Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 21 lutego 2014

138. Aktualizacja #64

AKTUALIZACJA NUMER: 64
DATA: 21 luty 2014 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 15 luty 2014 - 21 luty 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 830
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 25
LICZBA USUNIĘTYCH BLOGÓW: 1


Mrs Malfoy
Historia o tym jak śmierć jednej kobiety i pojawienie się małego chłopca mogłoby zmienić wszystko, począwszy od wydarzeń po wojnie których możemy się tylko domyślać, aż po to, co działo się w epilogu i jeszcze później, kiedy dorośli odeszli z peronu 9 i ¾ i wrócili do swoich domów, do swojego życia. Co się stanie, kiedy tajne zapiski Snape’a zostaną odkryte, a on sam pośmiertnie uhonorowany? Co się stanie kiedy w pewnym młodym mężczyźnie odezwą się zapędy ojcowskie? Jak wiele człowiek jest w stanie zrobić dla chorej zemsty, przez którą cierpi niewinna osoba?
Kończą się wakacje i minął już ponad rok odkąd Harry Potter zwyciężył Tego Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Hogwart został odbudowany i jest gotów na przyjęcie nowych uczniów, których wyjątkowo nie jest w tym roku zbyt wielu. Czy rzeczywiście całe zło zasiane przez Czarnego Pana już zniknęło? I czy można zacząć kochać, kiedy odebrano nam niemal wszystko? Co więcej, czy można pokochać dawnych wrogów?
Historia o tym co wojna może zrobić z człowiekiem. I co może dać wojna wygrana.
O docieraniu do człowieczeństwa, przemianach, wybaczeniu, miłości. Historia jakich wiele. A mimo to wyjątkowa. Dramione.

#

La Luna
Nowa szkoła, internat, brak znajomych - tylko nieliczni znaleźli się w tak trudnej sytuacji, lecz to zależy od charakteru, czy ktoś sobie poradzi. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie, gdy ma się dopiero szesnaście lat i nieśmiało stąpa się po ziemi. 
Gabriel Phantomhive - zwykły, zagubiony nastolatek o wielkich marzeniach i zamiłowaniu do literatury, szukający swojego miejsca na ziemi. Po trafieniu do nowej szkoły, chłopak stara się dopasować do innych uczniów, jednak sprawia mu to problem, więc coraz bardziej zatapia się w świecie ukochanych książek, izolując się od innych...
Pewnego dnia spotyka Wielkich Ważniaków, którzy kompletnie odmieniają jego dotychczasowe życie. Kim są i jak przyczynili się do tak diametralnej zmiany? Czy los w końcu uśmiechnie się do Gabriela? I najważniejsze: jak wiele chłopak będzie w stanie poświęcić, by zdobyć przyjaciół?

#

Christina
Od ocalenia Olimpu przez Percy'ego Jacksona minęło dwadzieścia sześć lat.
Madison Grant od dłuższego czasu mieszka na stałe w domku numer trzynaście, spędzając większość czasu na nauce walki z potworami i rzucaniu sarkastycznych komentarzy w stronę innych półboskich dzieci.
Pewnego dnia w Obozie Herosów pojawia się tajemniczy Sean, który dzięki swojej charyzmie i umiejętnościom szermierskim właściwie od razu zdobywa sympatię prawie wszystkich obozowiczów. Chłopak jednak wydaje się nie być do końca zorientowany, kim naprawdę jest.
Dodatkowo wszystko komplikuje nowa Wielka Przepowiednia.

#

Raylie
Co się stanie, gdy niewinna dotąd opowieść o dzieciach z Klasztoru Xiaolin zupełnie zmieni swe oblicze? Gdy te dzieci dorosną, a na światło dzienne wyjdzie przeszłość jedynej dziewczyny z Klasztoru? Gdy okaże się, że jej życie już od narodzin było związane ze śmiertelnym wrogiem xiaolińskich wojowników? Jak zmienią się relacje między przyjaciółmi i jak potoczy się los świata?

#

Camila Yerville
"Zerwała się z łóżka, jak gdyby coś niepokojącego przerwało jej nagle spokojny sen. Przymknęła powieki. Gdy je otworzyła, ujrzała las. Brudnozielone gęstwiny pachnące śmiercią (...).Tak naprawdę nie wiedziała, gdzie jest i dokąd ma zamiar dojść. Zaczęła krzyczeć. Łkała, błagając o jakąkolwiek pomoc, która miała nigdy nie nadejść. Niespodziewanie zaczęła się dusić. Upadła, uderzając głową o chropowaty głaz. Szkarłatna ciecz spłynęła cienką strużką po policzku dziewczyny (...). Nagle ujrzała przed sobą potężnego jastrzębia (...), w swoim umyśle usłyszała dziwny głos, mówiący: "Igachu".
Zerwała się z łóżka, jak gdyby coś niepokojącego przerwało jej nagle spokojny sen. Rozpoczął się właśnie piękny (..) dzień, ale dla Nikole nic już nie było takie jak dawniej. Nastała całkiem nowa rzeczywistość."

#

Grey
Pięćdziesiąt siedem lat mija od ostatnich, siedemdziesiątych piątych Głodowych Igrzysk. W Panem wybucha wojna, dużo bardziej krwawa niż ta sprzed lat. Potomkowie i zwolennicy prezydenta Snowa opanowują Kapitol z nadzieją, że dzięki temu zniszczą istniejącą w państwie demokrację. Dystrykty po raz trzeci stają do walki o wolność. Głód wyniszcza ludność, a tylko nielicznym udaje się przeżyć. Umocniony Kapitol, w zamian za pomoc Dystryktom, postanawia urządzić najznakomitsze Głodowe Igrzyska w dziejach Panem. Trzynaście Dystryktów, dwudziestu sześciu trybutów walczących na śmierć i życie ku uciesze ludu. Kto wygra siedemdziesiąte szóste Igrzyska? Czy rewolucjoniści podniosą się i jeszcze raz spróbują zawalczyć o to, co najważniejsze?

#

Misiaczek
"Stanąłem przed swoją szafką wyjmując kluczyk z kieszeni spodni. Ah... Moja szafeczka jest boska. Obklejona z zewnątrz i wewnątrz moimi ulubionymi plakatami, naklejkami i innymi duperelami (...) Próg swojego domu przekroczyłem o jedenastej w nocy. Zajebiocha co nie? Ściągnąłem swoje boskie glany, następnie rzucając je w kąt. Boże. Wszystko mnie boli. Dosłownie. Wątor wymyślił, żeby zjeżdżać z materacu po schodach. Najgorszy jego pomysł, a najstraszniejsze jest to, że się na niego zgodziłem. Nie skończyło się to dla mnie najlepiej. Materac został sobie wygodnie u góry, a ja pierdolnąłem po dwudziestu schodach w dół rozkładając się jak żaba przed drzwiami wejściowymi. Pech chciał, że ojciec Darka wszedł w tamtym momencie do domu i nadepnął na mnie. Cóż... Skończyło się to rechotem Wątora i jego taty (...) Ale wiecie: Od narodzin aż do śmierci pozytywnie pierdolnięci!!! - Nasze motto. Schowałem telefon z powrotem pod poduchę i zasnąłem."

#

Ahonen
Był wieczór. Za oknem padał gruby biały puch. Prawie nie było widać, że jest tak późno. Termometr wskazywał -15*C. Było mi bardzo zimno, a nie miałem się jak rozgrzać. Ani nie miałem nikogo kto mógłby to zrobić. Dziewczyna ze mną zerwała. Dzień przed walentynkami. Nie to żebym był fanem tego święta, ale kto robi komuś coś takiego?? W kuchni, w szafce pod zlewem znalazłem dwa Jacki Danielsy. Może to mi jakoś rozweseli ten mroźny samotny koniec dnia. Jeszcze jakąś szklankę… a w sumie po co mi. Wziąłem butelki i powędrowałem z nimi do salonu. Włączyłem telewizor by poszukać jakiegoś filmu. Kurw** same romansidła. 

#

Zanny
Dwa gangi. Dwie osoby. Jedno uczucie. Ona, dziewczyna będąca na pozór aniołem. Ale pozory przecież mylą. 
On, chłopak znający i kochający w niej aniołka. Czy pokocha także jej drugą stronę? Czy kiedykolwiek będą zdolni pokochać wroga? Podobno miłość jest wszystko zwycięży....

#

Lokirka
Siedemnastoletnia Lilybird Everdeen jest starszą siostrą Katniss i Primrose. Wszystkie mieszkają w 12 Dystrykcie w państwie Panem. Kiedy nadchodzą Dożynki, Bird stara się nie myśleć o utracie którejś z sióstr albo własnego życia, ale ta możliwość zostaje jej odebrana. Effie Trinket wylosowuje Prim a Katniss się za nią zgłasza, więc Lilybird nie ma zbyt wiele do powiedzenia w tej kwestii bo... najzwyczajniej nie może nic zrobić.
Czy Igrzyska zmienią sposób, w jaki Bird patrzy na otaczający ją świat? Pojawiają się też pogłoski o rewolucji... jak stawić czoła tylu zmianom w tak krótkim czasie?

#

CHOCIAŻ JEDNO MIŁE SŁÓWKO MOŻE ROZŚWIETLIĆ MROK W SERCU
Hana-chan
Wielka IV wojna zbliżała się dużymi kroczkami. W wiosce można było wyczuć strach mieszkańców, niektórzy panikowali wyjeżdżając do innych wiosek z myślą, że to ich ochroni, zaś niektórzy popełniali nawet samobójstwo. Szkolono ludzi intensywniej niż kiedyś, dzieciaki, które uczęszczają do akademii są uczone jak walczyć i pomagać ludziom na wojnie. Każdy z nas musiał stawać do walki i ci silniejsi jak i słabsi. Nawet najsilniejsi shinobi dawali nogę, a niektórzy ze strachu przed Madarą stawali po jego stronie. Ile to już wioska straciła właśnie przez niego ludzi? Samo imię Madara wzbudzało strach i grozę... Czy ten człowiek był, aż tak straszny? Wiemy to tylko z opowieści osób starszych...Tak naprawdę nikt go z nas nie znał. Spojrzałam na wykute głowy pięciu hokage: Hashirama Senju, Tobirama Senju, Hiruzen Sarutobi...uśmiechnęłam się patrząc na mojego brata Minato Namikaze i piąta Tsunade. Pięć najważniejszych głów wioski, czy na piątym hokage to się skończy? Wszyscy mieli nadzieję w nastolatku z blond czupryną, trochę potrzepany ale za to silny wojownik. Dzięki niemu wioska nadal istnieje, a ludzie którzy po walce z Peinem odeszli na tamtą stronę stronę, powrócili do życia.


#

SHADOW OD FALLEN STAR
Seoanaa & Katarina
Szesnastoletnia Alison po śmierci swoich rodziców, zostaje oddana pod opiekę młodszej siostrze taty - Nancy. W jej życiu powoli wszytko zaczyna się układać. Ma przyjaciela, którego kocha jak brata, a jej zdolności plastyczne w końcu zostały docenione. W dniu swojej debiutanckiej wystawy traci jednak wszystko. Towarzyszący jej przyjaciel ginie na jej oczach, a ona obwinia się o jego śmierć. Gdy zabójca wyciąga w jej stronę broń, gotową do oddania następnych strzałów, zostaje uratowana przez tajemniczego nieznajomego. Kim jest ten przystojniak i co on ma wspólnego z całą tą sytuacją?

#

FOR GOODNESS SAKE, LET US BE YOUNG! 
Jo. 
Nuda. To, albo zbyt duża ilość nauki zmusiła mnie do założenia tego bloga (tak między nami stawiam na drugą opcję, ale jak kto woli). Nie wiem czy będę systematyczna, nie wiem nawet o czym będę pisać i przepraszam jeżeli uśniecie przed monitorem czytając to, co tu naskrobię. Obawiam się, że moje życie czasami nie jest ciekawsze od żywota muchy, która aktualnie siedzi mi na oknie (a jest luty! l u t y). Ale zapraszam, bo może akurat coś przykuje Waszą uwagę i zostaniecie na dłużej.

#

BEZKRESNE ŁĄKI BÓLU
Ana Ducane
Caroline Sunset, zwykła nastolatka mieszkająca w Palm Springs. Jednego felernego dnia traci bliską jej osobę, inne bardzo zachorowały. Przeżyją? A może dołączą do zmarłych? Wszystko się zmienia, rodzinny dom zamienia się w piekło. A tajemniczy sprawca nie chce się ujawnić. Czego chce? Jednak spotyka pewnego chłopaka, który ma odmienić jej życie. Ze strasznego bałaganu do wspaniałego raju. Ale czy uda mu się? Czy dziewczyna przeżyje? Czy może będzie kolejną ofiarą tajemniczego mordercy?

#

LOSY NARCYZY MALFOY
Another
Historia Narcyzy Black, którą rodzice postanawiają wydać za mąż za Lucjusza Malfoya, Czy Narcyza odnajdzie miłość u boku Lucjusza. Czy ich małżeństwo ma szanse na szczęście?

#

WAMPIRZY ZAMĘT
crystaleth 
Caroline Forbes po zerwaniu z Tylerem nie może znaleźć sobie miejsca w Mystic Falls. Postanawia wyjechać z dala od wszystkich, a szczególnie od natrętnego Pierwotnego, który zrujnował jej związek. Po dwóch latach odwiedza ją niespodziewany gość, który wręcza Caroline zaproszenie na ślub w Nowym Orleanie. Care zdaje sobie sprawę, że jadąc tam będzie musiała spotkać się z Klausem.
Ale czego nie robi się dla przyjaciół? 

#

ZE SZKŁA
Kanako
Rok 1979 r. Walka pomiędzy poplecznikami Czarnego Pana a Zakonem Feniksa trwa w najlepsze i nikt nie ma zamiaru ustąpić jako pierwszy. Na Nokturnie pojawia się pewna anonimowa postać, działając poza system dwóch potężnych sił. Kim tak naprawdę jest? Czy w tych czasach mają prawo przetrwać jakiekolwiek uczucia? 

#

GUD MED OSS
Freyja
Bernhard Oxenstierna nie jest ani urodzonym żołnierzem, ani politykiem - jedyne, czego pragnie to święty spokój, kawałek własnej ziemi i możliwość pracy ze zwykłymi, prostymi ludźmi. Kiedy jednak człowiek rodzi się w rodzinie takiej, a nie innej, nie ma co liczyć na spełnienie podobnych marzeń. Rodzina wie lepiej, co jest dla niego dobre, dlatego planuje mu wszystko: wybiera narzeczoną, karierę, stanowisko.
Gdy wybucha kolejna wojna polsko-szwedzka, Bernhard jako świeżo mianowany kapitan, zostaje wysłany na front. Pomimo początkowych sukcesów szwedzkiej armii, młody Oxenstierna nie ma szczęścia - jego oddział wpada w zasadzkę Polaków. Bernhard godzi się z wizją nieuchronnej śmierci - ciężko ranny, leży w agonii na polu bitwy, zostawiony na pastwę losu przez polskich żołnierzy. Wtedy jednak, niespodziewanie, nadchodzi ratunek - od tego momentu życie Bernharda zmienia się diametralnie.

#

WYMIAR WYOBRAŹNI
Agata N.
Zapewne każdy kiedyś patrząc w chmury wyobrażał sobie niestworzone rzeczy nadając im swoisty kształt. Blog ten jest symbolem pustej kartki, na którą chcę przelać powstałe w mojej głowie historie. Coś jak uformowana w wyobraźni dziecka najzwyklejsza chmura, która staje się czymś nieopisywalnym w logiczny sposób.

#

A.J. - TWÓRCZOŚĆ
A.J.
Opowiadana autorskie, brudne, pełne wulgaryzmów, przemocy, krwi, wybitych zębów i latających flaków, z pojawiającymi się niekiedy elementami mniej lub bardziej brutalnego seksu, czasem zahaczającego nawet o gwałt. Cyberpunk, postapokalipsa, dark fantasy - to można tutaj znaleźć.

#

SAIYAN PRINCESS
Killall
Dzień w którym nastały ciężkie czasy kiedyś musiał nadejść. Czy księżniczka Saiyanów będzie w stanie stanąć oko w oko ze wszystkimi przeciwnościami losu? Czy zdoła odnaleźć to co utraciła i za wszelką cenę będzie walczyć o swoje każdego dnia? Przekonaj się sam! Opowieść o przyjaźni,miłości oraz nieustannej walce dobra ze złem. Mimo ogromnych przeciwnościach losu Sara nie wyprze się pochodzenia wojowniczego narodu i będzie walczyć o swoje słuszne racje.
Czy kiedyś pokój nadejdzie?

#

SKRZYDŁA NADZIEI
Fare Chel
Wystukała odpowiedni numer i przyłożyła drżącą słuchawkę do ucha. Musiała doprowadzić się do porządku. I to za wszelką cenę. Pokaże im, że nie jest żałosną niezdarą. Jest niezależną kobietą. Twardą. Da sobie radę. Na pewno. Po prostu musi i nie ma innego wyjścia. Tak będzie najlepiej.

#

NAZYWAM SIĘ DORCAS MEADOWES I UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM, ŻE KNUJĘ COŚ NIEDOBREGO!
Dorcas Meadowes
Nazywam się Dorcas Meadowes i uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego! Chcesz dowiedzieć się, jak Huncwoci psocili, jak przeżywali pierwsze miłości? Moja opowieść o Hogwarcie w czasach Huncwotów ci w tym pomoże. Wszyscy chyba znamy historię Łapy, Rogacza, Lunatyka i Glizdogona, którzy bezustannie demolowali Hogwart i nie pozwalali nikomu na nudę. Założę się, że chciałbyś poznać ich dokładniej i przeżyć to razem z nimi!

#

HARRY POTTER: NOWE POKOLENIE
Shelly
Rose, Hugo, James Syriusz, Albus Severus, Lily Luna, Victoire, Teddy i Scorpius - to nowe pokolenie. Wszyscy chodzą do tej samej szkoły magicznej, przeżywają wzloty i upadki, smakują młodości. Co czeka ich w miejscu owocującym w przygody? W miejscu pełnym magii i niebezpieczeństw? Gdzieś między murami Hogwartu czyha silniejszy i starszy wróg. Zbiera siły, by zawładnąć nie tylko światem czarodziei, chce zawładnąć umysłami wszystkich. Jeśli nowe pokolenie bohaterów nie stanie na polu bitwy, to kto obroni cały wszechświat?

#

PERCY I ANNABETH STORY
mercii :*
Po zwycięstwie nad Gają wszystko wróciło do normy. Ale czy na pewno? Odkąd Annabeth ma coraz bardziej przerażające sny. Odkąd obóz jupiter zostaje zaatakowany przez tajemnicze istoty, nigdy nie widziane. Coś się dzieję. Nie jest to nic dobrego. Wszystko się zmienia gdy bogowie i herosi rozumieją z czym mają do czynienia. Nie jest dobrze, cywilizacja Greków i Rzymian upada. Jedyne co pozostaje to udać się w niebezpieczną podróż, by pomóc i powstrzymać wojnę między dwoma groźnymi światami, z których żaden nie zawaha się, by zabić niewinnych. Grupa półbogów z obu obozów musi wyruszyć i ratować swój dom. Swój świat. By powstrzymać najgorsze. 

#

8 komentarzy:

 1. Ślicznie dziękuję za dodanie do segregatora. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za dodanie.

  A.J.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nienawidzę sprawiać problemów, ale jestem zmuszona prosić o zmianę opisu mojego bloga. Jego tytuł to Origin of love, znajduje się tutaj w dwóch kategoriach: romans i historyczne.
  Proszę o zmienienie aktualnego opisu na ten:
  Rok 1912, Simla, Indie. Dwadzieścia cztery lata temu John Somersett doczekał się upragnionego syna, jednocześnie tracąc ukochaną żonę. Teraz młody Rainier, do tej pory wiodący pozbawione trosk życie, w wyniku wyjątkowo okrutnego zrządzenia losu dosłownie z dnia na dzień staje się jedynym właściwym dziedzicem, który musi zająć miejsce swoich tragicznie zmarłych krewnych. Pozostawiając za sobą wszystko, co najbliższe jego niespokojnemu sercu, wyrusza w podróż do Anglii i wypełnia swoje obowiązki, należycie zajmując się pozostawioną samej sobie kuzynką. Na drodze do ich szczęścia staje jednak dużo więcej, niż gromadzące się nad Europą widmo wielkiej wojny.

  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki piękne za dodanie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Informuję, iż zmieniłam nick z ''Oriana'' na ''Plotkara'' i bardzo prosiłabym, aby również taka zmiana została wprowadzona przy reklamie mojego bloga: www.ostatnie-spojrzenie.blogspot.com (FF-->GWIAZDY I FANI)

  OdpowiedzUsuń