Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!piątek, 7 marca 2014

142. Aktualizacja #66

AKTUALIZACJA NUMER: 66
DATA: 7 marca 2014
PRZEDZIAŁ ZGŁOSZEŃ: 1 marca 2014 - 7 marca 2014
STAN PRZED AKTUALIZACJĄ: 877
LICZBA NOWO DODANYCH BLOGÓW: 20
LICZBA USUNIĘTYCH BLOGÓW: 1
#

Faith
Faye Higgins jest siedemnastoletnią mieszkanką dystryktu czwartego. W dniu Dożynek miejsce ma nieszczęśliwa sytuacja, która w przyszłości zmieni bieg całej historii Panem. Dziewczyna trafia w sam środek 65 Głodowych Igrzysk. A żeby tego było mało, drugim trybutem jest jej najlepszy przyjaciel. Nieświadomie staje się najważniejszą częścią spisku przeciwko brutalnej i niesprawiedliwej dyktaturze republikańskiej. Jednak jak wpłynie to na życie jej i jej bliskich? Czy będzie w stanie ocalić tych, których kocha najbardziej? A może pisana jest jej rychła śmierć na arenie, zaraz po rozpoczęciu Igrzysk?
Jedno jest pewne. Nie może już ufać nikomu.

#

Aubrey Bareilles
Malik i Styles. Dwa najpopularniejsze nazwiska w całym liceum i poza jego granicami. Dwaj chłopcy, którzy jednym jedynym spojrzeniem potrafią wywrócić świat do góry nogami. Oboje przystojni i z pozoru niebezpieczni. Mają wiele za uszami i obojga z nich łączy ogromna nienawiść. Nienawiść do siebie. Pewnego dnia Harry postanawia zemścić się na swoim wrogu za incydent z przeszłości, wykorzystując do tego czuły punkt chłopaka, którym okazuję się Lennie. Piękna, mądra i niewinna dziewczyna, która od problemów brata stara się trzymać jak najdalej. Co wydarzy się kiedy nieczysty i niebezpieczny plan Harry'ego wyjdzie na jaw? I co zrobi Lennie, kiedy na własnej skórze przekona się, że na świecie nie ma idealnych ludzi, ani idealnych uczuć? 

#

summer-sky
Chcesz poznać historię rocznika Huncwotów – zmuszoną do życia za panowania Czarnego Pana? Poznać inną wersję historii, której zakończenie znane jest wszystkim? Nie uświadczysz tu ciągłych zalotów Rogacza, nazbyt idealnej panny Evans, Malfoy’a panoszącego się po Hogwarcie, czy Dorcas Meadowes, jako miłość życia Łapy. Ta historia trochę odbiega od tego co utarło się w tym temacie.

#

zamknietawkropli
W lato Nel straciła rodziców. Zginęli a ona zmuszona do przeprowadzki próbuje się odnaleźć w nowym środowisku. Jej ciało z czasem pokrywa się nowymi , jak sądzi tatuażami. Szargają nią moce, o których nie ma pojęcia. Walkirie oraz Gadowie starają się ją znaleźć zanim moce ją przerosną i przejdzie na stronę wroga. 

#

Aranel Black
Troje młodych ludzi. Rodzina czystej krwi.
Trwa wojna z Lordem Voldemortem. Świat niedługo pogrąży się w chaosie, a oni będą musieli zmierzyć się z największymi wrogami – strachem i nienawiścią. Nikt ich nie pyta o zdanie, nikt nie da im drugiej szansy.
Evan Rosier i jego kuzynostwo będą musieli szybko dorosnąć. I podążyć ścieżką, którą im wyznaczono...

#

Rhan Boleyn
"Mam na imię Laxus i jestem cholernie wkurzony." Nie napiszę tu o wspaniałym, błogim dzieciństwie Gromowładnego boga. Nie dowiecie się niczego o kwiatach, motylkach i małych dzieciach, wesoło biegających po łące czy placu zabaw. Nie zapraszam nikogo, kto ma ochotę poczytać romans na miarę Harlequina. Nie będzie głębokich wyznań miłosnych, ani trzymania się za łapki w świetle księżyca. Jeśli tego oczekujecie, proszę, przejdźcie obojętnie obok mojego bloga. Historia, którą opiszę, nie nosi znamion szczęścia czy dostatku, ponieważ nie było na nie miejsca w życiu Laxusa, a jeśli nawet, to nie zagrzały go długo. Przedstawiam historię, która wcale nie musi się podobać przeciętnemu czytelnikowi ze względu na złość, nienawiść, zdradę i okrucieństwo, które stały się udziałem Dreyara. Próbując żyć w świecie pełnym hipokrytów sam stawał się jednym z nich, a dusza dawniej nie znosząca ograniczeń, sama zaczęła je sobie narzucać. Czy masz odwagę poznać prawdziwego Gromowładnego boga?
"A w ogóle, kim ty, do diabła jesteś i co tu robisz?"

#

Plotkara
Serena od dzieciństwa ma do czynienia z show biznesem. Zawsze marzyła o karierze muzycznej i blasku fleszy. Jednak, kiedy udaje jej się osiągnąć ogromny sukces, wszystko, co było dla niej takie wspaniałe, zaczyna tracić jakikolwiek sens. Została oskarżona przez własną rodzinę o nieszczęśliwy wypadek młodszego brata - Michaela. Dziewczyna traci kontakt z bliskimi i zostaje sama w zakłamanym, fałszywym świecie, w którym jest jedynie maszyną do zarabiania pieniędzy. Serena ma problemy ze samą sobą, a premiera jej nowego albumu zbliża się wielkimi krokami. Czy poradzi sobie z tym całym ciężarem na plecach? Czy pojawi się w jej życiu ktoś, kto pomoże jej uporać się z licznymi problemami? Czy mimo całej sławy, odnajdzie wewnętrzny spokój i szczęście? 

#

Mateusz
Blog może być o wszystkim, nieprawdaż? Nie odpowiadajcie, bo wiem, że może. Miałem już blogi na mnóstwo tematów. Lecz z tym chcę, by było inaczej: chcę, by był tworzony i przeze mnie, i przez czytelników. Chcę pisać o swoim życiu, dzielić się swoimi pasjami, ale chcę pisać także posty tematyczne, na które pomysły będą podsuwać mi czytelnicy (jeśli jakichś zdobędę). Tak wygląda ten blog. I nie chcę, by wyglądał inaczej. Piszesz się na to? :)

#

Bellatrix
W czasach, kiedy człowiek staje się niewolnikiem własnych wyborów, kiedy staje się więźniem swojego strachu. W czasach, kiedy demony przejmują władzę nad światem - nie można stać obojętnie. Ardentem Rogum to nie tylko płonący stos bożego dzieła, Ardentem Rogum to głównie odwieczna walka, bez ograniczeń między Niebem a Ziemią, między człowiekiem a potworami. 

#

Another
Historia jest hołdem dla wszystkich kobiet, które po swoich życiowych upadkach potrafią się znów podnieść. Ukazane są w niej losy Ginny i Dracona, którzy nie spełnili się życiowo. Co się stanie, gdy ich drogi się zejdą? Czy ich wybory okażą się słuszne?

#


Lynette
Debra Pierce to zwyczajna nastolatka, która nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród pozostałych. Uwielbia chemię i język angielski, nienawidzi matematyki i jest uzależniona od tabletek na gardło o smaku cytryny i miodu.
Jednakże nikt nie wie o sekrecie, który skrywa. Jej brat zginął w tragicznym pożarze kilka lat temu, a w dodatku raz w miesiącu wył do księżyca - tak, był wilkołakiem.
Jakimś cudem udało się jej usunąć w cień po tym przykrym wydarzeniu i nie wracać do znajomości z leśnymi stworzeniami, uniknęła też ataku alfy i kanimy, jakoś umknął jej fakt, że teraz Derek - dawny przyjaciel jej zmarłego brata - jest alfą, ponieważ pozbawił życia swojego wujka, który został wskrzeszony dzięki Lydii - koleżance Debry, z którą siedzi w ławce na chemii.
Udało jej się zapomnieć o nadnaturalnym świecie na tyle, żeby odpychać od siebie logiczne wyjaśnienia dziwnych zjawisk mających miejsce w Beacon Hills.
Jednak nic nie trwa wiecznie, spokój w jej życiu również. Cała równowaga, którą udało się jej uzyskać ulega zniszczeniu, a sama Debra nie wie, czy jest gotowa na powrót do leśnego piekła.

#

Unfaithful
Jest to opowieść napisana spontanicznie, z całkowitego braku laku...
Jej główna bohaterka - Bree to szalona dziewczyna, która dla spełnienia marzeń potrafi poświęcić wszystko. Stawka jest wysoka, ryzyko podobnie, ale pomoc zawsze niosą osoby trzecie, cha! Nie tyle pomoc, co spustoszenie. Jak potoczą się losy prawie osiemnastoletniej wariatki, kogo napotka na swojej drodze do sukcesu i czy konsekwencje nie przekreślą całości? Czy można być w dwóch miejscach na raz, być dwoma osobami na raz? Czy można zmieniać maski, niczym rękawiczki, nawet przed samym sobą grając? A nawet jeśli, to jak długo?! Nieszczera, niewierna, nieidealna... Ale zawsze i na zawsze silna, przesączona ambicją - Britania Hitchcock - aktorka, uciekinierka, pisarka, najjaśniejsza z gwiazd, oraz oni... One Direction...

#

Amadea
Chłopak z miasta, który zawdzięcza swoje wychowanie wujowi nagle dostaje się do świata elfów. Za przewodniczkę dostaje Amadeę - dziedziczkę tronu elfów światłości. Ona nienawidzi ludzi , ma mało czasu na przekazanie istotnej wiedzy Milo, który okazuje się opornym uczniem, łamie większość zasad już na samym początku. Następczyni tronu ma trudne zadanie. Musi przygotować mieszańca do dnia jego ostatecznej decyzji. 

#

TRUE LOVE PREVAILS DEATH
Eleonore Cloers
Mogłoby się wydawać, że wszystko w tej historii zostało już opowiedziane. Zero niespodzianek, zero tajemnic, zero sekretów. Wiadomo czego, a raczej kogo się spodziewać. Wróg jest wszystkim doskonale znany i jedyne, co należy teraz robić, to przygotowywać się na ostateczne starcie. Co jednak jeśli jest coś jeszcze? Coś, ukryte pod tysiącem sekretów, których odkrywanie nie zbliża nas do rozwiązania, lecz oddala od niego. Eleonore poznaje sekret swojej rodziny w niezbyt sprzyjających okolicznościach. Powrót do Hogwartu miał zapewnić jej stabilizację. Tymczasem odkrywa rzeczy, o których wolałaby nie wiedzieć, znajduje miłość, którą chce od tego wszystkiego chronić i zyskuje przyjaciół, za których gotowa jest oddać życie. Co będzie, gdy przyjdzie czas ostatecznej ofiary?

#

REM
SH
Ktoś zaginął, ktoś umarł, ktoś został porwany. Ktoś uciekł, ktoś zabił, ktoś zapomniał. Pisarz przestał pisać, detektyw przestał odróżniać prawdę od fikcji. Na obrzeżach małego miasteczka w Szkocji stoi wielka posiadłość, mogąca bez problemu pomieścić dużą rodzinę. Z pewnością jest zamieszkana - listonosz twierdzi jednak, że zaledwie przez jednego człowieka. Główny bohater pozostaje całkowicie odcięty od świata do czasu, kiedy na jego skrzynkę mailową przychodzi dziwna wiadomość.

#

CIEMNA STRONA KSIĘŻYCA
Vikuś Suchojad
Z pozoru zwykłe, niewinne miasteczko. Jednak większość ludzi wie, że pozory potrafią mylić.
W jednym z Angielskich miasteczek, żyje zwykła dziewczyna. Po śmierci rodziców trafia do sierocińca. Kilka spędzonych w nim lat, czyni ją nieufną i zbuntowaną. Jest wyrzutkiem. Nie miała żadnych przyjaciół, ale to z jej własnego wyboru. Po pięciu latach, w końcu ktoś ją zaadoptował. Izabella pod wpływem swojego ojczyma, szybko odzyskała zaufanie do ludzi. Zaczęła pogłębiać swój talent malarski, ograniczając się do szkicowania. Ojczym- myśliwy, nauczył ją strzelać z łuku. Dziewczyna była twarda, ale stała się również miła. Jej dawne życie zniknęło i zostało zastąpione nowy, lepszym. Kochająca rodzina, czule się nią opiekowała. Do czasu...
Dwa lata po adopcji, umiera jej ojczym. Jego żona, Olivia, zapada w alkoholizm. Dziewczyna codziennie jest bita i poniżana przez kobietę. W końcu nie wytrzymuje. Zresztą, każdy ma swój limit...
W dniu swoich szesnastych urodzin, postanawia uciec z domu tak, jak to sobie obiecała będąc jeszcze w Domu Dziecka. Jednak kilka dni wcześniej poznaje chłopaka, który, jak się okazuje, śledzi ją. Izabella nie wytrzymuje tej presji. Jest na granicy życia i śmierci. I wystarczy jeden błąd, aby tą granicę przekroczyć. Coraz pewniej zmierza ku jej stronie, jednak chłopak, skrywa pewien sekret, który jest też po części i jej sekretem. Czy dziewczyna pozna prawdę? Czy będzie potrafiła spojrzeć na inną osobę, bez nienawiści w oczach? Ból, który trzyma w środku, w końcu się wydostanie, a z nim jej sekret, przed którym chłopak miał ją chronić... Chyba, że ulży swojemu cierpieniu. Podda się, a chłopak nie dotrze do niej na czas...

#

PAKT ŚMIERCI
Soundless
Świat XXII wieku. Połowa Europy wraz z całą Rosją już nie istnieje, po zrzuceniu bomby nuklearnej, w czasie III Wojny Światowej. Afryki nie ma na mapach. Nie jest już kontynentem. Jest znana jako Bezbrzeżna Pustynia Sahara. Ludzka populacja wynosi 2 miliardy. Wśród tych dwóch miliardów ludzi żyje Loralei Coldlight. Szesnastoletnia dziewczyna, która ze swojego dotychczasowego życia zostaje rzucona w wir wydarzeń nieprawdopodobnych, jednak prawdziwych. Poznaje nowy świat, którego jest częścią, a o którego istnieniu nie miała pojęcia. Tam będzie musiała stoczyć walkę na śmierć i życie...

#

SKRZYDLATY
Vepiz
Niebo. Ziemia. Piekło.
Istota, która odcisnęła swe niewielkie piętno na wszystkich trzech szczeblach tej drabiny. Opowieść, która zderzyła swe pogięte rogi zarówno z boskim światem jak i również z ludem wybranym. Lawina uczyć nikłych i zmiennych. Siła charakteru. No i w końcu zawsze chodzi o kobietę.

#

CICHO
Vepiz
Nikt nigdy nie zdoła spisać wszystkich rodzai miłości. Możemy kochać ludzi, ich śmiech, bezradność czy jedynie ciało, ale możemy kochać też dym papierosowy, samotność i wódkę. Prawda jest tylko jedna: każda miłość rani, ale czy tak łatwo wyznawać zasadę "nie zakochuj się"?
Trzy charaktery. Trochę melancholii, garść destrukcji, szczypta fanatyzmu, przejaw indywidualizmu. Milion rodzai miłości.

#

KIEDYŚ WSZYSTKIE KŁAMSTWA WYJDĄ NA JAW
Grace Wolf
Domem Amelii jest Hogwart. Odkąd skończyła jedenaście lat nie opuściła terenu Szkoły Magii i Czarodziejstwa ani razu. Zupełnie jej to nie przeszkadzało. Zaprzyjaźniła się z gadatliwymi obrazami, pracującymi w kuchni skrzatami i przywiązała się do nauczyciela Obrony przed Czarną Magią - Anthonego Pottera. Dziewczyna nie była, jak może się wydawać, uczennicą uczęszczającą na zajęcia w Hogwarcie. Nie należała do żadnego z Domów, ani nie nawiązała znajomości ze swoimi rówieśnikami. O jej istnieniu wiedziała tylko garstka ludzi, ale niedługo miało się to zmienić. Wszystko zacznie się od pewnego zdarzenia, podczas Wielkiej Uczty.

#

PARADISE. I AM GOING TO THE WORTHLESS EDEN.
Mała Lisica
To, co smutne, i zbędne, co ciąży, zostawiam w internecie, na uśpionym laptopie, za zamkniętymi drzwiami pokoju. Tutaj. Innymi słowy, blog szczwanego Lisa, który lubi mówić wiele, bez ładu i bez składu. Siedzę więc sobie cichutko dmuchając w kubek kawy, strzepując popiół z papierosa i trenując w niebycie.

#

2 komentarze:

 1. Mam małe pytanko! Czy mogłabym prosić o zmianę opisu mojego opowiadania ''Loss''?
  www.loss-ff.blogspot.com
  Nowy opis:
  Jeden moment, jeden gest, jeden nieszczęśliwy wypadek.
  Jej życie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni.
  Nic nie było już takie same.
  Na jej twarzy rzadko widniał szczery uśmiech.
  Straciła coś bardzo cennego - rodzinę.
  Przez jeden jedyny błąd została skreślona przez najbliższych.
  Popadła w nałóg i skończyła na odwyku.
  Jej życie od dzieciństwa było uwieczniane przez paparazzich.
  Jeden błąd, jeden wypadek, zniszczył ją.
  Mimo tego wszystkiego, musiała udawać, że wszystko było jak najbardziej w porządku.
  Robiła dobrą minę do złej gry, a to wszystko po to, żeby jej nadchodzący album dobrze się sprzedawał.
  Czy warto niszczyć sobie życie dla kariery?
  Czy warto kłamać w żywe oczy, że jest dobrze, choć wcale tak nie jest?
  I właśnie wtedy pojawiła się ona - miłość, która zrobiła jej nadzieję, że wszystko mogło być takie jak dawniej. Że mogła być przez kogoś kochana. Przez kogoś, kto nie będzie jej osądzał.
  Przez kogoś, kto będzie kochał ją bez względu na wszystko.
  Czy tak było?

  Z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmienię, jeśli tylko podasz mi kategorię/kategorie, w których opowiadanie się znajdowało. Pozdrawiam.

   Usuń