Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!środa, 13 marca 2013

038. Aktualizacja #18

AKTUALIZACJA NUMER: 18
DATA: 13 marca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 16-28 luty 2013 rok
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 104 blogi
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 15
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 15 marca 2013 rokPortElizabeth 
To jedna z dwóch historii mojego życia. Tak, wiem co myślisz: Masz tylko 17 lat. Odpowiem: To dobrze. Są gorsze wady.
Doszłam do tego, że to powieść psychologiczna, w której piłka nożna jest koniecznym dodatkiem.
Opowiada o Ani, dziewczynie, po której drugi główny bohater - Bastian, nigdy nie wie czego się spodziewać. 
Myślę, że to duży plus. Postać, która jest od początku wyrysowana czytelnikowi, tak naprawdę sprawia, że on jej nie poznaje. On dowiaduje się, że jest taka i taka, a gdy następuje przełom w jej życiu, nie może uwierzyć, że to naprawdę możliwe.
Bastian jest piłkarzem najbardziej prestiżowego klubu w Niemczech - Bayernu Monachium, Ania - redaktorem fikcyjnego wydawnictwa. Głównym zadaniem opowiadania jest odkrywanie życia i psychiki bohaterki. To ona napędza całą historię i nadaje jej charakter. 
Ta opowieść ma w sobie wiele bólu, ale też wiele kłamstwa, bo Ania już nie wie jak wiarygodnie żyć bez niego.
Kategorie: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans  » Dramat ; Psychologiczne


Misako i lumaris
Blog o tematyce biologicznej w całej rozległości tego pojęcia, pisany przez dwie licealistki. Bez pseudonaukowego bełkotu i niezrozumiałych definicji. Nie tylko dla zapalonych miłośników biologii.
Kategorie » Hobby ; Sport » Blogi grupowe » Inne

Smoczyca

Całkowite inne spojrzenie na Hermionę i Dracona
Bądź światłem we własnym tunelu.
Nie lekceważ rad innych, ale nie daj sobą manipulować.
Nie rozsiewaj plotek, tylko rozmawiaj z ludźmi.
Żyj własnym życiem, bo masz je tylko jedno.
- Wiem, że takich historii jest wiele. Chciałabym jednak, żeby ta wyróżniała się czymś szczególnym - mówi Rita Skeeter specjalnie dla Proroka Codziennego. - Może tym razem to oni będą naszą podporą... Może to oni są nadzieją na lepsze jutro...
Kategoria: Opowiadanie  » FF Harry Potter

Aeli Ann
Na blogu znajdują się różne opowiadania. Każdy, kto zajrzy na tego bloga z pewnością znajdzie coś dla siebie. Czytelnicy mogą wybierać o czym chcą kolejną notkę, a także mogą wnieść w blog coś od siebie.
Kategorie: Opowiadania » Zbiory opowiadań » Obyczaj ; Romans

Megi Romantyczka
Od wydarzeń opisywanych w powieści minął rok. Jest początek przedwiośnia 1925 roku, w życiu Cezarego Baryki zmieniło się wiele, ale jedno pozostało niezmienne ... Szalona, wręcz obsesyjna chęć odbudowy Polski i opieszałość rządu, z którym Baryce przyjdzie się zmierzyć ... 
Kategorie: Opowiadania » Historyczne 

Megi Romantyczka
Jest to miejsce, gdzie wyrażam siebie. Mówię o sobie, o tym co czuję i jaka jestem. Umieszczam także moje próby poetyckie Poruszam tematy kontrowersyjne, o których wielu nie chce mówić bo boi się lub po prostu się wstydzi. Przełamuję tabu i stereotypy, staram się pokazać, że świat jest piękny tylko to piękno trzeba w nim dostrzec. A ludzie nie są źli, bo nikt z nas nie jest. Człowiek może być jedynie zagubiony lub potwornie nieszczęśliwy. 
Kategorie: » Inne

Wika
10 przyjaciół wraca samochodem z wakacji. Niestety potrącają dziewczynę, a ona ginie. Zakopują ją. Nie wiedzą, jakie to będzie ciągnęło za sobą konsekwencje. Rok po jej śmierci, w dniu rocznicy, dostają sms'a:
"Wiem, co zrobiliście minionego lata. Teraz za to zapłacicie. Walczcie o swoje życie. Każdy błąd może być waszym ostatnim...
Życzę miłej przyszłej śmierci, Wasza Zguba"
Na początku uważają, że to są tylko żarty, ale seria pewnych zdarzeń uświadamia im, że się mylą. Od teraz zaczyna się walka o przetrwanie... 
Kategorie: Opowiadania » FF Inne » Kryminały » Thrillery ; Horrory 


Malcadicta
Mal właśnie ułożyła sobie życie. Z poważnym trudem. Ma kochającą rodzinę, świetną siostrę, nowe przyjaciółki, na dodatek możliwe, że pójdzie na dyskotekę z chłopakiem, w którym podkochuje się odkąd go zoabczyła.
Ale jak sobie poradzi, jeśli jej życie wywróci się do góry nogami i zacznie stać na rękach, jej dawna opiekunka umrze, a śmierć zacznie za nią podążać? Jeśli kilka niepożądanych osób zacznie się nią interesować, a ktoś spróbuje ją zabić? Na dodatek z niewiadomych powodów nikt nie chce jej powiedzieć, o co tu właściwie chodzi…
Kategorie: Opowiadania » Fantasy » Fantastyka ; Science Fiction 

klaudia m.
Wojna nie ma skrupułów. Dosięga każdego, a jej skutki widać dość szybko. Jak poradzić sobie w takim świecie, gdy wszyscy chcą odebrać ci najważniejsze osoby? Jane i jej przyjaciele znaleźli się w takiej sytuacji. Czy przeżyją? Komu muszą zaufać? Jak poradzą sobie w takim świecie? Tego nie wie nikt.
Kategoria: Opowiadania » Fantastyka ; Science Fiction 

Morya
Nie tak pruderyjna i pyskata jak zazwyczaj Lily Evans i reszta jej przyjaciół stara się dać sobie radę z przeuroczą głupotą Huncwotów, kulturalnym nieokrzesaniem Hagrida i wciąż brudnymi majtkami Smarka. Podczas gdy celebrują swoją młodość kłócąc się o byle drobnostki, godząc się i znowu sięgając po przemoc fizyczną, we łzach, śmiechu i pierwszych miłostkach dopada ich w końcu to, co dopaść musi kiedyś każdego: dorosłość.
A gdy psoty zamieniają się w coraz bardziej niebezpieczne sytuacje... Och, wtedy dopiero zaczyna się zabawa.
Kategorie: Opowiadanie  » FF Harry Potter » Obyczaj ; Romans » Przygodowe ; Akcja

 Lauviah
Mieliśmy marzenia, mieliśmy wielkie plany na przyszłość. Mieliśmy jedyne szesnaście lat, kiedy zostaliśmy wciągnięci w wir wojny. Musimy walczyć, musimy wygrać, inaczej stracimy wszystko. Ale pozostaje taki mały mankament... Wszyscy się boimy.
Kategorie: Opowiadanie  » FF Harry Potter

xxx
Eleanor, Josh, Perrie, Selena, Niall, Amelia, Cher, Zayn, Liam, Danielle, George, Harry, Taylor, Louis i Emma zamieszkują na tej samej ulicy i chodzą do tej samej szkoły.
Pod koniec roku szkolnego Amelia dowiaduje się, że przeprowadza się do Włoch. Danielle i Perrie są tym faktem załamane, w przeciwieństwie do pozostałych. Dzień przed wyjazdem Amelii, Zayn organizuje imprezę z powodu wyjazdu nielubianej Amelii. Pojawiają się na nich wszyscy oprócz Amelii, Danielle, Perrie oraz Nialla.
Po pożegnaniu się z Amelią, Danielle i Perrie na zaproszenie Liama zjawiają się na imprezie. Pod koniec na imprezie pojawia się sama Amelia pod wpływem alkoholu. Wyznaje każdemu co o nim myśli, Liam i Zayn próbują ją wyprosić i wtedy pod wpływem impulsu Amelia skacze do basenu. Pomimo szybkiej interwencji Georga nie udaje jej się uratować. Towarzystwo wpada w panikę. Decydują się, że zabiorą ciało Amelii do lasu i tam je zakopią. Nad prowizorycznym grobem Amelii przysięgają sobie, że zostanie to ich wieczną tajemnicą. Amelia zostaje uznana za zaginioną.
Rok później. Koszmar powraca, każdy uczestnik feralnej imprezy otrzymuje esemesa o tej samej treści: "Suka wróciła! Gra na śmierć i życie się rozpoczęła -A''. Z kolejnym dniem tajemnice osób zamieszanych w śmierć Amelii wychodzą na światło dzienne. Giną dwie pierwsze osoby, a za nimi kolejne...
Kategorie: Opowiadanie  » FF Inne » Thrillery ; Horrory 

Ceviche
Wielka Brytania, czasy współczesne. Jonathan jest młodym chłopakiem, który niedługo będzie miał osiemnaście lat. W jego życiu wszystko układa się doskonale, a przynajmniej do dnia, w którym rodzice jego dziewczyny pukają do drzwi. Rozpoczyna się dramatyczna historia o kłamstwach oraz konspiracji, która doprowadza chłopaka w miejsca, w których nigdy nie był i nigdy nie będzie. Pełna wzruszeń opowieść o miłości, której się nie zna, o rzeczach, które dopiero się odkryje i zagadkach, których nikt nie powinien odkrywać. Opowiadanie jest głównie o tematyce homoseksualnej, jednak spotkać tam można oczywiście postacie heteroseksualne. Dodatkowo, czasami pojawiają się one-shoty. 
Kategorie: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans  » Dramat ; Psychologiczne

Ginger Grant
Wbrew pozorom, w Nowym Jorku żyje naprawdę wielu czarodziejów. Egzystują pokojowo w świecie zdominowanym przez mugoli i chętnie asymilują się w ich nowoczesnym środowisku. Czarodziej jeżdżący samochodem czy rozmawiający przez telefon komórkowy wcale nie jest tu niczym niezwykłym, zaś magia traktowana jest po prostu jako dodatek do życia.
Komuś jednak wyraźnie nie odpowiada taki stan rzeczy. W mieście zaczyna dochodzić do napaści na niemagicznych, nikt nie ma jednak pojęcia, kto za tym stoi. Ministerstwo Magii wie jedynie, że sprawcą musiał być czarodziej.
Tymczasem w środek tego zamieszania trafia Laurie Kelly, będąca zwyczajną, amerykańską czarownicą, pochodzącą z jednej z rodzin najbardziej związanych z mugolami. Zwyczaje niemagicznych nigdy nie były jej obce, lecz mimo to kobieta podjęła pracę aurora. Pewnego dnia jednak, zamiast kolejnej sterty papierkowej roboty, z jaką zazwyczaj mają do czynienia nowojorscy aurorzy, otrzymuje poważniejsze zadanie...
Kategorie: Opowiadanie  » FF Harry Potter

Ulotna
Spotykasz go w barze. W dłoni trzyma szklankę z whisky. Nawet Cię nie zauważa. Poprawia niesforną szopę czekoladowych loków, zapala kolejnego papierosa. W zamyśleniu wypuszcza dym z płuc, opróżnia szklankę do cna i nalewa sobie kolejną. Mrużysz oczy. Skądś go znasz. Nie podchodzisz. Czekasz w napięciu. On, odrobinę znudzony, podpiera się łokciem na barze i z rozmarzeniem rozgląda po ciemnej, pustej niemal sali. Jego wzrok zatrzymuje się akurat na Tobie. Nie poświęca Ci zbyt wiele uwagi. Przymyka powieki i zaczyna nucić od niechcenia bezsensowną, sentymentalną piosenkę Stonesów.
Uśmiechasz się ostrożnie.
Właśnie dotarło do Ciebie kim może być nieznajomy.
Johnny Black.
Nadal chcesz go poznać?
Kategorie: Opowiadanie » Obyczaj ; Romans


Hrabina Batory
 Witaj, mój drogi, zbłąkany Czytelniku. Otwierając te drzwi, zagłębisz się w Islandium: świat Wysp, poznawany oczyma dwunastoletniej Lady Klary Aversis, której życie w ciągu jednej nocy wywraca się do góry nogami. Jej matka ginie w wyniku morderstwa, osieracając Klarę i wpychając wprost pod opiekuńcze skrzydła stryja oraz w podwoje niezwykłej Aversyńskiej Twierdzy, zwanej Grotą. Klara jest przekonana, że znajdzie pośród jej mieszkańców zabójcę matki.
Jednakże wyłonienie mordercy spośród gąszczu szaleńców okazuje się karkołomnym wyczynem. Każdy z nich tworzy osobny świat, w który niebezpiecznie jest brnąć samotnie. Owe światy skrywają historie domagające się opowiedzenia, nierzadko smutne lub przerażające. Przede wszystkim jednak - niemal wszyscy mieszkańcy Groty posiadają motyw zbrodni. Tymczasem śmierć podąża śladem Klary niczym wierny pies, stawiając na jej drodze coraz to nowe zagadki: Dlaczego Aversisowie zaczęli ginąć? Co naprawdę dzieje się w szpitalu dla obłąkanych prowadzonym przez stryja? Co łączy hrabiego Aversisa z piratami, stanowiącymi przyczynę wielkiego głodu na Wyspach? Klara stanie również przed największą z tajemnic: sekretem własnego umysłu, władzy nad nim lub jej braku, normalności lub obłędu.
A śmierć powoli się niecierpliwi.
Któż jednak lepiej dogada się z kostuchą niż dziewczynka pałająca płomienną miłością do umarłych?
Kategorie: Opowiadanie » Fantasy  » Dramat ; Psychologiczne

2 komentarze:

  1. Dziękuję za dodanie moich blogów do spisu :=)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma za co. Polecam się na przyszłość! :)

      Usuń