Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!wtorek, 3 września 2013

90. Aktualizacja #40

Minęły dwa tygodnie od porządków, więc minął także czas wstawienia buttonu lub adresu na swojego bloga, jeśli go nie było. W związku z tym z Segregatora zostało usuniętych 8 blogów. W Segregatorze były 432 blogi, po usunięciu tych ośmiu pozostaje 424 i od tej liczby zaczynam liczyć kolejne aktualizacje.

AKTUALIZACJA NUMER: 40
DATA: 3 września 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 30 sierpnia - 3 września 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 424
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 17Psychotropic
SEVEN SCARY SECRETS przedstawia historię dwójki nastolatków, Justina i Michelle, którzy spotykają się w ośrodku poprawczym. Życie obojga tych ludzi różni się od siebie, jednak czy aby na pewno na tyle, by nazwać je "dwoma światami"?
Michelle nieświadoma tego, co wokół niej się dzieje oskarża własnego przyjaciela o wkręcenie ją w zabójstwo. Wszyscy wokół odwracają się od niej, zostaje jej jedynie brat oraz przyjaciółka. Oczywiście jest również Justin, który jako jeden z wielu osób wie, co tak naprawdę się tutaj dzieje.
Michelle jako ich "odpowiedź na wszystko", bardzo długo nieświadoma tego, w jakiej sytuacji jest, powoli stara się dotrzeć do odpowiedzi na pytania, które ją męczą od dłuższego czasu. Zapraszam!

Toria.
Historia opowiada o szesnastoletniej Scarlett, która stała się jedną z zawodniczek w strasznym turnieju zwanym Łowami. Nieoczekiwanie dziewczyna, w której szanse na wygraną nikt nie wierzył staje się ulubienicą tłumów. Ale czy to gwarantuje jej przeżycie? Czy Alan postara się o przegraną dziewczyny?

Maribel
W całym Faerunie są rzeczy, z którymi nie warto zadzierać. Jest to świat, w którym dobro ciągle walczy ze złem, a zło pragnie przejąć kontrolę nad dobrem. Tamra, kobieta-niziołek, która bliska śmierci zostaje uratowana przez grupę poszukiwaczy przygód, nie trzymała się tej zasady. Musi teraz zwalczyć wewnętrzne konflikty i zdecydować, czy narazić nowych przyjaciół na niebezpieczeństwo.

Astoria Greengrass
Każdy człowiek musi dokonać kiedyś wyboru, który zadecyduje o jego dalszym życiu. Gdybyś miał wybrać jedną ze stron, to wybrałbyś dobro, czy zło? Odpowiedź wydaje się być prosta, ale nie kiedy jesteś Ślizgonką. Astoria właśnie nią jest. Z jednej strony wredną i mściwą, z drugiej zwykłą nastolatką szukającą prawdziwej przyjaźni i zrozumienia. Co w niej zwycięży?

Authoress
„Dziewczyna stała pośrodku dużego pentagramu, którego krańce błyszczały dziwną, złotą poświatą. Dwoje ludzi, stojących za nią rzucało niecierpliwe i zaniepokojone spojrzenia. Czy na pewno dobrze zrobili, prosząc ją o pomoc? Nie wiedzieli. Cel był niewątpliwie szlachetny, ale zaangażowanie w to tak potężnej istoty mogło być okropnym błędem, za który będzie trzeba słono zapłacić. Bo jaką mieli gwarancje, że nie zrezygnuje? Że w ostatniej chwili ich nie wystawi? Właśnie. Żadnej.
Rzuciła im pogardliwe spojrzenie, jakby wiedziała o czym teraz myślą. W tej samej chwili zza drzew wyszło troje mężczyzn. Szli powoli, nie śpiesząc się, jakby byli niepokonani, a nikt i nic nie zdołało ich powstrzymać. Na ich twarzach gościł niczym niezmącony spokój. Tylko najwyższy z trojga braci zmrużył gniewnie oczy, ale nie pozwolił sobie na okazanie większej złości i nienawiści.
Ciemnowłosa uśmiechnęła się radośnie, co nie pasowało do tego, co zrobiła zaledwie sekundę po tym. Nagle wygięła się w łuk, powodują kilka rzeczy, które wydarzyły się błyskawicznie. Ze starego, opuszczonego domu za nią wypadły okna, a ostre jak brzytwy odłamki szkła pognały w kierunku ludzi, w magiczny sposób omijając krąg. Zewsząd zerwał się porywisty wiatr, unoszący liście, tańczące w dziki rytm nawałnicy. W rękach dziewczyny były umiejscowione kule ognia, a płomienie szaleńczo oplotły jej nogi. Zdawało się jednak, że nie wyrządzają bólu swojej właścicielce. Jej oczy pociemniały; zrobiły się całkowicie i nieskończenie czarne. Wszyscy patrzyli na nią ze strachem. Czymkolwiek była, na pewno stanowiła czyste zło w ludzkiej postaci."

Kira
Wybranka Cienia jest to historia pozornie zwykłej rudowłosej dziewczyny uczącej się w liceum i powoli przygotowującej się do matury. Z czasem jednak w jej życiu zaczynają dziać się zjawiska mniej lub bardziej normalne. Nie jest świadoma tego kim tak naprawdę jest oraz nie domyśla się, że jej życie w świecie realnym jest policzone...

NothingElseMatters
Historia opowiada o 18'letniej dziewczynie. Rude włosy i zielone oczy to coś co zawsze lubiła w sobie i nie narzekała na to. Jednak jedna rzecz, jedna umiejętność, jeden dar .. Wyróżnia ją spośród tłumu innych.
Winter - bo tak na imię ma rudowłosa dziewczyna - w dniu swoich 7 urodzin dowiaduje się, że .. Widzi duchy zmarłych osób.
Już pierwszego dnia po swoim przylocie do Florencji z rodzinnego Londynu - na półroczny staż dziennikarski - jest świadkiem wypadku, podczas którego ginie młody chłopak. Kilka dni później, chłopak prosi ją o pomoc..

Finnsech
"Herosi myśleli, że po II wojnie tytanów odzyskają spokój. Jednak los znów spycha Percy'ego i jego przyjaciół na niebezpieczną ścieżkę. Kolejna klątwa, przepowiednia i zdrada jakiej nikt się nie spodziewał."

Lexie Song
Blog to zbiór opowiadań oryginalnie napisanych po angielsku i przetłumaczonych na język polski. Tematem każdego z nich jest związek Hermiony Granger i Draco Malfoy'a. Zapraszam wszystkich fanów Dramione.

Lexie Song
Historia utalentowanej nastolatki, w której życie nagle wkracza pięciu sławnych chłopaków. Burzliwa przeszłość powoli wychodzi na światło dzienne, całkowicie zmieniając świat, który wcześniej znali. Abira walczy by pozostać sobą i nie dać się pokonać przeciwnościom losu.

MarTHa
Co wydarzy się braciom Kaulitz, mieszkającym w Los Angeles? Przeżyją wiele chwil załamania, ale też i szczęścia. Spotkają wielu ciekawych ludzi, choć nie zawsze dobrych. Zakochają się, lecz tylko raz prawdziwie. Odwiedzą dużo miejsc, często niebezpiecznych. Zachęcam do dołączenia w ich życie!

Andzia
Nathaniel całe życie czekał na dzień, w którym coś (bądź ktoś) wyrwie go z jałowej egzystencji syna-nieudacznika najpotężniejszego maga Uniwersum. Nie spodziewał się jednak, że jego życzenie może się faktycznie spełnić i - bogowie! - nieść ze sobą pewne konsekwencje. Konsekwencje w postaci Chaosu, bohaterskich poświęceń, (mniej lub bardziej) uciążliwych istot płci żeńskiej i (mniej lub bardziej) epickich misji ratowania świata.

Tsue.
W wieku XIII, kiedy średniowieczna Europa wciąż się kształtuje, wiara chrześcijańska miesza się z dzikim bezbożnictwem. Wolnych ludzi już prawie nie ma, a jeśli są, muszą się ukrywać przed groźnymi wyznawcami Jezu Krysta. Pogaństwo upada. Posągi Svatevita już dawno spalone. Na miejsce zburzonych świątyń Europa stawia kościoły. Nie ma już chyba ziem, gdzie nie dotarł Krzyż.
Ale... Na wschodzie starego kontynentu, w dzikich kniejach, żyją ludzie. Wolni ludzie. Plemiona pruskie, jaćwieskie i litewskie, które nadal walczą o swoich bogów. Jak więc i u nich ostatecznie zwalczyć pogaństwo? Już Zakon Szpitala Najświętszej Maryi Panny znajdzie sposób... Tylko co ma z tym wspólnego święty kielich, którego podług celtyckich legend szukali najznakomitsi rycerze...?

A.
"Jeszcze o nas" to historia o Ginny Weasley i Draco Malfoyu. Oboje żyją w mrocznych czasach. Oboje mają swoje lęki i sekrety. Oboje są nieszczęśliwi. Oboje chcą żyć w świecie bez Voldemorta.
Ginny jest zagubiona i samotna. Nie umie już z nikim rozmawiać, jest beznadziejnie zakochana w Harrym. Pewnego dnia do głowy wpada jej pomysł, niekoniecznie dobry pomysł. Postanawia wrócić do swojego jedynego prawdziwego przyjaciela. Tylko jak to zrobić? I co z tym wspólnego ma Draco? Jaką rolę odegra w życiu Ginny?

Pearl 
"Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek jakie potężne moce mają sny? Jaką siłę posiadają? Co oznaczają? Po tragicznych wydarzeniach, strachu i wszechobecnej paniki o następne dni, czarodzieje w końcu odetchnęli z ulgą. Tom Marvolo Riddle nie żyje. Ale czy o taki spokój walczyli?
Dwie zupełnie inne osobowości. Ludzie różniący się od siebie z każdym calu. Czy połączy ich uczucie tak silne, że zapomną o dawnych krzywdach?"

Julia bez Romea.
Refleksje pisane przez hipokrytkę, które na dobrą sprawę sama popełnia mnóstwo błędów (z czym się nie kryje), ale postanowiła nieco pomóc i sobie, i osobom, które mają problem ze zrozumieniem działań płci im przeciwnej.
I nie, to nie będzie kolejny blog z cyklu: „faceci to są parszywe świnie, a kobiety są wiecznie biedne, bo nikt ich nie kocha”. Nie. My, niewolnice pieprzonych hormonów i naszych nastrojów podczas tego całego miesięcznego cyklu również jesteśmy sobie same winne. Nie we wszystkim, to prawda, ale nie możemy nazwać się niewinnymi.
I właśnie jedna z takich kobiet, buntując się, postanowiła opisać co jej naprawdę leży na serduchu i co uważa o problemach emocjonalnych ludzi ją otaczających.

Capitan Pipes
Otwórz się na ludzi! Podobno jestem inteligenta więc założyłam bloga o swoim życiu. Nie jest to pamiętnik typu "Wczoraj poszłam do sklepu". Zamieszczam tam głównie swoje przemyślenia o życiu, ale również recenzje filmów, książek i miejsca, które warto zobaczyć. Dodaje wiele filmiki lub piosenki, które lubię. Często z Johnnym Deppem. A skąd nie typowa nazwa bloga? Wzięła się z filmu Cry-baby.

6 komentarzy:

 1. Dzięki wielkie za dodanie do spisu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja mam pytanie odnośnie regulaminu - punktu nr dwa. Czy jeżeli dodam Posegregowane do gadgetu Lista blogów (gdzie można ustawić blogi wg daty publikacji - bardzo popularna ramka na spisach i katalogach) to będzie to zaliczone jako zrealizowanie punktu drugiego, czy muszę sobie założyć podstronę/gdzieś w innej ramce zamieścić tradycyjny link?
  Gdybym mogła dostać odpowiedź na blogu: klik, byłabym wdzięczna.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za dodanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję serdecznie za dodanie! :)

  OdpowiedzUsuń