Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 17 stycznia 2014

126. Aktualizacja #59

AKTUALIZACJA NUMER: 59
DATA: 17 stycznia 2014 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 7 stycznia 2014 - 17 stycznia 2014 (20:00)
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 720
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 17
LICZBA USUNIĘTYCH BLOGÓW: 2Winduru
Od Wszystkowęszącego Psa, przez wędrownego maga, po studentkę, którą mylą ze staruszką. Każde z nich żyje w świecie, w którym nie chciałbyś się znaleźć - chociaż codziennie stajesz przed wyzwaniami, jakie przeraziłyby nawet skrzydlaka. Zaprzyjaźnij się z Ratiru, porcelanową lalką, albo wyrusz w podróż z Nake, która kiedyś była dziewczyną. Daj się porwać niezrównoważonej wyobraźni.

#

Kaleid
"Wszyscy określają nas mianem zawodowców. Uważają, że trenujemy od małego, by stać się maszynami do zabijania - tak jak w pierwszych dwóch Dystryktach. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Zadaniem naszego Dystryktu jest zaopatrywanie Kapitolu w owoce morza. Nie jesteśmy jednak rozpieszczani przez stolicę - często brakuje pożywienia, a ilość towaru jest dokładnie kontrolowana przez Strażników Pokoju. Z każdej porcji należy się rozliczyć, a jakiekolwiek braki są natychmiast zauważane – kary są surowe, więc nikt od dawna nie odważył się kraść. Dzieci pomagają rodzicom od 6. roku życia – chłopcy wypływają na ocean z ojcami, a dziewczynki z matkami obrabiają zdobyte produkty. Nic dziwnego, że jesteśmy wyćwiczeni w posługiwaniu się różnymi narzędziami – tego wymaga od nas praca. Nie raz zdarza się też, że los rodziny zależy od dzieci, więc robimy wszystko, by po Głodowych Igrzyskach wrócić do domu. Trzymamy formę i pracujemy dla naszych rodzin – oto cała tajemnica „zawodowców” z Czwartego Dystryktu."

#

tenebris
Młoda uzdrowicielka wiedzie w miarę normalne życie. Być może nie wymarzone, ale nie narzeka. Robi to, co lubi, mając przy tym poczucie, że w ten sposób pomaga ludziom. Ani ona, ani nikt inny nie myśli już o wojnie, która miała miejsce kilkanaście lat wcześniej. I nagle do infirmerii, którą prowadzi kobieta, trafiają ranni rycerze. Ich nowiny poruszają wszystkich. Czyżby wracały mroczne chwile, o których każdy chciałby zapomnieć? Miasto powoli opanowuje niepokój. A w samym środku tego wszystkiego znajduje się uzdrowicielka, która nie wie, co o tym sądzić.

#

Nolca Nol
"Nowego istnienia przyjście blask zapowiada.
Gdy świat pokryje osłona nocy,
z nieba wystrzeli strzała jasna.
Świetliste piętno będzie mu towarzyszyć,
wróżyć nowy świt, zwiastować zmiany.
Przeznaczenie jego zapisane w gwiazdach,
od setek lat przepowiadające nadejście.
Lecz wraz z nim powróci wojna,
do tego czasu na wieki uśpiona.
Nowe istnienie będzie nowym początkiem.
Jego wybór: dobrym czy złym."

#

Kilulu
Czy istnieje życie bez przeszłości? Życie, które od teraz ma być idealne?
Mimo wszystko Paulina, pragnie zapomnieć o tym co było. Chce zacząć wszystko z nową kartą, bez potrzebnych zmartwień. Jednak jedno nazwisko nie może, dać jej spać. Powraca niczym koszmar, każdego dnia lub nocy.
Co ukrywa Paula? Czy umie zaufać jeszcze ludziom? Kto tak bardzo ją skrzywdził?

#

jamie
Historia rocznika 1960. 
Siódemka przyjaciół wraca na szósty rok do Hogwartu. Jednak ten rok będzie inny, pełen zmian. Zbliża się wojna, a oni w dość krótkim czasie muszą dorosnąć. Nie będzie to wyjątkowe opowiadanie, nie bardziej niż inne. Nie będzie to też romans skupiający na się na którejś z par. Będzie pełne wszystkiego – przyjaźni, nienawiści, miłości, zwykłych problemów. Jednak pewnym dodatkiem ode mnie jest główna bohaterka, kuzynka Remusa. Zapraszam.

#

Guardian Angel 
Pochodzą z dwóch różnych światów. On – Francuz, syn arystokraty z ułożonym planem na przyszłość. Ona – Norweżka wywodząca się z klasy średniej. Przypadkowe spotkanie tych dwojga, nie wskazuje na to, by ich znajomość miała mieć przyszłość. Jednak los ma dla nich miłą niespodziankę... Serdecznie zapraszam

#

Fantasmagoria
Piszę, aby nie udusić się własnymi myślami. Muszę się gdzieś ich pozbyć. Wchodząc na mojego bloga zaglądasz do resztek mojego umysłu, ale proszę, rozgość się.

#

xdemonicole
Na dożynkach rozpoczynających siedemdziesiąte trzecie Igrzyska Śmierci na trybutkę zgłasza się szesnastoletnia Taylor Cassidy, i nikt właściwie nie ma zielonego pojęcia, dlaczego. Jak powtarza jej mentorka, Elsa Kendrick, dziewczyna nie jest ani ładna, ani silna, ani przesadnie sprytna, i przypuszczalnie, jeśli nie zdobędzie sympatii sponsorów, zginie pierwszego dnia. A Taylor wcale nie uśmiecha się pomysł zdobywania czyjejkolwiek sympatii, szczególnie Kapitolińczyków, którymi jawnie gardzi. Swojej mentorce mówi wprost – nie zgłosiła się po to, aby wygrać igrzyska, tylko, aby uświadomić mieszkańcom Kapitolu, że nie wszyscy będą grali tak, jak im się zagra – nawet w obliczu nieuchronnej śmierci. 

#

A.
Wojna zawsze zbiera krwawe żniwa, ale nawet po niej nic nie wraca do normalności. Młodzi czarodzieje starają się żyć na nowo, jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy poplecznicy Czarnego Pana pragną zemsty, a w Hogwarcie znów przestaje być bezpiecznie, muszą ponownie stanąć do walki. Zagubione dusze rozpaczliwie pragnące odnaleźć lepsze jutro, którego są pozbawieni.

#

NIEPOZWOLENI
Niepozwolona
Kilka lat temu przestałam być ludzkim człowiekiem. Teraz już prawie nauczyłam się z tym żyć. Pisząc, przeżywam wszystko jeszcze raz i na nowo próbuję zrozumieć. Dobierając odpowiednio słowa uwalniam swoje emocje i nieswoje uczucia. Szukam i odnajduję znaczenie i sens.

#

WSPOMNIENIA SĄ JAK WIECZNE CIERPIENIE...
Ann Varcon
Jack Mróz. Duch zimy i strażnik zabawy. Siedem lat wcześniej poznał swoją przeszłość, zyskał pierwszego wierzącego, a także został wybrany przez księżyc na strażnika. Przez cały ten czas wiódł spokojne życie. Najwięcej czasu poświęcał na wygłupy i bitwy na śnieżki. Mrok zostawił dzieci w spokoju. Nie pokazywał się już więcej.
W tym samym czasie, dwie przyjaciółki, Ann i Agey wraz ze smokiem imieniem Sorrow również mieli wygodne życie. Jednak do czasu. Jedno wydarzenie, jeden incydent spowodował całkowity chaos. Co spowodowało iż Jack Mróz wyrzekł się swojej mocy? I czy na pewno to wszystko było dziełem przypadku? Kto tak naprawdę pociąga za sznurki?

#

lubiemaslo
"(...)-Uważa pani że Igrzyska są potrzebne?- zapytałam w końcu.
-Naturalnie- odparła spokojnie- Człowiek od zawsze dążył do podporządkowywania słabszych. W dawnych czasach wojny były normalnością a rozlew krwi na porządku dziennym. Ginęli ludzie, wiele pięknych miast było doszczętnie niszczonych. Teraz, zamiast tego, raz do roku ginie garstka osób na arenie. To sprawiedliwa cena.
-Cena za co?
-Za zaspokojenie głodu krwi i przemocy. Od zawsze w ludziach istnieje potrzeba zabijania. Niektórzy mogą ją spełnić na arenie, w większości sam widok w telewizji wystarcza- urwała (...)- Nigdy pewnie nie zauważyłaś- zaczęła łagodnym tonem- Jak wiele osób co roku oczekuje kolejnych Igrzysk. Ludzie chcą i potrzebują zabijania. Zbierają w sobie przed długi czas emocje, tłumiąc je by doprowadzić do wielu straszliwych zbrodni, niekoniecznie w afekcie. W czasie Igrzysk mogą dać im częściowy bądź nawet całkowity upust. (...)
-Ale ludzie się zbuntują- stwierdziłam niepewnie.
-Tak jak zawsze- roześmiała się- Buntują się bo się boją. Boją się przyznać, że im też to się podoba. Liv, przecież w głębi duszy jesteśmy tacy sami."

#

GHOST RIVER
Veronike & Mała
Miejsce niesamowite, wyjątkowe, tajemnicze. Miejsce, o którym wiesz tylko ty. Blog stworzony z myślą o fanatykach horrorów oraz opowiadań o zjawiskach paranormalnych. Jesteś gotowa(y)?

#

ANTEQUAM VADAM...
Whatever and Whoever
Czym tak naprawdę jest życie? Według encyklopedycznej definicji to „stan materii (nazywanej organizmem) trwający od pojawienia się (narodzin) organizmu do zakończenia jego bytu osobniczego, w większości kończącego się śmiercią.”
Są ludzie, dla których życie to jedynie droga ku ostateczności. Egzystencjalne cierpienie będące tylko i wyłącznie przystankiem na drodze ku niepewnej wieczności. Każdy dzień to walka. Walka ze światem o resztki godności. Łzy, ból, żal. Dla niektórych życie to katorga – wątpliwy dar, który z chęcią oddaliby tym, którzy go pragną.
Są ludzie, dla których życie to krótka chwila pośród wieczności. Moment, który chcieliby zatrzymać jak najdłużej. Każdy dzień jest ucieczką przed śmiercią. Przed śmiercią, która kroczy tuż za nimi. Szybkość, adrenalina, ekstaza. Póki mogą, korzystają z każdej okazji, jaką daje im los. Każdy dzień to mgnienie przyjemności. Dla niektórych życie to wyzwanie, któremu trzeba stawić czoła, udowodnić swą wartość, zwyciężyć.
A czym życie jest dla Ciebie? A jakie życie jest w rzeczywistości…? 
I jak może się odmienić, gdy spotkają się dwie osoby o tak skrajnym podejściu do sensu ludzkiego istnienia?

#

DZIECKO ŚMIERCI - FANFICTION NA PODSTAWIE AO NO EXORCIST
Ana Mert
Historia z pozoru normalnej dziewczyny która pewnego dnia odkrywa, że jest w połowie demonem i dysponuje śmiercionośną mocą. Od tej pory Erika zmuszona jest uczęszczać do Akademii Prawdziwego Krzyża gdzie - pod okiem egzorcystów - poznaje sekrety swojego pochodzenia i uczy się kontrolować dar utrzymując wszystko w sekrecie przed resztą uczniów. Niepowodzenie jest dla niej równoznaczne z wyrokiem śmierci.

#

PISANINA FRIGUS
Frigus
Miłość. Zazdrość. Nienawiść. Żal. Śmierć. Strach. Poświęcenie.
Wojna. 
Wszystko to znajdziesz w krótkich opowiadaniach. Każdy tekst o czymś innym, a wszystko sprowadza się do jednej serii: Harry Potter. Zapraszam na bloga, który składa się z jednoodcinkowych opowiadań powiązanych fabularnie z serią Harry Potter. Każdy tekst z różnymi morałami. Najlepsze miejsce dla potteromaniaków, którzy szukają łatek kanonicznych - dopowiedzenia, co się stało z tym, a co było wcześniej z tamtym. Co mogło się stać. 
A wszystko zawiązane na tle jednej z największych magicznych wojen wszech czasów - z Lordem Voldemortem i śmierciożercami.

#

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz