Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 7 lipca 2013

68. Aktualizacja #30

AKTUALIZACJA NUMER: 30
DATA: 7 lipca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 29 czerwca - 6 lipca 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 333
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 17
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 13 lipcaRuryk
Wiecznotrwałe Imperium nigdy nie znajdowało się w stanie większego zagrożenia. Zewsząd otoczone przez niebezpiecznych, potężnych wrogów, podzielone wewnętrznie na dwie, zwalczające się części, toczone przez wojny frakcji i stronnictw religijnych, pogrążone w cywilizacyjnej dekadencji. Wszystkie animozje zdołało na chwilę zgładzić widmo z południa - młode, ekspensywne mocarstwo zagraża świętemu miastu, stolicy jednej z połówek Sorogeure. W ogniu walki, okrucieństwie wojny, w cieniu uświęconego drzewa i blasku boskiego słońca, wykuwają swoje losy młodzi, rzuceni w wir wydarzeń bohaterowie, starający się odgrywać przeznaczone im role pośród wielkich tamtego świata, który sam zmierza ku zagładzie...

Ayane Imada
Yaten wraca na Ziemię razem z braćmi, chociaż nie jest do końca przekonany, czy to akurat dobry pomysł. Srebrnowłosy najbardziej obawia się spotkania z Minako, która zawsze była nachalna w stosunku do niego. Z tym, że już na pierwszym spotkaniu dostaje kosza od temperamentnej Wenus. Jak sobie poradzi z odrzuceniem jego urażone ego? A może chodzi o coś zupełnie innego? Zapraszam do zwariowanego świata Miny i Yatena.

Yuumei (幽冥)
Witaj w świecie, w którym przetrwają tylko najlepsi. Świecie, w którym krew znaczy mniej niż woda, a strach nie ma prawa bytu. Gdzie jedno, niekontrolowane drgnięcie dłoni może zadecydować o życiu i śmierci. Gdzie granica między wrogiem a przyjacielem bywa często bardzo cienka. A wola umysłu znaczy więcej niż siła ciała. Jesteś pewien, że możesz na sobie polegać? Że masz tyle sił, by udźwignąć to, co powaliło już wielu? Odważysz się zajrzeć w najciemniejsze zakamarki duszy? Przekonaj się, ile naprawdę warte jest Twoje życie...
Kiedy zapada zmrok, a ludzkość pogrąża się w głębokim śnie, nawet nie zdajesz sobie sprawy, że dla niektórych dzień dopiero się zaczyna. Z ciemnych zakamarków metropolii wyłaniają się Ludzie-Cienie, a ich szept miesza się z cichym szumem wiatru w koronach drzew. Pod osłoną nocy czuwają, by nic nie zakłóciło panującego powszechnie porządku, a Ty o świcie mógł przywitać rzeczywistość w takiej formie, w jakiej pożegnałeś ją przed snem. Ich działania, odpowiednio zwinne i precyzyjne, nie pozostawiają po sobie żadnego śladu, prócz ziemi nasiąkniętej lepkim szkarłatem krwi. W tym pięknym lecz okrutnym świecie, w którym nie ma rzeczy niemożliwych, muszą walczyć nie tylko z Ciemnością... Bo w pustce duszy, nie ważne jak wielkiej, rodzą się demony.

Aronia
Alicja jako córka prezydenta, w ramach kampanii wyborczej leci do Londynu, aby odwiedzić Dom Dziecka sponsorowany przez jej ojca. Na miejscu poznaje jedenastoletnią Victorię i członków zespołu One Direction. Czy będzie w stanie wrócić do Polski, tym samym rezygnując z rodzącej się przyjaźni i... miłości?

Nieosiągalna Ona
Myślisz, że jesteś sam? Myślisz, że masz wokół siebie ludzi, którzy cię kochają? Może i tak to wygląda z pozoru, ale każdy ma dwie strony. Potrafiłbyś się przyznać do winy? A może zachowałbyś się jak tchórz i zrzucił winę na kogoś innego, udając amnezję? Co kieruje ludzi do takich czynów albo jeszcze innych rzeczy? Dowiedz się sam.

Nieosiągalna Ona
Pytania, które krążą nam w głowie, często nie pozwalają spać. Ludzie oceniają nas, nie znając tak naprawdę. Wydają sami wyroki, choć nie mają o niczym pojęcia. Sąd podejmuje decyzje na podstawie dowodów, które mogę być spreparowane. Wtedy dopiero dowiadujemy się, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Pozory mylą, a tego doświadczyła ona, Carrie Collins.

NicolasCruz
Odmienna wizja post-apokaliptycznego świata utrzymana w konwencji high fantasy.
Główny bohater nieznany z imienia musi stawić czoła przeznaczeniu, pokonać zło i wypełnić powierzone mu zadanie jako Wybraniec Losu; ponadto jest zmuszony odnaleźć się w quasi-średniowiecznym świecie, poznać tajemnicę swego pochodzenia, a także uporządkować system własnych wartości.
Czy odnajdzie to, czego szuka, a co nie jest mu dane? Czy natrafi na swojej ścieżce na kogoś, kto odmieni jego życie?

Faith
Piekło. Podczas burzy, z nieba spada tajemnicza dziewczyna. Nie wie kim jest, ani co robi w Otchłani. Pamięta tylko swoje imię. Zoey oznacza życie. Lucyfer przygarnia ją pod swoje czarne skrzydła, nie wiedząc, że spełnia on słowa przepowiedni, zaginionej przed tysiącami lat. Jak bohaterzy poradzą sobie z przeznaczeniem, którego na pierwszy rzut oka, nie da się zmienić?

Arimenari Selvadora
Catherine była normalną dziewczyną, do czasu, gdy zaczęła słyszeć głos, który niszczył jej idealne życie. Okazała się być archaniołem pochodzącym z Nieba. Gdy dowiaduje się o swojej misji, która była przerywana od pokoleń, ulega urokowi przystojnego Shawna Morgana i wyrusza z nim w niebezpieczną, lecz pełną zabawy podróż. Za sobą - hordy istot nadprzyrodzonych, gotowych, aby ich zatrzymać, a przed sobą - nieznana przyszłość.
Aaron od urodzenia była trudnym dzieckiem. Nigdy nic mu się nie udawało, jednakże, gdy pojawiał się Głos, wszystko zmieniło się diametralnie. Jego rodzina rozpada się jak domek z kart, a sam Aaron zaczyna mieć problemy z prawem. Nikt przecież nie mówił, że życie nastolatka, który jest upadłym aniołem, jest łatwe. Dowiaduje się o swojej anielskiej siostrze oraz jej misji, przyrzekając bronić jej. Jednakże...
"Co jest prawdą dziś, okazuje się fałszem jutro."

Niezrównoważona
Gdy Śmierć nadchodzi, staramy się od Niej uciec jak najprędzej i jak najdalej. Siła życia przechyla czarę nad Śmiercią, której pragną tylko nieliczni - w tym Harry Potter. Jednak dlaczego zmęczony życiem i sławą chłopiec postanawia wrócić? Co go do tego skłoniło... a może kto?

Niezrównoważona
Atlantyda - mityczna kraina, która miała być miejscem istnienia rozwijającej się cywilizacji, zniszczonej przez trzęsienia ziemi i zatopionej przez wodę. Jest wiele hipotez na temat tego, gdzie istniała, jeśli w ogóle ona była. Zmiany "przebiegają" zawsze. Harry Potter natrafia na problem, którego nie może zniszczyć nawet jego charakter i nienawiść do wszystkiego. Przez ten właśnie mankament jego dość trudne życie zmienia się, a trzeba podkreślić, że Harry Potter nienawidzi zmian. Co będzie tą odmianą? Czym będzie tytułowa Atlantyda? Nie czym, a może... kim?

Ayane Imada
Kontynuacja „Gwiazdy Nadziei”. Usagi i Seiya wciąż przebywają poza krajem, bo ich wakacje znacznie się przedłużyły. Para przeżywa sielankę, bo wszystko układa się po ich myśli i stopniowo odzyskali zaufanie oraz miłość utraconej córki. Niestety ich szczęście znowu zostaje zakłócone, ponieważ Tsukino odbiera tragiczną wiadomość - Ami nie żyje. Chociaż nieszczęście najbardziej dotyka Taikieg i małą Emi, pozostała część rodziny również cierpi. Zwłaszcza Saeko, która nie potrafi pogodzić się z utratą jedynej córki.

Grace
Grace Salvatore jest córką Damona. Jedyna zasada jakiej miała przestrzegać - NIE spotykać się z Kol'em Mikaelson'em. Dziewczyna robi zupełnie na odwrót i wkrótce będzie ją to dużo kosztować.

Fredzia
Pamela to dziewczyna po przejściach. Chłopcy z One Direction prowadzą spokojne, jak na gwiazdorów, życie, chociaż żaden z nich nie ma szczęścia w miłości. Kiedy ich losy się stykają, nikomu nie przychodzi nawet na myśl, że nic nie dzieje się przez przypadek. Tylko dlaczego właśnie oni? Kto za tym stoi? I jaką rolę odegra w życiu całej szóstki Justin Bieber?
A miłość? Kto podda się fali namiętności, a kto pozostanie wierny na zawsze? Czy dawne rany w końcu się zabliźnią, czy jednak zostaną rozdrapane na nowo?
Czy bohaterowie wyjdą w końcu na prostą?

Patrycja Hry 
Wyobraź sobie świat, w którym Harry Potter i Draco Malfoy są przyjaciółmi. Wyobraź sobie jakie są ich relacje oraz kontakty Draco z Hermioną, Ronem i pozostałymi.
W tym świecie również czai się zło noszące imię Voldemort. Zło to przenika do murów Hogwartu nie tylko za sprawką pewnego Ślizgona.
Co by było gdyby całe życie, którym dotychczas żyłeś było kłamstwem?
Jakie tajemnice skrywa Snape?
Kim tak naprawdę jest Harry Potter?
Czy przyjaciele będą potrafili się sprzeciwić pewnym decyzjom, czy też pozostaną wierni do samego końca?
Czy w świecie, w którym większość żyje w strachu jest miejsce na miłość?

Patrycja Hry
W Fereldenie, potężnym państwie na kontynencie Thedas szaleje Plaga.
Mroczne Pomioty wypełzły ze swych kryjówek na Głębokich Ścieżkach zwabione pieśnią Arcydemona.
Ludzkość znów stanęła w obliczu zagrożenia. Jedyną nadzieją na zwycięstwo są Szarzy Strażnicy.
Isabella Vanessa Cosland i Alistair, nieślubny potomek zmarłego króla Marcia ze wszystkich sił starają się powstrzymać niebezpieczeństwo.
Na ich drodze staje jednak Loghain, przebiegły szlachcic, który jako tchórz opuścił króla, męża swej córki Anory, na polu walki.
Loghain postanawia zgładzić ostatnich Szarych Strażników w obawie, że ci wyjawią jego zdradę Fereldeńskiej szlachcie.
W tym celu wynajmuje Antivańskiego Kruka, Zevrana - przebiegłego efla skrytobójcę.
Od tej chwili opowieść toczy się swym torem, gdzie poznamy intrygi i inne niebezpieczeństwa czające się na Strażników.
To tu zaczyna się historia Zevrana, Isabelli i innych bohaterów. To tu zaczyna się ta opowieść.

Patrycja Hry
Co by było gdyby istoty, które znamy tylko z książek żyły między nami?
Jakie było by ich życie? Czy potrafiły by kochać i funkcjonować jak ludzie?
A gdyby mogły zakładać rodziny, które na przestrzeni wieków stawały się potężnymi rodami,
na których dźwięk nazwiska inni wpadali by w popłoch?

9 komentarzy:

 1. Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie ogłoszeń ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj chciałabym zgłośić iż Ogród Myśli ( kategoria inne) zmienił adres na nie--codziennik.blogspot.com. Zaś nowy tytuł bloga to NIEcodziennik. Taka tam mała zmiana.

  Z góry dziękuję :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o usunięcie ze spisu bloga http://silent--love.blogspot.com/ (znajduje się w kategorii fantasy pod tytułem "Silent love") z powodu "remontu", który za niedługo zostanie przeprowadzony (zmiana adresu, opisu itp.).
  Mam jeszcze pytanie: czy ponowne zgłoszenie do katalogu jest możliwe po uprzednim usunięciu się z niego?
  Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usunięty. Tak, można zgłosić się ponownie.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. :)

   Usuń
 4. Przepraszam, kiedy można się spodziewać notki z nowymi postami?

  OdpowiedzUsuń