Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!niedziela, 4 sierpnia 2013

76. Aktualizacja #34

AKTUALIZACJA NUMER: 34
DATA: 4 sierpnia 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 27 lipca - 3 sierpnia 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 406
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 23
DATA NASTĘPNEJ AKTUALIZACJI: 10 sierpnia
Sayuri "Sensualna" Chiyo 
Czarne czasy minęły, ale czy napewno? Pozostało wiele niedokończonych spraw o których nie wszyscy zdają sobie sprawę. I w tym wszystkim musi się odnaleźć Ala, nieporadna i lubiąca spać 15-latka. Czy poradzi sobie z natłokiem wydarzeń? Czy nowi przyjaciele jej pomogą? Czy miłość którą pozna zupełnie przez przypadek okaże się tą jedyną?

Kanako
Pierwsza walka czarodziejów o tolerancje i akceptacje szlam i mugoli toczy się zażarcie. Nikt nie ma najmniejszego zamiaru skapitulować i poddać się, nie zważając na przelaną krew, którą śmierdząc dłonie czarodziejskiej rasy.
Lord Voldemort i Albus Dumbledore chronią swoich poglądów aż do ostatnich kropel krwi.
Ile jest wart ból, rozpacz i łzy? Ile jest warte poświęcenie?
„Ze swoją różdżkę nieś przekonanie”, ale czy to nie jest zbyt bolesne doświadczenie?
Co by było gdyby…?

patkaza
„Wszyscy umilkli. Przez drzwi dało się słyszeć kolejne przekleństwo. Spojrzeli na siebie zdziwionym wzrokiem.
- Co tam się dzieje? - zapytał ktoś szeptem. Kilka osób wzruszyło ramionami.
ŁUP!
Jeszcze jeden głuchy łomot i jęk.
- To był głupi pomysł - usłyszeli stłumiony głos od strony drzwi - Co ja tu robię? Przecież ja sobie nie poradzę.
W tym momencie drzwi otwarły się lekko skrzypiąc. Niepewnie weszli i natychmiast otworzyli szerzej oczy. „Co to ma znaczyć?” Ta myśl krążyła po głowach większości osób.
- Witajcie.”
Wojna się skończyła, a uczniowie Hogwartu postanowili dokończyć edukację. Jednak świat się zmienił. I oni sami też. Wydarzenia sprzed kilku miesięcy bardzo na nich wpłynęły. Stare zatargi przestały mieć znaczenie, a nienawiść przerodziła się w obojętność. Ale ten rok będzie wyjątkowy. Na pewno.

Nina Nightie.
Śmierć, koniec wszystkiego.
Ale nie dla mnie.
Jestem skazana na wieczność.
Żyję w nocy, światło dnia zabija mnie,
Ale gdy zapadnie zmrok
Budzę się jak ze snu.
Zabijam, by żyć.
Krew
Jest moim narkotykiem.
Nic mi nie może pomóc.
Nie mam przyjaciół.
Śmierć...
...jest przyjacielem mym i matką.

Kanada, okolice Okanagan Falls, jezioro Green Lake na odludziu. Przed tobą rośnie ogromny, gęsty las. Widzisz tylko drzewa i jezioro, ale czy na pewno? Zajrzyj głębiej, a raczej pozwól lasu zajrzeć w głąb twojej duszy. Jesteś tylko marnym człowiekiem, który nadal widzi tylko liście. Odchodzisz. Mijasz ogromną płaczącą wierzbę. Skąd w środku brzozowego lasu wierzba? Nawet nie wiesz że tuż za twoimi plecami ktoś się z niej wychyla. To magia, która człowiekowi jest obca. Tutaj, nad jeziorem Green Lake wszyscy nadnaturalni stworzyli swój azyl, chroniony przed ludźmi magią. Czy jesteś w stanie wejść do środka?

Old Mary
Gdy świat upada, Andrea jest zaledwie dzieckiem i jako mała dziewczynka wraz z matką musi przystosować się do okrutnych zasad panujących w nowym, wynaturzonym społeczeństwie.
Jest przekonana, że nikogo już nie spotka w wyniszczonym przez zarazy i ludzi mieście, jeśli tylko będzie ostrożna. Jej jedynym pragnieniem jest przeżycie tylu dni, ile będzie jej dane bez względu na okrutne warunki i niebezpieczeństwa. Choć tego nie chce, na jej drodze stają różne osoby; niektóre są jej wrogie, niektóre stają się bardzo bliskie. Sama nie wie, którego typu osoby bardziej jej przeszkadzają w spokojnym, samotnym życiu.

Alexis
Życie młodej dziewczyny o niecodziennym imieniu Evalescene od zawsze było zaplanowane od początku do końca. Przez nieuwagę matki jej los trafił w ręce najbardziej bezwzględnych wampirów na świecie, Volturich. Jednak przeżyła, żyła spokojnie przez czternaście lat, ale konflikt z Cullenami zaczął wszystko komplikować. Teraz jest jednym ze strażników. Czy uda jej się nie zatracić swojej osobowości? Czym okaże się jej dar, tak ważny dla Aro? I czy można żywić uczucie do zabójcy własnej matki?

Ann Lilly
Wiek to tyl­ko liczba, która nie mu­si świad­czyć o doj­rzałości umysłu. To zdanie w zupełności zdaje się odzwierciedlać pewną dwójkę osób. Oni nie zachowują się jak normalni współpracownicy. Ona nie przejmuje się tym, że on jest jej szefem. Dla niego nie jest ważne, że jest od niego o trzydzieści lat młodsza. Nie liczy się nic prócz tego jak do siebie pasują. "Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?"

LexieDragons
Stoję pośrodku wielkiej, opuszczonej hali. Wokół mnie, w szybkim tempie rozprzestrzenia się ogień. Jest wszędzie. Moje nozdrza wypełnia zapach dymu. Jestem w swoim żywiole, ale wiem, że ktoś mi bliski jest w niebezpieczeństwie. Nie mam czasu na zadowolenie wewnętrznej ja.
Za plecami słyszę śmiech. Znam go, a tak mi się przynajmniej wydaje. Próbuję obejrzeć się za siebie, lecz ktoś przytrzymuje mnie z całej siły. W tej chwili czuję się jak zwierze w klatce.
Nagle słyszę świst powietrza, a moim oczom ukazuje się spadające bezwładne ciało. Wiem, że ten ktoś jest mi bliski i jestem tu po to, aby go uratować.
Chcę się wyrwać, co w pewnym stopniu mi się udaje i nagle czuję przeszywający ból w plecach.
Zapada ciemność, którą poprzedza ten sam śmiech.

Capitan Pipes
Dylan ma dług u Halla Muttersa, jednak brak funduszy aby go spłacić. Jak z nieba spada mu Jeffrey ze swym przyjacielem Georgem i ich przeżyciami. Po plamach whiskey i petach zmieszanych z olejem samochodowym rozpoznasz szlak, który przebyli na przełomie lat 50 i 60 Dylan i Jeff. Ślad ten jednak zobaczyła też mafia. Teraz jednak nikt już nie zadaje szyku samochodem o marce Cadillac, nikt nie wkłada pieniędzy do szafy grającej aby posłuchać rock n' rolla, nikt już nie boi się mafii z Nevady, chyba tylko jak zagraża przystojnemu bohaterowi filmu. A whiskey chowa się w porównaniu z drinkami, które można kupić dziś. Wspomnienie tamtych czasów jest tylko w filmach i tym opowiadaniu. Tyle, że w tym przypadku nie musisz nic płacić, aby przenieść się w czasie...do krainy spowitej dymem papierosów i zapachem whiskey.

Maggie
"Tutaj, w środku, wiemy, że to piękna historia.
Po każdym, pełnym biegu dniu, spotykamy się. Siedzimy blisko, na kanapie, trzymając się za ręce i szukając celu swojego życia. Za każdym razem kiedy go nie znajdujemy, z rozpaczą i desperacją, gotowi do kolejnego zerwania się z miejsca i rzucenia dalej, spoglądamy na siebie.
Pomimo tego, pomimo tamtego. Pomimo wszystko widzę w jego oczach to znajome ciepło. Wiem, że nie musi być dobrze. Wiem to i on wie, dlatego nie mówimy.
Bo warto przypominać sobie, że jednak jest w życiu coś stałego, coś co nie przeminie. Coś prawdziwego, coś co sprawia, że warto się zatrzymać i stracić pierwszą pozycję w pościgu za fałszywym szczęściem."
Nieokiełznana wyobraźnia jakoś musi się wyszaleć.

Allz
Maureen została mianowana na dowódcę straży przybocznej nowego króla Shryuko. Musi zebrać grupę ludzi, ale nie ma na to wiele czasu. Władca zaplanował wielki bal otwierający nowy etap jego życia. Czy kobieta poradzi sobie z zadaniem? Kto czyha na życie Milana? Kto umrze, a kto przeżyje? Na te i wiele innych pytań uzyskacie odpowiedź, gdy przeczytacie kolejny rozdział Dworskich Intryg. Zapraszam!

Joyce Jordan
Miasteczko Dantown nigdy nie należało do zbyt rozrywkowych. Okolica, w której chętnie osiedlali się bogaci ludzie szukający podobnych do siebie sąsiadów, z którymi można by, raz na jakiś czas, urządzić małe barbecue. Tak przynajmniej wyglądało to w oczach na pozór identycznych sióstr, które wzbudzały wyjątkowe poruszenie, wśród spragnionych ploteczek mieszkańców.
Gwen - zmieniająca chłopaków jak rękawiczki, otaczająca się masą przyjaciół, szukająca rozrywki zawsze i wszędzie.
Shirley - od lat zakochana w chłopaku, nie zwracającym na nią uwagi, najlepsza przyjaciółka największej miłośniczki nauki w szkole, żyjąca w cieniu siostry.
Jedyne w mieście bliźniaczki, których dotychczasowe życie zmienia się po poznaniu tajemniczej Nory Talckins i skrywanego przez nią sekretu, który sięga swoimi korzeniami wiele lat w przeszłość, muszą stanąć na krawędzi świata ludzkiego i magicznego, chroniąc to, co dla nich najważniejsze przed Królową Ciemności. Wsparcie znajdą w osobie Tamaniego, mieszkańca Drugiej Strony, jednego z głównych działaczy buntowników.
Czy uda im się pokonać Królową Ciemności, czy to ona będzie triumfować?

Mihoshi
W świecie zdominowanym przez powiększającą się cały czas liczbę gild, znalezienie wolnego, niezrzeszonego maga, to rzadkość. Większość przynależy do takiej, czy innej magicznej społeczności, gdyż próby podjęcia samodzielnej działalności, są często z góry skazane na porażkę. (...) Kto więc chciałby samodzielnie rzucać się na potwory i łotrów, kiedy u swojego boku może mieć silną i oddaną drużynę? Tylko masochista albo czubek, co nie?
W razie możecie śmiało mnie nazwać wariatką.
Na imię mam Velander, i jestem wolnym magiem.
Wróć, byłym magiem gildii "Czarny Księżyc"

1DsLover_x3
Czy wierzysz w życie po miłości?
Zayn Malik nie potrafi pogodzić się z utratą ukochanej. Była dla niego wszystkim. Kochał ją i kocha nadal, jednak to już koniec. Nie ma odwrotu. Wybrała innego.
Zayn się załamał. Na niczym mu nie zależy, a swoje pieniądze "inwestuje" w alkohol, który, jak uważa, stał się jego jedynym, prawdziwym przyjacielem.
Czy uda mu się ożyć na nowo?
Czy w jego życiu pojawi się ktoś, kto pomoże mu odbić się od dna?

Carmen
Przekonaj się na własnej skórze, jak bardzo baśnie kłamią. Jak bzdurne są opowieści, w które wsłuchiwaliśmy się z zapartym tchem w dzieciństwie. Może to i przykre, ale wszystko to było łgarstwem. Okrutną kpiną z naszych drobnych, łaknących piękna i dobra serduszek. Niepożądanym śmiechem z czegoś, z czego nie powinno się śmiać. Z bólu. Nigdy nie powinno się kpić z bólu. Nadchodzi znienacka, wchodząc w nasze życie i często zakańczając je. Burząc psychikę i ludzkie uczucia. Niszcząc sumienie i litość, która - wbrew pozorom - jest dana każdemu. Ale kto najlepiej sieje ból? Kto został stworzony do brutalnego wysysania życia z ludzkich powłok? Kto ma za zadanie zabijać powoli, okrutnie i sadystycznie?
Wróżki.
Możesz chcieć je spotkać, zobaczyć na własne oczy. Możesz chcieć poczuć przyspieszone bicie serca na widok złocistej urody i delikatnego uśmiechu.
Możesz cierpieć w męczarnia do czasu aż z bólu sam się zabijesz.
A Ty? Chcesz spotkać Wróżkę? Zrób to i - co najważniejsze - postaraj się wyjść z tego spotkania żywym.

Christabel Moore
Jak to jest kiedy budzisz się i nic nie pamiętasz?
Kiedy nie wiesz jak się nazywasz, kim jesteś i co tu robisz?
Nie wiesz dokąd iść. Nie wiesz co ze sobą zrobić.
Zaczynasz wszystko od początku z diagnozą amnezji.
Jednak czy to amnezja?

Nidabe
Czego się boisz? Jesteś demonem, przyznaj to. Zagubiłaś się, lecz na odwrót już za późno. Ułaskawienia nie będzie. Naiwności nikt nie nagrodzi. Zajmij się sobą. Zrób to nim padniesz ofiarą czegoś gorszego od siebie. Lub własnego wyostrzonego instynktu przetrwania. Już po tobie. To tylko kwestia czasu. Przecież nie będziesz żyć wiecznie. Ta pusta teoria upada co dzień. Nic nie żyje wiecznie. Nawet lęk.

Lenlivv
Jestem zwariowaną dziewczyną, która pisze bloga. Co na nim znajdziecie ? Prawie wszystko! Od recenzji, przez moje przygody z jazdą konną, kończąc na biżuterii, którą wykonuję. Każdy znajdzie tam coś co go zainteresuje :) Serdecznie zapraszam.

Ann Dreamy
Ludzie zaczynają wątpić, że Harry jest w stanie sam pokonać Czarnego Pana. Grupa ludzi postanawia mu potajemnie pomóc. Jednak nie każdy z nich może wejść za mury Hogwartu i chronić Wybrańca.
Dlatego to zadanie zostało przydzielone mi. Dlaczego się zgodziłam im pomóc? Sama nie wiem. Może to był impuls, a może osoba, która mnie o to poprosiła?...

Jaga20098
Rozum mówi, abym w końcu wydoroślała, zaczęła być poważna i odpowiedzialna. Żebym robiła to, w czym podobno jestem dobra. Bym poświęcała swoje życie w imię wolności zagrożonych paranormalnych.
Ale jest jeszcze serce, które nie zgadza się z umysłem. Podpowiada, abym olała rady ośrodka myślenia i nie przejmowała się nimi. Mówi, abym narzekała na wkurzające mohery, przeklinała tępe plastiki, irytowała belfrów. Ażebym cieszyła się życiem, uczyła się na własnych błędach, spełniała marzenia – tak po ludzku – żyła chwilą.
Tylko czego mam posłuchać? Serca czy rozumu?

Gore
Witamy w Klinice Przypadków Potwornych i Tajemniczych! Pod Twoje łóżko wprowadził się wyjątkowo złośliwy potwór, nie możesz dogadać się z opętującym Cię duchem, a może przeszkadzają Ci nocne zawodzenia okolicznych wilkołaków, ale nie wiesz jak dojść z nimi do porozumienia i nie narazić się na pożarcie żywcem? Jeżeli dręczy Cię podobny potworny problem, to trafiłeś pod właściwy adres! Niedyplomowany, młodociany doktor Candelario, terapeuta do spraw relacji ludzi z potworami na co dzień zmaga się z wszelkimi budzącymi grozę przypadkami. Zbłąkane dusze, umarli powstający z grobów czy żądne krwi wampiry to dla niego chleb powszedni. Jednak nawet on, specjalista od wszystkiego, co potworne, nie przewidział, że któregoś wieczoru może odwiedzić go sam lokalny anioł śmierci nękany przez stany depresyjne.

I200800. (Skrót 28.)
- Wytłumaczę to w prost choć i tak nie zrozumiesz. Nikt nie rozumie. Wszyscy są pewni, że ludzka rasa jest najsilniejsza. Bzdury. Ludzkość jest podzielona. Są Ludzie i są Pół Ludzie. Wydaje ci się, że wiesz kim są Ludzie? Zabawne. Czy wiedziałeś, że 8 na 10 ludzi ma prorocze sny o których zapomina? A 1 na 30 osób zapamiętuje sny? A tylko 1 na 100000 kontroluje to? Nie? No cóż. A czy wiedziałeś, że istnieją ludzie zwani Łowcami którzy polują na Pół Ludzi? Nie musisz mówić. Wiem, że nie. A wiesz kim jest Enigma? Człowiekiem zagadką, który zna się na magii. Widzisz. Sam nawet nie wiesz kim jesteś. A Pół Ludzie? Wampiry, Wilkołaki, Sautony, Rutilanty i inni. Istnieją, ale są inni niż w twojej mało kreatywnej wyobraźni. Pół Ludzie to istoty które żyją w stadach. Ratują ludzi przed potworami, które ku twojemu zaskoczeniu też istnieją.
A teraz wyobraź sobie... Nie nie musisz sobie wyobrażać. Ja ci opowiem. Opowiem ci historię o grupie nastolatków którzy poznali tę tajemnicę. Którzy wplątali się w pułapkę. W pułapkę bez wyjścia.
Poznajcie Ethana. Przedtem samotnego Wampira teraz, lider stada.
Jake, świeżo upieczony Rutilant.
Kyle - Sauton. Chłopak z możliwością skakania na różne sposoby. Uwierzcie...
Cassie jedna z najinteligentniejszych dziewczyn w szkole.
Taylor nie dość, że piękna i popularna to w tajemnicy jest mistrzynią strzelania z łuku.
W takim towarzystwie nie można się nudzić. Ale najpierw musicie się dowiedzieć jak to się zaczęło...

3 komentarze: