Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!czwartek, 15 sierpnia 2013

80. Aktualizacja #36

AKTUALIZACJA NUMER: 36
DATA: 15 sierpnia 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 10 sierpnia - 14 sierpnia 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 444
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 23

Od dzisiaj aktualizacje będą się pojawiały, gdy stwierdzę, że już czas, czyli gdy będzie mniej więcej 15-20 zgłoszeń.
Aprilias
To nie jest historia o odrodzeniu Voldemorta, ani o jego następcy. Nie znajdziecie tu opowieści o bohaterskich czynach, brutalnych mordach, walce dobra ze złem. Jeśli szukacie nowego chłopca, który przeżył lub dziewczynki, która w pojedynkę pokonała armię śmierciożerców - to nie tu.
Co więc znajdziecie tu? No cóż, nic wielkiego. Pierwszą miłość, pierwsze pocałunki przyprawione problemami wieku dojrzewania, odrobiną szkolnej nienawiści, sprawdzianem z transumatacji i kłótniami z kolegami. Tylko i aż tyle. Zwykła historia zwykłych nastolatków, dorastających w cieniu niezwykłych rodziców.

Dusia
Głównym bohaterem jest sierżant Johnny Brigh, który wraz z detektywami Jessicą Carter i Thomasem Reeve'm, prowadzą dochodzenia w Nowym Jorku. Nadzorują nad nimi porucznik Jonathan Brigh, który jest ojcem Johnny'ego, a także prokurator śledczy - Nathasha Plamer. Postaram się wprowadzić Was na ścieżkę tajemniczych morderstw, a także w życie osobiste naszych policjantów.

Allison Pariette
Dwunastoletnia Allison Pariette, po śmierci ojca bardzo zamknęła się w sobie. Miała tylko dwie przyjaciółki starsze od siebie. W dniu dożynek jedna z nich została wylosowana. Allison zgłosiła się za nią idąc na pewną śmierć. Dlaczego? Czy młoda trybutka się zmieni?

Mihoshi
Co ma największy wpływ na nasz los i na podejmowane przez nas decyzje?
Nasz charakter, otoczenie, środowisko w jakim się wychowywaliśmy, znajomi, rodzina, nacisk wywołany sytuacją społeczną i polityczną?
A co, jeśli o wszystkim decyduje nasze urodzenie?
Jeśli tak naprawdę na nic nie mamy wpływu, jeśli podążamy z góry wyznaczonym nam szlakiem? Przez całe życie, wszyscy usiłują mi wmówić, że przeznaczone jest mi odnowienie mojej rasy. Że urodziłam się taka, jaka jestem tylko po to, by wypełnić przeznaczenie. Że nie liczą się moje wybory i decyzje, pragnienia i marzenia, bo żyję po to, by służyć "naszej" sprawie.
Że powinnam poddać się losowi.
Na imię mam Yale i nie wierzę w te bzdury.

A.
Płomień śpiewa rzewną melodię. Czy słyszysz? Wiatr chłoszcze dziko zimne mury, pragnąc wedrzeć się do środka i położyć kres światłu. Umarli gromadzą się przy blasku. Na ich młode, perłowo białe twarze już nie pada żaden cień. Odeszli. Czy zechcesz posłuchać ich historii? Ujrzeć świat oczyma czwórki przyjaciół? Czy pozwolisz im raz jeszcze przeżyć życie? Choćby tylko w opowieści…

Nefariel
Komuś, kto nie pamięta przedwojennej cywilizacji, życie po zagładzie atomowej wcale nie musi wydawać się takie straszne. Młodym ludziom niemal zawsze wydaje się, że świat należy do nich, nawet jeśli jest to świat pełen brudu, smrodu i ubóstwa.
Młodzi ludzie są w błędzie.
Będą musieli dorosnąć bardzo szybko, kiedy Florydę i okoliczne wyspy ogarnie wojna - wojna między rosyjskimi żołnierzami pod przywództwem potężnej kobiety, uważającej się za prawnuczkę Anastazji Romanowej, a komunistami, których fałszywie piękne idee trafiają w tych ciężkich czasach na bardzo podatny grunt...

Shayia
Kim So Ra jest popularną, piękną i mądrą uczennicą liceum w Korei Południowej. Pewnego dnia ku jej zaskoczeniu wszyscy oprócz jej najbliższych przyjaciół, odwracają się od niej. Okazuje się, że dziewczyna, która od zawsze zazdrościła jej urody - Son Ah Ri - Puściła o niej plotkę o operacjach plastycznych.
W tym czasie w szkole pojawia się przystojny i tajemniczy Lee Chi Hoon. Od razu wpada w oko Ah Ri, aczkolwiek jego zaintrygowała So Ra.
We wszystkich problemach dziewczyny pomagają jej Baek Su Min i Park Hyung Seok, którzy sami są wplątani w pewien konflikt - Są w sobie zakochani, jednak całą sytuację utrudnia starszy brat chłopaka, któremu podoba się Su Min.

Megalomanka
Opowiadanie jakich milion w erze Huncwotów: wielkie przyjaźnie i miłości, złe charaktery, walka ze złem. Łamanie regulaminów, nosów i serc w wykonaniu postaci rowlingowskich oraz niekanonicznych.

PolishGlambert
Moje przemyślenia.

AnaRosa
Czy zastanawialiście się kiedyś, co by było gdyby James i Lily żyli, a Syriusz nie zginął w Ministerstwie Magii? Jakby wyglądało wtedy życie sławnego Wybrańca? Czy byłoby łatwiejsze, czy może jeszcze trudniejsze? A gdyby Chłopiec-Który-Przeżył nie zakochał się w Cho Chang, lecz w Ślizgonce? Czy jego miłość przetrwałaby wszystko? Czy Draco Malfoy będzie miał w sobie tyle siły, żeby stawić czoła szarej rzeczywistości i opowie się po właściwej stronie?

Lullaby
Ciąg dalszy historii klanu Omaticaya z filmu Jamesa Camerona "Avatar". Tym razem na drodze do szczęścia staje skłócony od dawna klan Inaria. Czy Omaticaya stawią czoło nowym przeciwnikom?
Czy znajdzie się miejsce na miłość i przyjaźń?
Tego dowiesz się na tym blogu.

Lullaby
Dwie przyjaciółki z Polski, zgodnie z marzeniem przeprowadziły się do Los Angeles w Ameryce. Nie dość, że są w ogromnym mieście pełnym sław, to spotykają dwoje aktorów Joel'a Davida Moore i Sama Worthingtona. Obie dziewczyny uważają to spotkanie za zupełnie przypadkowe, ale i niezwykłe. Po kilku dniach czwórka spotyka się znowu...tak oto rodzi się prawdziwe uczucie wśród krzyków fanów i blasków fleszy.

Sanothe
Każdy ma swoją mroczną stronę, nie kiedy jednak ona wyrywa się na zewnątrz. Lea, młoda adeptka magii, która przez przypadek wpadła w posiadanie niezwykłej księgi, odtąd jej życie zmieniło się na zawsze. Wkroczyła w całkiem nowy dla niej świat, ale zapomniała, że tutaj rządzą się te same prawa. Lea będzie musiała stawić czoła swoim największym lękom, miłości i zdradzie.

Irony
W Beacon Hills pojawiła się nowa zasada: każdy przybyły do miasta obcy zwiastuje kłopoty, a także stos martwych ciał. Z takiego założenia wychodzi również Stiles Stilinski, kiedy po raz pierwszy spotyka Annę - jasnowłosą dziewczynę, której przybrani rodzice giną w pożarze, a z braku jakichkolwiek krewnych - przeprowadza się do rodziny "ojca" w Beacon Hills.
Kuzynka Lydii z góry stwarza pozory niedostępnej, a do tego skupia uwagę większości uczniów BHHS.
Pozostają jednak pytania: dlaczego tak często znika w samotności wraca późnymi nocami, kryjąc się w pokoju? Skąd zna Petera? Dlaczego tak bardzo odpycha od siebie Isaaca? Oraz czemu Deucalion tak łatwo daje jej odejść?

Na przedmieściach Chicago, otoczona drzewami, odległa od innych siedzib ludzkich kryje się szkoła - Internat im. Laury Hyde w Chicago jest jednym z największych placówek edukacyjnych w okolicy, zapewnia warunki biednym i bogatym, zdrowym i niepełnosprawnym. Chcesz przeżyć przygodę życia, poznać nowych ludzi, żyć tą szkołą? Zapisz się już dziś!

Vesper
W życiu nie powodzi się jej praktycznie od zawsze. Nic się nie układa. Za każdym razem kiedy zaczyna czuć się szczęśliwa, wszystko trafia szlag. Traci nadzieję na to, że kiedykolwiek będzie dobrze. Oddaje się w całości pasji, która pomaga jej przetrwać, ale wciąż czegoś brakuje. Brakuje jej stabilizacji, której nikt nie potrafi jej zapewnić. Czy w końcu w jej życiu pojawi się ktoś, kto pomoże jej wyjść z dołka? Ktoś kto sprawi, że znowu zacznie się uśmiechać?

Vreles Losus
Inteqier jest jedną z nowych przenośniczek duszy do Marzanny, pani śmierci. Wychowana w zaświatach musi zmierzyć się z rzeczywistością panującą na ziemi i samotnością, którą tu ją otacza.

Lena
Trzy różne dziewczyny i trzy najlepsze przyjaciółki. Mają do ukrycia wiele sekretów i kłamstw. Jak długo można żyć z założona na twarz maską? Kiedy będzie czas by ją zdjąć? Czy będzie można ją w ogóle zdjąć?
Jak poradzą sobie ze wszystkimi tajemnicami, kiedy okłamują siebie na wzajem?
W końcu ich życie zamieni się w piekło.

F a i t h
Często zastanawiałam się, jak to jest móc zacząć wszystko od nowa, całe swoje życie przeżyć jeszcze raz. Mogłabym uniknąć pewnych sytuacji lub niektórych ludzi, którzy przewinęli się koło mnie. Nie spodziewałam się wtedy, że moje życie zmieni się tak szybko i nagle. Wystarczyło tylko drobne przekroczenie prędkości, zakręt i drzewo. Aha no tak, zapomniałam o ciężarówce nadjeżdżającej z naprzeciwka. Potem był trzask i ciemność.
Obudziłam się w szpitalu miałam wstrząs mózgu i zwichniętą lewą rękę. Okazało się również, że zostałam sierotą, co do tej pory nie może do mnie dotrzeć.
Minęły już trzy tygodnie, mieszkam teraz z dziadkami, którzy są najlepsi pod słońcem, w małym miasteczku w którym nic się nie działo...
... do czasu.

Arebell
Zbiór różnych opowiadań fantasy. W planie: wesoła młodzież z Akademii Magii, nadmiernie towarzyskie wampiry, demony pilnie poszukujące rozrywki i bliskie spotkania ze stworzeniami, których wolałoby się nigdy nie ujrzeć na oczy.

Aleksandra Lestrange
Jest rok 1976.Trwają ferie zimowe, a w Hogwarcie zostało tylko pięcioro uczniów. James Potter, Syriusz Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew i Lily Evans.Zapowiadał się tydzień wolny od nauki, sprawdzianów i kartkówek.
Pewnego popołudnia Lily znajduje pudełko z siedmioma książkami. Zaintrygowana ich tytułami zabiera je do Pokoju Wspólnego Gryfonów i pokazuje huncwotom. Ciekawość przebija rozsądek. Zaczynają czytać.

Kitkomania i Wezi
Wyobraź sobie, że przeniosłeś się do innego świata. Tym, co cię zapewne zdziwi, choć nie koniecznie, może być fakt, że tam wszystkie osoby maja tatuaże. Miłe kobiety, potężne gbury, czy też sam król!
Tak, dokładnie, król. Gdyż jest to świat, który można by nazwać wzorowanym na średniowieczu. Ale co by to było, gdyby w takim świecie zabrakło choć odrobiny magii?
Tą odrobiną magii w tym świecie są dwa, potężne smoki, strzegące wspaniałego państwa Mevirii, położonego na brzegu Morza Zachodniego. Od wielu, wielu lat strzegą one królestwa przed złem - wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Wiele osób chciało złapać te smoki, z różnych przyczyn, jednak jak do tej pory nikomu się to jeszcze nie udało.

Kadu 
Są potężni i wieczni, i spragnieni smaku krwi.
Jednak zawsze znajdą sposób, aby Cię uwieść.
Jack O'Donnel wiódł spokojne życie. Ale wszystko się zmieniło, odkąd pomógł bardzo pięknej i bardzo tajemniczej Jennifer McCalister.
W miasteczku New Rochelle pojawia się przepiękna wampirzyca, która po 400 latach władzy - chce odpocząć od obowiązków. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że gdy spotka na swojej drodze przystojnego Jack'a wszystko się zmieni. Jej wrogowie zaczną atakować i próbować zabić jej najbliższych.
Potrzebuje czegoś na odprężenie, ale czy seks na pewno jest tym czego chce ?
Jack O'Donnel i Jennifer McCalister zabiorą Cię do świata codziennej namiętności i mroku...

5 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za dodanie :)
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję pięknie za dodanie mojego bloga do katalogu :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za dodanie moich blogów do katalogów :D
  Pozdrawiam Lullaby

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za dodanie mojego bloga. :)
  Pozdrawiam.
  xx

  OdpowiedzUsuń