Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!poniedziałek, 28 kwietnia 2014

157. Aktualizacja #73

AKTUALIZACJA NUMER: 73
DATA: 28 kwietnia 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 11 kwietnia 2014 - 28 kwietnia 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 1006
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 30
#

Toddy
Zbiór shitów autorstwa Toddy. Od opowiadania traktującego o najniebezpieczniejszym - dosłownie, zespole świata, dla śmiertelników znanego pod nazwą Guns N' Roses, w którym trup ściele gęsto, po mdłe romansidła z Piekła rodem. Jeśli lubisz suffering czy fluff, fantasy i przygodówki, nie dyskryminujesz miłości czysto chłopięcej czy czysto dziewczęcej, sprawdź, czy znajdzie się coś dla ciebie! Opowiadania spod szyldu oksymoronów i psychodelii oraz fanfiction maści wszelkiej. 

#

tłumacz Papużka
Ashton myślał, że jego serce jest złamane. Dani myślała, że może je naprawić.
Dani i Ashton są z dwóch różnych światów, ale spotykają się każdego ranka o tej samej porze: 7:15.

#

Oblivion Niz
Zastawia was ja zaczęła się legendarna historia psotników Hogwartu? Masz dosyć opowiadań gdzie na pierwszym planie jest love story? Zapraszam do na mojego bloga. Historia ta opowiada o czasach szkolnych Syriusza Blacka i jego przyjaciół (od pierwszego roku Hogwartu).

#

Wiktoria Ostrowska
Pięciu sławnych na całej kuli ziemskiej mężczyzn. Wydawać by się mogło, że mają wszystko, a do szczęścia nie brakuje im absolutnie nic. Może tak się tylko wydaje ludziom z zewnątrz. Jeśli jednak zagłębimy się bardziej w życie chłopców, które w rzeczywistości nie jest kolorowe możemy się przerazić. Wydawać by się mogło, że każdy z nich został obdarzony przez boga dwoma twarzami. Zmieniają je kiedy jest na to potrzeba a zwięźlej wtedy gdy ich pan menager sobie tego zażyczy. To on ich stworzył. Bez niego nie istniałoby żadne One Direction. Ale czy my zdajemy sobie z tego sprawę. Nie. Dzieci musiały pożegnać się ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi i musiały dorosnąć. Dziewczyny, które poznali przypadkiem zawrócą w ich karierze jak i w życiu. Tajemnice, które przyjaciele przed sobą skrywają wyjdą na jaw. Wielki sekret zespołu będzie chciał ujrzeć światło dzienne. Czy przyjaciele mu na to pozwolą. Czy odwrócą się od siebie po tym jak dowiedzą się o swojej przeszłości. Jak potoczą się ich losy ? Czy miłość zmieni ich dotychczasowy pogląd na życie ? Czy skończą z braniem narkotyków, paleniem papierosów i piciem alkoholu ? Jak bardzo zmieni się ich życie i czy długo wytrzymają ciągłe kłamanie ? Tego dowiecie się czytając moje opowiadanie.

#

Edyta S.
Nastoletnia dziewczyna, która straciła obojgu rodziców, mieszka z ciotką. Jej pasją jest pisanie. Pewnego dnia w parku wpada na tajemniczego blondyna, który wygląda jakby został wyciągnięty z jej opowiadania. Jest pewna, że to tylko jedno przypadkowe spotkanie. Przekonuje się, jak bardzo się myliła już tego samego wieczoru. Zostaje napadnięta przez tajemniczą istotę, a z opresji ratuje ją właśnie tajemniczy nieznajomy. Wszystko było by pięknie i z pewnością zakochali by się w sobie i żyli długo i szczęśliwie, ale to jeszcze nie teraz. Dziewczyna dowiaduje się, że nie jest człowiekiem, tylko aniołem, jakby tego było mało chłopak skrywa jeszcze jedną tajemnice, a historia z rodzicami wcale się nie skończyła. Jak zareaguje dziewczyna na kolejne sekrety, kłamstwa i tajemnice? Co anioły robią na ziemi? 
No i przede wszystkim: Czy pojawi się tu miłość? 

#

Mia Tomlinson
Przyjaciele którzy codziennie muszą stawiać czoło nowym problemom. Miłości, zdrady, kłamstwa, bójki, problemy w szkole i domu, uzależnienia, śmierć bliskich osób. Inni piją drudzy ćpają każdy rozwiązuje to inaczej. Czy uda im się pokonać przeciwności losu? Czy zaznają odrobinę szczęścia? Wejdź i przekonaj się sam.

#

blog grupowy
Wiele lat temu pewien stary żywiołak o imieniu Fearghar wykupił budynek dzisiejszego klubu, aby otworzyć tam swój biznes. Zaczął od skromnego baru, który z czasem został wzbogacony o elementy kasyna, klubu i restauracji. Firma zaczęła kwitnąć, była coraz bardziej znana w mieście, czasy zaczęły się zmieniać, ludzie coraz częściej odwiedzać kluby, a nadnaturalne stworzenia coraz gęściej gromadziły się w Las Vegas. Wkrótce zaczęły prawie jawnie współistnieć z ludźmi, ci bardziej inteligentni wiedzieli o ich istnieniu, niektórzy zaczęli się przyjaźnić, inni zawierali mieszane związki i tak przeraczać próg Six Godesses'u zaczęli tylko magiczni oraz ludzie którzy wiedzą o ich istnieniu. Wkrótce po tym w piwnicach klubu odnowiono pomieszczenia i przerobiono na biuro oraz magazyny. Do klubu zawitał biznes agencji płatnych morderców, sławny, a jednocześnie nikomu nieznany Szef pośrednio zatrudnił swoich pracowników i tak wszystko zaczęło ze sobą współgrać. Krążą plotki że Szef to dobry przyjaciel Fearghara, a ten kryje jego osobę przed innymi, aby nie narażać go na policję. Nie wiadomo jednak czy Szef jest człowiekiem czy także magiczną istotą, lecz cóż w ogóle o nim wiadomo?
W klubie kręci się wiele osób, zarówno magiczni jak i ludzie, barmani, kelnerzy, tancerki, zwykli klienci, mordercy, dziwki, detektywi, gliniarze, dilerzy, prawnicy, czyli cała mieszanka Las Vegas i okolic. Możesz dołączyć do nas, od ciebie zależy kim będziesz.

#

Kuroneko
"Imię me Kazekiri, choć obecnie nazywają mnie Minstrelem lub Rene. Urodziłem się dziewiętnaście lat temu w jednej z wiosek krainy Illes. Nazwa jej już dawno odeszła w zapomnienie mojej pamięci. Z krótkiego okresu dzieciństwa, jakie tam przeżyłem, pamiętam jedynie zapach wypieków, rozchodzących się każdego rana z piekarni, gdzie tęga kobieta w średnim wieku prowadziła swój biznes niemalże od urodzenia, a wcześniej jej matka, babka, prababka, i tak przez kilka pokoleń wstecz, pewnie od momentu osiedlenia się ludzi na tym terenie. A może i wcześniej?" młody mag Kazekiri ucieka ze swój rodzinnej okolicy, stając wędrownym egzorcystą. Swoje doświadczenia spisuje w Notatniku Demonów, który w przyszłości ma się stać fundamentem wiedzy magicznej pokoleń. Ale czy tylko przypadkiem chłopak z prowincji jest w stanie opanować demony i kontrolować najbardziej nieuchwytny z żywiołów...

#

Klaudia Cloudeen
"Błędny Anioł" - historia, może się wydawać zwykłej nastolatki. Milena - wraz z mamą i ojczymem, przeprowadza się do Poznania. Przybrany ojciec znęca się fizycznie i psychicznie nad ciężarną matką i dziewczyną. Nowe miejsce zamieszkania sprowadza na nią wiele kłopotów. Staje się świadkiem ciągu przypadkowych zdarzeń. Z jej okolicy giną różni ludzie, którzy po pewnym czasie zostają odnalezienie. Martwi. Dziewczyna zobaczy to, czego nigdy nie powinna widzieć. Jakie kłopoty to na nią sprowadzi? A może sama stanie w obliczu śmierci?

#

Audrey
Świat staje do góry nogami kiedy do szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie trafiają nowe dziewczyny. Jedna z nich o imieniu Catherine przykuwa znaczną uwagę Księcia Slytherinu Dracona Malfoya. Od samego początku czuje do niej niewyjaśnioną nienawiść. Zawsze to jednak gorące uczucie. Ale czy to się zmieni? Czy częstsze przypadkowe spotkania z nią zmienią jego nastawienie do niej? Tego dowiecie się czytając mojego bloga.

#

Sophie Soreil
Serene nigdy nie miała łatwego życia.
Po śmierci brata, nic nie pozostaje takie, jak dawniej. Rodzice się rozwodzą, matka popada w alkoholizm, a ojciec - jedyna osoba, w której dotąd miała oparcie, znika bez śladu.
Serene staje się świadkiem samobójstwa matki - zbrodni, która już na zawsze ma na niej ciążyć - i tak trafia do mieszkającej w Brigmont ciotki, pogrążonej w rozpaczy po stracie brata. Kobieta nie daje tego jednak odczuć dziewczynie i z całych sił stara się zastąpić jej matkę.
Jednak fatum, które zdaje się trzymać w swych ramionach całą rodzinę, uderza ponownie. W dniu piętnastych urodzin, Serene trafia do szpitala. Ma połamane większość kości, na pięć miesięcy zapada w śpiączkę.
Kiedy się wybudza, odkrywa, że dużo się zmieniło. I nikomu nie może o tym powiedzieć.
Zmienia także środowisko - wraz z ciotką opuszczają Brigmont, by przenieść się do większego domu w Derthon, z dala od ludzi sensacji, żerujących na ich tragediach.
W szkole, Serene poznaje rodzeństwo - braci, którym jako jedynym udaje się do niej zbliżyć. Przystojnych, bogatych - całkiem nie w jej stylu. Są fascynujący, dzieci szczęścia, a ona? Zniszczona. Tak, zniszczona przez życie.
Dziewczyna szybko jednak odkrywa, że nie wszystko w tym miasteczku jest tak normalne, jak jej się wydawało i za wszelką cenę postanawia zbadać jego tajemnice.
Jaką rolę odegrają w tym bracia?
Dlaczego w jej snach, pojawia się biały wilk?
Czy ona naprawdę potrafi jeszcze kogokolwiek pokochać? 

#

Miya
Blog hedonistki. W luźny sposób przedstawia nieco odmienną percepcję autorki z optymistycznym widokiem na przyszłość. Pełen refleksji, zaczynając od tematów poważnych, przemyślanych, jak religia i społeczeństwo, kończąc na żółtych skarpetkach i "spóźnionych jajkach" inspirując się spacerami z kotem. Liczę, że spodoba Ci się to miejsce, jak nie to trudno. Szukaj swojego miejsca pod łóżkiem!


#

Aleks Sandra, Lodo Comello
Blog opowiada o życiu osamotnionej, cichej Caroline, która przeprowadza się do swojej matki, która jest szeryfem. Na nic nie zwraca w życiu uwagi, oprócz swojego kochanego, wiernego pamiętnika. Czy zawsze w życiu będzie sama? Czy zawsze będzie pisać w pamiętniku przykre rzeczy? Może znajdzie bratnią duszę, a może miłość. Czy pozna prawdę o świecie, o którym nie miała pojęcia?

#

karolla
To opowieść o mężczyźnie i kobiecie.
Cóż może być w niej wyjątkowego? Nie będzie nieuleczalnej choroby, misji zbawienia świata, strzelaniny, pościgów, gwiazdy filmowej, najlepszego sportowca na świecie, operatora kamery specjalizującego się w pornolach ani sprzedawców nerek. Przykro mi, jeśli Cię rozczarowałam. A kto będzie- zapytasz? Ku zdziwieniu wszystkich, mężczyzna i kobieta. Co ich łączy? Miłość, po prostu. Jeśli więc masz ochotę poznać cholernie seksownych facetów, masz fetysz muzyków rockowych, albo koniecznie chcesz sprawdzić, czy to kolejna banalna historia o zakochanej w sobie parze, zostań i witaj w moim małym świecie.

#

Monica
Minęło sześć lat wypełnionych bólem, strachem i ciągłą walką. Teraz wcale nie jest łatwiej, ale koniec jest już coraz bliżej. Dwie przyjaciółki – Monica i Annie wciąż jeszcze wierzą w potęgę przyjaźni, która przecież przez te wszystkie lata się nie skończyła. Wszystko inne przemijało, lecz ich przyjaźń wciąż trwa. Annie próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Monica stara się wszystko uporządkować. Jednak czy przeszłość kiedykolwiek da im spokój? Czy będą miały wystarczająco dużo siły, gdy wszystko wróci? Jak poradzą sobie z dawnymi uczuciami?

#

Nathalie Rose
"Gdy zgasną światła, wkracza magia. Już nic nie jest takie jak było kiedyś"
Blog z wytworami mojej wyobraźni. Jest on zbiorem moich wszystkich opowiadań, które napisałam bądź dopiero napiszę. Jest to moje małe dzieło, które pozwala mi być sobą.

#

blog grupowy
" Powiedzieli mi, że osiemnaście lat temu cztery kobiety musiały uciekać z Aramenu. Strażniczki, bo tak je tam nazywają, posiadały niewyobrażalnie wielkie moce. Każda z nich umiała sterować żywiołem, który był dla niej przypisany już w chwili jej narodzin. Jedna z kobiet nosiła pod sercem dziecko, pozostałe miały na celu ją ochronić. Słysząc jak wrogie wojska za nimi podążają, kobiety dotarły nad strome wybrzeże i skoczyły z najwyższego klifu, trzymając się za dłonie. Były pewne, że umrą. Ciężko opadły na dno i poczuły jak coś w rodzaju rażącej iskry przebiega po ich ciałach. Dysponowały tak olbrzymią mocą, że nieświadomie stworzyły portal między wymiarami, przez który przeszły..." 

Cztery nastolatki, cztery różne charaktery, cztery różne historie. Czy uda im się odnaleźć swoje przeznaczenie? Czy zdołają za nim podążać?

#

Syllumn Noctsolf
"Musisz być na wszystko przygotowany, gdyż życie jest wielką dziwką, mogącą w najmniej oczekiwanym momencie przywalić Ci z prawego sierpowego w twarz." Oto właśnie motto większości istot zamieszkujących naszą piękną, a zarazem niebezpieczną planetę Terronii. Może jest w nim trochę racji, ale tak naprawdę nigdy nie brałam go do serca. Dotychczas uważałam, że jeżeli będę dobra dla innych, oni oraz karma odwdzięczą mi się tym samym. Pfff. O chłopie, w życiu się chyba bardziej nie myliłam. Jednak czego mogłam się spodziewać w świecie, gdzie prawie połowa obywateli może władać jednym z siedmiu żywiołów, ma odlotowe moce oraz w mgnieniu oka potrafi zmienić się z niewinnego osobnika w niebezpieczną bestie? Na szczęście lub raczej nieszczęście oczy otwarli mi nieustająca burza, denerwujący chłopak oraz przeklęte jajko, od którego zaczął się ten cały bałagan. Teraz jedynie czas może pokazać, czy wywalenie na zbity pysk denerwującego małolata byłoby lepszym wyjściem niż użeranie się z bałaganem jakie wprowadził on do mojego życia. Choć muszę przyznać, że nieustający dreszczyk emocji oraz wszechobecny szkarłatny kolor są naprawdę niezłym plusem~. Może wreszcie odkryję prawdziwą mnie pod tą nudną maską codzienności? Czas jedynie to pokaże, a wakzówka tego zegara nieustanie tyka, tyka i tyka.

#

Gnijące Jasnowłose Dziewczę 
W układzie spójnych elementów określoną sekwencję zamyka rubież – strefa między czymś ludzkim, a czymś co wkracza już w definicję anormalności. Czym zatem jest ta rubież? Rzeczą, słowem, niematerialnym bytem, zwykłą myślą chorych umysłów? Co stanowiła dla niej, tej podróżującej po ścieżkach otępienia?
Była kimś - osobą z przeszłością, przed którą uciekała. Była zagubiona w uczuciach, które izolowały ją od szczęścia. Miała w sobie strach - w szczególności przed sama sobą. Miała dom, nie będący ostoją dla zmęczonych zmysłów. Pragnęła na zawsze przerwać więzy łączące ją ze złem. Pragnęła posiadać zwykle człowiecze życie

#

Amber
Hot - Cold Water to blog pełen słów. Od opowiadań po wiersze. Jest tutaj wszystko, co przyniesie wyobraźnia. A ona jest nieskończona. Więc, chodź. Zobacz na własne oczy to, czego większość nie dostrzega. Zatrać się w słowach.

#

Yvette
Tylko jeden stworzony, aby błyskawicą władać.
Tylko jeden, aby wszystkich połączyć.
Wiecznie skłócone ze sobą żywioły za wszelką cenę chciały zwiększyć swoją moc, dlatego, aby przejąć przewagę nad swymi rywalami, postanowiły rozsiać strażników po całym świecie. W ciągu stuleci, strażnicy rodzili się i umierali, przekazując część swej potęgi dzieciom. Jednak ze względu na swą dumę, żywioły nie wzięły pod uwagę pomniejszych przeciwników i proces dziedzictwa został zaburzony przez kalubiu – tajną organizację zmiennokształtnych, którzy pragnęli końca ich dominacji oraz powiększenia własnego terytorium. Po części udało im się. Linia żywiołu pioruna została przerwana. Raiton okazał światu swój gniew.
Piątka nastolatków. Pięć odmiennych historii. Aż w końcu, pewnego dnia, wszystko połączyło się w całość.

#

Pogonistka
Barcelona Liberia Braga – młoda dziewczyna, którą ojciec zmusił do ślubu z synem bogatego biznesmena, jednak przy pomocy przyjaciółki udaje jej się uciec przed ołtarza.
Brian O’conner – policjant, który niedawno rozstał się z dziewczyną, jego przyjaciele próbują pomóc mu w wyleczeniu złamanego serca.
Ona – ukrywa się przed swoim apodyktycznym ojcem, który wrobił ją w nielegalne interesy.
On – wykonuje zlecone mu przez FBI zadanie...
Poznają się na Bahamach. Jednak czy ich spotkanie jest przypadkowe? Co ukrywa Brian? Czy Barcelonie uda się uciec przed ojcem i udowodnić swoją niewinność? I najważniejsze pytanie: czy Brian ją kocha?

#

Elisabeth An Livest
Elisabeth od zawsze była sama, kiedy więc znalazła chłopca o wręcz niebiańskich oczach, nie pozostało jej nic innego, jak wziąć go ze sobą. 
Mijają cztery lata. Key mieszka z Lisą, wszystko jest jak w najlepszym porządku, nikt nie zakłóca ich spokoju. W końcu dom otoczony jest magią, nikt go nie widzi! Jednak Łowcy są mądrzejsi, niż przypuszczają nieprawdziwi. Czekają na odpowiedni moment, a potem cichutko jak myszki wkradają się do społeczeństwa Ash Dale. 
Lisa musi ochronić Key, pragnie, aby chłopak dowiedział się, kim jest, znalazł w sobie siłę, by przywołać wspomnienia. 
A martwy tego nie zrobi.

#

Słodki Ziemniak
Opowiadanie o poszukującej prawdziwego szczęścia, młodej dziewczynie - Perli Jones, zamieszkującej w rozwijającej się właśnie komunie hippisowskiej na osławionym Ashbury-Haight w dwudziestowiecznym San Francisco. Nasuwa się jednak pytanie, czy szczęście w ogóle da się odnaleźć...

#

Frosting
Tuż po zaginięciu ojca Olivii - Roberta życie dziewczyny zaczyna przypominać piekło. Jej matka popada w depresję, pije, pali i sprowadza do domu podejrzanych facetów. Olivia przestaje mieć dla niej jakiekolwiek znaczenie. W końcu przyjaciółka dziewczyny - Amanda zgłasza sprawę na policje. A ponieważ brunetce brakuje jeszcze kilku miesięcy do osiągnięcia pełnoletności ... grozi jej przeprowadzka do domu dziecka. Ratuje ją babcia, która zgadza się zostać jej prawnym opiekunem. Tak oto dziewczyna z Manchesteru przeprowadza się do Liverpoolu. Wszystko zaczyna przybierać normalny obrót. Olivia radzi sobie w szkole, poznaje Kat z którą szybko się zaprzyjaźnia oraz, dzięki pomocy babci, znajduje pracę u swojej dalekiej ciotki Margaret. Tam poznaje Luke'a. Z pozoru miły i bezproblemowy chłopak z niegasnącym uśmiechem na twarzy. To właśnie on wpędza ją w kłopoty. Bójki, alkohol, narkotyki i tajemniczy Ashton. Jakie sekrety skrywa jeszcze Liverpool ? 

Nie przywiązuj się, nie wahaj się i nikomu nie ufaj. Nigdy nie wiesz, kto może okazać się zdrajcą. 


#

hannibal m.d
Po długich i wyniszczających walkach, po miedzy zwolennikami zmian i konserwatystami dochodzi do rozłamu. Ludzie wybierają anarchię, obalając rząd i żyją zgodnie z własnymi zasadami moralnymi, wspierając się Dekalogiem. Na cokwartalnych zebraniach przedstawicieli każdego miasta powołano do życia Inkwizytorów - Somlindich - dbających o utrzymanie status quo. Mężczyźni przeszkoleni w sztuce wykrywania kłamstw mają za zadanie niszczenie wszystkich zabytków kultury, w celu zachowania równowagi i ujednolicenia społeczeństwa. Zakazanym towarem handlują przede wszystkim buntownicy, wyłączeni z życia socjalnego. Do tego zgrupowania nie pasuje szesnastoletni Sean, którego charakter nie pozostawia innego wyboru niż życie w towarzystwie amatorów sztuki. Kiedy tajemnicza Cristina zleca mu napisanie książki, zmieniającej poglądy ludzi, dotychczas w miarę uporządkowane życie chłopaka wywraca się do góry nogami, a on sam będzie musiał przegrupować swój system wartości, zwłaszcza, że wraz z zainteresowaniem kobiety jego śladem podąża żądny zemsty Somlindi. 

#

Nalia
River Keers, osiemnastolatek z Dystryktu Pierwszego, ciągle żyjący w cieniu swojego starszego brata Gret'a, który wygrał swoje igrzyska siedem lat temu. W dniu swoich ostatnich Dożynek, River postanawia zgłosić się na 71. Igrzyska Głodowe, aby stoczyć walkę na arenie i wrócić do domu, jako zwycięzca. Nie przewidział jednak, że razem z nim do Kapitolu pojedzie, ktoś kogo świetnie zna. Niestety, chłopak dążąc do swoich celów zapomina, co tak naprawdę jest ważne. Czy River będzie w stanie zabić człowieka i stawić czoła wszelkim przeszkodom?

#

Lawinia
Blog poświęcony recenzjom książek, ale także wszelkim artykułom na ich temat. Co więcej, znajdziesz na nim różnego rodzaju tagi, wyzwania czytelnicze, stosiki, mnóstwo urokliwych zdjęć i wiele innych. Zapraszam!

#

Brednia
Drogi jednej z mieszkanek Upper West, pewnego Szkota i chłopaka ze Seattle schodzą się ze sobą zupełnym przypadkiem, kiedy każde z nich zaczyna obiecywać sobie, że już nigdy więcej nie pozwoli na to, aby miłość do drugiej osoby pozwoliła mu oszaleć.

#

M.
Historia o walce o siebie, trudnych moralnych wyborach, miłości i nienawiści, pieniądzach i brudnych interesach. Nie zawsze życie Veroniki było pełne problemów, jednak sytuacja się zmieniła, a bohaterka będzie musiała odnaleźć się w różnych dotychczas nieznanych jej rolach. Nie trafnie podjęte decyzje, nieodpowiedni ludzie. Sam(a) sprawdź czy wybrnie ze wszystkich tarapatów, być może jej historia nie skończy się 'happy endem'.

#

4 komentarze:

 1. Witam.
  Ja chciałbym ładnie prosić o zmianę opisu mojego bloga "Pawlilandy, czyli historie od Jameryki po Australlon" znajdującego się w kategorii "Zbiory opowiadań". Poniżej zamieszczam nowy opis. Z góry dziękuję.

  Różnie rzeką po świecie, jednak to ja znam historię prawdziwą - na początku był Chajs. Nie wiem czym był dokładnie, ale był wówczas wszystkim i niczym. Z tej napełnionej otchłani, kryjącej w sobie wszelakie zarodki przyszłego świata, wyłoniła się wreszcie wszechpotężna Tchaja. Pławiła się ona w Chajsie, jako dziś łódź w oceanie. Małe zaś kawałki Chajsu pod Sweterek Niebieski jej wpadały i z resztkami włókien tegoż się mieszały. I tak, w pępku prastworzenia, pod wpływem ciśnienia, powstały Pawlilandy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zmieniłam adres bloga Aberracja Umysłu Prostego (Fanfiction->Harry Potter) na http://akinese.blogspot.com/
  Pozdrawiam, Niah.

  OdpowiedzUsuń