Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!wtorek, 21 maja 2013

54. Aktualizacja #23


AKTUALIZACJA NUMER: 23
DATA: 21 maja 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 19 kwietnia - 4 maja 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 224
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 26
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 25 maja (albo nawet wcześniej)

Hej! To moja pierwsza aktualizacja, więc mam nadzieję, że wszystko jest w porządku i nie pojawiły się żadne błędy. Jeśli jakieś są - śmiało piszcie to poprawię. 


BEZIMIENNE DZIECKO
Agnieszka
Lekarz Jens Björnson, po nieudanym związku, wrócił do rodzinnego miasta, by rozpocząć pracę w szpitalu psychiatrycznym. Jego pacjentką została Silje Johansen, która sama siebie nazywa bezimiennym dzieckiem. Obydwoje nie mieli pojęcia, jak ważni staną się dla siebie i połączy ich dziwna więź. Jens Björnson nigdy nie miał do czynienia z zagadkami kryminalnymi, bardzo rzadko czytał książki tego typu, a w tamtej chwili sam starał się rozwiązać problem bezimiennego dziecka. Czy mu się uda? Czy pozna tajemnice miasta? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywają mieszkańcy Stavangeru?


Tristezza
Tris była dotąd zwykłą uczennicą liceum. Znudziła ją jej szara codzienność, czuła się wyobcowana, pragnęła zmian. Najwyraźniej jej życzenie w pewnym sensie się spełniło, bo w pewnym momencie zamiast siedzieć na nudnej lekcji polskiego, leży sobie na środku ulicy w jakimś nieznanym mieście. Budzi ją chłopiec, który niemal się o nią potyka, a towarzyszy mu dziwne latające stworzenie. Tris nie chce wierzyć w to co widzi, już wie, że jest bardzo daleko od domu. Dziewczyna dowiaduje się o istnieniu gildii, magów i innych dziwnych rzeczy. Może nie okazuje wielkiej fascynacji tym światem, bo zwyczajnie nie ma czasu. Wokół niej ciągle coś się dzieje, w jej życiu pojawia się chłopiec o niebieskich oczach, latająca mysz, a potem nagle smok! Na dodatek okazuje się, że w Felicii panuje nie za ciekawa sytuacja. Niezależni magowie zaczynają gromadzić się w jakiś nielegalnych stowarzyszeniach. Pokazują się coraz częściej i sprawiają kłopoty. Początkowo Tris stara się żyć chwilą, nie przejmować się tym i cieszyć się nowo nabytą wiedzą o samej sobie. Jednak mistrzyni co jakiś czas zerka na nią z niepokojem. Dziewczyna dowiaduje się o też o istnieniu starej legendy...
Czy jej życzenie się spełniło i czy to dobrze? Co takiego odkryje? Jak zmieni się jej życie? Sama Tris tego nie wie, jednak jest silna i ma przyjaciół. Wychodzi naprzeciw temu, co los stawia na jej drodze.


MIŁOŚĆ TO NIE PLUSZOWY MIŚ
Luthien
Miłość jest jak zakazany owoc - smakuje najlepiej. I nawet wtedy, gdy wiemy, jakie niesie ze sobą konsekwencje, angażujemy się na całego. Bo jest miło, przyjemnie... A że ludzie mówią, to nie ważne. Liczy się chwila, sekunda, mgnienie oka, mały, niby nic nieznaczący gest, uśmiech ukochanej osoby... Tylko, że ktoś za rogiem czeka, aż podwinie ci się ogon. Nie daj sobą zmanipulować i odnajdź szczęście nawet, jeśli nikt nie wróży wam wygranej.


MIASTO TEKSTÓW - ZBIÓR TEKSTÓW WSZELKICH
Niebieska Myszka
Przekraczasz bramę miasta i co widzisz? Po prawej pięknie urządzone wystawy z regałami tęczowych książek. Kawałek dalej znajduje się nowoczesna restauracja, która serwuje klasyczne teksty o burzliwej historii. W centrum, na ryneczku, tańczą weseli komedianci z garniturami w literki. Jeszcze ci mało? Wpadnij do mojego miasta, pełnego tekstów każdego rodzaju, posmakujesz i nigdy już go nie opuścisz.

WYDZIAŁ ŚMIERCI
Venice ♥
Kryminalna powieść o parze detektywów - Rose McMuffy oraz Thomas Blackforde - którzy musza zmierzyć się z zagadkowymi zgonami czy morderstwami. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku - mieście pełnym przestępców.

Jaga20098
(...) - Bardzo za tobą tęsknię. - Czuję jego ramiona, które mocnej oplatają moją talię i ciepły oddech na swojej szyi. Jego przydługie włosy łaskoczą mój lewy policzek, ale nie przeszkadza mi to. - Dlaczego nie mogę być teraz z tobą? Byłoby mi dużo łatwiej, gdybym tylko mogła być przy tobie. - Głos zaczyna mi się łamać, a w oczach pojawiają się pierwsze łzy – na wspomnienie o Nim.
- Sara – szepcze drżącym głosem, głaszcząc moje niesforne blond włosy. Pomimo całej tej beznadziejnej sytuacji, cieszę się, że zwraca się do mnie moim prawdziwym imieniem. Już tak dawno nikt tego nie robił. „To ze względu na twoje bezpieczeństwo” jak On to mówił. - Ty musisz żyć. Masz dla kogo...
- Nie mam dzieci i raczej już ich mieć nie będę, więc moja dalsza egzystencja nie ma sensu.
- Nie mów tak – prawie wykrzykuje, zmuszając mnie do spojrzenia prosto w jego smutne szare oczy. - Przecież masz dla kogo żyć. Przecież go kochasz... Przecież...
- Przestań – proszę, ukrywając twarz w jego ramieniu. Nie czuję łez, spływających po moich policzkach, a może nie chcę? - On mnie nie kocha. Był przy mnie tylko z litości, rozumiesz? Było mu mnie po prostu żal, dlatego udawał. I nawet nie zaprzeczaj, bo dobrze o tym wiesz – mówię cicho.
Stojąc nad grobem brata i przytulając się do jego anielskiej postaci, nie mogę wymazać wspomnień Jego cudownych oczu, idealnego uśmiechu, tej niskiej barwy głosu, po prostu - Jego całego. Nie rozumiem, jak można być aż tak podłą istotą. Potrafił doskonale kłamać nawet prosto w oczy. A moja śmierć byłaby idealną przepustką do wolności; ucieczką od mojej chorej miłości do Niego, od bolesnych wspomnień.
- Bardzo za tobą tęsknię, dlaczego nie pozwolisz mi dołączyć do siebie?(...)

Blacky
Raz na dziesięć lat w całym Alkazarze ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Bowiem, organizowany jest - cieszący się niezbyt dobrą sławą - Wielki Turniej Patronów, mający na celu wybranie dwunastu najlepszych wojowników. Zwycięzcy turnieju, w późniejszym czasie, w ramach nagrody, odbędą długoletnie praktyki magiczne pod okiem przedstawicieli najpotężniejszych klanów w królestwie.
Anelaya - na pozór normalna, siedemnastoletnia dziewczyna, wychowywana przez Kaharda - głowę klanu Mirashi - od najmłodszych lat szkolona była w walce wręcz. Nie zna swojej przeszłości, żyje teraźniejszością bez większych widoków na przyszłość. Z chwilą, kiedy znowu zmuszona będzie uciekać, echo dawnych czasów stanie się na tyle głośne iż nie sposób będzie je zignorować.
Co się stanie, gdy historia po raz kolejny postanowi zatoczyć koło?

Sovbedlly
Powieść opowiada o dwóch mężczyznach, przyjaźniących się ze sobą od lat i o ich codziennym życiu. Andrew to typowy, odważny podrywacz i łamacz damskich serc, a Steven spokojny i wrażliwy romantyk. Mimo że mają różne charaktery, świetnie się ze sobą dogadują. Wkrótce w ich życiu pojawią się dwie piękne kobiety, a oprócz tego wielkie kłopoty...

Kyra
Jaki jest sens życia bez celu? "Jeśli nie masz celu, to niech jego szukanie stanie się celem" - odpowiada główny bohater opowiadania "Dwaj bogowie". Tylko te słowa trzymają go na tym świecie.. do momentu, kiedy spotyka boga - jak wówczas myśli. Czy ów bóg wskaże mu drogę?
(Czyli opowiadanie przygodowo-psychologiczno-niewiadomojakie oprawione w klimat Japonii i nagromadzenie symboli)
W moim (pod)świecie znajdziesz również wiersze, rysunki i inne dziwadła.


CriminalEye
Główny bohater, siedemnastoletni Mirza Lothav, jest utalentowanym Panem Luster. Wiedziony chęcią przedostania się do Świata Zmarłych w celu odnalezienia rodziców, zamieszkuje w głównej siedzibie Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Tam napotyka wiele przygód i niebezpieczeństw, przez które musi przejść, aby spełnić swoje marzenie. Czy jest jednak w stanie się z nimi zmierzyć? Co więcej - czy jest w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?

Deezee
Rose jest młodą dziewczyną. Ma wiele marzeń, a największym z nich to napisanie książki, którą będą czytali ludzi na całym świecie. Chce wynieść się z rodzinnego miasta, Atlanty, i zamieszkać razem z Lily, dziewczyną, którą poznała przez internet, w Londynie.

Lacrymosa
Rodzina Millerów przeprowadza się do Los Angeles, by zacząć nowe życie. Z pozoru wydają się przeciętną rodziną modelu 2+1. Jednak pozory mylą. Ich życie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że nie tylko oni zamieszkują dom przy Westerchester Place. Jak potoczy się historia rodziny i czy Los pozwoli Victorii Miller, żyjącej w ciągłym piekle, na chociaż jeden dotyk nieba?

Katie Roberts
Stronka stworzona z niczego, z nudów... Po prostu autorka pragnęła przekazać swoją twórczość innym oraz pokazać, że wiek w literaturze nie ma znaczenia. Ważne jest to, co człowiek ma we łbie i to, czego zdążył się zakuć, a nie jakieś liczby. (...)


Old Mary
W świecie magii nastały czasy linczów, wzajemnej nienawiści i nietolerancji dla odmieńców, co zbliża wszystkich do krwawej wojny. Niegdyś wolne przepiękne krainy przeistaczają się w totalitarne, odgrodzone od reszty świata miasta. Czarodzieje, którzy zwykli pokonywać bariery i żyć razem, dzielą się na kasty. Pojawia się pogląd, twierdzący, że ci, którzy mają mniejszą moc niszczą rasę czarodziei.
Wśród wielu miast również Zachód. Miasto zamieszkiwane od lat przez najsłabszych również przygotowuje się do walk.
Właśnie tam mieszka Jo Green – kobieta jednego z głównych dowódców ruchu oporu na Zachodzie. Wkrótce okazuje się, że, aby przeżyć, musi porzucić swoje dotychczasowe życie i zapomnieć o nim. Pomaga jej w tym John Moon, który wydaje się być ważną ikoną w zagadkowym klubie Ivo, Michael Plath i - znacznie wyprzedzająca swoją epokę - Faye Reo.
Jo chce stanąć do walki, wyzbyć się dawnych uczuć i zacząć zupełnie inne życie u boku nowych przyjaciół, lecz wojna jest jedynie dla mężczyzn, dawnych miłości i więzi nie zabije żadna zbrodnia, a tajemniczym znajomym ciężko zaufać.

K.
Śmierć życie goni, ale łoś ich do zgody skłoni, czyli zbiór mojej radosnej i mniej radosnej twórczości. Fanfiction, opowiadania, miniaturki, przemyślenia, czasami totalny absurd.

Transe
W cierpieniu można zatracić się tak niewyobrażalnie, do tego stopnia, że w bólu znajdzie się szczęście. W zimnie, tęsknocie można odnaleźć swoją harmonię życia, swoje przeznaczenie i czuć się spełnionym. Czy więc w świecie Louisa i Harry`ego, bycie dla siebie nawzajem; mimo nieszczęścia i bólu, jaki muszą znosić będąc razem; stanie nad szczęściem?
Louis tak naprawdę nic nie wie o Harrym, mimo że zna go od roku. Jakby tego było mało, Harry ma niezwykły wpływ na Louisa, nie wypowiadając nawet słowa. A gdy młody Tomlinson co dzień stoi przed panicznym strachem zachowań Harry`ego, nie zauważa wielu rzeczy...

Nika
W miękkim puchu się chowała
Biegała boso po róży płatkach
Nigdy się nie przewróciła
Jakby bez grawitacji chodziła po świecie
Nagle wpadła w atmosferę
Obdarta z szaty kłamstwa
Uderzona w chłodny policzek
Obudziła się Śpiąca
Lecz w odmiennej przestrzeni
Bez wiernego Stróża Anioła
Samotnie wystawiona na bój
Nieuzbrojona marzycielka
Walczy z dziczą o przetrwanie
Nie szuka drogi powrotnej
Modli się by znaleźć siebie
Żeby dotknąć niezniszczalnej prawdy

Viktor

Wykrzywiła twe usta, spowodowała drgawki. Gorąco. 
Nieproszona wpadła do kubka i zmieniła smak całego naparu.
Zakamuflowana, schowana za charakterystyczną zasłoną, podobno jest zła.
Opisuje swoje emocje, przelewam w słowa swe myśli, dzielę się obsesjami i obawami. Bez zabezpieczenia chore serce przed Wami otwieram.

ellain
Aino Howland przeprowadza się z rodziną do innego miasta, Suryi. Na początku wszystko wydaje się być normalne, życie toczy się zwyczajnie, aż do czasu pewnego wydarzenia, po którym na jaw wychodzi prawda o Suryi i jej mieszkańcach.

Hellfyre
Opowiadanie oparte na podstawie powieści "Intruz" Stephenie Meyer, opowiadające historię duszy, która od swojej pierwszej wizyty na ziemi pragnęła zaznać ludzkich uczuć. Czy będzie w stanie stawić im czoła? Czy znajdzie kogoś, kto pomoże jej się z nimi zmierzyć? A w końcu, czy pamięć ciała, którą posiada po swoim gospodarzu, odmieni jej życie na zawsze? Przekonaj się razem z nią.

xBC
Historia pełna niekanonicznych postaci, dystansu do fabuły, okraszona szczyptą ironicznego żartu.
Od incydentu w Departamencie Tajemnic wiele się pozmieniało w magicznym świecie i każdy odczuł skutki tych wydarzeń na własnej skórze. Dahlia Dollynn nie stanowiła wyjątku i podobnie, jak wszyscy czarodzieje, próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Szósty rok nauki nie wygląda zbyt obiecująco, ale nie przesadzajmy, przecież zawsze może być gorzej.
Albo lepiej. Albo dużo gorzej.

Lauren
Na początku był sen. Las, małe stworzenie, postać odziana w długą szatę od której promieniowała straszliwa moc i kilka słów, które okażą się prawdą. Co najdziwniejsze sen został zapomniany na 11 lat, a po tym czasie znowu powrócił.
Tyle że nie był to zwykły sen. Ten sen miał zmienić wszystko, co do tej pory Clarissa znała. Teraz głupie opowiastki miały stać się prawdą, a ona miała zostać sama.
Clary będzie musiała podjąć wiele trudnych i bolesnych decyzji, które mogą zranić wszystkich w koło, nawet tych nieznajomych ludzi. Ale nie tylko ludzi... także i osób z nie tego świata. Takich których uważa się za wymyślone bajki, przez które sprzedają się na świecie miliony książek, a filmy i seriale są oglądane z zaciekawieniem i lekkim przerażeniem.

Mrs. Everdeen
Poznaj córkę Wielkiego Króla Narnii Piotra, Emilię. Pewnej nocy wraz z jej Mówiącą Klaczą wymyka się na bitwę z złymi Olbrzymami. Jednak podczas niej coś idzie nie po myśli Księżniczki i zostaje przetransportowana do Kalormenu, gdzie o poślubieniu jej marzy pewien książę. Emilii nie podoba się ten pomysł i musi uciec się do wielu podstępów, by wrócić do Narnii. Jednak nie jest to takie proste, jak się wydaje. A do tego na jej drodze staje Mike, który nie chce wyjawić swej rasy, ale dziewczyna zaczyna go lubić. I to może być największym błędem w jej życiu – albo najlepszym wyborem…

Pat Austin
Przez zieloną równinę Camden płynie narowista rzeka Dee. Czyste niebo odbija się w jej tafli, promienie słońca suszą kamienie przy brzegu. Kraina nie pamięta wojen i cierpienia. Jednak coś się przebudziło. Licho zaczyna chichotać nocą między drzewami, a przy domostwach śpiewają Banshee, nawołując ku śmierci. Czy nadchodzi dzień, gdy zielone łąki zostaną zdeptane przez kopyta koni? Może nadchodzi dzień, gdy lasy zaczną płonąć, a szczęk oręża przepłoszy nawet licho. Tronu pragnie Kruk. Kruk w Koronie.

Panna Anonim
Historia trzech przyjaciółek uczęszczających do Hogwartu oraz znanych każdemu Huncwotach. Lily Evans, nieśmiała i delikatna czy przekona się do Jamesa i odnajdzie pewność siebie? Stella Santiago, radosna i niezdarna czy pozna osobę, która uratowała jej matkę? I wreszcie, Catherine Swan, arogancka i buntownicza czy połączy ją uczucie z jednym z Huncwotów? Jak zareaguje na to jej obecny chłopak? Okazuje się, że jest on dość niebezpieczny...

Kalina Mi

Historia Roberta Kusego-studenta pierwszego roku medycyny. Robert mieszka w Warszawie, razem z rodzicami i starszym o rok bratem Szymonem. Trzyma się z przebojowymi ludźmi, przez co nigdy się nie nudzi. Jak dalej przebiegać będzie jego życie? Czy dalej będzie ono sielanką? A może wręcz odwrotnie? I czy znajdzie w końcu miłość? Musicie sami się o tym przekonać. „W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. ”

1 komentarz: