Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!poniedziałek, 9 grudnia 2013

114. Aktualizacja #53

AKTUALIZACJA NUMER: 53
DATA: 9 grudnia 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ28 listopada - 8 grudnia 2013 roku
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ618
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW23

Persefona zrezygnowała z prowadzenia aktualizacji, dlatego Segregator ponownie poszukuje osoby, która się tym zajmie. Kontakt podany w "Aktualnościach".Erviel
Na blogu są umieszczane opowiadania mojego autorstwa. Póki co jest to jedno bardzo długie opowiadanie, ale zamierzam wkrótce wyjść z nowymi projektami. Póki co jest to jedna historia. Oto jej zapowiedź.:
"Gdzieś we wszechświecie istnieje świat, gdzie u zarania dziejów puszka Pandory w ogóle nie została zamknięta i po dziś dzień wychodzą z niej najstraszliwsze potworności, jakie spłodziła matka Ziemia.
Jednakże ludzie są jak pasożyty - potrafią żyć nie zważając na okoliczności. Z tym problemem także sobie poradzili.
Wraz z początkami cywilizacji powstała organizacja, której głównym zadaniem jest ochrona świata przed potworami. W tym celu szkoli się Łowców polujących na wszystko, co wydobywa się z wnętrza puszki.
Organizacja do dnia obecnego funkcjonuje i należycie wykonuje swoje zadanie, utrzymując wszystko w największej tajemnicy. Tylko, że nie wszystko zawsze idzie zgodnie z planem..."

Remember Me
"Ludzie mówią: nie znają czułości.
Ludzie mówią: lalki nie kochają.
Są drewniane nie znają miłości.
Mówią ludzie tak, czy racje mają?"
Za pół roku odbędą się ostatnie egzaminy. Dołączę do Służb Obrony Kraju, albo zginę.
Wszystko zależy ode mnie.
Jeden zły ruch i zniknę. Nikt po mnie nie zapłacze. Jestem przygotowana na pułapki.
Nie jestem przygotowana na życie.

Leather
Witaj w Departamencie Czytelnictwa, gdzie książki same krzyczą do ciebie, patrzą prosto w twoje oczy i mówią o sobie szczerze, czy są godne przeczytania. Ale uważaj - każdy kij ma dwa końce. Jeśli już raz tutaj wejdziesz w poszukiwaniu rady, zawrócisz ponownie, a wtedy nie będzie dla ciebie już żadnego ratunku. Książki uzależniają.

Furia
Witaj. Czy wiesz, dokąd prowadzi ta strona? Nie? To załóż wygodne buty i podążaj za mną wciąż żywymi śladami uczniów Hogwartu. Pozwól ponieś się wyobraźni, uwolnij swe najgłębsze fantazje i śmiało wkrocz w świat pełen magii. Razem ze mną odkrywaj starej księgi karty, wskrzeszając ducha przeszłości na nowo.
Hogwart - rocznik 1960, odkryj świat zamierzchłej przeszłości.

wilczy i phoenix
Na Amestris pada blady strach. Odkąd pułkownik (Głupstang!*) został generałem broni, a Stalowy zaczął kręcić się po Drachmie, zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Swoje istnieje ujawniła dwójka nieznanych sobie alchemików, sprowadzając na państwo zgorszenie, noszące dwa imiona:
- Śnieżny: kobieta o podejrzanie złotych oczach i niewysokim wzroście; zimna i stanowcza wychowanka Briggs, naznaczona dziwnym rozdwojeniem osobowości;
- Wilczy: pozbawiona ogłady chimera, która za dużo czasu spędziła w ciele wilka. Zbieg, dezerter, efekt udanego eksperymentu wojskowych.
Ponadto! Tylko u nas przeczytasz, jaki wzór bokserek jest najmodniejszy wśród państwowych alchemików; czy Wilczego można wziąć na smycz; dlaczego Al każe rozbierać się bratu; jakie gorsze rzeczy, niż cios bejsbolem, spotkały Stalowego; kto zakrada się nocami do generała, przebrany w czerwony płaszczyk oraz co wilki robią z mustangami (patatajami!**)!
*komentarz Stalowego.
**przypis Wilczego.

Cissy
Chcesz poznać tamte czasy? Porzucić zepsuty dwudziesty pierwszy wiek, poczuć siłę miłości i przyjaźni aż po grób? Przeżyć wraz z rocznikiem '77 ich najlepsze lata, poznać uczucie smutku, rozpaczy po stracie najbliższego, kropel samotności na policzkach, wielkiej tęsknoty, a jednocześnie radości i szczęścia przeplatanych z pierwszymi miłościami, uczuciem wsparcia przyjaciół i rodziny? Czy chcesz odwiedzić kawiarnię jakich mało, z której już od progu bije ciepła atmosfera i napić się kawy parzonej od serca? Nie czekaj... Spiesz się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

Caelis.
Niektórzy ludzie stają przed wyborem, który ma odmienić ich życie. Jeszcze inni nie mogą podejmować za siebie decyzji i robią to, co im się każe. Tośka nie może zrobić nic innego niż pogodzić się ze swoim przeznaczeniem i z tym, co jest z nim związane. Ze zwykłej dziewczyny zamienia się w nastoletnią łowczynię, której zadaniem jest zabicie pewnego, niebezpiecznego chłopaka. Shadow przez Wyborem musi pokazać, jaki jest bezwzględny i ile jest w stanie poświęcić, żeby dostać to, czego chce, czego zawsze pragnął.

 Ann Dreamy 
Przez wiele lat zastanawiał się, dlaczego Czarnemu Panu tak bardzo zależało na śmierci Elizabeth. Nigdy nie był kochającym ojcem, ale planował jej przyszłość. Chciał by stanęła u jego boku jako Śmierciożerczyni i podbiła z nim Świat Magii. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień, kiedy umarła matka dziewczynki. Severus Snape miał zabić Elizabeth, ale nie potrafił. Uznał, że najbezpieczniej będzie oddać ją do mugoli. Jednak Albus Dumbledore był innego zdania i po czternastu latach ściągnął ją do Hogwartu.
Żaden z nich nie sądził, jak bardzo prawda może wszystko zmienić.

Elle
Znacie opowieść o Dorotce? Tej małej dziewczynce, która z pomocą tornada przeniosła się z Kansas prosto do krainy Manczkinów?
Tak?
W takim razie musicie wiedzieć, że nie znacie całej historii.
Dorothy Gale ma dwadzieścia cztery lata, jest młodszym menedżerem w nowojorskiej siedzibie korporacji zajmujacej się handlem sprzętem medycznym z krajami azjatyckimi, w wolnym czasie zaś trenuje judo i jogę. Dawno już zostawiła za sobą ciotkę w Kansas, prowadząc poukładane życie, w którym brakuje tylko mężczyzny - nic dziwnego jednak, biorąc pod uwagę doświadczenia Dorothy z facetami.
Pewnego dnia wszystko zmienia jedno, z pozoru niewinne, spotkanie. Pewna nawiedzona kobieta wręcza Dorothy zagadkowy klucz wraz z karteczką z odręcznie napisanym pojedynczym zdaniem. Choć pismo zdaje się Dorothy znajome, pewnie nie zwróciłaby na nie większej uwagi, gdyby nie wichura, która zrywa się tego samego wieczoru, podczas jej powrotu do domu, a w wyniku której Dorothy przenosi się... prosto pod drzwi chatki pewnej niebezpiecznej wiedźmy.
A to dopiero początek, bo w końcu napis na karteczce głosił Czekam na ciebie...


Aria
"Kiedy deszcz dmie
Ci w twarz
A cały świat
przyczepia się do Ciebie
Mogłabym zaoferować Ci
Gorące objecie,
Byś poczuł moją miłość"
Niall wraz swoimi przyjaciółmi przyjeżdża na wakacje do słonecznego Miami, w dość nietypowy sposób poznaje tajemniczą blondynkę o imieniu Liv. Życie dziewczyny komplikuje śmiertelna choroba. Na jej nie szczęście los kilka razy styka ich ze sobą. Ich uczucie rodzi się nie spodziewanie. Czy przetrwają wszystkie przeszkody?
"Mogłabym uczynić Cię szczęśliwym
Spełnić Twoje marzenia
Nie ma nic takiego, czego bym nie zrobiła
Pójdę na skraj świata dla Ciebie
Byś poczuł moją miłość
Byś poczuł moją miłość"

megu-nyan, Elain, Tsuuki
Jak myślicie, co by się stało, gdyby na jednym blogu powstały dwa opowiadania, o dwóch pairingach Yaoi?Armagedon? Być może, jednakże na pewno warta przeczytania rzecz. Yaoi z SasuNaru, oraz IchiHitsu(Bleach). SasuNaru: Naru w miarę szybko zrozumiał pojęcie ,,szybki czas'' i dziesięć dni przed świętami, zaczyna poszukiwać pracy. Trafia do biura, gdzie mieści się najsławniejsze wydawnictwo KUE. Dziwnym trafem udaje mu się dostać pracę, pod jednym warunkiem...i pod doskonałym okiem, szefa całej organizacji - Sasuke Uchihy. IchiHitsu: Toshiro Hitsugaya, niezwykle elokwentny mądrulek, pimpuszek dyrektora. Najlepsze oceny z testów, kartkówek, sprawdzianów. Pewnego dnia, zdobywa trudne-nietrudne zadanie - ujarzmić Ichigo Kurosakiego. Czy Toshiro sobie z tym poradzi? Co zrobi agresor, jeżeli jego życie zacznie przybierać inny tor niż powinno? Yaoi w komediowym stylu, zapisane naszą pokręconą wyobraźnią. Zapraszamy!~

Kadu ;* 
„Mógłbyś mieć fajną uległą brunetkę. Taką, która by powiedziała „Jak wysoko?” za każdym razem, gdy kazałbyś jej skoczyć, zakładając, rzecz jasna, że wolno by się jej było odezwać. Dlaczego więc ja, Christianie?! Po prostu tego nie rozumiem!"
Opowiadanie o dwójce ludzi; miliarderze i zwykłej kelnerce.
Oboje ogarnięci pożądaniem do siebie, zatajeni uczuciami, zranieni.
Połączy ich coś więcej, niż przelotne spojrzenia pełne żądzy?
Jeżeli lubisz czytać literaturę erotyczną z romansem lub po prostu jesteś zaintrygowana/y ciągiem zdarzeń, zapraszam:
http://50-twarzy-crossa.blogspot.com/ - mężczyzna nie ma tylko jednej twarzy.

Lea
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska
Blog o książkach. Recenzuje książki na podstawie moich przemyśleń. Zaczęłam pisać recenzje,gdyż poczułam,że muszę w jakiś sposób się wyrazić. I oto jestem. Jeśli chcesz poznać kilka ciekawych pozycji lub podzielić się swoimi przemyśleniami to zapraszam.

Karo Alkesta
"Dziennik z elementami pamiętnika, czy pamiętnik z elementami dziennika? Mniejsza o to. I tak jest prywatnie, tajemniczo i codziennie. Jeśli masz ochotę wejść do głowy 22letniej studentki polonistyki w zwyczajnym mieście - serdecznie zapraszam."

Alexa
Historia dziewczyny, która ucieka z Warszawy - od zapracowanego ojca, matki-wariatki, Maćka - chłopaka, który po 6 latach chodzenia potrafił odejść od niej bez słowa, przyjaciółki egoistycznie pogrążonej w żałobie po śmierci swojego chłopaka. Ucieka od ludzi, których nie obchodzi jej los. Czy odnajdzie szczęście i cel w życiu?
Kontynuacja powieści Małgorzaty Karoliny Piekarskiej ("Klasa Pani Czajki", "LO-teria").

raspberry
Akcja powieści zaczyna się w Czwartym Dystrykcie w dzień kolejnych dożynki Arii Force, głównej bohaterki. Mijają dokładnie dwa lata od obietnicy Arii i Nathana. Dziewczyna dotrzymuje słowa i na tych dożynkach także nie zgłasza się, chłopak jednak zostaje trybutem w 71. Głodowych Igrzyskach. Gdyby nie jedna bójka w pociągu Aria oglądałaby arenę w ekranie telewizora, teraz jednak będzie musiała ją obejrzeć na żywo. Dziewczyna musi zmierzyć się ze wszystkimi przeciwieństwami losu, jakie szykują dla niej i innych trybutów Organizatorzy Głodowych Igrzysk.

Dorcas Meadowers
Huncwoci i ich przyjaciółki właśnie zaczynają swój szósty rok w Hogwarcie, rok w którym wszystko się może zdarzyć. Czy uparta panna Evans w końcu przekona się do rozczochranego okularnika, czy wieczny podrywać Syriusz Black w końcu się zakocha i czy Remus Lupin w końcu pogodzi się ze swoim "futerkowym problemem" i dzięki temu znajdzie miłość swojego życia?

Gore
Witamy w Klinice Przypadków Potwornych i Tajemniczych! Pod Twoje łóżko wprowadził się wyjątkowo złośliwy potwór, nie możesz dogadać się z opętującym Cię duchem, a może przeszkadzają Ci nocne zawodzenia okolicznych wilkołaków, ale nie wiesz jak dojść z nimi do porozumienia i nie narazić się na pożarcie żywcem? Jeżeli dręczy Cię podobny potworny problem, to trafiłeś pod właściwy adres! Niedyplomowany, młodociany doktor Candelario, terapeuta do spraw relacji ludzi z potworami na co dzień zmaga się z wszelkimi budzącymi grozę przypadkami. Zbłąkane dusze, umarli powstający z grobów czy żądne krwi wampiry to dla niego chleb powszedni. Jednak nawet on, specjalista od wszystkiego, co potworne, nie przewidział, że któregoś wieczoru może odwiedzić go sam lokalny anioł śmierci nękany przez stany depresyjne.

Laire.
John O'Fire ma 14 lat. Należy to rodziny Brudnych - ludzi w których płynie krew demonów. Jest silniejszy, szybszy i mądrzejszy od zwykłych ludzi. Nie jest dumny ze swoich poczynań, ani swojej rodziny. Jego rodzina niezbyt sprawiedliwym sposobem dołączyła do miejscowej elity. Matka projektantka mody, a ojciec profesjonalny fotograf. Życie jak w raju gdyby nie fakt, że są też Czyści - ludzie w których płynie krew aniołów. Rodzina O'Fire prowadzi szczęśliwe - chociaż nie zupełnie - życie póki do miasta nie wprowadza się rodzina Shey'ów którzy są Czystymi. Zamieszkują w sąsiednim domku. Na nieszczęście John'a mają trójkę dzieci - czternastoletnią Ive, oraz piętnastoletnich braci bliźniaków Tony'ego i Ryan'a. John który do tej pory był jednym z najpopularniejszych ludzi w szkole zostaje zepchnięty na drugi plan przez wysportowanych bliźniaków. Zupełnie nie przyzwyczajony do tego chłopak zaczyna poznawać zupełnie nowemu uczucia i emocje .

Allz
Przyszłość. Świat próbuje odnaleźć się po zakończeniu III wojny światowej. Główna bohaterka straciła rodzinę i stara się spełnić ostatnią wolę rodziców. Przypadkowo wplątuje się w międzyświatową walkę. Dokłada starań, aby przeżyć, chociaż wokół krążą zmartwychwstali żądni ludzkiego mięsa.

Chire_Cristel
W Urwanym szepcie widzimy losy bohaterów na kilku płaszczyznach ( w: Niebie, Krainie Aniołów, Krainie Wysłanników, Ziemi, Planecie Potępionych i Piekle). Bohaterowie (mimo różnic) mają ze sobą wiele wspólnego. I tak przez cztery tomy towarzyszymy istotom w ich codziennym życiu, lecz bazą do całej fabuły jest pierwsza w historii przemiana Wysłanniczki w Śmierc.
Chociaż główna akcja każdego z tomów dzieje się w różnych światach, oczami głównych bohaterów poznajemy wszystkie krainy.

 Justyna G
Dziewczyna po ciężkich przejściach w życiu poznaje swojego wymarzonego chłopaka, który tak jak ona ma swoje problemy. Czy pisane jest im być razem jeśli nie wszystkim się to podoba, a zwłaszcza znajomym Oli? Czy poradzą sobie z przeszłością i tym co ich spotkało, aby móc żyć razem? Przekonajcie się sami.

SwagOnRiri
Justin Bieber to cichy i spokojny chłopak. Całe liceum, a także wcześniejsze lata swojej edukacji, przeżył bez większych kłopotów. Zawsze dobrze się uczył, odrabiał prace domowe, starał się być miły i uprzejmy. Mimo tych wszystkich zalet, nigdy nie zaznał miłości, ani bliskości drugiej osoby. Nie lubił wpuszczać ludzi do swojego świata i można powiedzieć, że zaczął uciekać przed życiem. Sytuacja ta zmienia się, gdy chłopak idzie na studia i zmuszony jest do mieszkania z rówieśnikami.
Co się jednak stanie, kiedy Justin spotka tam tajemniczą dziewczynę? Na początku jest do niego wrogo nastawiona, a fakt, że chłopak jest wesoły i dość natarczywy wobec niej, bardzo ją irytuje. Mimo jej niechęci, Justin nadal próbuje ją do siebie przekonać.
Jednak cała ich znajomość zmienia się, kiedy chłopak poznaje jej sekret, do tej pory schowany głęboko przed wszystkimi...

4 komentarze:

  1. Przepraszam, że tutaj piszę, ale nie doczytałam się, gdzie można umieścić zmiany.

    Chciałam zmienić adres oraz nazwę!
    Zamiast "50 TWARZY CROSSA" prosiłabym, aby było 20 SEKRETÓW MIŁOŚCI, a link: http://twenty-secrets-of-love.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń