Aktualności

Skargi, zażalenia, propozycje, wątpliwości oraz zmiany adresów blogów ect. zostawiajcie zawsze pod najnowszym postem.

# Zachęcam do skorzystania z zakładki "NOWE POSTY", którą znajdziecie w menu.
Dodatkowo jeśli macie propozycje NOWYCH KATEGORII - piszcie śmiało!

SZUKAM KOGOŚ CHĘTNEGO DO ZAJĘCIA SIĘ NOWYMI POSTAMI!sobota, 1 czerwca 2013

58. Nowe posty #10

» Magia czterech
» Demelium
» Slowa sercem pisane
» Fotografie duszy
» Cuda wyobrazniMagia czterech by Lebrun
Rozdział dziesiąty
Nieświadomie podeszłam bliżej pobladłej Izzy, chowając palce w rękawach, pewna iż termometr wskazałby o kilka kresek niżej niż przed opowieścią. Czas przykleił do mnie błyszczące, jakby zaklęto w nich księżyce, oczy. Mogłabym przysiąc, że zanim zacmokał z zatroskaniem, widziałam na jego twarzy uśmiech rekina.
- Ups. Oszczędziłem ci chociaż odrobinę apetytu?
- Muszę odpowiadać? – rzuciłam kwaśno. Gdyby przyporządkować gatunek mojemu dotychczasowemu życiu, byłoby programem kulinarnym. Czasem czarną komedią. Przekreślając moje wszelkie żywieniowe plany na najbliższe godziny, Czas zamienił je w horror. Grał rolę oprawcy.

# # #

Demelium by Walkiria
4. Nieudolne czarowanie
Harriet drgnęła, kiedy dyrektorka chrząknęła i jej magicznie wzmocniony głos poniósł się echem po Wielkiej Sali.
- Jak zapewne wszyscy już wiedzą, na pana Margolisa zostało rzucone zaklęcie miłosne, które pozbawiło go zdolności widzenia i słyszenia wszystkich kobiet. Wszystkich, oprócz jednej. Tej, która to zaklęcie rzuciła. - Dyrektorka powiodła spojrzeniem po wpatrzonych w nią uczennicach. - Jest więc tylko kwestią czasu, kiedy ja i pan Margolis będziemy mogli sobie porozmawiać i wspólnie zidentyfikować winowajczynię.
- A może winowajcę? - szepnął ktoś przy stole Slytherinu, na co odpowiedziała mu salwa śmiechu. Harriet kopnęła pod stołem Charismę, widząc, że ta już ma zamiar się odezwać.

# # #

Slowa sercem pisane by Illuminata
# 8 Whisper
Mów do mnie
Strugą rzeki
Zalewaj
Me uszy

Mów do mnie
Szumem wiatru
Pieść
Zmysły duszy

Mów do mnie
Szaleństwa wirem
Wypełniaj
Umysły

Mów do mnie
Szeptem

# # #

Fotografie duszy by Hindsight
Rozdział 5.
Przyparty do muru, jak zwykle. U niego w rodzinie jest chory zwyczaj stawiania każdego przed faktem dokonanym albo, który ma się niedługo dokonać. Reguła, którą stosowała jego matką. Już się cieszył, że w końcu przed nią uciekł, a tu nagle pojawia się klon w postaci Andrew, który jest tylko bezwzględny w odróżnieniu od Elizabeth. Jak ma teraz to wszystko zorganizować? Może zatrudnić się do rekonstruowania starych obrazów albo malować podróbki jak za starych czasów. Tylko te stare czasy tak bardzo bolą i karzą myśleć o sprawach, które powinny być zamknięte na klucz. Teraz, kiedy ma cudowne ultimatum od swojego brata, pozostaje mu nic innego jak wziąć się w garść i poszukać pracy.
Podniósł słuchawkę od telefonu i przez chwilę słuchał tego denerwującego sygnału. Musiał to zrobić, jak nie teraz to jutro, jak nie jutro to pojutrze. Miał siedem dni albo będzie podzielać los z bezdomnymi i jedynymi emocjami byłoby, kto pierwszy dopadłby peta papierosa po bogaczu na dworcu. Gregory westchnął ciężko i policzył do dziesięciu uspokajając rakietę myśli napędzaną nerwami na swoje brata. Nacisnął przycisk na ostatni numer, jaki do niego dzwonił i czekał aż ktoś podniesie słuchawkę w jakimś muzeum, które ostatnio do niego dzwoniło.

# # #

Cuda wyobrazni by M
Pierwsze Prawo Magii [Miecz Prawdy cz.I] - recenzja
Pierwsze Prawo Magii to początek długiej, bo aż dwunastotomowej powieści Terry'ego Goodkinda, poczytnego amerykańskiego pisarza. Seria zdobyła dosyć dużą popularność i (jak mi się wydaje) zdobyła ją paradoksalnie przez wszystkie te zgrzyty, o których zaraz Wam opowiem i które mnie osobiście doprowadziły do pasji.

2 komentarze:

 1. Witam :)

  Bardzo chciałabym zmienić nick na widoczny powyżej, oraz opis bloga.


  ( http://buntownik-baryka.blogspot.com/ )
  Opis:

  Jesień 1924 roku, Stefan Żeromski kończy właśnie jedną ze swoich najsłynnijszych powieści - " Przedwośnie". Namówiony jednak przez swego serdecznego przyjaciela decyduje się ją kontynuować. Zatem jak potoczą się dalsze losy Cezarego Baryki? Jeśli jesteś ciekaw, sprawdż sam ...

  Z góry bardzo serdecznie dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń