Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!poniedziałek, 14 października 2013

102. Aktualizacja #46

AKTUALIZACJA NUMER: 46
DATA: 14 października 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 6 października - 14 października 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 508
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 21Czarna Dama
Po drugiej bitwie o Hogwart, uczniowie pomogli odbudować szkołę na nowo. Ostatnie roczniki, musiały odrobić cały ostatni rok nauki. Po zakończeniu szkoły każdy poszedł w swoją stronę, jednak przyjaźń trójki przyjaciół pozostała... Niestety, czasem za późno chcemy odbudować jakieś relacje... czasem za późno domagamy się wybaczenia... Trudno się go domagać od osób, które kiedyś skrzywdziłeś... Nie należy jednak tracić wiary i trzeba walczyć... Jak potoczą się losy Harrego, Hermiony i Ronalda, gdy na horyzoncie ponownie pojawi się niegdyś znienawidzony Draco Malfoy? Wejdź i się przekonaj!

Desdemona
Solith to wampirzyca, Kapłanka Wampirów. Dla wampira osoba niemal święta, opiekująca się morderczym rodem.
Samotna, opuszczona nawet przez córkę, kieruje się gniewem i goryczą, którą nosi w sercu.
Jedna noc zmienia wszystko – Sol spotyka wampira równie wyrachowanego, cwanego i szybkiego jak ona, z którym wdaje się w burzliwy romans.
Tymczasem jeden z wampirzych rodów wciąż walczy o władzę i kilka pozornie błahych zdarzeń sprawia, że córa Solith staje się pionkiem w niebezpiecznej grze.
Zapowiada się starcie, które rozsądzi o wszystkim, ale czy dwoje wampirów połączonych tajemniczymi więzami krwi stanie przeciwko sobie?

Myszogon
Imperium rośnie w siłę, wcielając kolejne podbite państwa. Ludzie cierpią pod jarzmem okrutnego Cesarza, Straż Imperialna sieje terror na ulicach, codzienne egzekucje, bezpodstawne aresztowania i ciągły głód z wolna pozbawiają ciemiężoną ludność ducha. Jednak niewielkie państwo Tallen stawia niespodziewany opór. Wśród licznych bojówek partyzanckich, w walkach bierze udział grupa zwana "Szesnastką". Mimo dzielnej obrony i wielkich poświęceń, król Radan podpisuje kapitulację i Tallen staje się częścią Imperium.
Po 20 latach, pozostali przy życiu członkowie Szesnastki spotykają się ponownie. Czy ponownie zdołają sprzeciwić się władzy? Czy znajdą w sobie dość siły, nadziei i czy wybaczą sobie popełnione błędy?

Kaleid & Elder
Jesteśmy dwojgiem studentów, których połączyła przyjaźń i miłość do świata HP. Nasze opowiadanie nie wpisuje się w kanon. Opisaliśmy swoją historię bazując na świecie kreowanym przez panią Rowling.
Młoda dziewczyna zostaje wplątana w niemałe tarapaty przez swoją macochę, ale w jej życiu pojawia się ktoś, kto zmienia bieg wydarzeń. Nie jest jednak powiedziane, że wszystkie plany się powiodą - bo nic nie jest takie, jakim być się wydaje na pierwszy rzut oka. Kim okaże się Paul? Dlaczego Caliope pragnie zemsty i właściwie jakie znaczenie w tej historii ma Theodore Nott?
Odpornych i wytrzymałych zapraszamy w podróż po zakamarkach naszej chorej wyobraźni. Boom headshot gwarantowany.

graham coxon
David musi zmierzyć się z przeszłością własnego ojca. Scorpius próbuje nie utrudniać, ale jakoś nie pomaga. Dwight lubi czystość i zawsze służy światłą radą na temat detergentów. Trzy skrajności, które przy jednej myślodsiewni stają się małymi ludzikami, bojącymi się wkroczenia z butami w czyjeś głowy. Nie byle jakie głowy. Historia chce być odkryta, ale nikt nie wie, czy oni koniecznie chcą mieć z nią do czynienia. A przecież na pewno istnieją ludzie, którym to może się nie spodobać, co do tego nie ma wątpliwości. Co zrobisz, jeśli będziesz musiał wybierać między tym, co dobre dla innych, a tym, co wygodne dla ciebie?


Jasmine
Liliana - zwyczajna dziewczyna, która ma zwyczajnych znajomych, zwyczajne życie. A jednak... nie wszystko w niej jest takie zwyczajne jak się wydaje. Sama nawet nie wie, jak wyjątkowa siła kryje się w jej wnętrzu. Nieświadoma niczego żyje zwyczajne, i gdy życie postawi przed nią wyzwanie, nie będzie w stanie pogodzić się z utratą rutyny i się z nim zmierzyć. Tylko tajemniczy mężczyzna z jej snów będzie w stanie wytłumaczyć jej zmiany, które dostrzega i zmiany, które nadejdą. Tylko nietypowy prezent da radę wypełnić przepowiednię. A jak dalej potoczą się losy głównej bohaterki? Zapraszam cię, drogi czytelniku, do przeczytania historii dziewczyny, która znalazła się o jeden wymiar wgłąb ziemi.

Marti
"Mówią, że miłości nie należy szukać. Ponoć ona sama upatruje sobie ofiarę i atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Mówią również, że ci, którzy próbują znaleźć ją na siłę wcale nie przyśpieszają procesu, a wręcz przeciwnie - spowalniają go.
Laila Ryan uważa to za stek bzdur i bierze sprawy w swoje ręce. Okazuje się jednak, że szukanie drugiej połówki nie jest wcale takie proste, zwłaszcza kiedy uczęszcza się do liceum w Beverly Hills."

NightRaven
"(...)Nikt bowiem nie wie, że Króliczek postanowił zmienić las. Są nowe tereny, są i nowe ofiary. Ukrył się głęboko i czeka na odpowiedni moment, ostrząc swe pazurki.
Ten moment nieuchronnie się zbliża…
… NADSZEDŁ…" Dania. Wszystko jest pięknie, Eliza dostaje dom w spadku, nowy chłopak i te sprawy. Nie mogło być lepiej. Nie wie tymczasem, że to wierzchołek góry lodowej, coś na osłodzenie łez, taka nutella przed papryczką chili. Dziewczynie przyjdzie wmieszać się w wydarzenia, które wstrząsną całą Danią. A wszystko za sprawą tajemniczego Królika... Czy masz odwagę wejść w świat w którym króliki mordują?

Nidalee
Prezydent Bielikov zarządził pierwsze ćwierćwiecze poskromienia, na które ma pójść trzy razy więcej trybutów. Może być trzech zwycięzców, o ile są z tego samego dystryktu. kto zostanie wylosowany? Gdzie trafią trybuci? I - co najważniejsze - kto wygra igrzyska?

Old Mary
Sandstorm woman to prostu każda napisana przeze mnie rzecz, która nadaje się do publikacji. A sądzę, że do tego nadaje się tylko jakaś jedna piąta tego, co piszę, czyli no nie taka znowu każda. Po prostu zbiór tekstów – czasem typowo pamiętnikowych, ale znajdą się z pewnością urywki opowiadań, zalążki, które nigdy nie przerodziły się w historię, krótkie jednoczęściowe historie zalegające po plikach – oraz strona powstała po to, żeby zmotywować mnie do pisania na każdy możliwy sposób.

Ichi
Kiedy trzy kretynki kilka pięter niżej popełniły jeden z największych błędów w swojej karierze, Aleksandr stwierdził, że życie go nienawidzi, nie dając mu spokoju od spraw wyprowadzających z równowagi. Nie wiedział jeszcze, że najgorsze dopiero przed nim. Misja mająca na celu zlikwidowanie anomalii nie będzie czymś, o czym marzył. Szczególnie, jeśli ma się za towarzyszy szefa Działu Wcielania Dmitrija, młodego diabła Lwa i jego starszego kolegę Siewastiana,a trójka śmiertelników okaże się sprytniejszymi celami, niż mogłoby się to wydawać, gdy jeden z nich odsłoni swój talent do kombinowania. Dorwać go! Dorwać kombinatora!

meaningless
Złość. Smutek. Rozpacz. Strata. Zaintrygowanie. Nadzieja. Przyjaźń. Cierpienie. Tak wiele emocji, tak mało czasu, aby je przeżyć. Lyall Rain – uczestniczka 23 Głodowych Igrzysk – ma dopiero 17 lat i zapewnioną śmierć. Jest zdecydowana, chce tego. Nie pozwoli, aby za jej życia, kolejny raz ktoś bliski cierpiał. Również nie zamierza zabić. Wie, że nie przetrwa, ale nie stanie się mordercą.
Wszystko to jednak staje pod ogromnym znakiem zapytania. Co zrobi, gdy ktoś kogo kocha jest w niebezpieczeństwie? Czy dziewczyna, pomimo gwałtownego upływu jej ostatnich chwil, zacznie oddychać naprawdę?

transe
Każdy z nas doskonale pamięta swoje dzieciństwo. Uśmiechnięte twarze rodziców i letnie wakacje nad jeziorem. Co jednak gdy zabraknie nam dwóch najważniejszych osób w życiu? To zależy od wytrwałości. Audrey Enderson odebrała to z wielkim trudem. Nabuzowana nastolatka zatraca się w świecie narkotyków, alkoholu i papierosowego dymu. Sprawy kąplikują się jeszcze bardziej gdy ucieka z domu ciotki by uratować swojego chłopaka zabranego przez policję. Napotyka na swojej drodze piątkę chłopaków z One Direction którzy zawracają jej w głowie. Czy są jednak w stanie pokrzyżować jej plany i stanąć na drodze? Czy dziewczyna ustąpi i czy znajdzie się ktoś kto jej pomoże?

Nicole Styles
Życie dziewiętnastoletniej Sophie Oldman od początku nie było normalne. Wychowana w blasku fleszy, młoda brunetka, nigdy nie doceniała tego, co miała. Dlatego właśnie, musiała to stracić. Jej matka, z niewiadomych przyczyn ginie w wypadku samochodowym. Ojciec Rick wyjeżdża do Stanów, w celu nagrania kolejnego filmu, a najlepsze przyjaciółki dziewczyny, opuszczają ją, chcąc uniknąć kłopotów. Jakby tego było mało, u chłopaka Sophie, Scotta zostaje wykryta białaczka, przez co po dwóch tygodniach umiera. Zrozpaczona dziewczyna zawiesza swoją karierę, okalecza się, ciągle przesiaduje na cmentarzu i zaprzyjaźnia się z Natalie, niedoszłą samobójczynią. Czy może być jeszcze gorzej? Oczywiście, w życiu nie ma przecież sprawiedliwości. Wszystko zmienia się, gdy brunetka poznaje w internecie Austina. Dzięki niemu wychodzi w końcu na prostą . Ale, czy na pewno? Sophie zostaje zaproszona, na imprezę do nowego znajomego, który okazuje się być aktorem. Mimo początkowej niechęci, zgadza się i zabiera ze sobą Natalie. Skąd mogła wiedzieć, że będzie to największy błąd jej życia? Skąd mogła wiedzieć, że oślepią ją cudowne zielone oczy?

Metallum&Sufflavus
Czy wiemy skąd Lily Evans miała rude włosy? A może właśnie po swojej biologicznej matce Molly Weasley?
Jedyna taka historia o nieporuszonym dotąd temacie, czy Evans mogła być Weasley, na podstawie pewnego tajemniczego artykułu.
Nieprawdopodobne? Tak. Możliwe? Oczywiście!

Dafne
Jak odbić się od dna, kiedy jedno koszmarne wydarzenie wstrząsa całym naszym dotychczasowym życiem? Zuza stara się poznać odpowiedź na to dręczące ją pytanie. Dopiero po czasie postanawia chwycić swój los we własne ręce. Czy poradzi sobie z zadaniami, jakie stawiają przed nią inni? Czy zdoła sprostać własnym oczekiwaniom? Czy jej metamorfoza nie wymknie się spod kontroli? Czy odnajdzie szczęście, nękana krążącą nad nią grozą zemsty i powracającymi wspomnieniami z najgorszych chwil życia? Co zrobi, nie wiedząc, komu może zaufać?
Przeszłość jest dla niej jak trucizna wpadająca do serca i rozprowadzana żyłami po ciele. Czy odnajdzie antidotum?

Nicka
Miłość
Ból
Cierpienie
Strach
Modlisz się, by kolejny dzień przyniósł z sobą szczęście.
Chcesz zaznać spokoju.
Nie masz siły uśmiechać się, gdy ból bierze górę.
Wtedy najlepszym wyjściem jest żyletka.
Od częstego użytku jest już brudna.
Lecz Ty jej nie umyjesz.
Ona jest równie brudna jak Twoje życie.
Tak samo zużyta i wykorzystana.

Tak, mam dokładnie tak samo..

Zayn mnie wykorzystał. Pozbawił uczuć.
Zrobił ze mnie jeszcze gorszego potwora niż on.
Przez niego moje życie to piekło.
Przesiąkam tym gównem.
Chce uciec.
Pozbyć sie wspomnień.
Zapomnieć..
Ucieczka w tej sytuacji wydaje się najlepsza.
Najciekawsza..
Tylko jak? Skok z mostu? Nie, paniczny lęk przed wodą mi to umożliwia. Już próbowałam.
Żyletka? Przecięta żyła? To także odpada.
Tabletki i nieskończony sen..

Tiny Drug
" Nikt nie czepiał się tego, że mam problemy, że nie daję rady z samą sobą, że pragnę coraz częściej jednego. Śmierci. Z każdą sekundą robiłam się coraz bardziej krucha, usychałam a oni nawet tego nie zauważali. To była właśnie ta luka, na którą czekałam. Trafić w punkt, w którym nikt nie zauważy i po prostu zniknąć.
Z każdą raną byłam coraz bliżej finiszu. Byłam tak szczęśliwa, jednocześnie płacząc z bólu, który zadawał mi świat. Zatracałam się w własnych myślach, we własnym "gównie". Wszystko szło zgodnie z planem, póki do mojego świata nie wkroczył ON. Stąpający krucho po ziemi, szukający tego, co ja. Ukojenia we własnym bólu.
Był niczym anioł, który uratował mnie przed najgorszym błędem jaki mogłam popełnić. Jednocześnie i ja odratowałam go tonącego we własnych łzach i rozpaczy. Pragnęliśmy uwagi, szukaliśmy oparcia i bezpieczeństwa aż w końcu trafiliśmy na siebie."

Abigail
Jest słoneczny dzień, osiemnasty czerwca tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego ósmego. Caroline, Harry i Lucy Potter wraz z przyjaciółmi przesiadują u ciotki w Dolinie Godryka. W ten dzień dostają od niej obszerną księgę, księgę, która opowie im wszystko od początku…
Jest rok tysiąc dziewięćset siedemdziesiąty szósty, do Hogwartu powracają Huncwoci wraz z Gryfonkami swojego rocznika na szósty rok. Do końca wojny jeszcze daleko, panują mroczne czasy, nikt nie wie, komu zaufać. Do bram zamku pukają mroczne moce, wielu uczniów znalazło sobie nowego Pana. Jednak nawet wojna nie jest w stanie zburzyć wszystkiego, bo Lily, James, Dorcas, Syriusz, Marlena, Remus, Emmelina, Peter i Hestia toczą własne, codzienne walki, a ich wybory decydują o przyszłości naszych czytelników…

Wertam
"Bliz­ny przy­pomi­nają nam, że przeszłość była rzeczywistością"
Maya Johanson zaczyna nowe życie w New Heaven, zostawiając za sobą 17 lat życia, a także tragiczne zdarzenia w rodzinnym Baltimore. Z pozoru silna dziewczyna, w głębi ducha skrywa bolesne tajemnice, które nie dają o sobie zapomnieć.
Czy Mai uda się uporać z powracającymi demonami przeszłości? Czy odnajdzie prawdę i pogodzi się z utratą bliskiej osoby?

Vesper
Czy byłbyś w stanie zrobić wszystko, aby spełnić swoje marzenia? Poświęcić się, aby w końcu móc wziąć życie we własne ręce? Jej głównym celem okazała się przyszłość, jaką pragnęła wieść. Jego mieć święty spokój i alibi na każdy wybryk. Spotkali się zupełnie nieprzypadkowo. Każdy ruch, który wykonywali był starannie zaplanowany, a oni nie mieli nic do gadania. Stali się marionetkami w rękach innych ludzi. Zgodzili się, bo wiedzieli, że nie mają innego wyjścia. Determinacja doprowadziła ich do punktu, z którego nie ma odwrotu. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, a szczególnie oni sami. Młodzi i nierozważni będą zmuszeni ponieść konsekwencje swoich czynów. Gdzie zabierze ich muzyka i taniec?

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za dodanie mojego bloga do spisu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy za dodanie nas do spisu! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo za uwzględnienie zgłoszenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uprzejmie proszę o usunięcie mojego bloga z katalogu: http://za-labiryntem.blogspot.com/ (fantasy -> nić ariadny)

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o usunięcie bloga z katalogu: http://fear-onestory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń