Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 28 grudnia 2013

120. Aktualizacja #56

AKTUALIZACJA NUMER: 56
DATA: 28 grudnia 2013 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 26 grudnia - 28 grudnia 2013 roku (16:00)
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 677
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 13

Organizacyjnie: Jeśli Wasz blog jest wypisany w aktualizacji, a nie pojawił się w danej kategorii, zgłaszajcie! Blogspot nie zawsze chce współpracować i czasami może czegoś nie zapisać.


#

Yakkaina
Czy ktokolwiek wie, czym jest świadomy sen?
Czy możesz sobie wyobrazić, że nie śnisz żadnego innego?
A co jeśli w tym śnie przeżywasz swoją daleką przeszłość? Swoje poprzednie wcielenia?

Na żadne z tych pytań nie odpowiadała sobie Selene Lane, dopóki nie musiała.

Dwudziestoletnia dziewczyna, która po zbrodni brata i chorobie matki stara się żyć normalnie. Z dnia na dzień dowiaduje się, że “normalność” nigdy jej nie będzie dana. Piątka obcych jej osób usilnie stara się ją przekonać, że jest im potrzebna. Że od urodzenia ma wyznaczone zadanie, które kłóci się z jej planami i marzeniami.
Dlaczego tak bardzo starają się ją przekonać, by im zaufała i do nich dołączyła? Jaki mają w tym cel? I dlaczego ona, wbrew zdrowemu rozsądkowi, zaczyna myśleć o nich pozytywnie? A najbardziej o Xavierym, jakby się wydawało, jednym z mniej ważnym członku całej grupy.
Tajemnicę mogą odkryć tylko jej sny. Ale jaką cenę trzeba zapłacić, by się z nich wybudzić?

#

JEDNI PRZEZ GRZECH SIĘ WZNOSZĄ, INNI PRZEZ CNOTĘ UPADAJĄ
Savie Tatsumi
Jeśli lubisz się bać, rozwiązywać zagadki razem z bohaterami czy pośmiać się z czyjegoś nieszczęścia jest to blog idealny dla Ciebie. Nietuzinkowi bohaterzy, tajemnica, często brak "happy endu", krwawe sceny, treść o głębi psychologicznej... Czego więcej trzeba psychopatycznej duszy?

#

Dalia
Ciemność. Ledwie widzi przez tę nieprzeniknioną mgłę. Błądzi oczyma, próbując dostrzec zarys czegokolwiek, ale ogranicza jej pole widzenia. Zaczyna panikować. W głowie tworzą się przeróżne czarne scenariusze, których wcale nie chce widzieć. Spogląda więc na dłonie, jednak ich także nie może dojrzeć. Robi krok do przodu, później następny, aż natrafia na jakiś kształt. Odsuwa się szybko, ale za chwilę przylega do niego, czując, że jest bezpieczna.

#MissAntagonist
Hollow Hill, to małe miasteczko położone w południowej Anglii. Zapomniane przez czas. Od wieków znane jedynie nielicznym. Gdy drużyna siódma dostaje zlecenie przeprowadzenia dochodzenia, mroczne sekrety rodziny van Homure wychodzą na światło dzienne, a z nimi uśpione demony...

#

Freyja
Sigyn i Sigurd to rozpieszczone bliźnięta pochodzące ze szwedzkiej czarodziejskiej arystokracji. W związku z posadą otrzymaną przez ich ojca w Międzynarodowej Konfederacji Czarodziejów są zmuszeni przenieść się wraz całą rodziną do Anglii, gdzie zaczynają naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Jak potoczą się losy dwójki ponurych, nieprzystępnych, ale bardzo tolerancyjnych Szwedów wśród podzielonych kwestią czystości krwi angielskich czarodziejów? W jaki sposób ich losy splotą się z losami znanych nam bohaterów? I wreszcie, jak przeżyją nadchodzącą wojnę, której okrucieństwo wcale bliźniaków nie ominie? Jest to historia o poświęceniu, o nadziei, o rozczarowaniu i trochę o miłości, zarówno braterskiej, jak i romantycznej, poruszająca też trochę trudniejszych tematów, jednocześnie pozostając luźną, fabularną powiastką. Serdecznie zapraszam!

#

KOCIE CZYTANIE
Izabela
"Kocie czytanie" to blog poświęcony recenzjom książek. Zaczynając od rodzimych bajek, kończąc na angielskich powieściach.

#

ROCK AND FOOTBALL
Shout!
Co się dzieje, kiedy zetkną się ze sobą dwa oddzielne światy? Ona- Katarzyna Danutowicz - wschodząca gwiazda rocka, on- Marco Reus- piłkarz Borussi Dortmund. Jak odnajdą się w świecie, gdzie do tej pory uważali, że sporo widzieli i słyszeli? Co się stanie, kiedy syn przyjaciółki Kaśki zostanie porwany, a wszelkie przyjaźnie okażą się czym innym? 

#

SŁOWA MÓWIONE WYŻSZE SĄ NAD SŁOWA PISANE
Augustyna
Elieene Ingride była zwykłą jedenastolatką. Teraz nosi jakże wdzięczny tytuł "mugolaczki". A wszystko dla tego, że ktoś sprawił jej najgorszy prezent na urodziny. Najgorszy prezent jakim był list z magicznej uczelni. Najgorszy prezent, który zrujnował jej marzenia o rosyjskiej szkole artystycznej i karierze baletnicy. Bo Hogwart nie dla wszystkich jest miejscem, który ucieleśnia najskrytsze marzenia.

#

HIDDEN
Transe (tłumaczenie)
Był jak księżyc-jego część była zawsze ukryta.

#

NOTATNIK WSPOMNIEŃ
Miyuki Inaba
Czy można tak po prostu oderwać się od swojej przeszłości? Nigdy więcej nie powrócić do wspomnień, choć czasem tak bardzo się tego pragnie? Główna bohaterka opowiadania – Miyuki, czuje się bardzo zagubiona w środowisku w którym żyje. Pomimo wszystkich ludzi, którzy są dla niej , aż nadto życzliwi nie potrafi wyjaśnić co się z nią dzieje. Nawet jej przyjaciółka Naomi nie jest w stanie jej pomóc w tych trudnych chwilach. Jedynym miejscem w którym czuje się bezpieczna to polana leżąca na obrzeżach Tokio. Korzysta z każdej szansy ucieczki od rodziców, którzy nie wiedzieć czemu boją się ją gdziekolwiek puścić samą. Rudowłosa pod wierzbą na owej polanie znajduje notatnik, jednak nie jest on podpisany. Zaczyna czytać go, a w jej głowie jak przez mgłę pojawiają się przebłyski wydarzeń w nim opisanych. Próbuje odkryć do kogo należy owy pamiętnik, ale nikt nie ułatwia jej tego śledztwa. Wręcz odnosi wrażenie, że ktoś zawsze jest o krok przed nią i zamazuje ślady. 

#


PANOWIE LUNATYK, GLIZDOGON, ŁAPA I ROGACZ, ZAWSZE UCZYNNI DORADCY CZARODZIEJSKICH PSOTNIKÓW...
Frank Devereux
Jest sobie Pan Lunatyk, czyli Remus Lupin. Jest sobie Pan Rogacz, czyli James Potter. Jest sobie Pan Glizdogon, czyli Peter Pettigrew. No i jest sobie Pan Łapa, czyli słynny Syriusz Black. Wydaje się, że nie ma dziewczyny w Hogwarcie, która by nie wzdychała na jego widok. Ale Black w końcu taką poznaje.

#

DUSZE CIENI
Bellatrix
Dusze cieni to nietuzinkowa i groteskowa opowieść o młodej Amandzie Wolf, która przez nieodpowiedzialność swojego niebiańskiego ojca skazana jest na pełne przeciwności i przygód życie wśród śmiertelników. Amanda została zaadoptowana i wychowywana jak zwykły śmiertelnik. Ale czy rzeczywiście jej egzystencja jest normalna, ludzka? Czy już zawsze będzie taka, jak ludzie ją otaczający? I co najważniejsze, co postanowi jej ojciec, który przez siedemnaście lat wiódł spokojne życie u boku Boga? Wejdź w nowy świat, świat pełen zawirowań, strachu, przyjaźni i miłości, wariacji, prawdy i kłamstwa. Obudź dusze pełne cieni. 

#

NIGDY TO BARDZO DŁUGO
Ajs
Gosia, z pozoru popularna licealistka, poznaje w dość szczególnych okolicznościach Kacpra - cichego, niezrównoważonego i pełnego problemów chłopaka, który zupełnie zmieni jej życie i pokaże w jak wielkim oszustwie żyje...

#

12 komentarzy:

 1. witam,
  do bloga w kategorii pamiętniki www.zatapiam.blogspot.com prosiłabym o zmianę autorki z laleczki na corset. z góry dziękuję i przepraszam za kłopot.

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog z działu epistolografia nie istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj zgłosiłam bloga i teraz chciałabym zgłosić pomyłkę. Wpisałam zły adres do bloga. Zamiast w zakładce fantasy bloga o adresie dont-leave-me-alone.blogspot.com powinno być don-not-leave-me-alone.blogspot.com
  Z góry dziękuję i życzę szczęśliwego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę takiego bloga w tej kategorii. Mogłabyś podać tytuł?

   Usuń
  2. Tytuł to Przysięga
   Bradzo przepraszam, że tak długo nie pisałam, ale kompletnie o tym zapomniałam. ;d

   Usuń
  3. W takiej kategorii nie ma bloga o takiej nazwie.

   Usuń
 4. POMORSKA KAWIARENKA z działu obyczaj; romans nie istnieje. Blog został usunięty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację, blog już usunięty ze spisu.

   Usuń
 5. Chciałabym dodać blog do katalogu
  Kategoria: Fan Fiction - Percy Jackson
  Adres bloga: www.annabeth-i-still-love-you.blogspot.com
  Tytuł bloga: Opusciłaś mnie o jeden raz za wiele...
  Opis: Świat po wojnie atomowej. Annabeth nie żyje, a Percy jest na skraju załamania. Zwłaszcza, że on i Thalia są jedynymi ludźmi na świecie. Ale czy aby na pewno?...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgłoszenie nie zostanie uwzględnione ze względu na złe miejsce, w którym zostało podane.
   (Blogi zgłaszamy w zakładce "Zgłoś się!")
   Pozdrawiam,
   Frigus.

   Usuń