na to wszystko zareaguje władca? Czy dwie, tak różne krainy zawrą w końcu pokój?

Kategoria: Opowiadanie » FantasyAmy Moore
Akcja powieści zaczyna się w Czwartym Dystrykcie w trzecie dożynki Amy Moore, głównej bohaterki.Dziewczyna jest prawie pewna, że nie wybiorą ją po raz drugi. Mija dokładany rok od obietnicy Amy. Dziewczyna ciężko ćwiczyła na treningach, chcąc wywiązać się z przysięgi i wygrać Głodowe Igrzyska. Wszystko szło zgodnie z planem, gdyby nie jedna mała karteczka na trzecich dożynkach Amy... Dziewczyna musi zmierzyć się ze wszystkimi przeciwieństwami losu, jakie szykują dla niej i innych trybutów Organizatorzy Głodowych Igrzysk. 
Kategoria: Opowiadanie » FF Igrzyska Śmierci 

As-t-modeusz
Jeśli się uważnie przyjrzysz, na mapie polskich Bieszczad znajdziesz niewielką, pustą plamkę. Od wieków nikt nie zapuszczał się na te tereny - tubylcy z jakichś powodów uznawali to miejsce za wyjątkowo nieciekawe. Ale czego można wymagać od mugoli? 
Łukowiec to nie Hogwart, to wiedzą wszyscy. Nikt nie wpadł na pomysł, by zafundować uczniom rozrywkę w postaci rywalizacji o Puchar Domów i podzielono dzieciaki na klasy, lekcje trwają od białego rana do późnego południa i nie sposób nauczyć się na nich czegoś pożytecznego, w okolicznych lasach łatwiej spotkać pijanego górala, niż wilkołaka, a wychowankom akademii nawet nie przyjdzie do głowy, by spróbować zachowywać się przyzwoicie. Bo chociaż Łukowiec to szkoła dla czarodziejów, przede wszystkim jest polską szkołą.

Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter


Michiru San
Jedna dziewczyna...
Dwóch mężczyzn...
Trzy osoby...
Dwa światy...
Tysiącletnia wojna i jeszcze starsze tajemnice...
Labirynt kłamstw i morderstw...
Chęć władzy i wygranej...
Intrygi, przekręty...
A tylko jedna wygrana...
I tylko jedna miłość.
Kategoria: Opowiadanie » FF Manga&anime


Die Young
Sean - chłopak, który lubi przygody i Alex - nieśmiała i miła dziewczyna. Gdy ich drogi się spotykają, zakochują się w sobie. Ich charaktery jednak nie pasują do siebie. Wynika z tego wielki problem, zwłaszcza gdy w miecie robi się niebezpiecznie. Czy Sean uratuje Alex?
Kategoria: Opowiadanie » Thriller 

LUDZIE NIEJEDNEJ KSIĄŻKI
Cyzia
Coraz rzadziej przeciętny Polak sięga po książkę. My, zapaleni czytelnicy, wypinamy dumną pierś i sięgamy po następne lektury. Jeśli ty również jesteś osobą niejednej książki wejdź i zapoznaj się z moimi recenzjami oraz przemyśleniami w zakresie czytelnictwa. Nie bądź typowy, przeczytaj książkę! 
Kategorie: Inne » Hobby » Recenzje

sowiecki szpieg
Zbiór opowiadań. Harvey jest poczytnym pisarzem kryminałów, którego żona upiera się, że pisarstwo to nie praca. Scarlett jest przedsiębiorcą i naukowcem przybyłym do Tokio celem zawarcia kontraktu. Robert właśnie stracił władzę w nogach i przeprowadza się do domku w podwarszawskiej mieścinie. Q jest szpiegiem. Każdy ma swoją historię do opowiedzenia.
Kategoria: Opowiadanie » Zbiory opowiadań

Vanilla
Klara, Anna, Katja i Charlie są zupełnie różnymi dziewczynami. Pochodzą z różnych krajów, z różnych klas społecznych, mają różne zainteresowania. Łączy ich tylko jedno. Każda z nich spotyka kobietę, która po jednym zdaniu po prostu zostawia wizytówkę z imieniem i numerem telefonu i znika. Dziewczęta muszą zaryzykować, jeśli chcą się dowiedzieć o co chodzi i czego chce od nich dziwna blondynka o lśniących oczach. W każdej z nich drzemie coś, co z czasem będzie chciało się uwolnić. 
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy


OSTATNI WYBÓR
Jack Daniels
Opowieść o zwyczajnej dziewczynie, nastolatce, która nagle musi dorosnąć. Jej życie zmienia się drastycznie w ciągu zaledwie kilku lat. Po rozwodzie rodziców mieszka sama, jest zdana wyłącznie na siebie. Czy poradzi sobie z narastającymi trudnościami dorosłości?

Kategoria: Opowiadanie » Romans


IMPERIUM CIENI
Recipe for Hate

Nad Imperium Cieni zawisły ciemne chmury. Rządy imperatora Sory III dobiegły końca, został zamordowany przez nieznanego sprawcę. Jego syn – Or, znika, aby pojawić się po pół roku. Powrót nie sprzyja niczemu dobremu. Prawowity następca stanowiska zostaje wtrącony do więzienia.
Wielki Imperator wprowadza krwawe rządy. Nikt nie może czuć się bezpieczny.


Kategoria: Opowiadanie » Fantasy


ZAGINIONE PIEŚNI
Ingerithe
Ludowa mądrość głosi, że najszczęśliwsze małżeństwa rozpoczynają się w strugach deszczu. Ale sir Simon z Dunster nigdy nie przywiązywał wagi do przesądów, toteż i nawet najbardziej zachwycająca aura nie mogła zakłócić jego spokoju. Zresztą trudno mówić, ba, myśleć o małżeńskim szczęściu, gdy pan młody stawia się w kościele przede wszystkim dla posagu, a pannę młodą trzeba tam wlec siłą. Czy cny rycerz odnajdzie w eterycznej lady Oriel damę swego serca? Czy skrywająca mroczny sekret i stłamszona przez rodzinę młoda kobieta znajdzie oparcie w ramionach męża? Przecież ślub w pełnym słońcu nie musi zwiastować nieszczęścia...

Kategorie: Opowiadanie » Romans ; Obyczaj » Historyczne 

Amaterasu 
Będzie to historia o Hinacie Hyuuga- dziewczynie spisanej na straty. Histora wyłaniania się z mroku, udowodnienia światu, rodzinie, przyjaciołom a zwłaszcza- samej sobie, gdzie leży granica jej bohaterstwa. 
Historia o stawaniu sie sobą. Możliwe, że bedzie to również historia o miłości. Ale przede wszystkim to opowieść o Hinacie, która do tej pory byla spychana na boczny plan. 
Bo w rzeczywistoci ci, którzy ukrywają własne uczucia, są największymi herosami. 


Kategoria: Opowiadanie » FF Manga&anime

Patt
Dramione. Po Decydującej Bitwie, którą wygrała jasna strona, Hermiona wraca do Hogwartu na ostatni rok nauki, a po ukończonej szkole bierze ślub z Ronem. Pracuje w Ministerstwie, mając nadzieję na sielankowe życie, ale już po paru miesiącach jej małżeństwo okazuje się klapą i dochodzi do rozwodu. Hermiona odnawia kontakt z Krumem, odwiedza go, związują się razem, ale w tym wypadku związek też nie wyszedł, ale zaoowocował za to czymś innym, niż związek z Ronem. Z pomocą przyjaciół wychodzi na prostą, aż w końcu nadejdzie jej spotkać na swojej nowej drodze życia Dracona Malfoya.
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter » Romans

8 komentarzy:

 1. Właśnie zauważyłam, że w kategorii fantasy jest literówka w nazwie mojego bloga. Atenoria, nie Ateonoria. Mogłabyś to poprawić? :)
  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobione :)
   Nie ma za co

   Usuń
 2. Ouch! Ale ktoś strzelił błąd przy okazji mojego nicku. Konkretnie chodzi mi o "Paradoks hazardzisty" w manga i anime, bowiem mój nick to hei-chi, a nie Hej-Chi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie błąd, to sprytna intryga uknuta przeze mnie, by sprawdzić, czy tu wpadacie czasami :D

   Usuń
  2. Póki co się sprawdza ;p

   Usuń
 3. W tym poście Wioska Szablonów została dodana do katalogu: klik, ale jak zauważyłam, dwie kategorie, w których została umieszczona już nie istnieją, w trzeciej Wioska Szablonów. Sprawdzałam w regulaminie, czy ni nastąpiły jakieś zmiany (np. że blogów graficznych nie przyjmujecie), ale nie znalazłam nic, co mogłoby tłumaczyć zniknięcie Wioski Szablonów z katalogu, skoro przez cały ten czas na Wiosce był umieszczony link do Posegregowane (Współpraca -> Posegregowane).
  Chciałabym to szybko wyjaśnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ucięło część zdania: a w trzeciej Wioska Szablonów nie jest umieszczona.

   Usuń
  2. Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Takie rozwiązanie nam pasuje, na Wiosce link do Posegregowane dalej będzie widoczny w tym samym miejscu.

   Pozdrawiam (:

   Usuń