Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 21 lipca 2013

73. Aktualizacja #32

AKTUALIZACJA NUMER: 32
DATA: 21 lipca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 13 lipca - 20 lipca 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 362
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 23
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 27 lipcaWinduru
"Nadniebny Pociąg" to świat, który ciągle się rozrasta. Zbiór opowiadań zaskakujących absurdem. Daj się porwać niecodziennej opowieści, w której szczegóły mają niezdrowe znaczenie, a moc umysłu przeraża bardziej niż najgorszy system totalitarny.

Echelon
Bohaterką opowiadania jest dwudziestoletnia Maia, która opuszcza kraj, by móc spełniać marzenia. Mieszka w Los Angeles u swojego znajomego poznanego przez internet Shannona - perkusisty zespołu 30 Seconds to Mars, a także jego brata Jareda - wokalisty zespołu.
Blog opowiada o jej życiu pod jednym dachem z członkami zespołu, w którym niegdyś była zakochana do szaleństwa. Maia pragnie być artystką i zrobić karierę, ale czy spełni swoje marzenia, do których tak nieustannie dąży? Problemy, które z pewnością napotka na drodze i to, co ją spotka niekoniecznie ją wzmocni. Świat Hollywoodu jest brutalny i okrutny, nie zawsze fair. Ale gdy ma się dwóch wspaniałych przyjaciół obok siebie, wszystko jest możliwe.

Illuminata
Sympatia ma wiele zabarwień i odcieni - może być interesowna i zachłanna, może wyniszczać i prowadzić do destrukcji, może być uzależnieniem potrzebnym do normalnego życia. Często uczucie, jakie żywimy do danej osoby, zaskakuje nas w najbardziej nieprzewidywalnym momencie i miejscu, powodując, że zapominamy, jak wielka jest przepaść między nami a naszą sympatią i zaczynamy dostrzegać to, co nas łączy, to, czego nigdy byśmy nie dostrzegli. Orkiestra przeróżnych, dotąd nieznanych uczuć, emocji i cech budzi się w naszym sercu - empatia, ciepło, wrażliwość, zaufanie i wierność tworzą melodię, która układa się w rozbrzmiewającą radosnym echem symfonię sympatii.

Mukudori
Historia zaczyna się tam, gdzie stary klon zagląda przez brudną szybę do zdewastowanego domu. Czego szukasz, czytelniku? Ptaki wyśpiewują tu swoje poematy każdego dnia, ale to nie bajka. Tutaj nie będzie szczęśliwego zakończenia. Witaj w świecie, w którym gwałty, nałogi, morderstwa i szaleństwo są na porządku dziennym. Brzydkie rzeczy ubrane w ładne słowa. Mrok przysłaniający słońce i czerwone chmury na tle czarnego nieba. Poznaj miejsce, w którym Szpak szepcze każdego dnia: sprzeczna wojna w imię pokoju,morderstwo dla sprawiedliwości, wybuch dla ulotności, ulotność dla sztuki. Razem z Brzaskiem, po trupach do pokoju.

Zusan
Każda rodzina ma trupa w szafie – głosi angielskie przysłowie. Ta mieszkająca w małym białym domku ze złotym numerem osiem na drzwiach ma ich nadzwyczaj wiele.
Rosalie Dawson – wzorowa matka i żona – jest czarownicą, która nienawidzi magii. Nie korzysta z niej na co dzień, ani nie wspomina o swojej magicznej przeszłości.
Różdżki używa tylko, kiedy otrzymuje teczkę, czyli zlecenie zabójstwa osoby, która naraziła się jej Szefowi. Bowiem w Stanach Zjednoczonych działa szajka morderców, każących nazywać siebie Drużyną. Rose do nich należy.
Co zrobi Rosalie, gdy straci przez to najważniejszą osobę w życiu? I kiedy niespodziewanie pojawi się na jej drodze wzór cnót, Harry Potter? A jeśli Harry odkryje, czym Rose się para? Jaką decyzję podejmie pani Dawson, dostając ostatnią teczkę? Czy zdoła zabić po raz kolejny? A potem uchronić się przed Azkabanem?
„Trup w szafie” to historia łamiąca dotychczasowe schematy i niszcząca poglądy na temat postaci z „Harry'ego Pottera”. Pokazująca, że oni też byli ludźmi, jeszcze bardziej narażonymi na pokusy ze względu na swoje zdolności magiczne.
Czy w taki razie odważysz się otworzyć szafę Rosalie i pozbawić się kryształowych wizerunków pozornie dobrze znanych bohaterów? Dać się porwać magii nie zważając na konsekwencje?

Soñador
Dzisiejsze czasy nie są łatwe. Moc Lorda Voldemorta ciągle rośnie w siłę, nawet jego imię budzi strach wśród ludzi. Lecz w Hogwarcie jest bezpiecznie. Uczniowie są ukryci w niewidzialnej kopule chroniącej ich przed złem i okrucieństwem. A po ukończeniu szkoły są z niej wyrzucani i pozostawieni na pastwę losu. Zagubieni w brutalnej rzeczywistości, do której nie zostali przygotowani. Lecz niektórzy tylko czekają by wydostać się z bezpiecznej szkoły, by końcu zjednoczyć się z swoim Panem. Ale co mają zrobić ci, od których wymagane jest podjęcie pewnych decyzji, z którymi nie koniecznie się zgadzają? Gdy rodzina każe im wybrać pomiędzy wyznawaniem pełnej krwi i nienawiści idei Czarnego Pana a wydziedziczeniem?

Xara
Wiktoria zostaje wysłana przez swojego ojca do żeńskiej szkoły, do której ma uczęszczać od pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego. Na jej drodze pojawi się wiele młodych dziewczyn, z którymi będzie musiała wspólnie żyć, a relacje między nimi często będą dla niej wielkim zaskoczeniem. Czy Olszewska zauważy, że dla jej współlokatorki Patrycji, to nie jest tylko przyjaźń? Czy sama poczuje coś do swojej koleżanki, a może odrzuci jej czułości i odsunie się od wszystkich wystraszona tym, co się dookoła niej dzieje? Historia opowiada o pierwszej, wielkiej miłości młodej dziewczyny.

Mao
Na blogu znajdują się opowiadania o różnej tematyce. Opowiadania z lat mojej młodości typu fan fiction, a także te pisane na bieżąco, głównie o tematyce fantasy. W każdym z opowiadań znajdzie się trochę grozy, romansu i przygody.

Diabelstwo
Nie wierć się, kochanie, to nie zrobię ci krzywdy. A szkoda zeszpecić tak piękną twarzyczkę... Nie przeszkodzisz mi w zleceniu.
Czemu się tak denerwujesz? Ostrze przy gardle? To formalność. Ale, ale! Nie wołaj straży. Wtedy będę musiała dopełnić sztywnej procedury i cię zabić. To ostrożność, no wiesz. Staram się nie ryzykować własnym życiem, jeśli mnie pochwycą i rozpoznają, długo się zastanawiać nie będą. Mam wszędzie zarezerwowany prywatny stryczek.
Co...? Czemu mnie szukają?
Jestem sławna, nie wiesz? A racja, nie wiesz. Wy słyszycie o świętych rycerzykach i wybrańcach losu. Byłabym zapomniała. Moja sława jest tą innego rodzaju, możesz nazwać to złą chwałą. Jak lubisz.
Znów pytasz, dlaczego.
Popatrz na mnie. Była sobie taka sławna zabójczyni, o której się nie mówi głośno, bo nie do końca wiadomo, co z nią, czy żyje, gdzie ma szpiegów i umowy, a gdzie wrogów. Dziwna jest, elfy powinny być wyniosłe i uważać się za lepsze od wszystkich, jak się przyjęło, podobno nie jest wyniosła, ale arogancka tak.
Ja jestem tą asasynką. Silver Death, do usług. Zabijam na zlecenie, kradnę, palę, wywołuję rebelie, pomagam w różnych przedsięwzięciach. Kłaniam się.
Jeśli nie masz chwilowo pieniędzy, chodź ze mną. Pokażę ci mój półświatek, wyjętych spod prawa złoczyńców.
Strach obleciał? Nie? Chodź i udowodnij.

Akira
O czym jest ten blog?
O moich odczuciach, myślach, emocjach po przeczytaniu danej książki. Pisząc recenzję, chciałabym podzielić się swoim zdaniem, zachęcić do przeczytania danej powieści/danego opowiadania lub uprzedzić, by nawet z kijem do jakiejś książki nie podchodzić. Można się spodziewać recenzji wszelakich gatunków, prozy polskiej, obcej, współczesnej, jak i tej starszej.

Sadie Miyura 
Historia kręci się wokół najlepszego ucznia szkoły - Anaiko Novaki'ego. Chłopak jest utalentowany - ma pamięć do zapamiętywania wszystkiego co kiedyś zobaczył, usłyszał czy przeczytał. Pomaga ojcu w prowadzeniu sieci hoteli, których Renji jest vice prezesem, a może także dziedzicem. Wracając do głównego bohatera... ma marzenie, które chce spełnić. A pomóc ma mu w tym jego nauczyciel literatury, który...

Kilulu
Czy osoba która straciła wszystkich bliskich może zaufać innym obcym ludziom? Jak zmienia się człowiek po śmierci bliskiej osoby? I kto zabił Panią Melani? Czy szczęśliwa i kochająca się rodzina może czuć się bezpiecznie? I czy Alison będzie w stanie zaufać mężczyźnie?

Camille Blue
Lydia, mieszkająca w rezydencji Malfoy'ów, wraz z Draconem od zawsze marzyli o Hogwarcie. Kiedy jednak chłopak jedzie do szkoły, stary ród czarodziejów ma dla Lydii inny pomysł na życie. Dziewczyna postanawia uciec, trafia do sierocińca. Po kilku latach odnaleziona przez Albusa Dumbledore'a trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Orientuje się jednak, że życie tam nie będzie jak ze snu, szczególnie gdy stare konflikty odnowią się i wejdzie w drogę Malfoyom. Będzie musiała zmierzyć się z całkowicie odmienionym Draconem, nienawidzącą jej Narcyzą oraz Lucjuszem, którym zaczną targać uczucia, o których do tej pory nie miał pojęcia.

Anta Mercure
Short stories to blog poświęcony miniaturkom pochodzącym z różnych kanonów. Krótkie, jednowątkowe historyjki które można przeczytać w chwilę wolnego, nieangażujące i niewymagające śledzenia historii od początku. Co na nim znajdziecie? Fanfiki od gier, przez filmy, książki, po seriale i inne twory. Zapraszam serdecznie!

Anna Rosoloska 
"Dwa miesiące. Co ty, człowieku, zrobiłbyś przez ten czas wiedząc, że później wszystko się zakończy równie szybko, jak rozpoczęło? Nie czułabyś się w pewien sposób oszukany? Zawiedziony? Płakałbyś, rozpaczał, próbował wszystkiego, by przedłużyć swoje męki? Czy może wziąłbyś się w garść i zrobił to, czego nigdy wcześniej nie próbowałeś, poddał się wirowi życia? Ja wybrałam tą drogę. Jestem Ann Rain, a w ciągu najbliższych, dwóch miesięcy, przed moją śmiercią, spełnię swoje wszystkie, najskrytsze marzenia. Dowiedz się , jak wygląda serce martwego"

Michał
Blog, na który dodawać będę kolejne rozdziały pisanych przeze mnie powieści, a także felietony i artykuły na tematy związane z pisarstwem.

Ewa
Nie jest to kolejne opowiadanie o 1D, wampirach czy wilkołakach. Nie jest także o żadnej znanej osobie. Główna bohaterka, Elżbieta, mieszka w Polsce i pewnego dnia jej życie wywróci się do góry nogami. Jak na to zareaguje? Czy dziewczyna sobie z tym poradzi?

Cuddle
Rodzice Caroline zginęli w nieznanych dla córki okolicznościach – tak trafiła ona pod opiekę Narcyzy i Lucjusza Malfoyów. Dziewczyna od sześciu lat wychowuje się z Draco, pod czujnym okiem jego matki, która nie darzy Caroline sympatią. Historia zaczyna się w Dworze Malfoyów, gdzie odbywają się spotkania popleczników Czarnego Pana. Przełomowe wydarzenie w życiu dziewczyny nieco ją zmienia – dodaje pewności siebie, wiary w swoją potężną moc, której jak dotąd nikomu nie pokazywała. Pozwala młodemu Malfoyowi na uchylenie rąbka tajemnicy, jednak czy on zostawi to dla siebie? Co może zrobić człowiek w obliczu zła, zastraszony, bojący się o własną rodzinę? O własne życie? Czy w świecie czarodziejów wybuchnie wojna pomiędzy dobrem, a złem? Co jeżeli ludzie nie dzielą się na Śmierciożerców i Zakon Feniksa? Wszyscy posiadają priorytety, rodzinę, przyjaciół, miłość swojego życia – jak zakończy się bitwa o władzę, jeżeli Lord Voldemort włada nową, potężną bronią?

Skyfallgirl®
Weronica to płatna zabójczyni. wykonuje zlecenie z zimną krwią, nie patrząc na nic. Dla niej ważna jest praca. Do czasu... Do czasu, kiedy jej nowym zadaniem staje się zabicie najsławniejszego na świecie nastolatka. Wtedy pojawiają się obawy i wahania. Weronica, twarda i nieugięta, gubi się we własnym, poukładanym dotychczas życiu. Musi wybrać... ale co?

Su Shan
Śmierć, głód, cierpienie. Tak powinny odbywać się 73 Igrzyska Głodowe, jednak nie wszystko idzie, jak powinno. Dystrykt 10 buntuje się, wykorzystując do tego widowiskowe Igrzyska. 16-letnia Partriga, 17-letni Medrik oraz ich mentor - Gilan nawołują sojuszników do sprzeciwu Kapitolowi. Tylko trybuci z dystryktu 2, 4 i 1 nie zgadzają się na sojusz. To nie będą zwyczaje Igrzyska, to będzie wojna między dystryktami a Kapitolem. Trybuci przekroczą cienką granicę życia i śmierci. Będą walczyć o wolność, lojalność i dobry byt. Czy wszystko przebiegnie tak, jak powinno? Czy Partrigii, Medriskowi i Gilanowi uda się obalić Kapitol?

Lexie
"Przecież to nie mógł być on, prawda? Niby skąd? Nie, to na pewno nie on. Nawet nie wygląda jak on. Miałam już wrócić do pracy – z wielkim postanowieniem wyspania się – gdy zobaczyłam z kim rozmawia. Tylko jedna osoba, którą znam tak wita się z Alicją i ciocią Mariolą. A więc jednak. To on. Tylko nasuwa się pytanie, skąd się tu do cholery wziął?"

Victorie la Roulette
„Jedna przepowiednia...jedna moc.. a potrafiła zniszczyć tak wiele, tylko czy naprawdę o to chodziło naszym magicznym przodkom? Może przepowiednia miała na celu również łączyć serca, być lekarstwem na zło? Nic nigdy nie wiadomo…
W sumie to nie wiem już jak się nazywam, ale kiedyś mówili o mnie jako o szlamie. ”
Czy możliwe jest aby ktoś, kto przez ponad całe swoje życie był mugolakiem, posiadał królewskie korzenie? Czy każda przeszłość musi być prosta, nieskomplikowana i romantyczna? A co jeśli jedna przepowiednia może wszystko popsuć? Zniszczyć? Odmienić losy wybrańców? Jeden popełniony w przeszłości błąd , teraz może kosztować nawet życie…
To NIE JEST kolejna opowiastka o namiętnej, romantycznej i zawsze świetnie się kończącej miłości Hermiony i Dracona. Przeszłość kryje za dużo tajemnic… Kim tak naprawdę jest Hermiona i co antyczny ród Possible ma z nią wspólnego? Czyją jest wnuczką? Świat kryje przecież tysiące tajemnic…. A do tego, co ma z tym wspólnego Malfoy, któremu coraz bardziej zależy na znienawidzonej Gryfonce oraz jej przyjaciołach? Czy on i Amanda uwierzą w proroctwa? Czy Madame Lestrange zdecyduje się po której stronie wreszcie stanąć? Kim jest tajemniczy nauczyciel OPCM, który zdaje się znać Hermionę i Draco lepiej od nich samych? A Nikołaj Dragovich? Jaką rolę odegra fioletowooki Rosjanin w nadchodzącej wojnie? Kto w końcu powie o starożytnej francusko-angielskiej przepowiedni?
Opowieść o potędze magii, miłości i prawdziwej przyjaźni, która w tych czasach, jest lekarstwem dosłownie na wszystko. O wyborach. O władzy, która może doprowadzić do ponownej równowagi i harmonii w świecie magii. Potęga. Magia. Władza. Śmierć. Życie. Miłość. Czy ta wojna jest TEGO WSZYSTKIEGO warta?
Czy to właśnie ONI są godni korony? Co jest tak naprawdę kluczem do Antycznych Bram Magii? Jeżeli chcecie poznać odpowiedzi… Serdecznie zapraszam! ;D

Wincenty
Yaoi/Slash O zaczarowanych dorożkach. I o zaczarowanych, seksownych klientach takich dorożek, w których aż sami dorożkarze się zakochują. Fantasy, romans, boys love.

3 komentarze:

 1. arystokrata-z-wyboru.blogspot.com -> fantasy
  Przepraszam, czy do opisu bloga mogłabym dodać jeszcze ten fragment? ^^"
  "[...]Wiecie, że dorożkarze mieli obowiązek wożenia trumien na cmentarz? Tak, tak! Ogólnie mieli dużo tych obowiązków nałożonych. Że lekarza dowieść i księdza to praktycznie za darmo trzeba było. A bo to dorożkarz dużo zarabia? Ja rozumiem, że do chorego czy umierającego, ale teraz wszyscy ci lekarze, oni tak podle kłamią, och, jak podle oni kłamią! A ci księża! Panie Boże, toć jeśli tacy są dzisiejsi księża, to możesz mnie uczynić świętym męczennikiem!"
  A do kategorii, czy mogłabym, prócz kategorii "fantasy" dodać również yaoi? ^^"
  Przepraszam za kłopot.

  OdpowiedzUsuń