Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 4 kwietnia 2014

150. Aktualizacja #70

AKTUALIZACJA NUMER: 70
DATA: 4 kwietnia 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 28 marca 2014 - 4 kwietnia 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 965
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 14

#

Kwas.†
Kim była ta filigranowa osóbka, siedząca uparcie na usłanej szkłem podłodze? Kim była, gdy znaczyła dłonie, wylewając żal kotłujący się w sercu? Kim była, w głowie stając przed diabłem i dumnie wypinając pierś?
Była jedynie zagubioną w tym ogromnym świecie siedemnastolatką o niespotykanym imieniu. Była jedyną córką swojego zmarłego ojca i niechcianym dzieckiem matki.
Była, bo nie widziała innego wyjścia.

#

blog grupowy
18 sierpnia rok 1503, Watykan. Rodrigo Borgia, niezadowolony z ambicji i uprawnień swojego syna, zatruwa cantarellą kilka jabłek, które zjeść ma Cesare Borgia. Zabójstwo nie udaje się. Lukrecja Borgia zauważa brak trucizny i ostrzega brata przed spiskiem ojca. Cesare pozbywa się trucizny i truje własnego ojca. Papież Aleksander VI umiera. Cesare próbuje odzyskać Rajskie Jabłko, które wpada w ręce Asasynów.
22 września 1503 roku zostaje wybrany nowy papież, Pius III, który umiera 18 października 1503 roku. Cesare Borgia traci poparcie kardynałów, jego wojsko jest rozbite, jednak wciąż się nie poddaje, próbując odzyskać domniemane źródło swojej władzy – Rajskie Jabłko. Cesare Borgia zostaje sam, Templariusze, którzy wciąż pozostali przy życiu, nie popierają go. Cesare zostaje aresztowany.
1 listopada 1503 roku. Na tron papieski zasiada Giuliano della Rovere, przyjmując imię Juliusz II.
12 marca 1507 roku Cesare Borgia ucieka z więzienia i atakuje Vianę, miasto w Hiszpanii. Ezio Auditore, który dowiedział się o tym, wyruszył, by raz na zawsze skończyć z wrogiem. Cesare umiera, pozbawiony wcześniej zbroi i zrzucony z murów zamku w przepaść.
Rok 1509. Bractwo Asasynów zostało całkowicie odbudowane przez Ezio Auditore, który odszukuje sobie nowy cel – zamierza wrócić do Masjafu i zbadać pierwotną kryjówkę Asasynów. Tymczasem na czele Templariuszy staje nowy dowódca, który kryje się w cieniu. Szykują oni powstanie i zamierzają raz na zawsze skończyć z bractwem Asasynów. Czy Rzym nadal będzie bezpieczny, kryjąc w podziemiach bitwę dwóch zgromadzeń o tym samym celu? Kto wygra tą bitwę? Po której stronie staniesz Ty? 

#

Fire.
Osobiste przemyślenia, refleksje o poszukiwaniu sensu istnienia, walce z trudnościami losu. 

#

Windy 
Jest rok 2235.
Ludzkość wciąż nie potrafi otrząsnąć się po stratach spowodowanych przez III Wojnę Światową. W wyniku wybuchu bomby atomowej, geny wszystkich organizmów zostały zmutowane. Stworzono społeczeństwo niezniszczalnych. Żadna krzywda, choroba, nie jest w stanie go uśmiercić. Istnieje tylko jedno ograniczenie: słodka sielanka trwa tylko przez trzydzieści lat, ani dnia więcej.

#

Panna W.
,,- Nawet jeżeli on żyje.. To i tak czas na... 76 Głodowe Igrzyska czas zacząć - wyszeptał cicho. Katniss cicho się zaśmiała, jednak bez radości w głosiw. "
Strach. Obawa. Przekleństwo. Śmierć. Miłość. To niewiarygodne jak w jednej chwili może się wszystko zmienić. Może zmienić człowieka i jego podejście do świata. 

Zamknij oczy. Co widzisz? To zwykły absurd, irrocjonalna myśli, która nie dawała spokoju Katniss. Owszem, w jej głowie roiło się wiele myśli, które nigdy nie miały prawa ujrzeć światła dziennego. Kim jest dziewczyna, która potrafiła by pięścią zabić? 


#

Edzi.oo i El
Co byś zrobiła, gdyby pewnego dna twoje życie wywróciło się do góry nogami. Wracasz do domu, w którym do tej pory czułaś się bezpieczna. Miałaś kochającą matkę, wszystko co było ci potrzebne. Jedzenie, ubrania... miłość drugiej osoby. I tak z sekundy na sekundę wszystko prysło. Najukochańszą ci osobę zabił chłopak, którego oczy potrafią wciągnąć w inny wymiar. Dosłownie jeden dotyk zabiera cię od szarej rzeczywistości w świat wspomnień.

#

Feya
Kiedy niespodziewanie znika Nadia, ukochana siostra Estery Regardie, ta próbuje wszystkiego by ją odnaleźć. Pewnego dnia otrzymuje telefon ze szpitala - ma zidentyfikować zwłoki, a gdy przybywa na miejsce, okazuje się że ktoś brutalnie zamordował Nadię. Pełna goryczy Estera poprzysięga sobie znaleźć kata i pomścić siostrę. Tylko czy to będzie takie łatwe?

#

Shetani
Czym jest dzień, jeśli nie cyklem konfliktów pomiędzy dobrem a złem?
Kiedy podejmujesz tę decyzję, kiedy postanawiasz odrzucić to co wygodne, to co bezpiecznie i to co większość nazywa zdrowym rozsądkiem, to tylko początek drogi. Drogi, która może wznieść na wyżyny, bądź zaprowadzić na samo dno.
Walczysz z przeciwnikiem, którego nie możesz zobaczyć, ale możesz poczuć jak miażdży cię, doprowadzając do szaleństwa.
Twoje lęki i wątpliwości, wszystkie razem, gotowe by zmieść cię z powierzchni ziemi. Ale nie trać nadziei, mimo że nie są one łatwe do pokonania, to nie znaczy, że są niezwyciężone. 
Pamiętaj, dążysz do celu. To bitwa pomiędzy tobą i twoim umysłem. Pamiętaj o co walczysz. Ale nie zapominaj kim jesteś i kim chciałeś zawsze być.
Twój przeciwnik ciągle poszukuje słabego punktu, tej małej rzeczy, na którą zapomniałeś się przygotować.
Wtedy właśnie jest czas by wystąpić naprzód i dumnie stawić czoła swojemu wrogowi, jakim jesteś ty sam.

#

milksop
Dla Hermiony Granger oczywistym był powrót na ostatni rok nauki w Hogwarcie, Draco Malfoy z początku o tym nie myślał, później jednak doszedł do wniosku, że nie ma nic do stracenia, a Owutemy zawsze na coś się przydadzą. 
To była pierwsza lekcja eliksirów w nowym roku szkolnym. Zmuszeni do pracy we dwójkę, mieli przygotować zwyczajny Eliksir Euforii. Niestety, w wyniku kłótni nad kociołkiem, Draco przypadkowo dodaje za dużą ilość jednego ze składników, czego skutkiem jest nie tylko efektowna erupcja piany i nieszkodliwy wybuch...
Przebywanie w obcym ciele może bardziej zaszkodzić, czy czegoś nauczyć? Pokusa na zrujnowanie sobie wzajemnie reputacji jest duża, ale z biegiem czasu Granger i Malfoy przekonają się, że wyjdzie im to tylko na dobre.

#

Flossy :*
Melanie to zwykła nastolatka mieszkająca w Anglii. Jej życie jest całkiem zwyczajne, ale pewne dziwne zdarzenie wywraca je do góry nogami. Kim jest tajemniczy David kręcący się wokół niej? Czy jej przyjaciel ma coś z tym wspólnego? Walka o miłość, tajemnicze moce... Czy ta historia skończy się dobrze?

#

Hayashi Saori
Historia opowiada o młodszej siostrze Jim'a Moriarty'ego, Sally, która wróciła po pięciu latach do Londynu i Sherlock'u Holmes'ie, detektywie, który za wszelką cenę chce powstrzymać Jim'a. Drogi Sherlock'a i Sally skrzyżowały się, żadne jednak nie myślało co to przyniesie...

#

graham coxon
Marcel Sakowski jeszcze pięć lat temu był spokojnym, aczkolwiek biednym i wiecznie głodnym studentem. Dopóki nie spotkał Joli. Upierdliwe stworzenie, jakim jest Amor, wystrzeliło w jego stronę zatrutą strzałę i od tego zaczęła się cała katastrofa... Co mają ze sobą wspólnego banda dresów, mafia i wierszydło do Jolki? Tego dowiemy się od samego zainteresowanego.

#

Larista
Uciekła ze strachu, że dłużej już tego wytrzyma. Była pewna, że się udało..., a wtedy pojawia się on. Nie powinna się z nim spotykać, może być dla niej niebezpieczny. Jak może być inaczej skoro jest taki przystojny i męski? Ale nie potrafi przestać mimo, iż nic o nim nie wie. A powinna, bo ludzie z jej przeszłości mogli go zatrudnić, by ją odnalazł...
Ona i On. Dwoje różnych ludzi, wydaje się, że dzieli ich wszystko. Jednak mogą to być tylko pozory. Jak wiele tajemnic może skrywać ludzka dusza i jak wiele kłamstw można jeszcze znieść? 

#

Wiktoria O.
Sara to zwyczajna nastolatka o nieco innym światopoglądzie niż jej rówieśnicy.Dziewczyna ma wszystko- dobre oceny w szkole,kochających rodziców i świetnego brata,jednak nie ma przyjaciół.Jest samotna,aż do pewnego dnia...Bohaterka przeprowadza się do mniejszego miasta gdzie poznaje nowych ludzi.Jej życie zmienia się o 360 stopni.Jednakże nie dostrzega wszystkiego co się wokół niej dzieje.Dowiedz się co się stanie po spotkaniu uroczego Dawida i tajemniczego Konrada. Czy Sara jest w stanie wyplątać się z tarapatów, w które wbrnęła? Sprawdź sama!


#


1 komentarz: