Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 15 marca 2013

039. Aktualizacja #19

AKTUALIZACJA NUMER: 19
DATA: 15 marca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 01-15 marca 2013 rok
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 119 blogów
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 22
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 22 marca 2013 rokKinga. ^.^ 
Cofamy się do roku 1996 w Hogwarcie. Zbliża się Wielka Bitwa, lecz atmosfera jest nadal pozbawiona trosk i zmartwień. Jednak, czyhające niebezpieczeństwo dyszy nad karkami nieświadomych uczniów. Ponury oddech Śmierciożerców, czujemy na policzkach zmoczonych słonymi łzami. Giną kolejni ludzie. Nie wolno już ufać nikomu; magiczna jak i mugolska prasa, telewizja i radio zostały skorumpowane przez popleczników Sami - Wiecie - Kogo. Jedyną, przez co zagrożoną, niezależną gazetą jest Żongler. Ale i ten zostaje na straconej pozycji.
W Hogwarcie Dumbeldore próbuje nie mieszać spraw wojennych z wychowaniem młodych czarodziejów, jednak prosi Harrego o reaktywację Gwardii. Czas najwyższy na nauczenie się zaklęć niewybaczalnych - aby z czymś walczyć, trzeba wiedzieć o tym wszystko.
Zakon Feniksa musi usunąć się w cień. Życie każdego z jego członków jest zagrożone, a dla wszystkich zapadł już wydany przez Voldemorta wyrok - Śmierć.
Dracon Malfloy dostaje specjalne zadanie, jako młody posiadacz Mrocznego Znaku. Ma pomóc w dostaniu się innym na tereny Howartu, oraz to z jego rąk ma zginąć dyrektor tego obiektu. W tym samym czasie poznaje smak miłości, przyjaźni jednak wszystko to może stracić. Wybór należy do niego. Co wybierze?
Luna Lovegood martwi się o życie swoje i ojca - ich stary wróg zbiera siły do walki. Młoda dziewczyna musi nauczyć się walczyć. Odnajduję jednak miłość, lecz jej ukochany jest po stronie zła, a wszystko jest na ich nie korzyść. Dodatkowo problemy zaczynają spadać na jej barki z zabójczym tempem. Jak sobie poradzi? Czy delikatna i uczciwa blondynka przetrwa bezlitosne czasy wojny?
Kategoria: Opowiadanie  » FF Harry Potter

Farfalla
Szesnastoletnia Amanda Harrison, Brytyjka mieszkająca we Francji, dostaje niespodziewanie list. To wydarzenie zmienia jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. Niecodziennie, bowiem można się dowiedzieć, że ojciec postanawia powrócić i zabrać swoją dotąd niewidzianą córkę do Szkocji, gdzie ma uczęszczać do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam trafia do Slytherinu, gdzie zaprzyjaźnia się ze Ślizgonami, którzy wprowadzają ją we wszystkie zasady panujące w szkole. To między innymi przez nich darzy ogromną niechęcią Harry'ego Pottera, znanego jej wcześniej tylko z opowieści. Wybraniec, co zupełnie niezrozumiałe, wcale nie odwzajemnia jej antypatii, przeciwnie wydaje się być zaintrygowany nową koleżanką, mimo że należy do wrogiego domu. Komu zaufa Mendy? Problemy szkolne i sercowe, to tylko przedsmak, bo czy można spać spokojnie, mając za ojca Petera Pettigrew?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Przyszła pani Elektryk oraz Ceviche
Każdy wie, że kobieta zmienną jest. A co dopiero dwie kobiety? Zapraszamy na bloga, pisanego przez dwie, zupełnie inne istoty, które biorą pod lupę tematy ciekawe, kontrowersyjne i zaskakujące. Sprawdź co mają do powiedzenia i jak różnią się ich opinie. Kto wie, może znajdziesz tam odpowiedzi na dręczące Cię pytania? Masz szansę wziąć udział w konwersacjach i wyrazić swoją opinię, więc nie czekaj – zobacz, co słychać w ‘Mieście Kobiet’.
Kategoria: Inne blogi » Felietony ; Refleksje 

TheSunshine
Darcy Carver opuściła rodzinne miasto i zamieszkała w Los Angeles sądząc, że tam jej się powiedzie. Niestety, skończyła jako pracowanica małego sklepu monopolowego w najgorszej dzielnicy miasta. Niespodziewanie poznaje Ricka Genesta- modela znanego jako Zombie Boya z teledysku Lady Gagi. Pozornie groźny mężczyzna okazuje się wspaniałym przyjacielem. Odnajduje w Darcy bratnią duszę i z każdym dniem coraz bardziej przywiązuje się do dziewczyny. Co się stanie, kiedy Darcy zniknie z jego życia?
Kategoria: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans 

Reia Morgan
Genevieve bez jej zgody została wciągnięta w obcy świat, świat pełen Aniołów Ciemności, którym i ona zostaje. Co chce od niej Władca tej rasy i co kombinuje jeden z jego sług, który ukrywa Gin? Czy dziewczyna zdoła to odkryć przed czasem?
Kategorie: Opowiadanie » Fantastyka » Fantasy

Q
Blog wielobranżowy. Znajdziesz tu recenzje debiutantów, felietony na przeróżne tematy oraz opowiadanie w klimacie science-fiction. Niektóre treści poruszają tematy związane z szeroko pojętą erotyką, blog jest więc przeznaczony raczej dla osób powyżej szesnastego roku życia.
Kategorie: Opowiadanie » Science-Fiction
Blogi Inne » Felietony » Inne

Fides
Wojna się skończyła i nastał względy pokój w świecie Czarodziei. Złota trójca Gryffindoru może odsapnąć od niebezpieczeństwa. Jednak zdrada Rona rozwala harmonię życia pewnej dziewczyny. Hermiona wraca do Howartu, by zakończyć naukę z nadzieją na lepsze jutro. Chce odnaleźć tam spokój i móc wszystko sobie poukładać. Niestety nic już nie jest takie samo. Granger się zmienia, zaczyna czuć coś czego nie powinna i być kimś kim nie powinna. Nie ma już odwrotu i jedyne co jej pozostało to brnąć w to dalej. Czy Draco uda się przenieść ją na złą stronę?
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Pandora
Przez setki lat ukrywałam się w cieniu, będąc jak wiatr, którego nikt nie może zobaczyć, a mimo to zostawia po sobie ślady. Zniszczyłam wiele istnień, dopuściłam się czynów tak złych, że powinnam zostać powieszona już co najmniej trzysta razy. Minęło już tyle lat, a ja pamiętam każdą ofiarę i każdą noc. W końcu odważyłam się spisać swoje dzieje na tych białych kartkach papieru.
Jestem Wampirem. Jestem Pierwszym.
Pokłoń się przede mną.
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy

Feya
Ernest Kruk jest młodym, przystojnym mężczyzną, który osiągnął wszystko co zaplanował i niczego już nie potrzebuje. Życie nauczyło go, że uczucia to tylko przeszkody, niepotrzebne mrzonki, które przeszkadzają w osiągnięciu celu. Wszystko zmienia się, gdy wkracza pewna siebie i twarda jak stal, Jagoda Stalińska. Jego życie staje na głowie, a on dopiero teraz zaczyna rozumieć czym jest pragnienie.
Kategorie: Opowiadanie » Romans » Psychologiczne  

Lily Nimrodel A. 
Rok po zgromieniu powstania, Kapitol organizuje pierwsze Igrzyska Głodowe, może wygrać dwójka trybutów o ile pochodzą z tego samego dystryktu. Z Czwórki zostaje wylosowana Lily, córka burmistrza i rebeliantka, a jej najlepszy przyjaciel zgłasza się na ochotnika. Czy igrzyska nie są po prostu kolejną walką z Kapitolem? Co się wydarzy pierwszy raz na arenie i kto przeżyje? Kto tak na prawdę okaże się wrogiem, a kto przyjacielem? I czemu nie udało się powstrzymać kolejnych igrzysk? Zapraszam, jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania.
Kategoria: Opowiadanie » FF Igrzyska Śmierci

Dominika S.
Zabójczo przystojny demon o imieniu Asmodeusz pragnie mojej duszy. Obłąkany Anioł Lukas pragnie mojego ciała. Oba wyjścia przyprawiają mnie o dreszcze i żadne się nie podoba. Nie wiedziałam, który wygra, ale stawką tej walki byłam ja sama. Moje życie było zagrożone i nie mogłam z tym nic zrobić.
Piekło lepsze od nieba? Nigdy tak nie myślałam, ale niektóre wydarzenia sprawiły, że wolałabym skryć się w najdalszym zakątku piekła, niż chodzić swobodnie w niebie. Nikt nie sądził, że w normalnym świecie po ziemi mogą chodzić anioły i demony. W świecie książek owszem jest to ciekawe i fajne, ale to się dzieje naprawdę, a ja jestem pośrodku tego. 
Kategoria: Opowiadanie » Fantasy

Fred James Syriusz Remus
Tłum uczniów przedziera się przez zatłoczony Express Hogwart - Londyn. Gdzieś wśród nich znajduje się Albus. Żyjący w cieniu utalentowanego starszego brata i słodkiej młodszej siostry potomek tego Sławnego Harry'ego Pottera, Chłopca Który Przeżył I Pokonał Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Pierwszoroczniak jednak nie czuje się pewnie pośród roześmianych chłopców i zauroczonych nim dziewczyn. Sława wcale nie jest dla niego. Jak na razie chce trafić do Gryffindoru i poznać przyjaciół na dobre i na złe. Nawet wypadek na lekcji obrony przed czarną magią ze znienawidzonym nauczycielem nie budzi w nim żadnych podejrzeń. Przecież wszystko ma być już dobrze. Czarny Pan został pokonany. Pewnej nocy jednak Harry budzi się z ogromnym bólem blizny. Zaczyna wtedy rozumieć, że szkole i jego dzieciom zagraża niebezpieczeństwo, że ostatni horkruks nie został jeszcze zniszczony, a Voldemort chce poszerzyć swoje szeregi i odzyskać pełnię sił. 
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

Megi Romantyczka
Ernest Winkler jest młodym, niespełna trzydziestoletnim prokuratorem Sądu Rejonowego w Warszawie. Bez reszty oddany pracy nie ma czasu na życie osobiste, którego tak właściwie nie chce mieć. Pochodzący z patologicznej rodziny, wychowywany w Domu dziecka z trudem odnajduje się w otaczającej go rzeczywistości.Wydarzenia z przeszłości pozostawiają trwały ślad w jego psychice. Czy uda mu się odzyskać wiarę w ludzi? Czy człowiek , któremu los odebrał szanse na szczęście będzie w stanie je odnaleźć? Jak potoczą się losy młodego prokuratora ...?
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury :)
Kategorie: Opowiadanie » Kryminał » Psychologiczne  

Minnie
Co byś zrobił, gdyby tajemnice z przeszłości nagle zaczęły wpływać na twoje życie? Gdyby nic nie byłoby już takie samo jak przedtem, tylko dlatego, że czyjeś - nie twoje - tajemnice wyszły na jaw?
Dorcas Meadowes nie jest już tą samą kobietą, co lata temu. Azkaban ją niewyobrażalnie zmienił. Krzywdy, których tam zaznała, odcisnęły trwały ślad na jej psychice. Dorcas wie, co znaczy cierpieć i wie, że wyzwolenie się spod jarzma bólu, upokorzenia i strachu jest uczuciem nieporównywalnym do niczego innego. Teraz ma szansę, żeby pomóc niewinnemu człowiekowi wyjść z Piekła, ale może się to okazać najbardziej ryzykowną rzeczą w jej życiu. Musi wykazać się odwagą, sprytem i inteligencją, żeby dostać się do Ministerstwa i znaleźć dowody...
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

P.S.
"Historia opowiada o Donie i Loko - dwójce przyjaciół, którzy przybyli na wyspę Cejlon w poszukiwaniu zupełnie różnych rzeczy i odnaleźli je tylko na chwilę. Poznajemy ich w chwili, gdy z pewną dozą rozczarowania rozpoczynają swoją drogę w kierunku utraconych marzeń, które mają nadzieję ponownie odnaleźć w Sri Dźajawardanapura Kotte."
Kategorie: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans

Demogorgon
Szukasz opowieści, które nie pozwolą Ci zasnąć? Które zaciekawią Cię do tego stopnia, że nie będziesz mógł doczekać się kolejnego rozdziału? A może takich, które wprowadzą do Twojego życia coś zupełnie nowego, tajemniczego i pełnego sprzeczności? Wystarczy, że zaczniesz czytać, a nie spoczniesz, dopóki nie zdołasz odszukać w pamięci odpowiedzi na swoje pytania.
Kategorie: Opowiadanie » Zbiory opowiadań

Kanako
Podczas gdy Światowy Rząd coraz mocniej zaczyna ingerować w sprawy Shin Sekai, pojawia się w obiegu karta "AS", kierująca wybrane statki pirackie w stronę nowego przylądka, zwanego przez korsarzy Lacroix.
Jako, że po Słomianym Kapeluszu słuch zaginął od sprawy bitwy w Marineford, wiceadmirał marynarki wojennej, Smoker,obiera sobie nowy cel - pragnie zidentyfikować osobę, która ukrywa się pod nazwą AS, dlatego wraz ze swoją prawą ręką Tashigi oraz G-5 wyrusza za wskazówkami karty do gry.
Kategorie: Opowiadanie » Kryminał » FF Manga&anime 

Zagubina
Czy znałabyś/znałbyś moje imię? Czy zapamiętałaś/zapamiętałeś mnie? Czy czujesz to co ja? Czy złamię tobie serce? Czy chcesz, abym ciebie błagała? Czy naprawdę jesteś pewien, że się jeszcze spotkamy? Co zrobisz jeśli tak będzie? Lepiej odwrócić się, zanim wbiję ci nóż w plecy. Skocz po drugiej stronie balustradzie, a ja upadnę na kolana, cierpiąc. Utonę w rozpaczy. Musimy być silni, iść dalej.
Kategorie: Opowiadanie » Kryminał » Romans

Deana Winchester 
Maysilee Donner!- to właśnie usłyszała piętnastolatka, gdy Zoey Trinket wyjęła z szklanej kuli złożoną karteczkę i wyczytała imię oraz nazwisko trybuta. Ona ma być trybutem. Dlatego idzie na arenę, jak na wyrok i sprzymierza się z Haymitchem Abernathym, który własnie uciekł dzięki niej przed śmiercią. Razem stawiają czoło czterdziestu sześciu trybutom i niebezpieczeństwom areny. Czy ta historia zakończy się "Happy Endem"? Kto umrze, kto wygra? Odpowiedzi poznasz tu. 
Kategoria: Opowiadanie » FF Igrzyska Śmierci

Cath
Noc grzechu, a więc wszystko to, co dzieje się w sercu tuż po zapadnięciu zmierzchu. Najgorsze zdarzenia wywlekane na wierzch, wyciągane na światło dzienne. "Prawdopodobnie właśnie w tym momencie ktoś przychodził na świat, ktoś inny krzyczał, płakał, idealny mąż i ojciec bił swoją żonę, a córkę gwałcił, jeszcze inna osoba mogła właśnie przeżywać największe załamanie nerwowe w życiu, a jakaś niewidzialna siła pchała ją w stronę niedomkniętego okna, ktoś umierał - to więcej niż pewne. Historia lubi się powtarzać. Historia kołem się toczy. Historia wytyka błędy. Niestety historia nie pomaga nam ich naprawiać oraz nie gwarantuje tego, że nie będziemy jej powtarzać. Przy okazji zawsze znajdzie się ktoś, kto zniweczy cud narodzin." Noc grzechu to zlepek życiowych historii kilku z pozoru, nie mających nic ze sobą wspólnego bohaterów, a jednak coś ich łączy ... Owo COŚ wyjdzie na jaw dopiero w toku opowiadania. Zapraszam serdecznie i obiecuję szeroką gamę emocji, uczuć i niespodziewanych zwrotów akcji. 
Kategoria: Opowiadanie » Dramat ; Psychologiczne  

Cath
Główny wątek stanowi historia pewnej niefortunnej znajomości, znajomości, która nie ma absolutnie żadnej szansy na happy-end. Silne i głębokie uczucie, które łączy dwójkę czarodziejów wystawiane na coraz to cięższe próby, prawdopodobnie nie do przezwyciężenia. "Dwie postacie z jednej opowieści, które pisarz dzieli dopisując wersy". Zdaję sobie sprawę z tego, że wątek miłosny za bardzo zdominował opowieść, zacierając całkowicie wszelkie magiczne aspekty, które winne były pojawić się w toku jej trwania. Nie byłabym jednak sobą gdybym nie postawiła miłości w samym centrum wszechświata i nie przedstawiłabym jej w świetle licznych prób i zakrętów. Szczerze mówiąc już od samego początku mojej przygody z blogosferą ukochałam sobie szczególnie perypetie Huncwotów, w szczególności te dorosłe, dlatego też moje opowiadanie dotyczy właśnie tego momentu serii, który jak wiadomo nie był wątkiem wiodącym w Harrym Potterze i być może dlatego jest równie atrakcyjny twórczo. 
Kategoria: Opowiadanie » FF Harry Potter

 Julites Crebs
Julites mieszkanka czwartego dystryktu jest na pozór normalną nastolatką. Lecz pewnego razu jej życie zmienia się diametralnie tak jak ona sama. Na pewno nie zasługuję na to co ją czeka... 
Kategoria: Opowiadanie » FF Igrzyska Śmierci

2 komentarze: