Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!poniedziałek, 21 kwietnia 2014

155. Aktualizacja #72

AKTUALIZACJA NUMER: 72
DATA: 21 kwietnia 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 13 kwietnia 2014 - 21 kwietnia 2014 (19:00)
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 990
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 17
LICZBA USUNIĘTYCH BLOGÓW: 1
#

 BEAT OF WORLD
Quantum of Collapse 
Quantum to typowa nastolatka z życiem towarzyskim, przemyśleniami i wielką ochotą podzielenia się tym wszystkim z otaczającym ją światem. Kocham filmy i muzykę oraz podróże, oprócz zwyczajnych zdjęć pragnie wam przekazać sowją opinię na temat codzienności (i nie tylko). Jeżeli chcesz poczytać co pozytywnego zajrzyj tutaj ;) 

#

SILENCE
Plotkara
Mija rok odkąd Zayn Malik - prawdziwa miłość Alison - zginął w wypadku samochodowym. Dziewczyna mocno przeżyła utratę chłopaka. Po dwunastu miesiącach postanawia wyjechać z rodzinnego miasta do Los Angeles, gdzie pragnie spełnić swoje marzenia, czyli zrobić karierę muzyczną i aktorską. Czy miłość przeszkodzi jej w osiągnięciu sukcesu? Co będzie musiała zrobić, żeby jej marzenia wreszcie się spełniły? Jak wiele będzie musiała poświęcić? 

#

UNDEAD RETURN
Per Anna i IkaMika.
Od kilku lat toczymy prawdziwą walkę o przetrwanie. Ciosy psychiczne i fizyczne zadawane niemal nieustannie są czymś okrutnym. Poznajemy dzieci, które nie znają innego świata i dorosłych ludzi, którzy wspominają swoje dawne życie z drżącym głosem. Widzimy metropolie, które kiedyś tętniły życiem. Teraz to niebezpieczne miejsca, pełne walących się budynków i zainfekowanych przemierzających opustoszałe ulice.

#

CIEŃ NA CHODNIKU
Paradise
Na ulicy Pokątnej zostają znalezione zwłoki Astorii Malfoy. Auror Sara Kay, musi odnaleźć mordercę i postawić go przed Wizengamotem, ale Astoria to nie jedyna ofiara, wkrótce giną inni. A Sara ma co raz mniej czasu, zwłaszcza, że gdzieś znajduje się dziecko Astorii, które za wszelką cenę należy znaleźć. 

#

MY, LUDZIE KONTRASTU
Felsaroth, Rhem.Epicea
W czasach, których nikt już nie pamięta... 
Pomiędzy Niebem a Ziemią, 
Wśród promieni słońca i w cieniach nocy żyli Biali i Czarni.
Walczą między sobą, aby pewnego dnia przywrócić na tron Upadłych Władców.
Stań po jednej ze stron i stocz bój, który zadecyduje o losach świata i czekaj na przybycie Białego Kruka.

#

ACADEMY OF FIGHT
blog grupowy
Powstał nowy blog grupowy - Academy of Fight, gdzie dwie strony - rebelia i "Ci dobrzy" konkurują ze sobą na każdym kroku. Tworzysz swoją kartę postaci, a po jej zatwierdzeniu piszesz post - nie gramy w "kto pierwszy ten wymyśla historię" tylko każdego miesiąca ustalana jest lista, kolejność. Zechcesz dołączyć do Akademii? Znajdziesz tam przyjaciół? Dyrektorki - Carmen Wright i Mistle Williams czekają na Ciebie!

#

FIGHT FOR FREEDOM
Noelle
Cieszę się życiem. Ostatnimi chwilami, które spędzam w zamku, który potem opuszczę i wkroczę w świat wojny. Chciałabym być beztroska, przeżyć życie, urodzić dzieci i siedzieć w ogródku z wnukami. Pewnie nie będzie mi to dane, a sama ta myśl mnie przeraża. Demony wojny zaczynają się zbliżać i mącą w głowach nawet moim przyjaciołom, którzy nie boją się niczego. Prawda?
Kiedy byłam w VI klasie zdarzyła się tragedia. Rzuciłam zaklęcie by uratować kogoś, kto zrobił by dla mnie to samo. Nie wiedziałam że to będzie aż tak przerażające, a zarazem komiczne w skutkach. I będę się z tym zmagać ostatnie lata mojego nauczania, a ci wszyscy którzy mnie "kochają", wcale nie będą pomagać. 
Ale mimo wszystko się boimy.
Ja umieram ze strachu w środku, budząc się w nocy z krzykiem.
James drży na każdą wiadomość o tym co się teraz dzieje, a jego myśli zaprząta troska o ojca.
Lydia ma coraz więcej wizji i powoli chyba traci umysł.
Syriusz zdaje się być najbardziej beztroski, lecz widzę że się boi. Nie tylko o siebie.
Rebekah zawsze była niezależna i silna, i teraz też taka jest. A przynajmniej chce być.
Remus bierze wszystko z realistycznego punktu widzenia.

We take it, we save it
Our hearts unite each other
The one who dies with you
Follow your path, soldier
We face it, we break it
Until our last breath fading
Whatever, don't matter

#

OSTATNI BLASK
Lena
Opowieść o miłości, która nie miała prawa istnieć i nadziei na lepsze jutro. Wejdź w świat bohaterów i przeżyj tę historię razem z nimi.
Cassandra dostaje misję chronienia życia pewnego chłopaka. W tym celu schodzi na ziemię i udaje śmiertelniczkę. James popada w poważne kłopoty, z których wyciągnąć może go tylko ona. Mimo trudności i innych światów oboje zakochują się w sobie. James staje się innym człowiekiem, a Cassandra traci moc... Czy wróci do innych aniołów nim będzie za późno? Czy wybierze miłość i poświęci własne życie? Czas pędzi, a jej skrzydła tracą blask...

#

LEGILIMENCIUM
Legilimencja
Zbiór krótkich form, od drabble do opowiadań autorskich jak i fanfiction. 

#

DEMONY CHAOSU
OwlShadow
Jest późno, bardzo późno. Świt już blisko. Czasu coraz mniej. Gdy przyjdzie pora Światła gdzie skryje się Ciemność? Nie może sobie pozwolić na kolejną przegraną bitwę, kolejną porażkę. Konsekwencje tej walki mogą być nieprzewidywalne. Co jeśli nić losu wymknie się z rąk Chaosu? Kto przejmie kontrolę nad przeznaczeniem? I czymże jest Chaos? Jest obecny w każdym z nas. Lecz tylko pod osłoną mroku możemy go w sobie dostrzec. Nasze sny są Chaosem i tylko nieliczni chcą je poznać. Uważaj, może nie być odwrotu.
Bo nocą budzą się Demony.

#

NA SYGNALE
Hachi
Anah jest zwykłą dziewczyną z niezbyt bogatego domu. Od dziecka marzy o tym, by pracować w szpitalu, pomagając w ten sposób ludziom, ratując ich i rodzicom, finansowo. Zwykły przypadek sprawia, że dostaje się na staż akurat pod opiekę chirurga, zostając zmuszona do uczenia się pod skrzydłami lekarza o takiej właśnie specjalizacji.
W codziennych trudach walki ze śmiercią pomaga jej Mark, przyjaciel ze studiów, który razem z nią trafił do tego samego szpitala.
Wielkie miasto, samodzielne życie, decyzje oraz problemy i sekrety, które przerosłyby niejednego człowieka. Czy Anah da sobie radę?

#

PONIEWAŻ TEN ŚWIAT BYŁ ZŁY
KaUro & lubiemaslo
Daniel Lefaun w połowie semestru zmienia szkołę. Czuje się obcy i izoluje się od wszystkich dookoła. Mimo, iż każdy widzi jego samotność, nikt nie chce mu pomóc, bojąc się zarówno jego jak i jego ojca. Czyja więc była wina, iż nie potrafił się dostosować i poradzić sobie z własnym życiem? Dopiero po pewnym incydencie Rivail Nann, koleżanka z klasy, postanawia coś zmienić. Zaangażowana w pomoc młodym ludziom z ciężką sytuacją, problemami i myślami samobójczymi postanawia pomóc kolejnej osobie. Nie wiedziała jednak, iż niektóre historie nie mają szczęśliwego zakończenia.
Tak oto poznaje prawdę o chłopaku, który musiał zginąć, a jej zaangażowanie tylko zbliżało jego świat do upadku, prowadząc ją samą do obłędu. To historia o stawianiu czoła przeciwnościom losu, a także walki z nierównością i niesprawiedliwością społeczną, gdy Twój status zmusza Cię do bycia tym kim nigdy nie chciałeś zostać. Opowieść jest wielowątkowa, traktuje o losach nie tylko głównych bohaterów ale też pobocznych, którzy także zmieniają się wraz z dalszą historią. To lekcja moralności, sprawdzająca poczucie czytelnika do tematów tabu, patologii w rodzinie, zakazanej miłości, ignorancją społeczną i wielu innych.

Jedynym celem tej historii jest zmuszenie odbiorcy do refleksji - jak byś Ty się zachował w takich sytuacjach oraz czy można było tego uniknąć i w jaki sposób.

To historia o walce z przeznaczeniem o godne życie.

#

NIEPOPRAWNA LIRYKA
Vero nike
Poezja od zawsze była jej sposobem na życie. Z zamiłowania humanistka, wielbicielka wszelkiego rodzaju literatury. Niepoprawna liryka to jej nowy wytwór. Nie trzyma się zasad. Tworzy to, co chce. Pisze o tym, co ją inspiruje, irytuje i ciekawi. Zaprasza wszystkich poetów - amatorów spragnionych inspiracji, chcących wyrazić konstruktywną krytykę lub po prostu najzwyklejszych bloggerów znudzonych trudami dnia codziennego.

#

UPADŁA I ŁOWCY
natasza
Nie wyjaśnione morderstwa i porwania. Wszystko za sprawą świata paranormalnego. Rada wysyła Łowców, aby złapali i zabili osobę odpowiedzialną za całe zamieszanie. Łowcy przyjmują zadanie z łatwością. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły, więc aby znaleźć sprawce zapisują się na zajęcia. W czasie ich pobytu dzieją się rzeczy nie wyjaśnione jednak się nie poddają. Po kilku dniach znajdują Upadłą. Aby nie popełnić błędu zaczynają ją obserwować. Po zebraniu dowodów prowadzą ją do rady. Jednak to nie jej szukali. Upadła odwleka swój wyrok śmierci pomagając Łowcą. Między nią, a jednym z Łowców coś rozkwita. Ma ona jednak więcej sekretów niż mogłoby się zdawać. Nikt nie wie, że pomaga im tylko ze względu na zemstę za wydarzenia z przeszłości spowodowane postacią Kierana. Morderstwa, porwania, tajemnice przeszłości, kłamstwa, wojna i miłość.

#

BURZOM
Juliet
Dwa lata wcześniej Carter uważała, że wyjeżdżając z Madrytu, wyświadcza Xabiemu i Ramosowi ogromną przysługę, gdy tak naprawdę uciekała przed trudnym wyborem, którego dokonanie wiązało się z utratą jednego z nich. W ostateczności utraciła obu. Dwa lata później niedokończona sprawa dała o sobie znać i sprowadziła ją z powrotem do Hiszpanii. I choć w zasadzie Xabi i Ramos już zdążyli ruszyć naprzód, jej niespodziewany powrót skomplikował więcej niż mogłoby się wydawać.


#

APARECJUM
Nergo Rumba
Czasy Harry'ego Potter'a to już przeszłość. Oprócz nauczycieli historii magii nikt o nim już nie wspomina. Świat czarodziejów nie drży już z obawy o własne bezpieczeństwo, a Hogwart nie zmienił się ani odrobinkę. 
"Aparecjum" to opowieść o młodej ślizgonce, która stanie przed ważnymi wyborami i będzie musiała sobie z nimi poradzić. Czy uda jej się sprostać wymaganiom losu?

#

SZAMAŃSKA PRZEPOWIEDNIA
Alia
Życie Freyi Wenston nie było różowe. Wręcz przeciwnie. Z przeprowadzką do nowego miasta ma nadzieję odnaleźć i nowy początek, a może nawet odkupienie. Niestety, los sprowadza na jej drogę tajemniczego Brucka z Północy, który dla każdego innego mieszkańca wygląda na pijaczynę z poplamioną koszulką. Tylko dlaczego nie dla Freyi? 
Bastian Lancaster jest szamanem. I to nie byle jakim; jednym z najlepszych. Od dziecka nienawidził wuja, który nauczył go, jak być dobrym szamanem. Jak czerpać siłę z nienawiści i zabijać bez skrupułów. Za to siostra Bastiana jest inna - dobra. Czy kiedy przyjdzie mu wybierać pomiędzy życiem siostry, a zadowoleniem rodziny, podejmie słuszną decyzję?
Tych dwoje nigdy nie powinno się spotkać, jednak ich losy zostały splecione już dawno, dawno temu. Będą zmuszeni złączyć siły i odkryć całą prawdę, która została zatajona. Amen nadchodzi, strzeżcie się, niewierni!

#

4 komentarze:

  1. Chciałabym prosić o zmianę nazwy autora z crystaleth na trisha (Fan Fiction - Harry Potter - Szaleństwa Panny Rose, Fan fiction - Pamiętniki Wampirów - Wampirzy Zamęt) Z góry ślicznie dziękuje! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za dodanie mojego bloga do katalogu. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuję za dodanie mojego bloga :D

    OdpowiedzUsuń