Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 28 września 2013

98. Aktualizacja #44

AKTUALIZACJA NUMER: 44
DATA: 28 września 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 22 września - 28 września 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 481
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 15


Julie Haggish
Co musi się stać, by stworzenie skrajnie nienormalne, zanurzone w swojej nocy po samą szyję, zaczęło tęsknić za światłem? Co na tym świecie jest silne na tyle, by oderwać je z zakorzenionej w nim ciemności i wyciągnąć na powierzchnię znienawidzonej dotąd normalności?
Czego brakuje w tym idealnym odcieniu czerni?

Little Monster
Darcy Chandler nigdy nie miała normalnej rodziny. Po śmierci ojca zmuszona jest zamieszkać z wyklętym przez rodzinę bratem - bokserem i dilerem narkotyków. Mimo obaw dziewczyna odnajduje spokój, ukojenie i ciepło rodzinne w ramionach wyjętego spod prawa brata. Jednak pod wpływem nieoczekiwanych wydarzeń Darcy zmuszona jest szybko dorosnąć. Czy uda jej się wydostać z bagna, w które nieopatrznie wdepnęła?

Jetta Jett
Początkowo akcja opowiadania zaczyna się w roku 2030.
Dean i Sam Winchester prowadzą spokojne, sielankowe życie. Wraz ze swymi partnerkami wychowują dzieci- nastoletnie córki. Dean pracuje jako mechanik samochodowy, a Sam został prawnikiem.
Pewnego jednak dnia cały porządek lega w gruzach. Podczas świętowania kolejnych urodzin starszego Winchestera w towarzystwie Chucka, Sama, Bobbiego i Asha, zauważają ogromną strugę światła, która pochłania ich pociechy.
Młodzi bohaterowie budzą się w 2010 roku...
Przygoda się zaczyna.

Whimsey i fancy
Dwudziestoletni Rosjanin, zdominowany przez swoje nieszczęścia, zgadza się oddać instytucji rządowej drobną przysługę, która w zamian oferuje mu wyjście ze wszystkich długów. Transakcja wydaje się tak imponująca, że młody Dmitrij nawet nie podejrzewa, że znalazł się w samym środku piekła.
Po kilku miesiącach efekty uboczne dają o sobie znać i Rosjanin zdaje sobie sprawę, że jest częścią nielegalnego eksperymentu. Na własną rękę zaczyna prowadzić śledztwo, które doprowadza go do człowieka, twierdzącego, że wykradł „złoty środek” z państwowego instytutu…
W ten sposób losy dwóch mężczyzn scalają się w jedno, razem ruszają w podróż, która pozwoli odkryć im istotę objętych tajemnicą badań.

Cheshire
Ta historia opowiada przygody czwórki przyjaciółek.
Znają się one od kołyski, zawsze były razem i nikt nie był w stanie je rozdzielić. Razem trzymały swoje sekrety w ciasnym kręgu, jaki tworzyły wokół siebie, niczym mur, którego nie da się zburzyć.
Jednak pewnego dnia wszystkie cztery, podczas podróży do szkoły dostają niezbyt miłe zaproszenie z pewnej prestiżowej szkoły dla trochę innych ludzi. W Anglii, a dokładniej w Liverpool ‘u. Wydawałoby się to szaleństwem, ale dziewczyny zgadzają się wstąpić do szkoły i poznać smak studenckiego życia w innym kraju.
Jednak całkiem niedługo ich szczęśliwe perypetie zmienią się w szaleńczy bieg w poszukiwaniu zabójcy.

Frio Hamaguti
Naruto trafia dzięki pewnemu kluczowi do Tokio. Nie zna tego miejsca, tych ludzi oraz nic nie jest mu tutaj znane. Czuje się zagubiony, poirytowany, ale dzięki starszej pani - Mikoto Yumini - odkrywa wady i zalety mieszkania w stolicy Japonii.
Poznaje nowych ludzi, adaptuje się do nowych miejsc, zaczyna czuć się tu jak w domu a nowa praca pozwala mu poznać na pierwszy rzut oka swoich starych przyjaciół.
Tymczasem w Konoha trwa odbudowa po Wojnie. Nie ma miejsca na złości, ani gniewania, ponieważ każdy chciałby już zamieszkać w swoim domu. Dlatego Sasuke wraz z bratem nie odczuwają skutków tego, że przez nich jest jak jest.

nott.
Potterowski ff o nowym pokoleniu. Ale - James Syriusz Potter występuje w nim jako irytujący Gryfon, reszta potomstwa Świętej Trójcy jakby w ogóle nie istnieje, a głównym bohaterem jest Teodor Nott. Chłopak przypadkiem wplątał się w aferę z Bazyliszkiem i nie bardzo wie, jak z tego wybrnąć, bo nie chce mu się ratować świata.

Jamie Hart
Nie znasz dnia ani godziny, lecz pamiętaj, prawdziwa miłość przychodzi sama. Nie trzeba jej szukać, wystarczy tylko czekać. Niezwykła historia dwóch chłopców, których drogi los postanowił skrzyżować. Wszystko zaczyna sie od spotkania w męskiej toalecie. Przypadek a może przeznaczenie? Marcell to młody utalentowany muzyk, śpiewający w zespole rockowym. Zaś Lucas to zwyczajny prosty chłopak, który prowadzi szkołę tańca.
Pewnego wieczoru wpadają na siebie, między nimi od razu zaczyna iskrzyć. Pewna niewidzialna i bardzo silna więź rodzi się miedzy nimi...A przecież między przyjaźnią a miłością, biegnie cienka linia.
To nie jest zwykła miłosna opowieść. To coś więcej, to tak jakby lustro odbijające rzeczywistość. Ukazujące piękno miłości dwóch mężczyzn.

Umbra.
Absurd, nieład, chaos.
Myśli, słowa, czyny.
Dźwięki, szepty i melodie.
Ślad, zarys, cień.
Nędzna powłoka i wnętrze też nędzne. Jakaś nieforemna kula rozbitych myśli, wątpliwości, złudnych nadziei.
Słowa proste, zdania krótkie. Bez znaczenia. Bezsensowne. Ale są.

Griffin
Opowiadanie ma w sobie coś z powieści młodzieżowej, odrobinę romansu i zwyczajnej obyczajówki. Historia skupiać się będzie na młodej (i dość zwyczajnej) dziewczynie, która zostaje wrzucona do świata francuskiej i angielskiej szlachty dwudziestego pierwszego wieku. Do świata intryg, gdzie największą wygraną jest władza i wpływy. Będzie sobie musiała poradzić z egoizmem, przekonaniem o własnej wyższości, wrogością i fałszywością. Ale także z nieoczekiwaną życzliwością, miłością i wspaniałą przyjaźnią.

Sin od Dracula
"Uważaj o czym marzysz, bo marzenia lubią się spełniać" - Alexis zapomniała o tych słowach. Na własne życzenie wplątała się w śledztwo, musiała porzucić straż pożarną na rzecz grupy ratunkowej, a przy tym poradzić sobie z problemami i niespodziankami spadającymi jak grom z jasnego nieba. Nikt nie obiecywał, że życie będzie łatwe, bo najpierw trzeba przejść przez piekło by zrozumieć czym naprawdę jest szczęście. Czy w końcu wszystko się wyjaśni i życie wróci do normy?

Sevgi
Internetowy pamiętnik dziewczyny, która boi się, że zgubiłaby ten papierowy. Zapisuję w moim "miejscu zbytu" wszystkie dręczące mnie myśli, anegdoty (czasem ciekawe, czasem mniej, śmieszne, żałosne, tajemnicze), przemyślenia, dręczące mnie dylematy, mądrości. Chcesz się pośmiać? Zapraszam!

milksop
Opis: Telefon w gabinecie doktora Harta odezwał się nagle, wytrącając mężczyznę z zadumy. Poprawił okulary, chrząknął i odebrał połączenie. Po wymianie początkowych uprzejmości oraz danych personalnych, wysłuchał dokładnie, co osoba po drugiej stronie ma mu do powiedzenia. Już sam fakt, że dzwoni do niego szef Departamentu Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów wydał mu się dziwny, bowiem ten człowiek uchodził w oczach wielu za kogoś, kto wchłaniał sukcesy jak gąbka, a negatywy spływały po nim jak po kaczce. Mimo wszystko zgodził się na kilka pierwszych spotkań, bo przecież każdy potrzebował czasem wygadać się komuś obcemu. Nie spodobał mu się tylko ton, w jakim pacjent zażądał bezwzględnej dyskrecji, jednak postanowił darować uwagę na ten temat.
Dracon Malfoy, czwartek o 17.

Czarna Dama
Opowiadanie, które zaczyna się w 7 roku nauki w Hogwarcie. Jest to moja wersja zdarzeń, wszystko co piszę to fikcja, a niektóre rzeczy, wydarzenia które miały miejsce w książce lub filmie, są zmienione na potrzeby mojego bloga.

MlodaLarwa
Naav Alhevŏte z powodu mrocznej, jednak nieznanej sobie przeszłości, zostaje przeniesiona ze swojej starej szkoły do Hogwartu, w trosce o dobre imię poprzedniej placówki. Poznając osobiście słynnego Pottera, postanawia wziąć udział w Turnieju Trójmagicznym, by dopiec nielubianemu rywalowi. Przy okazji cały czas dąży do poznania swojej utajnionej przeszłości, nie wie bowiem kim jest, skąd pochodzi, ani kim byli jej rodzice.
Konfliktowa osobistość niełatwo nawiązuje nowe znajomości, choć w wielu uczniach i nauczycielach wzbudza zainteresowanie. Kim jest tajemnicza, egzotyczna czarownica? Czy uda jej się zdobyć puchar Turnieju Trójmagicznego? Jak świat przyjmie potomną... no właśnie, kogo?

4 komentarze:

 1. Dziękuję za dodanie do segregatora, pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja miałabym taką prośbę, jeżeli byłaby taka opcja to zmienić kategorię negsuri.blogspot.com ze "zbiory opowiadań" na "yaoi" - kiedy zgłaszałam bloga tej kategorii jeszcze nie było, a trochę bardziej pasuje :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję ślicznie za wstawienie mojego bloga do katalogu.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń