Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 24 stycznia 2014

129. Aktualizacja #60

AKTUALIZACJA NUMER: 60
DATA: 24 stycznia 2014 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 17 stycznia 2014 - 24 stycznia 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 735
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 22
Fedora
KonFEDORAcja to treści o tematyce wszelakiej: krótszej, dłuższej, dostatecznie psychodelicznej. Niekiedy lądują tu również zakończone opowiadania, które kiedyś pisałam na osobnych blogach. Znajdziesz tu refleksje, kryminały, thrillery, fan-fiction, recenzje muzyczne i inne. Serdecznie zapraszam!

#

seoanaa
Sam od niepamiętnych czasów jest sierotą. W jej życiu panuje chaos związany z ciągłą walką z demonami. W tym życiu towarzyszy jej Śmierć, który przez drobne kłamstewka, zataił przed nią wiele tajemnic. Ale czego można spodziewać się po kłamcy i oszuście? Czy po tym wszystkim będzie potrafiła wziąć się w garść i spełnić swoją prawdziwą rolę jakie życie dla niej przygotowało?

#

Kei Leira Kyoyama
Młoda dziewczyna, jeszcze przed ukończeniem Hogwartu, przyjeżdża do Smoczego Uniwersytetu i podejmuje się tam kursu, a także nauki. Ale co to? Dziewczyna od ponad dziesięciu lat panicznie boi się smoków! Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy prawie zostaje stekiem, a jeden miły chłopak oferuje jej pomoc. Można nią bardziej zakręcić? Oczywiście! Przecież co to by była za historia, gdyby nie sekret, który trzeba zachować jednocześnie przy życiu i w tajemnicy, a przy tym nie pozwolić się spętać szalonym uczuciom. A pewien choleryk cały czas dyszy w kark. Odważysz się wkroczyć do Akademii i przejść przez tę historię razem z Ibby?

#

Sekretna
Jesteś numerem sześć Eva. Śmiertelnie niebezpieczną bronią. Dasz radę temu sprostać?[...] poznaj historię Evy. Nastolatki z małego miasteczka, która z dnia na dzień dowiaduje się, że pisane jest jej zostać tajnym szpiegiem. I chłopak, który może ją zniszczyć, ale może uczynić też jeszcze silniejszą. Jak potoczą się jej dalsze losy? Dowiedz się, czytając jej prywatny dziennik. 

#

Fryne Wilde
Po przekręceniu zamka starej szafy, mieszczącej się na strychu ogromnego domu, przypominającego dawne pałace, otworzą się przed Wami drzwi do mojego małego świata. Od Was tylko zależy, czy odważycie się postawić stopę w tej nietypowej krainie, gdzie otaczające was dziwności są tworem umysłu Fryne. Blog ten jest zbiorem opowiadań, związanymi z mangą i anime. Znajdziecie tutaj historie przygodowe, erotyki bardziej namiętne, jak również te delikatniejsze, a także romanse, przeznaczone dla dusz, łaknących słodkich przypowieści o szczęśliwym zakończeniu. Duch sielankowego nastroju ześle na Was falę, której nie zdołacie uniknąć, podczas czytania przyjemnych opowiadań odpłyniecie w nieznane, może wzruszycie się losem Waszych ulubionych bohaterów, zamkniętych w tej krainie, będącymi moimi marionetkami, a także udzieli Wam się dobry humor, w czasie śledzenia akcji i rozmów, tych mądrzejszych oraz mniej rozgarniętych, lecz pozostających we wspomnieniach czytelników.

#

Destiny Faith
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co byś zrobił, gdybyś miał dokonać wyboru pomiędzy miłością, a ocaleniem samego siebie?
Co byś zrobił, gdyby twoje życie stało się najgorszym z koszmarów, którego nawet nie byłbyś w stanie sobie wyobrazić?
Marzyłam, by moje życie uległo zmianie, modliłam się o to z całego serca i nim się obejrzałam, dostałam to, czego chciałam.
Lecz cena była zdecydowanie zbyt wysoka.
Oczywistym faktem jest, że na pytanie „chcesz przeczyć?” odpowiemy twierdząco.
Moja odpowiedź była jednak zupełnie inna.

#

Fl4shTV
W wyniku wybuchu tajemniczej zarazy ludzie stracili panowanie nad Ziemią. Zostali pokonani przez tych, którzy teoretycznie już dawno przestali im zagrażać – zmarłych. Wizja rodem z horrorów nagle urzeczywistniła się, a glob zapełniły dziesiątki żywych trupów, wędrujących z miejsca na miejsce w poszukiwaniu ludzkiego mięsa. Nie wszyscy jednak zginęli. Wciąż istnieją na planecie grupy ocalałych, walczące każdego dnia o przeżycie. Jednak, czy to właśnie zombie są dla nich największym zagrożeniem? Wszak jedno z najbardziej adekwatnych do ich sytuacji powiedzeń mówi „Strzeż się żywych, zmarli nic ci nie zrobią”…

#

mayaluna
- Czy mógłbyś żyć beze mnie? – zapytała Julia pewnego smutnego, grudniowego wieczoru, wtulając się w siedzącego na kanapie Karola. Spojrzał na dziewczynę ze zdziwieniem, niepewny, co właściwie chce usłyszeć. A Julia Staniszewska lubiła słuchać wymyślonych na poczekaniu kłamstewek prawie tak samo często, jak szczerej prawdy. Wszystko zależało na dobrą sprawę od jej aktualnego nastroju, który zmianie ulegał nad wyraz szybko. Raz zapewnienia o szczerej miłości wynosiły ją ponad chmury, raz karmiła się myślą, że nikt nie jest od niej uzależniony, a i ona sama nie jest zależna od nikogo.
- Umarłbym bez ciebie – odszepnął chłopak, decydując się raz jeszcze odsłonić przed Julią kawałek swej duszy.
I rzeczywiście umarł. Nie dosłownie, ale jednak umarł, kiedy Staniszewska zostawiła go zupełnie samego we wrocławskiej rzeczywistości.

#

Karolina J 
Jade- zwykła, normalna nastolatka z Malibu. Ale do czasu. Do czasu, kiedy odkryje swoje prawdziwe przeznaczenie. Od tego czasu jej życie wywróci się do góry nogami, zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie będzie takie same. Nigdy. Dziewczyna pozna smak przygody. Poczuje co to ból, tęsknota Pozna co to miłość i przyjaźń. Czeka na nią wiele trudnych chwil i wiele wyzwań. Czy wyjdzie z tego zwycięsko ?

#

Selene Haggish
Nic nigdy nie było łatwe, ale zawsze zbyt łatwe na pewno. Za każdym rogiem czaiły się same sprzeczności, ukrywając się nie tak dobrze, jakby chciały, ale jednak przez większość czasu pozostając w bezpiecznym cieniu. Przeszłość była tylko kwestią czasu, a czas uciekał tak nierównomiernie, że chwilami przestawał mieć jakiekolwiek znaczenie. Nie liczyło się nic niestałego, więc liczyło się naprawdę niewiele.

#

Mc Lili
Blog opowiada o przyjaźni, niebezpiecznej i niemożliwej miłości, zagrożeniu i miasteczku, które nie będzie już takie same, jak dotychczas. Rose to dziewczyna, którą w snach nawiedzają różnego rodzaju tragedie i osoby. Jej życie to zagadka, którą tylko ona może rozwiązać, a w tym pomogą jej przyjaciele i brat. Pozna człowieka, który zakocha się w niej tak mocno jak ona w nim, lecz ich miłość nie będzie mogła ujrzeć światła dziennego, a więc, czy Rose, Derek, Scott, Cora, Allison, Stiles i inni poświęcą swoje życie dla tej zagadki? 

#

hoolaholaa
Co się stanie, gdy Claribel będzie musiała wstąpić do świata przestępców, by ratować swoją rodzinę? Co przygotował dla niej sam Zayn Malik?

#

FreshPrinceOfBelAir
Kiedy Daniel postanawia przenieść się z rodziną do Gripleville, Helena jest bardzo szczęśliwa. Będzie mogła nareszcie go spotkać po raz pierwszy, odkąd zaczęli umawiać się przez internet. Helena jest zaskoczona, kiedy dowiaduje się, że Daniel ma niebezpiecznie zalotnego brata - Harrego. Kiedy Daniel nieoczekiwanie wyjeżdża do collegu poza miastem, Harry i Helena są pozostawieni sami w sąsiedztwie. Helena jest pewna, że Daniel to ten jedyny, a Harry uprzykrzy jej życie. Ale los może mieć własny obrót akcji.... Kto wie co może się wydarzyć?

#

pati z. 
Blog recenzencki założony z nudów i ciągłej potrzeby pisania czegokolwiek. Początkowo miały być książki jednak pojawią się również filmy, ale nie ekranizacje, bo oceniam głównie fabułę. Nie będą to jakieś mega długie recenzje, tylko krótkie oceny, które pozwolą potencjalnym czytelnikom zdecydować, czy chcą przeczytać daną książkę/obejrzeć film. 
Co jakiś czas będą pojawiały się moje 'przemyślenia' na różne tematy związane z książkami i filmami, typu powtarzające się wątki, zagadnienia, niedociągnięcia. Będą to takie malutkie przerywniki, pojawiające się głównie z powodu reakcji osób z mojego otoczenia, kiedy zaczynam roztaczać swoje teorie i przemyślenia. 
Serdecznie zapraszam :) 

#

Risa
Zdaję sobie sprawę, że od dziecka byłem inny. To na mnie spadło miano czarnej owcy w rodzinie. Zawsze mówiłem wszystkim, że mnie to nie boli, że jest dobrze.
W pewne wakacje ucieczka okazała się najlepszym rozwiązaniem. Od tego czasu mogło być tylko lepiej. James, Remus, Lily, nawet Peter. Wszyscy moi przyjaciele byli zawsze ze mną.
Jest jeszcze mój talizman, Carly. Dzisiaj znowu na siebie wpadliśmy na korytarzu, a ja jak zawsze uciekłem. Wood jest czymś, czego jeszcze nie udało mi się spieprzyć i niech tak zostanie. Ostatnie czego bym jej życzył, to moje jawne zainteresowanie nią. Nie chcę wchodzić brudnymi buciorami w perfekcyjne życie Carly Wood.
W końcu Syriusz Black nie może się przyznać, że jego słabością jest dziewczyna. 

#

Aleksandra Lestrange
"Kiedy miałam pięć lat, mama oddała mnie do sierocińca. Nie powiedziała, dlaczego to robi. Nie dała mi wyjaśnień, a ja ich potrzebowałam i może gdybym je dostała, byłabym bardziej wyrozumiała w stosunku do niej, ale nie jestem. Po tym jak mnie zostawiła, chciałam za nią biegnąć i błagać, żeby została. Z perspektywy czasu, stwierdzam, że pobiegłabym za nią, ale tylko po to, aby wykrzyczeć jej jak bardzo jestem na nią zła, jak bardzo jej nienawidzę.
Ojca nigdy nie poznałam osobiście. Znam go tylko z kilku jej opowieści i zdjęć, ale na tym koniec. Cały czas miałam nadzieję, że po mnie przyjdzie i zabierze z sierocińca, ale jednak tego nie zrobił." Jeśli chcesz poznać historię Aleksandry Black córki Syriusza, to serdecznie zapraszam. 

#

Risa
Pewnego dnia obudzisz się i pomyślisz, że twoje dotychczasowe życie było monotonne, szare, nudne... wówczas pomyślisz także, że chcesz coś zmienić, by twoje życie nabrało kolorów, miało sens. 
Żyj Lepiej to blog osobisty, ale bliski każdemu człowiekowi. Staram się nauczyć i nauczyć czytelników, że to, co serwują nam współczesne czasy niekoniecznie musi być dobre. Staram się wzbudzić tęsknotę za tym co odeszło w zapomnienie.

#

Elaims
Miastem rządzi jedna zasada „Albo zabijasz, albo jesteś zabijany”. Każda śmierć jest owiana tajemnicą, a ludzie nie dociekają jaki był jej powód. Jeśli ktoś ma jakieś „ale”, to zazwyczaj nie spotyka się go na drugi dzień w pracy, bądź w szkole. Wszystko jest tuszowane w sposób doskonały.

#

Degausser
Jeszcze nie do końca „Dwukrotnie Martwi” bohaterowie opowiadają własne historie, jak można się spodziewać, nieusłane różami. Ciężka rola narratora padła na barki osiemnastoletniej Sashy Wilcox, która spędziła pierwszy krytyczny miesiąc na siedzeniu przed telewizorem i ignorowaniu kanałów nadających wiadomości z ostatniej chwili, między innymi przegapiając informację mówiącą o zmartwychwstałym w środku nocy Baracku Obamie, mającym na pośmiertnym sumieniu zarażenie pierwszej damy Stanów Zjednoczonych i dwóch córek. Sasha zaczyna opowiadać nam swoją historię, kiedy wraz z ojcem i inną rodziną na zawsze porzucają zabarykadowany dom, by wyruszyć w podróż, której celem jest odnalezienie Shawna i Lany Wilcox. W chłodnych kalkulacjach wyprawa wydaje się jedynie dwudziestoma godzinami jazdy, jednak zapchane porzuconymi samochodami drogi, w dodatku rojące się od wygłodniałych zombie, nieuwzględnione w planie podróży sytuacje i narastające konflikty będą robiły to, co zwyczajowe przeszkody umieją najlepiej - piętrzyć się.

#

Cyzia
Wakacje w Dolinie Godryka - to zdecydowanie nie wymarzony sposób na spędzanie upalnych dni dla szesnastoletniej Eleanor. 
Dziewczyna zmienia zdanie, gdy cyniczny i pogardliwy Scorpius Malfoy uświadamia jej, że przez całe życie była okłamywana. Sekret, który zmieni jej życie, odkryje tajemnice, które nie powinny zostać odkryte, sprawi, że ludzie, których kochać nie można, zostaną pokochani. 

#

corset
Siedemnastoletnia Kasandra przenosi się do świata swojej wyobraźni. Wszystko to, co wydawało jej się tak odległe, nagle staje się nieodłączną częścią jej życia. W trakcie poznawania "nieznanego" jej otoczenia oraz osób dowiaduje się, że tak naprawdę przez te wszystkie lata nie była kimś, za kogo się uważała, że kochająca ją rodzina z prawdziwego świata nie powiedziała prawdy o niej samej. Czy Kasandra dowie się kim tak naprawdę jest? Czy zdoła się przystosować do nowego życia? I przede wszystkim: czy kiedykolwiek wróci do swojego starego życia?

#

Syrin
Czy kiedykolwiek poznałeś datę swojej śmierci?
Ja tak...
Czy próbowalibyście temu przeszkodzić? 
Pewnie tak... Śmierć na arenie jest niemal na sto procent pewna. Co prawda wszystkim nam się tak zdawało, lecz ja zamierzałam to wygrać. Nie wiem skąd we mnie taka wola życia. Jakoś tak wyszło... 
Czy kiedykolwiek buntowaliście się komuś?
Ja tak... ~~ Samanta Castle- Trybutka z Ósmego Dystryktu


#

Virtue
Nie w USA i nie w deszczowych klimatycznych okolicach Londynu, tylko w małym, polskim miasteczku żyje grupa młodych ludzi. Roma dowiaduje się, że jest adoptowana. Chęć poznania biologicznej matki staje się dla niej priorytetem, postanawia więc uwikłać w swoje sprawki wyrzuconego poza margines społeczeństwa kolegę z klasy. Nie ma nawet pojęcia, że jej maleńki szantaż wywoła lawinę przeróżnych wypadków. Od ataku paniki u apodyktycznego dyrektora liceum, przez odnalezienie przyjaciółki sprzed lat, aż po porwanie.

#
6 komentarzy:

 1. Z innej beczki;) Mam prośbę. Mój blog znajduje się w kategorii thriller; horror, tytuł to "Solith". Chcę wprowadzić zmiany.
  Adres zmienić na: http://kroniki-rodu-senter.blogspot.com/
  Tytuł na: Kroniki rodu Senter
  Opis na:

  Nadzieja, pasja, niebezpieczeństwo, nieśmiertelność.
  Czasy wampirów budzących postrach wśród ludzi, wielkich wojen, mistycznych tajemnic przełożone na XXI wiek.
  Czy Solith, kapłanka potężnego niegdyś rodu Senter, pójdzie drogą krwiożerczej bogini Netitee i wytępi wrogów?
  A może podąży za głosem serca?
  Zapraszam wszystkich znudzonych sposobem życia współczesnych wampirów.

  Jest to ten sam tekst, tylko publikowany od nowa, po korekcie. Można załatwić sprawę w ten sposób? Bardzo proszę;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym do mojego opisu coś dodać, a mianowicie

  W takim właśnie mieście mieszka trzech przyjaciół, o których zwykło się mówić "trzej muszkieterowie", których przeszłość jest tak samo tajemnicza jak ich przyszłość, do której wkrótce się doprowadzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj tytuł bloga i kategorię.

   Usuń
 3. Tytuł: Albo zabijasz, albo jesteś zabijany
  Kategoria: Dramat

  OdpowiedzUsuń