Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 10 marca 2013

036. Aktualizacja #17

AKTUALIZACJA NUMER: 17
DATA: 10 marca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: styczeń i luty (do 14) 2013 rok
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 83 blogi
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 22
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 13 marca 2013 rokWerkQ
Usiądź wygodnie w fotelu , zamknij oczy i sięgnij głęboko w pamięć . Może kiedyś wyobrażałeś sobie jak to jest być synem/córką miliardera. Veronica Brin wcale nie musi marzyć o luksusach. Jej życie to jeden wielki sen milionów ludzi. Ronnie – bo tak nazywa ją jej przyjaciółka Emily Sturstad ,skrywa jednak pewną tajemnice , której nie zna nikt oprócz jej samej oraz rodziców. Główna bohaterka by nie wzbudzać sensacji w szkole i Los Angeles ,w którym mieszka udaje ,że pochodzi z ubogiej rodziny. Pomaga jej w tym wielki mur , który sprawia wrażenie starej kamienicy. Z drugiej strony za to jest kort tenisowy , basen i willa w której mieszka ze swoją gosposią –Amelią. Oryginalne bycie dziewczyny jednak nie może być takie jakie sobie ułożyła. W grę wchodzi jeszcze przystojny przewodniczący młodej elity Kalifornii - Charles Kane. Pewnego dnia wszystko wymyka się z pod kontroli i zaczynają dziać się rzeczy , o których dziewczyna nawet nie myślała.
Kategorie: Opowiadania Obyczaj ; Romans

GeminiGirl
Nova posiada umiejętność zwaną psychokinezą, czyli zdolność do wpływania na ruch oraz wygląd różnych przedmiotów. W jaki sposób stała się użytkowniczką takiego talentu? Odpowiedź na to oraz inne pytania prędzej czy później uzyskasz podczas czytania - jeśli wytrwasz, oczywiście
Kategorie: Opowiadania Fantastyka ; Science-Fiction , Przygodowe ; akcja

Elly
Jakbyś się czuł, gdybyś obudził się pewnego dnia i poczuł, że twoje przeznaczenie jest blisko? Próbowałem zapomnieć, uciec… Ale ono zawsze cię znajdzie. Nieważne gdzie i kiedy. Bądź gotowy i uważaj na pułapki, bo życie nie jest łatwe. Ale przede wszystkim nie zakochaj się… Nie w kimś, kto jest twoją ostatnią nadzieją.
Kategoria: Opowiadania FF Inne

Yohanna
Czasem tak niewiele potrzeba by nasze marzenia z dzieciństwa spełniły się, a właściwie - by samemu je spełniać, bo nic bez pomocy samo się nie zrobi. Zaczyna się od pragnienia, oglądania się za mundurem, podpytywania. W pewnym wieku zapomina się o dziecięcych pragnieniach, a potem po ukończeniu szkoły okazuje się, że nic nie sprawia ci takiej radości, jak właśnie to o czym śnił się nocami, gdy miało się 6 lat. Potem przychodzi czas na miłość przez którą niejedną noc się nie przespało...
Kategoria: Opowiadania FF Inne


Eileen
Co by było, gdyby Harry poznał Hermionę dopiero na szóstym roku? Co by było, gdyby ostatnim Horkruksem nie był Harry? Co by było, gdyby Harry podróżował w czasie w celu znalezienia Horkrusów? Co by było, gdyby któregoś razu stracił pamięć? Co stało by się, gdyby Hermiona bała się miłości? Gdyby bała jej się na tyle, by uciekać od niej? By w końcu poświęcić dla niej swoje życie, a nawet coś więcej…?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

bittersweet
Zanim Lily Evans została panią Potter i wydała na świat Złotego chłopca była (nad)zwyczajną nastolatką, która ma takie problemy jak każda inna dziewczyna. Szkoła, przyjaciele. A na domiar złego zaczyna inaczej postrzegać pewnego czarnowłosego rozczochrańca.
Jak Lily poradzi sobie z tym „skretyniałym gumochłonem Potterem”?
Czy James osiągnie swój cel i pomoże Lily zrozumieć własne uczucia?
Jak skończy się ta historia? Śmiercią. A czy na pewno?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter


Juraszka
Co byś zrobił/a gdyby jakaś kobieta przysiadła się do ciebie w kawiarni i przedstawił się jako Śmierć? Właśnie coś takiego przydarza się głównemu bohaterowi. Grają razem w grę, w której mężczyzna wygrywa dodatkowe 24 godziny życia. 24 godziny życia, ze świadomością, że niebawem umrze. Spędza ten czas ze Śmiercią, czasem próbując zrobić porządek ze swoim życiem, a czasem z samym sobą. Przez ten czas oboje poznają się nawzajem, oraz swoją własną naturę. Opowiadanie zawiera wiele myśli refleksyjnych, jak i kluczowych pytań, które zadaje każdy z nas rozmyślając o końcu swego życia. Dla równowagi jest ono doprawione czarnym humorem.
Kategorie: Opowiadania Dramat ; Psychologiczne 

Paradise
W tym świecie wymyśli i napisać coś nowego o tematyce potterowskiej graniczy niemal z cudem,
Nie mogłam się zdecydować na bohaterów przestawionych przez panią Rowling, a że nie lubię zbytnio zmieniać wizerunku. Wykreowałam sobie sama Sarę Kay. Młodą pani auror. Niezależna. Stanowczą. Twardą. Ale to tylko pozory. Bo przecież kobiety są delikatne. Podobno. Mimo, że akcja rozgrywa się w świecie Harrego nie będzie tu nic o Voldemorcie. 
Tę sprawę zostawiam daleko w tyle. 
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Fly
Wyobraź sobie najpiękniejszą historię miłosną, jaką jesteś w stanie stworzyć w swojej głowie. Niech będzie to historia o miłości uczciwej, spokojnej, szczęśliwej i idealnej. Niech będzie to opowieść, jaką można uraczyć do snu dziecko, i jaką można przywoływać, ilekroć świat pogrąża się w mroku. Wyobraź to sobie i zapamiętaj dokładnie, bo tutaj - jeśli zdecydujesz się zostać na dłużej - możesz zapomnieć, co to znaczy uczciwość, spokój czy szczęście. Historia, którą chcę Ci opowiedzieć, jest złamaniem konwencji i stereotyów. Opowiada o miłości grzesznej i zakazanej. O takiej miłości, za którą można trafić do piekła.
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

Zakochana w Ślizgonie
Ona - Gryfonka. Z pozoru krucha, brązowooka dziewczyna, z pięknymi kręconymi włosami.
On - Ślizgon ze stalowoniebieskimi oczami. Blondyn. Zły i bezczelny.
Czy coś wskazuje na to, że ci dwoje mogą być razem?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter


Freya
Co byś zrobił, gdyby całe Twoje życie w jednym momencie legło w gruzach? Gdyby człowiek, którego kochałeś, z którym przechodziłeś przez swoje życie nagle został zgładzony? Czy poddałbyś się w momencie, kiedy Twoje życie tak naprawdę dopiero się zaczynało? A może wytrwale walczyłbyś o wolność, by pomścić rodzinę i przyjaciół? By odzyskać to, co utraciłeś, będąc jeszcze dzieckiem? 
Losy Vinny’ego Buttscara z pewnością nie zaliczają się do sielankowego życia młodych ludzi. Już od najmłodszych lat skazany jest na ciężką pracę i doświadczenia, jakim niejeden silny człowiek by nie sprostał. Chłopak nie poddaje się jednak, walcząc o swoje prawa. Droga ta jest jednak bardzo trudna i wyboista, fortuna nie zawsze mu sprzyja. Rzuca mu różne kłody pod nogi tylko po to, by sprawdzić, czy jest na tyle silnym człowiekiem, by wypełnić przeznaczenie, które jest mu pisane. 
Kategoria: Opowiadania Przygodowe ; Akcja

Agnes May
Blog o szeroko pojętej kulturze. Recenzje książek, filmów, muzyki, artykuły nawiązujące do kultury naszego społeczeństwa, różnych jej aspektów, problemów. Dyskusje mile widziane!
Kategorie: Felietony ; Refleksje , Recenzje

Agnes May
Ten blog to zbiór różnych tworów literackich. Znajdziecie tu zarówno wiersze, jednoczęściowe opowiadania, jak i historie, na które składa się wiele rozdziałów. Piszę zarówno fanfiction jak i autorskie utwory. Podejmuję różne tematy, również te kontrowersyjne. Nie zabraknie dylematów, trudnych decyzji, poszukiwania własnej drogi w życiu i pogoni za miłością. Jest tu cała gama codzienności i... niecodzienności.
Kategorie: Opowiadania Obyczaj ; Romans , FF Inne ,  Zbiory opowiadań

black_girl
Christee Conley to (według czasu Wspólnoty) dwudziestoletnia wampirzyca, która razem z bratem wiedzie spokojne życie w Sevelli-świecie, w którym mieszkają tylko i wyłącznie wampiry. Ród, z którego się wywodzi jest wysoko postawionym, siejącym postrach wśród krwiopijców i obecnie panującym klanem. Życie czarnowłosej dziewczyny wywróci się do góry nogami, gdy ludzkie dziecko i jego lokaj z piekła rodem poproszą ją o pomoc w pewnej śmiertelnie niebezpiecznej sprawie. Czy Christee będzie na tyle silna, aby zmierzyć się z przeciwnościami losu? Jakie tajemnice kryje jej przeszłość?
Kategorie: Opowiadania Fantastyka ; SF , Fantasy

Nersi
Rok 2015. Specjaliści z ISAYSS ruszyli w Polskę, aby odnaleźć stu nowych rekrutów. 
Tymczasem członkowie agencji mają inne problemy: jakiś szaleniec podłożył bombę w krakowskiej Bonarce, porwano pięcioletnią dziewczynkę, w okolicy Gdańska pojawił się gwałciciel... 
Radary elektromagnetyczne wyłapują jednak nieznany, krótki wstrząs. Po konsultacji z innymi państwami okazuje się, że w każdym kraju wykryto jeden podobny sygnał. 
Władze zaczynają się niepokoić.
Sytuację w polskim oddziale agencji komplikuje dodatkowo fakt, że przewodnicząca sektora 6 dopiero co wyszła ze szpitala, a jej stan zdrowia nie pozwala na powrót do pracy...
Kategoria: Opowiadania SF

Yellow
Drugi Dystrykt nazywany jest "Kamieniołomem", "Magazynem Broni Kapitolu", jednak najczęściej mówi się o nim "Kolebka Zawodowców". To stamtąd pochodzą najlepsi i najsłynniejsi Triumfatorzy na przesztrzeni wieków. Przyszłym trybutom już w dzieciństwie wpajana jest zasada "Niszcz lub zostaniesz zniszczony". Jednak od pewnego czasu coś się zmieniło: nie wiedzieć czemu ta reguła zaczęła obowiązywać nie tylko na arenie...
Podczas 74. Głodowych Igrzysk reprezetantami Dwójki zostali Clove Kentwell i starszy o rok Cato Hadley. Z opisów Suzanne Collins (autorki trylogii) łatwo można wywnioskować, że nic szczególnego nie łączyło tą dwójkę. Mimo to, gdy czytelnik dochodzi do momentu śmierci dziewczyny, spotyka się z dziwnym zachowaniem jej towarzysza, co sprawia, że zaczyna się nad nim zastanawiać... Byli tylko parą z dystryktu, czy może łączyło ich coś więcej?
Aby łatwiej zrozumieć to wszystko, trzeba się cofnąć o cały rok - kiedy ich znajomość dopiero się rozpoczyna. Spięcia dwóch trudnych charakterów, splecione z wzajemną nienawiścią, domieszką siły oraz ostrej broni sprawiają, że ta relacja nie jest i nie będzie łatwa do wyjaśnienia. Sprawę bardziej uwikłają tajemnice i zdarzenia, jakich będą świadkami. Przecież każde miejsce ma swoje sekrety...
Kategoria: Opowiadania FF Igrzyska Śmierci


MlodaLarwa
Caroline wiodła pospolite życie, marząc o mroku, wampirach i demonach do momentu, aż w jej życiu nie pojawił się tajemniczy mężczyzna, który polecił jej pewną książkę. Nagle historie o których czytała, zaczęły powoli naginać jej rzeczywistość. W jej głowie pojawiły się znikąd szepty, zaczęło ją nawiedzać demoniczne rodzeństwo, a otaczający świat nabrał brutalnych barw, przerażając krwawymi i obskurnymi obrazami. Wkrótce nieświadomie wciągnęła we wszystko swoich przyjaciół, a wiedza, którą czerpała z literatury o wampirach stała się nagle wyjątkowo przydatna. Z miłośniczki fikcyjnych wampirów została ich pogromczynią w prawdziwym świecie, tylko po to by dowiedzieć się, że sama... Tego dowiesz się tylko czytając opowiadanie, w którym mroczna nastolatka zamienia się w Czerwoną Królową.
Kategorie: Opowiadania Fantastyka, Obyczaj/Romans

Semper
Wszyscy znamy historię rodziców Harrego Pottera – Lily i Jamesie. Ona – zielonooka złośnica z charakterem równie ognistym jak kolor jej włosów. On – zakochany w niej po uszy przystojniak, za którym szaleją wszystkie dziewczyny w Hogwarcie, szukający i jeden z Huncwotów. Wiemy jak skończyła się ta historia. Ale jak do niej doszło? A co jeżeli Ci powiem, że czeka ich całkowicie inne zakończenie?
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter


Alexis 
Jasmine, na pozór zwykła dziewczyna, nie licząc faktu, że jej znajomi to najpotężniejsze wampiry, jakie chodziły po tym świecie. Efekty takiej znajomości mogą być dwa - truposz lub truposz wampir. Jednak ciężko sobie poradzić ze śmiercią ukochanego. Są jednak sposoby by po prostu...zapomnieć. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy wychodzi na jaw, że wyżej wspomniany chłopak jednak żyje, a do tego znów zaufał swojemu zabójcy. (zero Deleny/Steleny coś innego dla odmiany)
Kategoria: Opowiadania FF Pamiętniki Wampirów


Yuna N
Może zacznę od tego kim jestem . Nazywam się Yuna Namikaze młodsza siostra Minato 4 Hokage, a także ciocia Naruto . Nie znałam swoich rodziców wychowywał mnie Minato .Pewnie myślisz że mieszkam w wiosce opiekując się Naruto bo tylko on w sumie mi został ale historia jest inna, tak naprawdę blondyn nie wie o moim istnieniu tak przynajmniej myślę . Lecz moje życie się zmieniło ... Dołączyłam do najbardziej groźnej organizacji zwanej Akatsuki, a tam spotkałam jego...po kilku latach.
Kategoria: Opowiadania FF Manga&anime

Fedora
Paryż, Nowy Rok 1969, Francja przygotowuje się do wyborów prezydenckich. Jednym z kandydatów jest Victor Berger, polityk o lewicowych poglądach, głoszący rewolucyjne hasła. Na zorganizowanym przezeń przyjęciu sylwestrowym zjawia się nieoczekiwany gość: jego młodszy brat Julien, zatwardziały konserwatysta, który ogłasza, że również będzie ubiegał się o prezydenturę. Skrajnie różne przekonania polityczne powodują, że Bergerowie stają się sobie wrodzy. Po jakimś czasie Victor otrzymuje tajemniczą kartkę, zawierającą tylko jedno słowo: "Uciekaj!". Nie wiedząc, czy list ten powinien traktować jak ostrzeżenie, groźbę lub w ostateczności głupi żart, ignoruje go. Przesyłki jednak ponawiają się, a polityk zastaje je nieomalże na każdym kroku i wreszcie zaczyna wysnuwać podejrzenia, że ma to jakiś związek ze zbliżającymi się wyborami.
Kto jest nadawcą tych wiadomości?
Czy Berger może spać spokojnie, dalej śniąc o rewolucji?
A jeśli jednak powinien porzucić swoje poglądy?
W tej brutalnej, a w pewnym momencie śmiertelnej grze należy ZAPOMNIEĆ O MORALNOŚCI.
Kategoria: Opowiadania Thriller


Kurotenshi
Życie Katherine Grey nigdy nie było łatwe. Cierpienie od zawsze było częścią jej istnienia, a wydarzenia z przeszłości do dziś nękają jej umysł w postaci niekończących się koszmarów, które spędzają jej sen z powiek. Przelatują przez głowę niczym błyskawica i odbijają piętno na jej duszy. Ciągłe przeżywanie na nowo historii tak okrutnej, spycha ją coraz dalej, na sam kraniec rozpaczy. Nieufna i skryta dziewczyna ukrywająca się za maską obojętności i ciętych ripost. Czy ktoś taki jak ona dopuści do siebie ludzi, którzy uparcie nazywają sie jej przyjaciółmi? A może jedna z tych osób, Syriusz Black, szkolny przystojniak pomoże zwalczyć jej cierpienie tak podobne do jego? Ale największą zagadką jest, dlaczego zainteresował się nią sam Lord Voldemort, a potężny Dumbledore wziął ją pod swoje skrzydła? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość tej dziewczny? Opowiem wam historię Katherine Grey, nowej uczennicy Hogwartu.
Kategoria: Opowiadania FF Harry Potter

10 komentarzy:

 1. Witaj,

  Miałabym ogromną prośbę. Chciałabym, żebyś przy blogu http://into-dust-n.blogspot.com/ (kategoria obyczaj/romans) zmieniła nick z Kath na Ulotna i... oczywiście, jeśli to nie problem opis (widniejący w katalogu przestał odpowiadać treści opowiadania) na taki:

  Benjamin. Pisarz. Papierowy chłopiec.
  Nina. Dziewczyna z rozmytą przeszłością. Wzór cnót wszelakich.
  I on. Kelner. Rzadko kiedy idealny Adrien.
  Trójka przyjaciół.
  Kiedyś.
  A dziś?
  Co się stanie, kiedy los zetknie ich ponownie, po niemal dwóch latach, w jednym mieście, w tej samej kawiarni?
  Jak daleko zaprowadzą ich drobne występki z przeszłości?
  Może od szczęśliwego zakończenia lepszy jest jego brak?
  Przekonasz się?
  Londyn nigdy nie był jeszcze tak deszczowy jak wtedy.

  Z góry dziękuję i przepraszam za problem :)
  Pozdrawiam,
  Ulotna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Chciałabym prosić o aktualizację danych mojego bloga w spisie, bo nieco pozmieniałam. Piszę w sprawie LA Fire (FanFiction - Inne).
  Nowy adres bloga: http://only-rescue.blogspot.com
  Tytuł: Ratując innych nie możesz zapominać o sobie.
  Autorka: de Sade
  Nowy opis: Straż pożarna, grupa ratowników i Los Angeles w tle. Polka w USA też ma szansę co osiągnąć, jednak czy nie pogubi się w tym wszystkim? Dziewczyna wyróżniająca się z tłumu swym wyglądem jak i pasją, a dookoła wszystko z czym musi sobie poradzić, czego musi uniknąć i wygrać. Wyzwania, kłótnie, miłości i rozterki. Poznaj historię Joan.
  Opowiadanie FanFiction serialu Ekipa Ratunkowa.

  Kategoria pozostaje ta sama.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za dodanie mnie do katalogu i informację.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po pierwsze, "forget", nie "firget", a po drugie właściwie to już bloga zakończyłam i skasowałam, więc zgłoszenie jest nieaktualne.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wasze zgłoszenia są KOPIOWANE, więc nie sądzę, by to była moja pomyłka.

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Tak czy inaczej proszę o skasowanie reklamy, bowiem blog już nie istnieje.

   Pozdrawiam,

   Usuń
  3. W aktualizacji zostanie, ale w spisie już nie figuruje.

   Usuń