Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!czwartek, 30 stycznia 2014

130. Aktualizacja #61

AKTUALIZACJA NUMER: 61
DATA: 30 stycznia 2014 rok
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 24 stycznia 2014 - 30 stycznia 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 757
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 23Little Monster
„Kiedy byłam mała chciałam stać się legendą, ale w dzisiejszych czasach legendy to już przeżytek. Świat, w którym rządzą pieniądze od zawsze stanowił dla mnie czarną otchłań, której wcale nie chciałam poznawać. Dzisiaj to księżniczki w przykusych spódniczkach uganiają się za swoimi rycerzami, którzy gdzieś po drodze zgubili białe rumaki i wyposażyli się w szybkie samochody z głośnymi silnikami. Moja bohaterska przygoda nie miała być miła, nie miała być ładna i nie miała być szczęśliwa. Miała się lać krew, miało być cierpienie, a miłość miała być ostatnią rzeczą, którą tam znajdę. Zapomniałam jednak, że jest jeszcze nadzieja, a ona, jak wiadomo, umiera ostatnia.” ~ z pamiętnika Skyler Williams 

#

Mata i Nemi Zearis
Krótki Opis: Mówisz, że nie wierzysz w reinkarnacje, wampiry, wilkołaki i wysysanie krwi białowłosym niewiastom? Więc posłuchaj. Budzisz się w kompletnych ciemnościach. Nie wiesz, gdzie jesteś, ani co robiłeś. Pewnie ostra impreza, a znajomi nie szczędzą mąki w kieszeniach. Mniejsza o to... Po dłuższej chwili dochodzi do ciebie fakt, że znajdujesz się na cmentarzu, w trumnie. Zrozpaczony nie możesz zadzwonić do mamci, bo komórkę zajumali. Jakby tego było mało, wdziali na ciebie garniak z najdroższego lumpa w mieście. Myślisz sobie, że to najlepszy żart miesiąca. Co więc stanie się, jeśli fikcja przerodzi się w rzeczywistość? Jeśli uda ci się wydostać z twego doczesnego miejsca spoczynku. Co robisz? Powiedzmy, że spotykasz swe "wybawienie" w postaci białowłosej niewiasty plującej jadem na wszystko i wszystkich o korzeniach dzikszych niż sama Pocahontas. Jak dalej potoczą się twoje losy?

#

Black Heart
Na moim blogu opisane są moje przeżycia, przemyślenia i wszystko co pojawia się w mojej głowie. Znajdują się tu moje smutki i radości ... wszystko co chcę z siebie wyrzucić jak i to czym chcę się z kimś podzielić.

#

Taja
Rodzice Antoinette zawsze mawiali, że ród de Grey'ów jest niczym marmurowa Wieża. Majestatyczna i zbyt silna, by móc ją zniszczyć. Czarownica słuchała tych opowieści z zapartym tchem, a pozornie piękne słowa głęboko zakorzeniły się w jej umyśle, skutecznie zamazując prawdziwy obraz rzeczywistości znajdującej się dookoła niej.
Czy było możliwe, aby nie mieli racji? Może zapomnieli o mrocznej tajemnicy oraz przeoczyli istnienie kogoś, kto wciąż ją rozpamiętuje? Może pewne rzeczy, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego, zostaną odkryte?
Być może historia zmieni się w legendę, a legenda stanie się wyłącznie mitem.

#

nott.
Wszystko zaczyna się w Świętym Mungu. Doktor Miles Davies wreszcie dostaje szansę na poznanie historii chłopca, który twierdzi, że jest Scorpiusem Malfoyem. Uzdrowiciel nie do końca mu wierzy, jednak gdy młody pacjent rozpoczyna swoją historię okazuje się, że wątpliwość co do danych osobowych jest akurat najmniejszym problemem...

#

Paulla K
Wszystko odbywa sie jak co roku. Peron 9 i 3/4 przedział z przyjaciółmi. Pozorna sielanka zamydla wszystkim oczy. Uczta,przemówienie, nowy nauczyciel OPCM i śmierć. Jedna z głównych bohaterek Dorcas traci ojca. Załamanie,próby sammobójcze i żal. Ledwo udaje jej się z tego wyjść pojawiją siekolejne zawirowania i pułapki na drodze do szczęścia. Czy to Dorcas jest spadkobierczynią mocy królowej Rosemarie? Co to zmnieni w życiu dziewczyny? Do tego dochodzi miłość do Syriusza, czy odwzajemniona? Czy Lily w końcu przyzna się do uczucia w stosunku do Jamesa? Czy związek Ann i Remusa Naprawdę jest bezproblemowy?

#

Paulla K
Tak naprawdę nie wiesz kim jestem , znasz tylko cząstkę mojej tożsamości. I nie dowiesz się więcej. To moja tajemnica. Widzisz mnie całkiem inną niż jestem. Znasz mnie tylko do pierwszego strzału potem nastąpiła zmiana . Czy na lepsze? Zależy dla kogo. Dla ciebie na pewno nie. Kim jesteś w moim horrorze? Tylko bezmyślnym pionkiem , skaczesz jak Ci zagram! Jesteś na mojej każde zawołanie. Czyż nie rozpoczęło się od szkoły w Ameryce? Od tego internatu? Wiem jedno od strzału , porwania i stanięcia na granicy życia i śmierci stałam się inna. Oschła! Odchodzę! Wybacz! Oto moja historia. Mnie Carmelity Sanz, córki hiszpańskiego mafiosa…

#

Marti
W Seulu istnieje Instytut, w którym młodzi ludzie uczą się jak kontrolować swoje nowo poznane umiejętności. Pewnego dnia pojawia się tam chłopak, którego zdolności przewyższają najśmielsze oczekiwania założycieli. Nie minęło dużo czasu odkąd Kim Kibum je odkrył, dlatego nie potrafi nad nimi panować, stwarzając zagrożenie sobie i otoczeniu.

#

Mad.
Algestia jest miastem, w którym wszystko od kilku lat toczy się własnym, monotonnym rytmem. Porządek przerywa choroba królowej Aurelie, jedyną rzeczą, która może ją ocalić są kwiaty, rosnące na Północy. Te tereny zamieszkują wygnańcy, różne monstra i stwory, które życie tam wybrały, ot tak. Wyprawy podejmuje się czwórka znajomych. Colin – jedenastoletni chłopiec, Anastacia – strażniczka zamku, Terry – dowódca straży i Oscar – zakochany w księżniczce chłopak. Wyruszają, a na swojej drodze napotykają wiele przeszkód. Czy przeżyją? Kogo spotkają po drodze? I czy wszyscy są tymi, za których się podają?

#

Ulotna
Moja historia jest pozbawiona sensu.
Brakuje w niej początku, środka i końca.
Jest książką, z której ktoś powyrywał wszystkie najważniejsze strony.
Jest rozbita w czasie, bo...
[Podobno] nigdy się nie wydarzyła.
A jednak jest w niej coś, czego nie można przeoczyć.
Coś wartego zapamiętania.
Nienazwane słowem uczucie, które każe przywoływać każdy z tych mglistych fragmentów, rozbierać je na kawałki i każdego dnia przeżywać na nowo.
Coś, co nieustannie utwierdza mnie w przekonaniu, że On nadal gdzieś tam jest.
Że w ogóle istniał.
Że ja istniałam. 

#

Wiktoria S.
Cat zawsze miała wyśmienite życie. Kochających rodziców i brata oraz przyjaciela, w którym miała zawsze oparcie. Po pewnym czasie wszystko wywróciło się do góry nogami. Jej przyjaciel musiał wyjechać. Później jej rodzice zginęli w wypadku. A brat po prostu ją olał. Od tych wydarzeń minął rok. Chcecie wiedzieć jak sobie teraz radzi Cat? A więc zapraszam do czytania.

#

Mona Lisa
Jeden taniec może zmienić w naszym życiu dosłownie wszystko. Grzeczna i poukładana, jednak w nocy lubiąca zaszaleć- Laura Cameron- spotyka na swojej drodze członka jednego z najsłynniejszych zespołów świata. Co z tego wyniknie? Czy dane im będzie wspólne życie? Czy sława obu osób zniszczy ich uczucie?

#

Mona Lisa
Krótki opis: Ona- poważna dziewczyna z pasją, niezdolna do uczuć. On- wyluzowany chłopak, członek One Direction. Połączy ich silne uczucie. Czy przetrwa ono wszystkie przeciwności losu? Czy zaufanie się opłaci? Czy dadzą radę? 

#

PROJEKT: „ROZPRUWACZ”
Crancut
Arkadiusz Grelewski jest trzydziestodwuletnim podkomisarzem, zawieszonym dyscyplinarnie przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wszystko jednak się zmienia, gdy w Krakowie dochodzi do serii zabójstw, które wykazują ścisły związek z najbrutalniejszym seryjnym mordercą wszechczasów.
Podkomisarz Grelewski, pod kilkoma warunkami zostaje przywrócony do służby przed końcem kary, by wraz ze swym współpracownikiem rozpocząć śledztwo, dotyczące makabrycznych zbrodni.

#

TRUDNY WYBÓR
Indukcja zmysłów
Po chwili zerwał się gwałtownie z krzesła, nie zauważając młodej dziewczyny, która zmierzała w przeciwnym kieruku, gwałtownie w nią uderzył.
Dziewczyna zachwiała się, miała upadać, ale ostatecznie Anthony ją złapał. Wybuchło całkiem spore zamieszanie, nawet Patric odstąpił od Amandy i podszedł do dziewczyny.
- Co się stało?, nic jej nie jest ? - zapyał Patric
- Nie chciałem nic jej zrobić - odparł zmartwiony Anthony, nie zauważyłem jej , jest taka malutka i drobniutka.
Dziewczyna otworzyła oczy, po czym przjrzała się najpierw Patric'kowi a potem Anthon'emu. Coś jakby płomyk zaśmieciło się w jej oczach.
- Nic ci nie jest? - dopytywał się Anthony, cały czas trzymając ją w ramionach.
- Nie naprawde nic.... czuję się dobrze.
- Może potrzebujesz lekarza? Jak się nazywasz? - Anthony był bardzo zatroskany, czuł wyrzuty sumienia, poza tym, czuł ,że tej dziewczyny nie może tak od tak zostawić.
- Dziękuję, naprawdę nie potrzebuje lekarza, jestem Cloe Leander. 
Jeżeli kochacie Nowy Jork oraz historie o miłości poświęceniu i trudzie, zapraszam.

#

INVOLUTIO
Agata N.
Wszystko dzieje się w realiach współczesnych. Piotrek to chłopak starający się normalnie żyć jako student z dala od bolesnej przeszłości. Całe dotychczas misternie zaplanowane życie zostaje zachwiane w momencie, kiedy godzi się wspomóc przyjaciółkę zastępując ją w jej pracy. Jacek, pracodawca dziewczyny jest nieco tajemniczy i niedostępny. Kiedy wraca pewnego dnia do mieszkania, zastaje w nim sprzątającego młodego mężczyznę. Czy to spotkanie coś zapoczątkuje? A może już coś się zrodziło w przeszłości?

#

PRAWDA KŁAMSTWO LOS
Maat
Na moim blogu można znaleźć tylko i wyłącznie artykuły, które staram się sama pisać i przemyślenia na temat różnych rzeczy. Jeśli lubisz wyrażać swoje zdanie, ten blog jest dla Ciebie. Serdecznie zapraszam.


#

IGACHU. SKRZYDLATA
Camila Yerville 
Cztery zasady Igachu:
1. Niszczyć.
2. Walczyć.
3. Mścić się.
4. Nie kochać. 
Zmierzysz się? ...
Nikole Andman nie miała wyboru ...

#

CZYSTE SERCE
April Rove
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe." Draco Malfoy musi wykonać zadanie powierzone przez Czarnego Pana, jednak czasu pozostało mu coraz mniej. Pewna Gryfonka nieświadomie pomaga mu w jego misji, a przy okazji zaczyna go coraz bardziej intrygować. Jaką ścieżką podąży chłopak? Czy jego wybory okażą się dobre? Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć, czytając moje opowiadanie. Zapraszam serdecznie!

#

TO AVENGE THOSE WHO WE LOST
Bloody Queen
Straciliśmy ojców. Straciliśmy braci. Straciliśmy synów, córki, matki, żony, przyjaciół... Zostali zamordowani, z zimną krwią w imię czego? Lepszego dobra? W imię czystej krwi i szlachetnego pochodzenia? Zostali pozbawieni życia poprzez czyjeś chore fascynacje. Po przez armię pozbawionych resztek człowieczeństwa czarodziei, uważających się za lepszych od pozostałych. Samo wypowiadanie ich nazwy wzbudzało obrzydzenie, wstręt i odruchy wymiotne. Śmierciożercy. Myślą, że osiągną swój cel, że obejmą kontrolę nie tylko nad Światem Magii, ale i całą ludzką rasą. I może zdołają, ale zanim chociażby spróbują będą zmuszeni pokonać mniej liczną grupę czarodziei. Czarodziei, którzy w obliczu wojny nie boją się stawić czoła Lordowi Voldemortowi. Dla niektórych może wydać się to śmieszne, aby tak pozornie żałośnie wyglądająca grupka czarodziei zdołała pokonać liczącą blisko kilku tysiącom armię Śmierciożerców, jednak Zakon Feniksa trzyma w rękawie tajną broń, o wiele silniejszą niż może się wydawać. 

#

WODNA MGIEŁKA
Eilicaryn from The Whispering Mist
Mieszkająca w Aberdeen Ellie Davies wygląda jak przeciętna młoda kobieta, nie wyróżnia się z otoczenia, prowadzi cichy i spokojny tryb życia. Ale co jeśli do tej sielanki wpadnie, rozpychając się łokciami niedoszły samobójca? Niedoszły, bo ktoś zadał sobie trud ocalenia mu życia. Uparł się, że to właśnie Ellie jest tą, która go uratowała i w dodatku twierdzi, że dziewczyna wcale nie jest tym za kogo się podaje! Z czasem ich świat wywraca się do góry nogami, a zdenerwowana Ellie prócz niego ma na głowie szpiegujące ją kruki Morrigan. Kim, a raczej czym jest Ellie? Co takiego kryje Aberdeen? I czemu wmieszała się w to Morrigan, celtycka bogini?

#

GIRLY FIGHT CLUB
NotNormal & What's up, my head?
Krótkie teksty/refleksje/wnioski dwóch dorastających kobiet, próbujących znaleźć swoje miejsce w świecie i siebie. Zawiera historyjki z życia i komentarze, czasami nazbyt przemyślane. Każdego chętnego przeczytania tej niezobowiązującej treści- zapraszamy :)


#

KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK DOBIERA
Luxia
Na blogu będą pojawiać się opowiadania (zazwyczaj fantasy) mojego tworu. Czasami krótsze, czasami trochę dłuższe, ale zawsze (mam nadzieję) ciekawe. Zapraszam każdego kto jest zainteresowany.

#

2 komentarze:

 1. Witam. Proszę o zmianę nazwy bloga oraz adresu:
  z xkrytyczna.blogspot.com na wirtualna-kultura.blogspot.com
  oraz nazwa: Wirtualna Kultura w kategorii Felietony i refleksje
  Z góry dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmienione.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Frigus.

   Usuń