Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 27 lipca 2013

75. Aktualizacja #33

AKTUALIZACJA NUMER: 33
DATA: 27 lipca 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 21 lipca - 27 lipca 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 385
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 21
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 3 sierpniaPolish Glambert
Na blogu piszę co uważam na dany temat, wylewam swoje emocje, polecam jakiś film/książkę.

Dżerrka
Kontynuacja książki Percy Jacksona i Bogowie Olimpijscy
Mimo iż Pan Czasu został pokonany, świat herosów nadal jest zagrożony. Gaja się budzi, a Uranos powstaje. Według przepowiedni, siedmiu herosów ma pojąć się zadania i zamknąć wrota śmierci.
Miłość Percy'ego i Annabeth dalej rozkwita. Młodzi są szczęśliwi. Po pewnym czasie zaręczają się.
Annabeth boi się jednego...."Dziecko Ateny w bitwie polegnie". Co jeśli chodzi tutaj o nią?
W jednej z trzech przepowiedni jest mowa, że Gaje może zabić tylko jedna osoba.
Dziecko.
Dziecko herosa z wybranej siódemki.
Czy młodym herosom uda się uratować swój świat?

author x
Jenna przez dwa lata była zakochana w swoim najlepszym przyjacielu. Próbowała wybić go sobie z głowy, znajdując sobie kolejnych chłopaków, jednak na nic się to nie zdało. Pewnego dnia, w przypływie bliżej nieokreślonych emocji, spakowała walizki i nikomu nic nie mówiąc przeprowadziła się do innego miasta. Przez cały rok, o jej miejscu pobytu wiedziała tylko najbliższa rodzina. Po pół roku, jej siostra Kate, zaręczyła się i sześć miesięcy później odbył się jej ślub. Tam, po raz pierwszy od roku, Jenna spotkała swoją miłość. Jak potoczą się jej losy? Co zrobi chłopak, gdy znów zobaczy swoją przyjaciółkę? Czy w końcu połączy ich coś więcej niż przyjaźń?

Muniette vel Psyche
Serena Wilson to dosyć niezwykła nastolatka. Nie dość, że jest czarownicą i uczy się słynnym Hogwarcie to jeszcze sprawy takie jak moda i uroda są jej kompletnie obce. Aż do szóstego roku nauki nie miała chłopaka, wtedy coś się zmieniło. Wystarczył jeden zakład, by życie stało się bajką albo koszmarem. Tylko czy James Syriusz Potter sprosta wyzwaniu i okaże się prawdziwym księciem? Czy w świecie imprez, alkoholu i lansu liczą się jeszcze wartości, takie jak miłość czy przyjaźń? Co nowego przyniesie siódmy rok nauki?
Życie nowe pokolenia w zupełnie innym wymiarze.
Wielowątkowa opowieść przede wszystkim o miłości, przyjaźni, dorastaniu i problemach wieku dojrzewania.

Avad ka
Zaskakujące opowiadanie o Hermionie Granger, która okazuję się być zaginioną przyjaciółką z dzieciństwa Draco Malfoya oraz dziedziczką Salazara Slytherina. Hermiona mimo wątpliwości dotyczące władania światem czarodziejów u boku swojego ojca Toma Riddle'a, decyduje się przejść na jego stronę a wszystko za sprawą byłego przyjaciela, przez którego przeżyła życiowy horror.

Rowindale
Jak byście się poczuli, gdyby wasze marzenia w końcu się spełniły? Co byście zrobili, gdybyście odkryli w sobie magiczny dar? Ewelina Solan wraz ze swymi przyjaciółkami, w końcu może cieszyć się obecnością w szkole magii, jednak nad beztroskim studenckim życiem, bardzo szybko pojawiają się czarne chmury. Nie chodzi tylko o fakt iż bohaterka zdaje się być prawdziwym antytalentem magicznym. Kiedy bogowie rozpoczynają swoje gierki, żaden śmiertelnik nie może wyjść z tego bez szwanku.
Collegium Magicae to nie tylko opowiadanie, to cały magiczny świat zbudowany przez moją wyobraźnię. Możecie tu znaleźć różnego rodzaju konkursy z prawdziwymi nagrodami, szalone pomysły, wywiady z polskimi autorami książek fantasy, a także multum dodatków. Serdecznie zapraszam!

Tayter.
Groch na ścianie to blog z moimi przemyśleniami i bezsensownymi wywodami. Moje żale i radości zebrane w jedno miejsce.
Dlaczego taki tytuł bloga? Ponieważ moje życie jest takie, jak ten groch na ścianie. Jednych śmieszy, dla drugich jest żałosny i całkowicie nie na miejscu. Taka właśnie jest moja egzystencja.

Aronia
Szesnastoletnia Kim, po tragicznej śmierci swojego brata, opuszcza rodzinne miasto i zamieszkuje razem ze swoją babcią w Filadelfii. W nowym miejscu, stara się zapomnieć o traumatycznych przeżyciach i zacząć wszystko od nowa. Pozorny spokój burzy pojawienie się w szkole rodzeństwa. Kim, przez przypadek, staje się świadkiem dziwnej rozmowy nowych uczniów. Po tym zdarzeniu, dziewczyna za wszelką cenę stara się dowiedzieć, kim tak naprawdę są, co nie jest takie łatwe. Na domiar złego, nikt nie chce uwierzyć w jej podejrzenia. Kiedy, w końcu prawda wychodzi na jaw, nic nie jest takie, jak przedtem...

Jeanette
"Krew się sączy porywając pragnienia. Widź, a nie patrz tak jak robiłaś to dotychczas. Przypomnij sobie to, co się skryło w twym umyśle nim będzie za późno. Tylko ty się liczysz, a zegarek tyka..."
Jezebel stara się wieść normalne, miejskie życie. Co prawda, nie jest jej łatwo w dzisiejszym świecie, w którym kłamstwo nieustannie przeplata się z prawdą, gdy nie wie kto jest kim, komu ma zaufać, kogo zna, a kogo nie. Trzy lata temu straciła pamięć i chciałaby ją odzyskać, lecz na jej drodze stają notatki, które sama robi podczas snu. Jej kartki, jej pismo, ale coś tu się nie zgadza...
"Czas się kończy. UCIEKAJ!"
Wyobraź sobie, że masz dar prawdziwego widzenia. Wiesz o ludziach więcej niż sobie tego życzą. Od nowa poznajesz rodzinę, przyjaciół, swego narzeczonego i kogoś, komu została powierzona twa dusza. Mało tego, nie jesteś tym, kim sądziłeś, że jesteś. ONI mają Cię na muszce i czekają aż popełnisz jakiś błąd, a ONA w zacisznym kącie czeka, by zająć twe miejsce. Co byś zrobił na miejscu Jezebel? Uciekł, tak jak każą jej notatki?

Miku
Jest to opowieść o altruistycznym chłopaku z ogromnym pokładem egzaltacji, który zostaje wkopany do jednego mieszkania wraz ze swoim ambiwalentnym admiratorem w ramach umowy, jaką sporządziła mu telewizja. Będzie to trwać tak długo, dopóki nie zakocha się w nim i nie przyzna do tego publicznie w ,,Zakładach", czyli największym tv-show ostatnich dziesięcioleci. Niestety główny bohater przegrać nie mogę, ze względu na obietnicę jaką wcześniej złożył sobie i telewidzom. Zaś jak potoczą się losy szesnastoletniego Aki'ego, gdy okaże się, że jego rywal jest miejscowym playboyem na praktykach oraz zaliczył i rozkochał w sobie wszystkie dziewczęta w okolicy?

Radioactive 
„Każdego dnia, każdy z nas zmaga się z nowymi problemami. Część z nas nie wytrzymuje, reszta idzie dalej, sięga po coraz to nowe osiągnięcia. Czy ty, statystyczny człowieku poradziłbyś sobie z faktem, że niedługo znikniesz i nic po tobie nie zostanie? Nic, prócz prochów i kości, wspomnień niektórych przyjaciół i zdjęć. Co ty byś zrobił?
Ja postanowiłam spełniać marzenia. Wypełnić moją listę osiągnięć swoimi celami życia. Jestem człowiekiem takim, jak ty, ale zamierzam wznieść się ponad statystyki.
Nazywam się Anna Forest, a to jest Pamiętnik Umarłej, dziewczyny, której zostały dwa miesiące życia. Dowiedz się, jak wygląda serce martwego.”

Szklanka Mleka
"„Zawsze i na zawsze, całkowicie, nieskończenie… samotni”
Pierwsza rodzina, Klaus, Rebekah, Elijah i Kol. Znów gotowi poświęcić siebie nawzajem aby przetrwać. Mimo upływu wieków wciąż walczą. Czy choć ten jeden raz, zdołają zjednoczyć się dla dóbr wyższych? Gdy Esther wraz z Mikaelem pragną ponownej zemsty na swoich dzieciach oraz mieszkańcach nieszczęsnego Mystic Falls, każde z nich zostanie zmuszone do poświęceń. Nie ma ludzi złych, nawet jeśli większość jest w stanie zrobić wyjątek dla tej rodziny. Moralny Elijah nadal wierzy w pozostałych, chcąc im udowodnić, że we wspólnocie siła, ale czy jest gotów całkiem oddać się rodzeństwu, a może przeszkodzi mu w tym sobowtór, Elena Gilbert. Bezduszny Klaus starający się podbić serce uroczej Caroline. A co gdyby na jego drodze stanęła ludzka kobieta? Czy hybryda jest w stanie udowodnić choćby przed samym sobą, iż została w nim krzta człowieczeństwa? Beztroska Rebekah zostanie poddana próbie. Będzie musiała spoważnieć i dokonać wyboru, który odbije się na wszystkich Mikaelsonach. Czy Kol zdoła swoje martwe, zimne serce oddać istocie z rasy przeciwne. Czy jest zdolny do miłości zakazanej? A gdy do miasta powróci Katerina Petrova wszystko skomplikuje się jeszcze bardziej. Na każdym synu Mikaela i Esther spoczywa ciężar, jakim jest bagaż przeszłości. Nowe twarze, nowe zagrożenie, ale jedno jest pewne „Świata nie zwojuje się nienawiścią, świat podbija się miłością”. Tylko czy oni potrafią to pojąć…

Emily.S
Jedna chwila, jeden club, może zmienić całe życie człowieka. Darcy, osiemnastoletnia dziewczyna, Tommy, półroczny chłopiec. Co się stanie gdy w ich życiu pojawi się ważna osoba która powinna być z nimi od samego początku?
Czy Harry poradzi sobie w nowej roli?
Czy Darcy zaakceptuje nową osobę w jej życiu?

Charlotte Evans
- Ona jest taka piękna.. – wyszeptał James, towarzysząc mi w wolnym tańcu.
Zachichotałam cichutko i wychwyciłam jego rozmarzony wzrok.
- Naprawdę ją kochasz. – stwierdziłam, nabierając łagodny wyraz twarzy. Nic więcej nie mówił, tylko ukradkiem spoglądał na rozbawioną rudowłosą. Oczy jej błyszczały z radości, a wypieki na jej twarzy sprawiały, że jej orzeźwiająca uroda napawała każdego dawką urzekającej naturalności. Nikt nie śmiałby zaprzeczyć słowom Jamesa.
- Nigdy nie przestanę. – odparł, uśmiechając się leciutko. – Szkoda tylko, że ten rudzielec nic nie odwzajemnia. – dodał.
Tak bardzo chciałam mu powiedzieć, że się myli, ale z pełną świadomością konsekwencji, nie odpowiedziałam nic.
Żałuję.

Tangerine
Czy istnieje miłość wieczna? Czy istnieje miłość jedyna, niepowtarzalna, wyjątkowa? Czy istnieje miłość idealna? Czy istnieje miłość, na którą czeka się cierpliwie, przez całe życie? Czy istnieje... miłość?
Dorota i Łukasz od dawna starają się odpowiedzieć sobie na te pytania. Czy ich znajomość pomoże odnaleźć odpowiedzi? A może wszystko stanie się jeszcze bardziej skomplikowane i zawiłe? Jak zakończy się ich historia?
Jeśli Ty też chcesz się dowiedzieć - zostań na tym blogu!

Leather
Każdy z nas ma sny. Czasem są one przezabawne, czasem przywodzą na myśl najgorsze wspomnienia. A czasem stają się rzeczywistością.
Pewna młoda dziewczyna, Davena Weems nigdy nie narzekała na nudę i monotonię własnego życia. Nieznana jej magiczna siła próbuje jednak zaburzyć wewnętrzny spokój, nakłaniając ją do wiecznego snu. Kiedy Davena budzi się po przeciwnej stronie rzeczywistości, zdaje sobie sprawę, że naprawdę istnieje drugie życie. Życie w snach, gdzie rządzą samozwańczy Strażnicy - ludzie, którzy za wszelką cenę próbują utrzymać dotychczasowy porządek. Jednak magiczna siła - ta sama, która zatroszczyła się o to, by Davena znalazła się pośród tajemniczych zdarzeń - utrudnia im to zadanie mieszając sny z codziennością świata realnego. Alexander, jeden ze Strażników Snów posługując się dziewczyną jako tarczą, postanawia zmierzyć się z siłami zła.

Juliet
Wszystko posypało się, kiedy w zastępstwie za panią Morrison RHS otrzymało nowego nauczyciela angielskiego — pana Davisa. A przynajmniej tak twierdzi Mia, która już pierwszego dnia szkoły wchodzi z nim na wojenną ścieżkę i za karę zostaje zmuszona do zagłębienia się w mitologię grecką. Do tego w szkole pojawia się nowy uczeń, irytujący Rain, który zaczyna prześladować Mię. Z czasem maturzystka uświadamia sobie, że wokół niej dzieją się rzeczy, których nawet nauka nie jest w stanie wytłumaczyć i które przypięczętowują serię nieprzyjemnych zdarzeń.

Sadie Miyura
historie przedstawią związki homoseksualne (mężczyzna-mężczyzna) Treść może zawierać wulgaryzmy, sceny brutalne i erotyczne. Głównie oneshot, jednak myślę, że znajdzie się tam także "30 dniowy smut challenge".

Methrylis
Jest to historia dwóch przyjaciółek, które postanawiają rozpocząć nowe życie w Berlinie. Tak też się dzieje: Hekate zakochuje się w swym dawnym oprawcy, handlarzu narkotyków, zaś Taya wciąż szuka swego miejsca na ziemi. Czuje się spełniona dopiero wtedy, kiedy poznaje Toma Kaulitza. Nie wie jednak, że jest to początek wielkich kłopotów, a nawet tragedii, o których nie śnią w najgorszych koszmarach...
Ta opowieść to połączenie fantasy, komedii, dramatu, obyczaju i kryminału.

Marta K.
Ida Nielsen, narzeczona gitarzysty duńskiego zespołu rockowego Nephew jest młodą i szczęśliwą kobietą. Ma wszystko, czego chciała - wspaniałego chłopaka, studiuje na wymarzonym kierunku.
Całe jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy Kristian wyjeżdża za granicę, pozostawiając pod jej opieką firmę, którą prowadzi z liderem Nephew - Simonem Kvammem. Dziewczyna poznaje przystojnego Kaspra, który zawróci jej w głowie. Czy jej związek z Kristianem przetrwa?
Do tego coś dzieje się we wspólnym domu jej i Kristiana na Bornholmie. Coś, czego nie jest w stanie wytłumaczyć racjonalnie...

Panna A.
Nadprzyrodzony Temperament to powieść fantasy o nieziemskiej istocie, zwanej Dyrnea (pół – Anioł, pół – Czarownica), która jest idealnym łupem dla Łowców, bowiem posiada w sobie dwie jakże odmienne natury – dobrą oraz złą oraz dla ludzi.
Istnieje klątwa, która wisi nad Czarownicami i Aniołami. Te dwa inne, można by rzec, bóstwa nie są sobie przeznaczona, ale jeśli połączy je uczucie, zginie jedno z nich lub zginą oboje. Estahe Gecynd, owa Dyrnea, jest owocem miłości Anioła – dobra i Czarownicy – zła; jest tworem tajemniczym i wcale nieznanym w nadnaturalnym świece; sama musi wybrać, co jest dla niej lepsze, lecz nigdy tego nie dokona; jej dusza błądzi w jej ciele, poszukując ukojenia, a świadomość, że nigdy go nie znajdzie, sprawia ogromny ból. Walczy sama ze sobą, walczy z tym, kim jest, lecz nie powinna. Estahe musi uciekać przed przeznaczeniem, by żyć. Ale czy takie życie to jest życie? Czy nie lepiej byłoby umrzeć i zapomnieć o swoim tragizmie?
Opowieść ta ma nie tylko wymowę fantastyczną, ale także współczesną. Odnosi się do każdego z nas, bo każdy z nas posiada naturę dobrą oraz złą i każdy z nas w trudnych momentach zastanawia się, czy nie lepiej byłoby umrzeć.

11 komentarzy:

 1. Dziękuję ślicznie za dodanie mojego bloga do spisu! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również bardzo dziękuję za dodanie mojego blogu do spisu. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polishglambert.blogspot.com (PolishGlambert Blog) został usunięty

   Usuń
  2. Usunięty z Segregatora.

   Usuń
 3. Ponieważ mało tutaj komentarzy nie związanych z sprawami technicznymi (zgłaszanie blogów itd. i choć są podstawą takich spisów, to jednak z czasem przestają być bardzo motywujące) chciałabym powiedzieć załodze Posegregownych, że odwalają kawał dobrej roboty prowadząc i aktualizując na bieżąco ten spis.
  Trzymajcie się tak dalej (;
  Pozdrawiam, A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu swoim i Powerless :)

   Usuń
  2. A ja się dołączam :)

   Usuń
 4. Chciałabym tylko szybko oznajmić, że zmieniłam adres bloga, tym razem już ostatecznie, z labiryntem.blogspot.com na za-labiryntem.blogspot.com. Prosiłabym o zmianę w spisie (opowiadania -> fantasy, tytuł opowiadania to Nić Ariadny) i przepraszam za kłopot. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, chciałabym prosić o zmianę opisu bloga.
  Tytuł to "Krzywe odbicie", znajduje się w "Fantasy" oraz "Przygodowe; akcja".

  Nowy opis:
  Mirza Lothav jest utalentowanym Władcą Luster, który nie zdaje sobie sprawy z własnej potęgi. Dotychczas prowadził życie przeciętnego nastolatka: cieszył się chwilą, a swoją magiczną moc skrzętnie ukrywał. W wyniku nagłych zdarzeń zostaje jednak zmuszony do zamieszkania w Speculum – organizacji zrzeszającej ludzi potrafiących władać magią. Z początku nieufny wobec nieznanego otoczenia, powoli przyzwyczaja się do czarodziejskiego życia, zdobywa przyjaciół, a także obiera nowy cel – odnalezienie rodziców w świecie zmarłych. Niestety, najprawdopodobniej jedynym sposobem, aby tego dokonać, jest zdobycie przez niego Gran Mirall – legendarnego Zwierciadła. Czy będzie w stanie zmierzyć się ze wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie staną mu na drodze? Co więcej – czy będzie w stanie zapanować nad wyniszczającą mocą Lustra?

  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń