Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 14 lutego 2014

135. Aktualizacja #63

AKTUALIZACJA NUMER: 63
DATA: 14 luty 2014 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 7 luty 2014 - 14 luty 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 803
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 27#

Alexia
Blogów z własnym przemyśleniami na otaczający nas świat jest bardzo dużo, więc czym niby mój miałby się różnić? Ano tym, że będę poruszała tutaj tematy naprawdę wszelakie - te które mnie drażnią, jak i te, które sprawiają, że zaczynam śmiać się ze szczęścia. Postaram się być jak najbardziej szczera w swoich przemyśleniach i innych bzdetach. Znajdziecie tutaj recenzje filmów, piosenek, a niekiedy może moje opowiadania. 

#

Vessna
Historia o gorącu, wichrach i tajemniczych zniknięciach wśród czerwonego pyłu. O groteskowej władzy i o codziennych, choć niezwykłych problemach bohaterów. Nie ja tworzę tę fabułę, lecz Ty, Czytelniku. Podaj swój pomysł i przeczytaj go w kolejnym rozdziale. Na co jeszcze czekasz? Niedługo wichura!

#

Virtue
Żyjąc tutaj, na Ziemi, nie zdajemy sobie sprawy z wielu rzeczy. Nie wiemy o setkach nieszczęść, jakie przytrafiają się komuś w świecie każdego dnia. Skąd więc mamy wiedzieć, że nie są to przypadki? Że na naszym ziemskim padole trwa wojna Dobra i Zła, w której ludzie stanowią jedynie pionki? 
Bohaterami opowieści są szlachetnie urodzeni wojownicy. Codziennie przechadzają się ulicami Nowego Jorku jako licealiści, rozbijają się w policyjnych wozach, rozwożą gazety, pracują w wytwórniach muzycznych i robią zawrotną karierę na wybiegach. Nie zawahają się jednak, by Cię unicestwić. 
Uwierzysz, że Twoja cała dusza mieści się w małej fiolce? 

#

Ushio
Makoto Yamamoto jest młodym mężczyzną samotnie wychowującym swojego sześcioletniego syna. Dobrze sobie radzi z zajmowaniem się nim, ma stałą pracę. Pewnego dnia, kiedy wraca z Haru z przedszkola, przed drzwiami jego mieszkania czeka Mashiro - siostra jego najlepszego przyjaciela, Kojiego. Zapoczątkuje ona ważne zmiany w życiu Makoto.

#

blog grupowy
Mamy czasy, w których swą pierwszą młodość przeżywały jedne z najbardziej znanych osobistości świata magii, zasłużeni bohaterowie, którzy wykazali się niebywałą odwagą w starciu z armią śmierciożerców. Czasy, w których ci ludzie opracowali jedyną w swoim rodzaju mapę, ujawniającą wszystkie sekretne przejścia z zamku do magicznej wioski Hogsmeade. Mapa została nazwana od ich założycieli, mapą huncwotów. Mamy rok 1976. Właśnie wtedy James Potter wraz ze swoimi przyjaciółmi znajdował się na szóstym roku w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Jednakże oprócz niego do Hogwartu uczęszczało jeszcze wielu innych uczniów, którzy na swój sposób zapisali się w historii tej szkoły. Jedni jako przykładni uczniowie, drudzy jako tryskający energią zgrywusy, a jeszcze inni, jako młodzi czarodzieje, posiadający w sobie jakąś mroczną tajemnice. W tych czasach tworzyła się prawdziwa historia, kiełkowały się motywy i działania, które w przyszłości miały zaowocować pewnymi mrocznymi wydarzeniami.

#

Darkbloom
Lucyfer jest upadłym aniołem. Wielkim i groźnym władcom północnej części piekła. Potężnym cesarzem, cieszący się uznaniem i szacunkiem u samego Szatana. Lucyfer jest... beznadziejnie zakochany. Zostali rozdzieleni, ale czy na zawsze ? Istnieje pewna legenda, mówiące, że upadły anioł pojawia się raz na sto lat w poszukiwaniu ukochanej, która nie żyje już od dawna.
Ale czy na pewno taka jest dola upadłego anioła, którego najgorszym wrogiem jest czas ?

#

3Rey
Czy anioł może spełnić życzenie człowieka? Jeśli tak, to jakie mogą być tego konsekwencje? Co może się wydarzyć, kiedy przypadkowa osoba zostanie obdarzona nadprzyrodzoną mocą wskrzeszania zmarłych? Tim Haigh, główny bohater tej historii, wkrótce pozna odpowiedź. I z pewnością nie będzie to łatwa prawda.

#

Carolina Dayang-Brooke
Rok 1912, Simla, Indie. Dwadzieścia dwa lata temu John Somersett doczekał się upragnionego syna, jednocześnie tracąc ukochaną żonę. Teraz młody Rainier, do tej pory wiodący pozbawione trosk życie, w wyniku wyjątkowo okrutnego zrządzenia losu dosłownie z dnia na dzień staje się jedynym właściwym dziedzicem, który musi zająć miejsce swoich tragicznie zmarłych krewnych. Pozostawiając za sobą wszystko, co najbliższe jego niespokojnemu sercu, wyrusza w podróż do Anglii i wypełnia swoje obowiązki, należycie zajmując się pozostawioną samej sobie kuzynką. Na drodze do ich szczęścia staje jednak nie tylko gromadzące się nad Europą widmo wielkiej wojny, ale również życzliwy przyjaciel rodziny, dla Rainiera szybko okazujący się kimś więcej niż tylko przyjacielem. Konieczność utrzymania w tajemnicy wiążącego dwóch mężczyzn szalonego uczucia uruchamia lawinę zdarzeń, która wkrótce doprowadza do tragedii.

#

A.
Piętnastoletnia Hermiona przeżywa traumę w Ministerstwie Magii. Gdy zamyka oczy, widzi przerażającą Bellatriks Lestrange - jedyny szczegół tej wyprawy, który tak wyraźnie zapamiętała. Zamyka się w sobie, odtrąca od siebie wszystkich, dopuszczając do siebie jedynie koszmar, który śni jej się co noc. Fabuła jest dla dziewczyny niezrozumiała, więc młoda czarownica chce jak najwięcej się o tym dowiedzieć. Tymczasem do jej serca puka chłopak, który był przy niej przez wszystkie lata nauki w Hogwarcie. Chłopak, którego do tej pory traktowała jako kolegę, którego nigdy nie postrzegała jako obiekt westchnień. Kilka szczerych rozmów burzy poukładany świat Gryfonki, a długa rozłąka, jaka ich czeka, budzi w niej nieodkryte dotąd uczucia. Rozsądna, wierna, lojalna i zagubiona. Co zrobi? Jak poradzi sobie z dręczącym ją koszmarem? Czy Bellatriks Lestrange ma z tym coś wspólnego? Jak potoczą się losy mugolaczki, przyjaciółki Wybrańca?

#

relationshit
Nathalie Bell jest ofiarą ciągłych koszmarów. Zamyka się w sobie. Rodzice zapisują ją na terapię. Psycholog zachęca ją do założenia zeszytu snów. Po pewnym czasie sny stają się rzeczywistością. Jak poradzi sobie nastolatka?

#

Caroline M.
Znasz już historię Clary i młodego Nocnego Łowcy Jace'a? A co jeżeli to zupełnie inna historia niż ta poznana przez was do tej pory? Zobacz świat walczących z demonami od całkiem innej strony. Poznaj nowych bohaterów, nadających tej opowieści zupełnie inny bieg wydarzeń. Zatrać się w historii Nocnych Łowców z Denfer. Kiedy już się wciągniesz, nie będziesz miał dość...

#

Oriana
Uciec przed przeszłością nie jest łatwo. Szczególnie, jeśli kryjemy w niej wiele mrocznych sekretów. Teraz, gdy wszystko zaczęło się układać, a, Melanie, odzyskała swoje dawne, piękne życie, tajemnice przeszłości wracają. Czy poradzi sobie z problemami, które na nią czekają? Czy może jednak się podda?

#

Katarina
Jest to historia opowiadająca o dziewczynie, która wychowywała się bez rodziców w domu dziecka. Kiedy wreszcie się usamodzielniła, odwiedziła ją dziewczyna, która kiedyś ją gnębiła. Katharine, bo tak miała na imię nie wytrzymała presji i... zabiła swoją pierwszą ofiarę.
Pewnego dnia dzwoni telefon. Po drugiej stronie znajduje się chłopak, który odmieni jej życie. Sprawi, by jej pasją stało się zabijanie... Opowiadanie przesiąknięte jest emocjami i wydarzeniami, których się nie spodziewacie. Serdecznie zapraszam!

#

Ann Dreamy
Przydzielono mnie do Slytherinu. Inaczej być nie mogło. Cała moja rodzina do niego należała. Wtedy byłam z tego dumna, ale teraz czuję wstręt do tego domu i do samej siebie. Kiedyś byłam taka sam jak oni i chciałam stanąć po stronie Tego-Którego-Imienia-Nie-Można-Wymawiać. Ale wszystko się zmieniło. Zrzekłam się tego wszystkiego i zostałam przez wszystkich, którzy kiedyś byli moimi przyjaciółmi wyśmiana.
Oni wszyscy stali się moimi wrogami.
I pomimo tego, że wciąż cierpię, to dostałam więcej niż się spodziewałam.
Jego.

#

Larry Stylinson
Annabel Styles- zwykła uczennica liceum, w którym należy do grupy kujonów i szkolnych popychadeł. Dziewczyna, którą opiekuje się dwudziestoośmioletni brat Harry. Zamknięta w swoim świecie dąży do spełniania własnych marzeń. Co się stanie, gdy jej brat odnajdzie swojego starego przyjaciela? Trzydziestoletniego mężczyznę, który odwróci jej życie do góry nogami? Czy wniesie coś pożytecznego? Czy też przysporzy Ann sporo kłopotów, odbierając wszystko? Dowiedz się sam. Zapraszam!

#

Jesica Evans
Każdy człowiek posiada jakąś pasję. Madeleine pokochała wszystko, co ma skrzynię biegów i pedał gazu. Sama jeździ na motorze, wygrywając nie jeden nielegalny wyścig w Mullingar. Jednak w końcu i ona popełniła błąd – podczas jednej z rywalizacji miała wypadek, po którym na kilka dni straciła przytomność. Ojciec i macocha dziewczyny decydują, że wyjedzie studiować do Londynu to, co zawsze chciała; mechanikę samochodową. Przed popełnieniem jakichkolwiek głupstw ma pilnować ją przyrodni brat – Naill Horan. Już od samego początku będzie wrogo nastawiona, ale teraz jej nienawiść względem ludzkości jeszcze bardziej się pogłębi. Tylko jej przyjaciele będą mieli prawo do tego, żeby ta prawdziwa Madi miała czasami chwilę odpoczynku i pokazywała się światu. Jak to się stanie, że Louis również będzie potrafił rozmawiać z nią, jakby nie miała do niego żadnych uprzedzeń?

#

Hybrydy - blog grupowy
Hayley Moontrimmer {Phoebe Tonkin} - wiedźma/wampir, Kayle Mikaelson {Claire Holt} - wilkołak/wampir, Deliah Bree-Grimm {Lily Collins} - wiedźma/wilkołak - oraz Faith Maiden {Nina Dobrev} - część nieznana/wampir - są ostatnimi ocalałymi z potężnego klanu hybryd Hybrid Sisterhood. Lata temu była to wielka wspólnota, jednak została przez łowców. Podczas ucieczki przed odwiecznymi wrogami i łowcami trafiają do Beacon Hills - miasta, które zmieni życie każdej z hybryd na zawsze.

#

Insanis
Na świecie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Voldemort niszczy świat wraz ze swymi poplecznikami. Sprawy czarodziejów dosięgły mugoli. Rozpoczęła się Wojna Światów. Jedyną szansą na ratunek jest podróż w czasie. Harry Potter wraz ze swymi przyjaciółmi wyrusza na spotkanie z przeszłością. Czy uda im się uratować świat? I do czego doprowadzi drobny błąd w obliczeniach?

#

Autorów: wielu, admin: Echidna
21 listopada 2012, godzina 19.14
Przebywający we wnętrzu Piramidy Cheopsa archeolog Martin Winters wyczuwa nagle delikatne wstrząsy. Z początku bagatelizuje sprawę, nie mija jednak pięć minut, jak jeden z cudów świata zamienia się w pył. Wintersowi udaje się uciec, a w wyniku rozrzutu kawałków ścian ginie ponad dwa tysiące ludzi.
Podobny los spotyka wszystkie najważniejsze miejsca kultu na całej kuli ziemskiej, a gruzy zastąpione zostają przez dziwne obiekty, wyglądem przypominające soczewki. Wielkie, lśniące, łącznie jest ich siedem i nikt nie zdaje sobie sprawy, jak wielką grozę obudzą.

#

Monia Monika
Jedna noc, Jedna osoba,ten jeden moment, Ona budzi się w szpitalu z połamanymi żebrami, nic nie pamiętając poprzedniej nocy. Nieznane znamię na brzuchu-serduszko z literką r. Nowe kłopoty, Nowi ludzie, Nowe miejsca i nowy...strach ?

#

Mleko w proszku
Na blogu zamieszczam swoje opowiadanie autorskie traktujące o dwóch całkiem różnych od siebie i niezbyt się lubiących maturzystach. Jeden jest zapatrzony w siebie, drugi w astrofizykę. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gazetka szkolna, która bardzo upodobała sobie ingerować w życie osobiste chłopaków. Oprócz tego opowiadania na blogu zamieszcza również fanfiki z rzadko w Polskim fandomie spotykanymi paringami.

#

ShadowDragon
Smoki to stworzenia powszechnie uznawane za krwiożercze bestie, których ulubioną rozrywką jest palenie wiosek albo porywanie księżniczek. Jednak czy ten powszechny stereotyp jest prawdziwy?
Slejren Czerwony pragnął jedynie zaimponować pewnej smoczycy, zdobywając dla niej drogocenny księżycowy kryształ. Niestety nie wszystko poszło po jego myśli, przez co popadł w konflikt z miejscowym władcą. Poznajcie świat magii i rycerzy z punktu widzenia smoka oraz jego towarzyszy.
Zamieszczam również inne opowiadania.

#

Jo.
Niezobowiązujące, często krótkie i zupełnie nie łączące się ze sobą historie. Coś prostego, co pozwoli zapomnieć i coś skomplikowanego, co zaprzątnie myśli.
O członkach One Direction, którzy zbiegiem okoliczności zostali wplątani w sieć opowiadań i życia przypadkowych osób.
Nie ma granic, prócz wyobraźni, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ale nie mnie oceniać czy ciekawe i fascynujące - wejdź i zobacz, a może zostaniesz na dłużej.

#

Leather
Jest rok 295. Siedmioma Królestwami od śmierci ojca rządzi Rhaegar Targaryen, dzięki któremu w kraju wreszcie zapanowała sprawiedliwość. Z dalekiej Północy wieją jednak srogie wichry nadchodzącej zimy, a wraz z nią pojawiają się nowi wrogowie, którzy marzą o zajęciu miejsca Rhaegara na Żelaznym Tronie. Komu uda się przetrwać w tej grze o tron, władzę i życie?

#

Edzia
Carmen to główna bohaterka, która próbuje zebrać się po zamordowaniu swojej przyjaciółki. Spotyka wiele nowych ludzi, odnawia przyjaźń, dowiaduję się o tym, że ma siostrę. A do tego dostaje groźby od seryjnego zabójcy swojej przyjaciółki. Do tego rodzice, którzy udają idealną rodzinę. Czy dziewczyna ułoży sobie życie pomimo tylu problemów? Czy znajdzie prawdziwych przyjaciół, którzy jej pomogą w najtrudniejszych momentach?

#

Oriana.
Od tysięcy lat, Phoenix, włada ludzkimi umysłami, opętuje ich, aby później brutalnie wymordować niewinnych ludzi. Do dziś nikt nie wie, jak się go pozbyć. Osoba, która zostanie pochłonięta przez Phoenix'a otrzymuje ogromną moc, którą posługuje się do zabijania. Kto będzie tym szczęściarzem? 

#

Dissentire
Miasteczko Evesham w południowo-wschodniej Anglii od wieków kryje w sobie tajemnice, a mieszkańcy niedalekich terenów, omijają je szerokim łukiem, uważając za nawiedzone. Pewnego dnia przybywa tam Faith Devoux wraz z matką, chcąc zacząć nowe życie po odejściu ojca dziewczyny. Zamieszkują stary dom, w którym niegdyś żyła Geraldine Devoux, babka siedemnastolatki, która przed wieloma latami w wyniku niespodziewanych okoliczności, wyjechała z rodzinnej Francji do Wielkiej Brytanii. Obie Angielki nie są świadome tego, co je czeka w nowym miejscu. Zwłaszcza, że okolica przepełniona jest nadprzyrodzonymi stworzeniami - wampirami, wilkołakami i innymi. Jednak co się stanie, gdy Faith zakocha się w jednym z nich i odkryje rodzinną tajemnicę?


6 komentarzy:

 1. Hej! Przychodzę z pytaniem, dlaczego mój blog (http://krzywe-odbicie.blogspot.com/) wypadł z katalogu w kategorii fantasy, choć był tam od zawsze, a link do Segreagatora nadal jest u mnie na blogu? (Co więcej, w "przygodowe; akcja" blog nadal figuruje). W regulaminie napisane jest tylko: Można kablować, jeśli blog się przeterminował[...], ale nie jest uzgodnione, jaki czas uznaje się za "przeterminowanie". Prawda, dość długo nie dodawałam ostatniej notki, jednak byłoby dobrze, gdyby w regulaminie było wspomniane o tym, ile dokładnie czasu uznaje się za "zawieszenie", wtedy mogłabym dać znać, że bloga nadal prowadzę, choć na rozdział trzeba czekać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety zauważyłam, że z kategorią "Fantasty" są problemy, chociaż nie mam pojęcia dlaczego. Nie jesteś pierwszą osobą, która mi to zgłasza. Ponownie dodałam Twojego bloga do tej kategorii i przepraszam problem.
   Przy okazji zauważyłam, że muszę poprawić regulamin ;)

   Usuń
  2. Ok, rozumiem, dzięki ;) Mam nadzieję, że szybko uda Ci się rozwiązać ten problem.

   Usuń
 2. Bardzo dziękuję za dodanie mojego bloga do spisu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję ślicznie za dodanie mojego bloga :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie dziękuję za dodanie mojego bloga. ^.^

  OdpowiedzUsuń